Profesör

Profesör

Son dakika profesör haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan profesör gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan profesör haber sayfamızda...

Profesör

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 77.365 profesör haberi bulunmuştur.
Bayramda hava nasıl olacak? Yurtta hava tahminleri ne yönde?
Bayramda hava nasıl olacak? Yurtta hava tahminleri ne yönde? Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala, planlar yapılmaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava durumunu yayımladı. Peki bayramda hava durumu nasıl olacak? İşte yanıtı...
7.07.2022Haberler
Bayramda hava nasıl olacak? Yurtta hava tahminleri ne yönde?
Bayramda hava nasıl olacak? Yurtta hava tahminleri ne yönde?Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala, planlar yapılmaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava durumunu yayımladı. Peki bayramda hava durumu nasıl olacak? CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen de bayramın ilk 3 gününe dikkat çekerek uyardı.
7.07.2022Gündem
Bayramda hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı? Kurban Bayramı hava durumu tahminleri
Bayramda hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı? Kurban Bayramı hava durumu tahminleriKurban Bayramı yaklaşıyor... Peki, bayramda hava nasıl olacak? Bayram tatili süresince tatilini farklı şehirde geçirecek olanlar ya da bulundukları şehrin hava durumunu merak edenler son tahminleri araştırmaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava durumunu haritalı olarak yayımladı.
7.07.2022Bilgi Rehberi
Sağlık çalışanlarından şiddet protestosu
Sağlık çalışanlarından şiddet protestosuKonya Şehir Hastanesi'nde görevli Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya'nın öldürülmesine tepki olarak sağlık çalışanları protesto gerçekleştirdi.
7.07.2022Gündem
Pankreas kanserinde kimler risk altında?
Pankreas kanserinde kimler risk altında?Günümüzün en zor tespit edilen hastalıklarından biri olan pankreas kanseri, çoğunlukla 60 yaşından sonra erkek hastalarda sıklıkla görülen hastalıktır. Pankreas kanseri hastalığının teşhisi ve tanısı zor olduğu kadar tedavisi ve iyileşme süreci de oldukça zorludur. Erken teşhis sayesinde hastalık uzman bir hekim eşliğinde başarılı sonuçlara ulaştırılabilir. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Oğuzhan Karatepe konu hakkında bilgiler verdi.
İşte alçakgönüllü olmak mümkün mü?
İşte alçakgönüllü olmak mümkün mü?İş hayatında hem alçakgönüllü, hem hırslı ve başarılı olunabilir mi? Hepsinin bir arada olması mümkün...
Tropikal bölge üzerinde 'devasa' ozon deliği keşfedildi
Tropikal bölge üzerinde 'devasa' ozon deliği keşfedildiOzonun tükendiği alan, Antarktika üzerindeki delikten 7 kat daha büyük ve Dünya nüfusunun yüzde 50'sini etkileyebilir.
7.07.2022Dünya
Sağlıkçıya şiddet cinayete dönüştü
Sağlıkçıya şiddet cinayete dönüştüKonya’da annesinin ölümünden sorumlu tuttuğu doktoru hastanede tabancayla vuran güvenlik görevlisi, aynı silahla intihar etti.
7.07.2022Gündem
‘Ada, hak ettiği günlere kavuştu’
‘Ada, hak ettiği günlere kavuştu’Toplum bilimci, akademisyen ve yazar Prof. Dr. Emre Kongar, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’i ziyaret etti.
7.07.2022Ege
İlk mezunlarını verdi
İlk mezunlarını verdiİzmir Tınaztepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, ilk mezunlarını verdi.
7.07.2022Ege
40 yıl sonra fakülteye veda etti
40 yıl sonra fakülteye veda ettiEge Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Esasları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmet Eşer, 40 yılı aşkın süredir hizmet verdiği kurumdan emekli oldu.
7.07.2022Ege
Egeli akademisyene Polonya’dan ödül
Egeli akademisyene Polonya’dan ödülEge Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Levent Pelit, Polonya’nın Lotz kentinde düzenlenen” XI Polonya Analitik Kimya Kongresi”nde, “Prof. Andrzej Waksmundzki Madalyası” ödülünü almaya kazandı.
7.07.2022Ege
“Uşak’ı hep birlikte yeşillendireceğiz”
“Uşak’ı hep birlikte yeşillendireceğiz”Uşak Üniversitesi tarafından ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) ile Uşak Organize Sanayi Bölgesi işbirliğiyle “İklim Değişikliğinin Sanayideki Etkileri ve Çözümleri” çalıştayı gerçekleştirildi.
7.07.2022Ege
Çocuk vaka sayısı artıyor
Çocuk vaka sayısı artıyorİstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik İmmunoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Ayper Somer, 12-18 yaş arasındaki çocuklarda aşılamanın neredeyse sıfırlandığını söyledi.
7.07.2022Gündem
Yıllar sonra bir ilk! Euro ve doların fiyatı eşitlenir mi?
Yıllar sonra bir ilk! Euro ve doların fiyatı eşitlenir mi?Güvenli liman olan dolara artan taleple Euro, dolar karşısında düşüşünü bugün de sürdürerek 20 yılın en düşük seviyesinde kalmaya devam etti. Dolar endeksi de 2002’den beri en yüksek seviyede. Peki Euro ve doların fiyatı eşitlenir mi? İşte detaylar...
6.07.2022Ekonomi
Dünyada ilk: Dondurularak kurutulmuş deri hücrelerinden fare klonlandı
Dünyada ilk: Dondurularak kurutulmuş deri hücrelerinden fare klonlandıJaponya’daki Yamanshi Üniversitesi’nden Sayaka Wakayama liderliğindeki bir araştırma ekibi genetikte bir ilke imza attı.
6.07.2022Dünya
SSB akustik teknolojileri yol haritasını oluşturuyor
SSB akustik teknolojileri yol haritasını oluşturuyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Odak teknoloji ağları çalışmalarımız çerçevesinde ileri teknoloji konularında ülkemizin bulunduğu noktayı ve bu çerçevede geliştirilmesi gereken ileri teknolojileri ülkemizin ortak aklıyla birlikte çalışıyor ve teknoloji önceliklendirmeleri yaparak projelerimizi hayata geçiriyoruz” dedi.
6.07.2022Ekonomi
Gözler EYT çalışmasında! İşte yeni düzenleme için konuşulan formüller
Gözler EYT çalışmasında! İşte yeni düzenleme için konuşulan formüllerÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT düzenlemesinin masada olduğunu ve yılın sonuna kadar çözeceklerini söylemişti. Peki EYT düzenlemesinde gündem de hangi formüller var? Prof. Dr. Sefer Şener konuyla ilgili detaylar milliyet.com.tr'ye anlattı.
6.07.2022Ekonomi
Bir yıl ömür biçilen kanser hastası tamamen iyileşti!
Bir yıl ömür biçilen kanser hastası tamamen iyileşti!Bir yıl ömür biçilen kadın, bir klinik deneyde yer almasının ardından şimdi tamamen kanserden kurtulduğu teşhisini aldı.
6.07.2022Dünya
‘Karakalpaklar ekonomik olarak güçlendirilmeli’
‘Karakalpaklar ekonomik olarak güçlendirilmeli’Orta Asya uzmanı Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, Özbekistan’a bağlı Karakalpak Özerk Cumhuriyeti’ndeki ayaklanmanın SSCB’den kaynaklanan sorunlarla bağlantılı olduğunu söyledi.
6.07.2022Siyaset
Üç gündür başımızı kaldıramıyoruz
Üç gündür başımızı kaldıramıyoruzKoronavirüs varyantı Omicron ve alt varyantları Kovid-19 vaka sayısını ikiye katladı. Haftalık vaka sayısı 57 bini geçti. “Son 3 gündür başımızı kaldıramıyoruz’ diyen uzmanlar, 6’ncı dalganın kapıyı çaldığını söyledi.
6.07.2022Gündem
Maymun çiçeği hamilelikte riskli olabilir
Maymun çiçeği hamilelikte riskli olabilirTürkiye’de maymun çiçeği virüsü tespit edildikten sonra hastalığın hamilelerde nasıl seyrettiği merak edilmeye başlandı.
6.07.2022Gündem
Egeli hemşireler kep attı
Egeli hemşireler kep attıEÜ Hemşirelik Fakültesi’nde 62. dönem mezunları uğurlandı.
5.07.2022Ege
94 öğretim üyesi alınacak
94 öğretim üyesi alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Biruni Üniversitesi 94 öğretim üyesi alacak.
5.07.2022Ekonomi
Meclis binası ve tapınak 2 bin yıl sonra gün yüzüne çıktı
Meclis binası ve tapınak 2 bin yıl sonra gün yüzüne çıktıKaria bölgesinin en eski antik kentlerinden birisi olan İdyma Antik kentinde Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün izni, Muğla Valiliği ve Ula Belediye Başkanlığının destekleri ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi adına yürütülen kazı çalışmaları 12 ay boyunca devam ediyor.
5.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Profesör ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.