Protestolar

Protestolar

Son dakika protestolar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan protestolar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan protestolar haber sayfamızda...

Protestolar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.024 protestolar haberi bulunmuştur.
Irak'ın Zikar vilayetindeki gösterilerde 16 kişi yaralandı
Irak'ın Zikar vilayetindeki gösterilerde 16 kişi yaralandıIrak’ın güneyindeki Zikar vilayetinde Vali Nazım Waili’nin istifasını talep eden göstericiler ile güvenlik güçleri arasında çıkan arbedede 16 kişinin yaralandığı bildirildi.
25.02.2021Dünya
Görüntüler büyük tepki toplamıştı... ABD'de sokaklar karıştı!
Görüntüler büyük tepki toplamıştı... ABD'de sokaklar karıştı!New York'ta yaklaşık bir yıl önce çıplak vaziyette gözaltına alınıp kafasına poşet geçirilen siyahi Daniel Prude'un ölümüne ilişkin davada olaya karışan polis memurları suçsuz bulundu. Olayın yaşandığı Rochester kentinde yüzlerce protestocu bir araya gelerek karara itiraz etti.
24.02.2021Dünya
Floyd'un katili Chauvin'e yeniden '3. dereceden cinayet' suçlaması
Floyd'un katili Chauvin'e yeniden '3. dereceden cinayet' suçlamasıABD'de siyahi George Floyd'u gözaltına alırken diziyle boynuna bastırarak ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin hakkında daha önce düşürülen "3. dereceden cinayet" suçlaması yeniden yöneltilecek.
24.02.2021Dünya
Myanmar'da darbecilere karşı isyan dinmiyor
Myanmar'da darbecilere karşı isyan dinmiyorAralarında Nepido, Yangon ve Mandalay'ın da bulunduğu birçok şehirde cuntayı istemeyen kalabalıklar bir kez daha sokaklara döküldü, ülke genelinde yüzlerce dükkan kapalı. Darbeciler ise aralarında aktivist, sanatçı, yazar ve ünlülerin bulunduğu onlarca kişiyi gözaltına almaya hazırlanıyor.
23.02.2021Dünya
Cuntaya karşı gövde gösterisi
Cuntaya karşı gövde gösterisiMyanmar’da halk ordunun ölümcül güç kullanma tehdidine rağmen sokaklara döküldü. Ülkede genel grev başlatılırken, dün başlayan yeni protesto dalgası “2222 ayaklanması” olarak anılıyor.
23.02.2021Dünya
Myanmar'da darbeye karşı dev gösteri
Myanmar'da darbeye karşı dev gösteriMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı ülkede düzenlenen protestolar, güvenlik güçlerinin 3 protestocuyu öldürmesinin ardından daha kitlesel ve geniş kalabalıklarla yapılmaya başladı.
22.02.2021Dünya
Hindistan'da çiftçiler, protestoları artıracaklarını açıkladı
Hindistan'da çiftçiler, protestoları artıracaklarını açıkladıHindistan'ın kuzeyinde yeni tarım yasalarını protesto eden çiftçiler, hükümetin kendilerine karşı "baskıcı" tedbirler aldıkları gerekçesiyle protestolarını yoğunlaştıracaklarını açıkladı.
21.02.2021Dünya
Boğaziçi Hukuk Fakültesi’nin yeni dekanı Milliyet’in sorularını yanıtladı: Adaletten asla ödün vermem
Boğaziçi Hukuk Fakültesi’nin yeni dekanı Milliyet’in sorularını yanıtladı: Adaletten asla ödün vermem Hiç kimsenin yaşam tarzı, siyasi görüşü ve inancıyla ilgilenmediğini söyleyen Prof. Dr. Selami Kuran, “Tek kriterim herkesin işini yapması, liyakat ve adalettir. Boğaziçi Hukuk Fakültesi’ne babamın oğlu gelse liyakat ve adaletten ödün vermem” dedi
20.02.2021Gündem
Bakan Soylu’dan önemli açıklamalar! Olayı tüm ayrıntısıyla iki genel başkana anlattık
Bakan Soylu’dan önemli açıklamalar! Olayı tüm ayrıntısıyla iki genel başkana anlattıkİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da 107. Dönem Kaymakamlık Kursu Açılış Programı'nda konuşuyor. Bakan Soylu, Gara operasyonu ve PKK katliamına yönelik, "Olayı tüm çerçevesiyle, ayrıntısıyla iki genel başkana anlattık" dedi. "Bugün birileri eskiden yaşananları hatırlamıyor olabilir. 1984'den bugüne 6021 sivil vatandaşı katletti PKK. Birileri rahatsız olsun, bunu her yerde söyleyeceğim" ifadelerini kullandı. Soylu, “Gara'daki katliamın sorumluluğunu Cumhurbaşkanımızın üzerine yıkmaya çalışmak PKK'yı aklamak, hep birlikte bir cephe olma fırsatını kaçırmaktır" dedi.
19.02.2021Siyaset
Lucescu'ya büyük şok: Defol git! Dinamo'nun utancı...
Lucescu'ya büyük şok: Defol git! Dinamo'nun utancı...Dinamo Kiev taraftarlarının Mircea Lucescu'ya tepkileri sürüyor. UEFA Avrupa Ligi'nde Club Brugge ile oynanan maçta "Dinamo Kiev'in utancı defol Lucescu" pankartı açıldı.
Myanmar'da protestoculara karşı asker sayısı artırıldı
Myanmar'da protestoculara karşı asker sayısı artırıldıBirleşmiş Milletler bağımsız müfettişi Tom Andrews, polisin metropol kentlerde gösterileri önlemekte büyük zorluk çektiğini ve Myanmar ordusundan takviye istediklerini belirtti.
18.02.2021Dünya
Hindistan'da çiftçiler demir yollarını kapattı
Hindistan'da çiftçiler demir yollarını kapattıHaftalardır protestoların devam ettiği yeryüzünün en kalabalık ikinci ülkesinde, çiftçiler bu kez demir yollarında oturma eylemi yaptı.
18.02.2021Dünya
Myanmar'da bilgisayar korsanları, orduya ait sitelere saldırdı
Myanmar'da bilgisayar korsanları, orduya ait sitelere saldırdıMyanmar'da bir grup bilgisayar korsanı, ordunun darbeyle yönetime el koymasına karşı hükümete ait sitelere saldırdı.
18.02.2021Dünya
Myanmar'da darbeye karşı 'bozuk araba' hareketi başladı
Myanmar'da darbeye karşı 'bozuk araba' hareketi başladıOrdunun yönetime el koyduğu ülkede protestolar dinmiyor, cuntaya karşı sosyal medyada başlatılan 'bozuk araba' hareketiyle binlerce kişi araçlarının kaputlarını açık bıraktı ve yolları kapattı.
17.02.2021Dünya
Myanmar'da sular durulmuyor
Myanmar'da sular durulmuyorMyanmar'da 1 Şubat'ta Dışişleri Bakanı ve ülkenin fiili lideri Aung San Suu Çii, Devlet Başkanı Win Myint ile üst düzey hükümet üyelerinin gözaltına alınması ve askeri darbeyle başlayan istikrarsızlık, aradan 2 hafta geçmesine rağmen sürüyor.
17.02.2021Dünya
Myanmar'da darbecilerden Suu Çii'ye yeni suçlamalar
Myanmar'da darbecilerden Suu Çii'ye yeni suçlamalarMyanmar'da gözaltına alınarak askeri darbeyle iktidarına son verilen eski Dışişleri Bakanı ve ülkenin fiili lideri Aung San Suu Çii'ye, yargılandığı askeri mahkemede yeni suçlamalarda bulunuldu.
16.02.2021Dünya
Myanmar'da protestolar, internet erişimi yasaklarına rağmen sürüyor
Myanmar'da protestolar, internet erişimi yasaklarına rağmen sürüyorMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolar, askeri yönetimin internet erişimine yasak getirme kararına rağmen devam ediyor.
16.02.2021Dünya
Hindistan'da, iklim aktivistinin gözaltına alınması protesto edildi
Hindistan'da, iklim aktivistinin gözaltına alınması protesto edildiHindistan'da, genç bir aktivistin protestocu çiftçilere destek olmak amacıyla hazırlanan bir metni sosyal medyada paylaştığı gerekçesiyle gözaltına alınması, protesto edildi.
15.02.2021Dünya
Myanmar'da askeri araçlar yeniden sokaklarda!
Myanmar'da askeri araçlar yeniden sokaklarda!Myanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı protestolar sürerken, ülkede internet bağlantısının kesildiği ve askeri araçların sokaklarda devriye atmaya başladığı bildirildi.
15.02.2021Dünya
Son dakika: Zırhlı birlikler yeniden sokağa çıktı, protestolar devam ediyor
Son dakika: Zırhlı birlikler yeniden sokağa çıktı, protestolar devam ediyorSon dakika haberine göre zırhlı araçların sokağa çıktığı ülkede sular durulmuyor. İnternet kesildi, sokağa çıkma yasağı ilan edildi ve ordu gece saatlerinde evlere baskın yapıyor. Askerler ise durumu protesto etmek isteyenlere plastik mermiyle müdahale ediyor.
15.02.2021Dünya
Myanmar'da askeri yönetim güvenlik güçlerinin yetkilerini artırdı
Myanmar'da askeri yönetim güvenlik güçlerinin yetkilerini artırdıMyanmar'da askeri darbe ve hükümet üyelerinin gözaltına alınmasının ardından süren protestolar nedeniyle, göstericilere karşı güvenlik güçlerinin yetkileri genişletildi.
14.02.2021Dünya
Myanmar'da darbeci cuntadan demokrasi şakası
Myanmar'da darbeci cuntadan demokrasi şakasıDemokrasi için halkı 'ordu ile el ele vermeye' çağıran Genelkurmay Başkanı, tutuklu bulunan toplam 23 bin 314 kişinin kademeli olarak serbest bırakılacağını açıkladı.
12.02.2021Dünya
Myanmar ordusuna yaptırım kararı
Myanmar ordusuna yaptırım kararıMyanmar’da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı başlayan protestolar geniş katılımlarla devam ediyor.
12.02.2021Dünya
Myanmar'da darbeye karşı omuz omuza
Myanmar'da darbeye karşı omuz omuzaBeşinci gününe giren protestolarda aralarında etnik azınlıkların da bulunduğu kalabalıklar Çin Büyükelçiliği önünde toplandı, sosyal medyadan mesaj paylaşan bazı polisler ise göstericilere destek vereceklerini açıkladı.
11.02.2021Dünya
‘Sevgi korkudan daha güçlü’
‘Sevgi korkudan daha güçlü’Rusya’da muhalefet, 14 Şubat’ta ülke çapında yeni bir eyleme hazırlanıyor. Buna göre, eylemciler kendi evleri önünde fener yakarak hükümete tepkilerini gösterecek
11.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

MyanmarprotestodarbeabdBirleşmiş Milletler

Protestolar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.