Radyoaktif

Radyoaktif

Son dakika radyoaktif haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan radyoaktif gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan radyoaktif haber sayfamızda...

Radyoaktif

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.214 radyoaktif haberi bulunmuştur.
TVEL, Fransız şirketleriyle ortak oluyor
TVEL, Fransız şirketleriyle ortak oluyorRusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom’un nükleer yakıt üreticisi ve nükleer devre dışı bırakma entegratörü TVEL, Paris’te düzenlenen Küresel Nükleer Enerji Fuarı'nda (World Nuclear Exhibition-WNE) Fransız ROBATEL Industries ve D&S Groupe şirketleriyle iki mutabakat zaptı imzaladı.
4.12.2021Uzmanpara
Kırklareli'nde panik yaratan mesaj: Radyoaktif serpinti tehlikesi
Kırklareli'nde panik yaratan mesaj: Radyoaktif serpinti tehlikesiKırklareli’nde ‘Radyoaktif serpinti tehlikesi bulunmaktadır. Derhal sığınağa girin. Tehlike geçti haberi alıncaya kadar sığınaktan çıkmayın’ mesajı vatandaşlar arasında paniğe yol açtı.
26.11.2021Gündem
'Vikingler Amerika kıtasına Kristof Kolomb'dan 471 yıl önce gitti'
'Vikingler Amerika kıtasına Kristof Kolomb'dan 471 yıl önce gitti'Yeni bir araştırma, Vikinglerin Kuzey Amerika'da Kristof Kolomb yola çıkmadan tam 471 yıl önce yani günümüzden bin yıl önce bir yerleşim kurduklarını ortaya koydu.
22.10.2021Dünya
Turkish Cargo, çeyrek asırdır  kanser ilaçlarını taşıyor
Turkish Cargo, çeyrek asırdır kanser ilaçlarını taşıyorDünyanın en güçlü kargo uçuş ağına sahip olan Turkish Cargo, bu gücüyle Türkiye’nin ilaç ihracatına da katkı sağlıyor.
22.10.2021Ekonomi
Bilecik'te bazı taşınmazlar için acele kamulaştırma kararı alındı
Bilecik'te bazı taşınmazlar için acele kamulaştırma kararı alındıBilecik'te dördüncü grup madenlerden volframit, altın ve gümüş işletme ruhsat sahası sınırları içinde kalan bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak.
17.10.2021Ekonomi
ABD’nin esrarengiz tesisi: 52. Bölge!
ABD’nin esrarengiz tesisi: 52. Bölge!ABD’nin uzaylılara yönelik araştırmalar yaptığı iddia edilen “51. Bölge” dünya çapında üne sahip olsa da, ülkenin Nevada eyaletinde bulunan ve “52. Bölge” olarak bilinen bir diğer gizli üste dikkat çekici askeri deneylerin gerçekleştirildiği belirtiliyor
17.10.2021Dünya
Boston Dynamics robotu Çernobil'de görüntülendi! 'Bu teknolojiye ihtiyacımız var!'
Boston Dynamics robotu Çernobil'de görüntülendi! 'Bu teknolojiye ihtiyacımız var!'Nükleer atıkların temizlenmesinde robotları kullanmayı hedefleyen bilim insanları, çalışmalara Çernobil’den başladı.
12.10.2021Teknoloji
F İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu F Harfi İle Biten Kelimeler Listesi
F İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu F Harfi İle Biten Kelimeler ListesiGünlük hayatta insanların boş zamanlarını değerlendirmek için yaptıkları birtakım aktiviteler bulunmaktadır. Bu aktivitelerin başında da eğlenceli zamanlar geçirmeye yarayan oyunlar gelmektedir. Bu oyunlardan biri de kelime oyunu olarak ifade edilmektedir. Bu oyunda fazla kelime bilmek rakipler karşısında avantajlı duruma gelmeyi sağlamaktadır. Peki, F ile biten kelimeler nelerdir? Sonu f harfi ile biten kelimeler listesi nasıl olmaktadır? İşte, sonu f harfi ile biten kelimeler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için gerekli olan bilgiler.
8.10.2021Eğitim
Son dakika: Erdoğan BM'de dünyaya ilan etmişti! Paris Anlaşması Meclis'ten geçti
Son dakika: Erdoğan BM'de dünyaya ilan etmişti! Paris Anlaşması Meclis'ten geçtiSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM'nin 76'ncı Genel Kurulu'nda, "Paris İklim Anlaşması'nı, atılacak yapıcı adımlara uygun şekilde ve ulusal katkı beyanımız çerçevesinde, önümüzdeki ay Meclisimizin onayına sunmayı planlıyoruz." sözleri ile dünyaya seslenmişti. Paris Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda tüm partilerin oy birliği ile kabul edildi. Öte yandan Birleşmiş Milletler (BM), Türkiye'nin Paris İklim Anlaşması'nı onaylamasını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi. Paris Anlaşması'nın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
7.10.2021Gündem
Son dakika... 61 ilde 'İl Afet Risk Azaltma Planı' hazır! İçişleri Bakanlığı duyurdu
Son dakika... 61 ilde 'İl Afet Risk Azaltma Planı' hazır! İçişleri Bakanlığı duyurduİçişleri Bakanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) 61 şehrin İl Afet Risk Azaltma Planı'nı (İRAP) tamamladığını bildirdi. Planlarda, deprem, sel, taşkın başta olmak üzere endüstriyel kaza ve radyoaktif sızıntıya kadar her türlü senaryo ele alındı
2.10.2021Gündem
Japonya ile Güney Kore 'savaş dönemi tazminatları' sorununda anlaşamadı
Japonya ile Güney Kore 'savaş dönemi tazminatları' sorununda anlaşamadıJaponya ile Güney Kore Dışişleri Bakanları, savaş dönemi Kore yarımadasındaki zorla çalıştırılan işçiler ve cinsel istismar mağduru kadınlar konularında anlaşamadı.
24.09.2021Dünya
‘Binlerce kişiyi öldürebilirdi!’
‘Binlerce kişiyi öldürebilirdi!’Eski Rus ajanı Skripal’in İngiltere’de zehirlenmesiyle ilgili yeni detaylara ulaşıldı. Saldırıda kullanılan ve bir parfüm şişesine gizlenen ‘Noviçok’ miktarının binlerce kişiyi öldürebilecek kadar çok olduğu ortaya çıktı.
22.09.2021Dünya
AİHM: Eski casus Litvinenko'nun zehirlenip öldürülmesinden Rusya sorumlu
AİHM: Eski casus Litvinenko'nun zehirlenip öldürülmesinden Rusya sorumluAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), İngiltere'ye sığınan eski Rus casus Aleksander Litvinenko'nun Rus ajanları tarafından zehirle öldürüldüğü sonucuna vardı.
21.09.2021Dünya
Fukuşima'da vahim tablo
Fukuşima'da vahim tabloJaponya'da devreden çıkarılma aşamasındaki Fukuşima Dai-içi nükleer santralinde biriken radyoaktif atığın "kötü depolandığı" bildirildi.
20.09.2021Dünya
Radyoaktif İyot Tedavisi (Atom Tedavisi) Nedir? Atom Tedavisi Kimlere Yapılır?
Radyoaktif İyot Tedavisi (Atom Tedavisi) Nedir? Atom Tedavisi Kimlere Yapılır?Halk arasında atom tedavisi olarak isimlendirilen radyoaktif iyot tedavisi, tiroit ameliyatına takiben yapılan işlemdir. Amaç, geri kalan tiroitleri yok ederek, diğer dokulardaki tiroit kanser hücrelerini yok etmektir. Radyoaktif iyot tedavisi nedir, atom tedavisi kimlere yapılır gibi soruların yanıtlarını sizler için derledik.
16.09.2021Sağlık
Uluslararası soruna dönüştü! Fukuşima'da radyoaktif atık su için ekip gönderilecek
Uluslararası soruna dönüştü! Fukuşima'da radyoaktif atık su için ekip gönderilecekUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA), Fukuşima  Dai-içi nükleer santralindeki radyoaktif özellikli atık suyun denize boşaltılması  planını denetlemek için aralık ayında heyet gönderecek.
13.09.2021Teknoloji
Guatr Nasıl Geçer? Guatr Ameliyatsız Tedavi Edilir Mi?
Guatr Nasıl Geçer? Guatr Ameliyatsız Tedavi Edilir Mi?İnsanların yaşadığı ciddi sağlık problemi vardır. Özellikle guatr hastaları, çok zor süreçler geçirebiliyor. Guatr hastalığını merak edenler araştırma yaparak hastalığı daha iyi öğrenmek istiyor. Guatr hastalığının nasıl tedavi edildiği kişilerin ilgi gösterdiği bir konudur. Guatr nasıl geçer? Guatr ameliyatsız tedavi edilir mi? Guatr hastalığının tedavi yöntemleri hakkında detayları derledik.
9.09.2021Sağlık
IAEA, Fukuşima'daki radyoaktif özellikli işlenmiş atık suyun tahliye sürecini izleyecek
IAEA, Fukuşima'daki radyoaktif özellikli işlenmiş atık suyun tahliye sürecini izleyecekUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA), Fukuşima Dai-içi'deki radyoaktif özellikli işlenmiş atık suyun tahliye sürecini gözlemleyecek.
20.08.2021Teknoloji
Yeni araştırma: Radyasyon sayesinde Mars'ta yeraltı yaşamı olabilir
Yeni araştırma: Radyasyon sayesinde Mars'ta yeraltı yaşamı olabilirMars'ta hayat arayan bilim insanları, yaşamın Kızıl Gezegen'in yüzeyinde değil, altında olabileceğini ortaya koydu. Yeni araştırmada radyasyonun, yeraltı yaşamını destekleyebileceği ifade edildi.
18.08.2021Teknoloji
Tacikistan'daki Rus askeri üssünde tatbikat
Tacikistan'daki Rus askeri üssünde tatbikatRusya'nın yurt dışındaki en büyük üssü olan Tacikistan'daki 201. Rus askeri üssünde bir ay sürecek eğitim tatbikatı başladı.
17.08.2021Dünya
Akkuyu Nükleer Güç Santrali 2023'e hazırlanıyor
Akkuyu Nükleer Güç Santrali 2023'e hazırlanıyorTürkiye, yarım asırlık nükleer enerji serüveninde 2023'e doğru ilerlerken, tamamlandığında ülkenin ilk nükleer enerji santrali olacak Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
12.08.2021Ekonomi
Gebelik dönemi tiroid hormonlarını etkiliyor!
Gebelik dönemi tiroid hormonlarını etkiliyor! Gebelik döneminde yaşanan biz dizi fizyolojik ve hormonal değişikliklerin tiroid hormonlarını da etkilediğini belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Melis Koçer Yazıcı, "Gebelikte yaşanan tiroid hastalıklarının hem annenin hem de bebeğin sağlığı açısından yakından takip edilmesi gerekiyor dedi. Tedavi edilmeyen şiddetli hipotroidin bebeğin beyin gelişimini de etkileyebildiğini" söyleyen Yazıcı, konjenital hipotiroidizmin de hemen fark edilmez ve tedavi edilmezse çocukta ciddi bilişsel ve gelişimsel anormalliklere neden olabileceğini kaydetti.
Maske ve eldivende kritik gelişme! İzin şartı kaldırıldı...
Maske ve eldivende kritik gelişme! İzin şartı kaldırıldı...Koruyucu maske ve tıbbi eldiven ihracatında ön izin alınması uygulamasına son verildi.
6.08.2021Ekonomi
Son dakika: Alevlerle mücadele sürüyor! İşte yangınlarda son durum
Son dakika: Alevlerle mücadele sürüyor! İşte yangınlarda son durumSon dakika haberine göre; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Muğla'nın Marmaris ilçesinde yangınlarla ilgili son durumu açıkladı. Bakan Pakdemirli, "44 ilde 197 orman yangını çıktı, 185'i kontrol altına alındı." ifadelerini kullandı. Bakan Soylu, "Toplam 156 bina acil yıkılacak, yıkık ve ağır hasarlı konumdadır. 77 konut da aynı kapsamdadır" ifadelerini kullandı.
5.08.2021Gündem
Son dakika... Gizli üste 'Savaş Tanrısı'! Uzmanlar 'oyunun kuralları değişecek' dedi
Son dakika... Gizli üste 'Savaş Tanrısı'! Uzmanlar 'oyunun kuralları değişecek' dediSon dakika haberlere göre, iki dünya devinin silahlanma savaşında yenir bir sayfa açılıyor. 9 bin kilometre menzilli yeni hayalet bombardıman uçağının üretildiğinden şüphelenilen ve radyoaktif bölgeye kurulan gizli üs uyduya yakalandı. Gizli üssün bu uçak dışında başka faaliyetler için de kullanıldığı bildirildi.
14.07.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Radyoaktif ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.