Ramallah

Ramallah

Son dakika Ramallah haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ramallah gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ramallah haber sayfamızda...

Ramallah

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 899 ramallah haberi bulunmuştur.
Filistin Hakkında Bilgiler; Filistin Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Filistin Hakkında Bilgiler; Filistin Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı20. yüzyıldan günümüze kadar Yahudi ve Arap milletler arasında mücadeleye neden olan Filistin, 15 Kasım 1988 tarihinde Cezayir'de bağımsızlığı ilan edilen bir ülkedir. Doğu Akdeniz ve Orta Doğu’da toprakları bulunmaktadır. Filistin; Hristiyan, Müslüman ve Yahudiler için kutsal toprak olarak sayılmaktadır. İşte, Filistin hakkında tüm merak edilenler.
6.01.2022Tatil
Gantz-Abbas görüşmesi olay oldu!
Gantz-Abbas görüşmesi olay oldu!Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın 10 yıllık aradan sonra ilk kez İsrail tarafına geçerek, Tel Aviv yakınlarında Savunma Bakanı Benny Gantz’la evinde yaptığı görüşme, ülkede siyasi krize neden oldu. İsrail’de koalisyon içinde ve dışındaki sağcı partiler, görüşmeye tepki gösteren açıklamalar yaparken, Savunma Bakanı Gantz’ın Abbas’la görüşme öncesi Başbakan Naftali Bennett ve Dışişleri Bakanı Yair Lapid’i bilgilendirdiği açıklandı.
30.12.2021Dünya
Filistin Devlet Başkanı'ndan İsrail’e 11 yıl sonra ilk resmi ziyaret
Filistin Devlet Başkanı'ndan İsrail’e 11 yıl sonra ilk resmi ziyaretFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail’e 11 yıl sonra gerçekleştirdiği ilk resmi ziyaret kapsamında ülkenin Savunma Bakanı Benny Gantz ile bir araya geldi.
29.12.2021Dünya
İsrail askerleri Batı Şeria'da bir Filistinliyi yaraladı
İsrail askerleri Batı Şeria'da bir Filistinliyi yaraladıİşgal altındaki Batı Şeria'da İsrail güçleriyle çıkan arbedede bir Filistinli yaralandı, onlarca kişi de atılan gazdan etkilendi.
9.11.2021Dünya
İsrail güçleri Batı Şeria'da 2 Filistinli çocuğu yaraladı
İsrail güçleri Batı Şeria'da 2 Filistinli çocuğu yaraladıİsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'da biri başından olmak üzere 2 Filistinli çocuğu yaraladığı bildirildi.
7.11.2021Dünya
‘Adalet ve özgürlük  hiçbir yerde yok’
‘Adalet ve özgürlük hiçbir yerde yok’“Küçük Bir Ayrıntı” adlı kitabında tarihte gizli kalmış bir hikâyenin peşine düşen kadının yolculuğunu anlatan Filistinli yazar Adania Shibli, ‘dil’ üzerinden yaşananları sorguluyor. Yazar “Adalet ve özgürlük hiçbir yerde yokken Filistin’e neden gelsin!” diyor
28.10.2021Kültür Sanat
Mahmud Abbas ABD'den Kudüs'teki konsolosluğunu yeniden açmasını istedi
Mahmud Abbas ABD'den Kudüs'teki konsolosluğunu yeniden açmasını istediFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Joe Biden yönetimine, işgal altındaki Doğu Kudüs'teki konsolosluklarını yeniden açmaları için çağrı yaptı.
24.10.2021Dünya
'Uluslararası kararlara dayalı bir siyasi sürece hazırız'
'Uluslararası kararlara dayalı bir siyasi sürece hazırız'Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin-İsrail sorununun çözümü için uluslararası hukuk çerçevesinde yeni bir siyasal sürece hazır olduklarını açıkladı.
4.10.2021Dünya
Mahmud Abbas iki bakanın da bulunduğu İsrail heyetiyle görüştü
Mahmud Abbas iki bakanın da bulunduğu İsrail heyetiyle görüştüFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, İsrail Sağlık Bakanı Nitzan Horowitz ve Bölgesel İşbirliği Bakanı Issawi Frej'in de yer aldığı İsrail heyetiyle görüştüğü bildirildi.
4.10.2021Dünya
İsrail güçlerinin gözaltı baskınlarında çatışma: 4 Filistinli hayatını kaybetti
İsrail güçlerinin gözaltı baskınlarında çatışma: 4 Filistinli hayatını kaybettiİsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın farklı bölgelerine düzenlediği gözaltı baskınlarında çıkan çatışmalarda 4 Filistinlinin yaşamını yitirdiği, en az 5 kişinin de yaralandığı bildirildi.
26.09.2021Dünya
Son dakika: Filistin Devlet Başkanı Abbas: İsrail'e bir yıl veriyoruz
Son dakika: Filistin Devlet Başkanı Abbas: İsrail'e bir yıl veriyoruzFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail-Filistin meselesinde iki devletli çözümün başarısız olması durumunda, ya BM’nin 1947 tarihli 181 bölme kararına dönme seçeneği ya da herkesin eşit siyasi haklara sahip olduğu tarihi Filistin topraklarında tek devletli bir çözüm yoluna gideceklerini söyledi.
24.09.2021Dünya
Arap Birliği hamile tutuklu için çağrıda bulundu
Arap Birliği hamile tutuklu için çağrıda bulunduArap Birliği, uluslararası insan hakları kuruluşlarına İsrail hapishanesinde tutuklu Filistinli hamile kadın Enhar ed-Diyk'in serbest bırakılmasını hızlandırmak için çaba sarf etme çağrısında bulundu.
2.09.2021Dünya
Mahmud Abbas ile Gantz arasında kritik görüşme
Mahmud Abbas ile Gantz arasında kritik görüşmeFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz ile İsrail-Filistin ilişkilerini görüştü.
29.08.2021Dünya
Sağlık Bakanlığı açıkladı: Salgında 3. dalgaya girildi
Sağlık Bakanlığı açıkladı: Salgında 3. dalgaya girildiGazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artışın ve Delta varyantının tespitinin ardından abluka altındaki Gazze Şeridi'nde salgının üçüncü dalgasına girildiğini açıkladı.
23.08.2021Dünya
CIA Direktörü Burns, İsrail'de İran'ı görüşüyor
CIA Direktörü Burns, İsrail'de İran'ı görüşüyorCIA Direktörü Burns, İsrail Başbakanı Bennet ile İran'ı görüştü.
11.08.2021Dünya
İsrail askerlerinin Batı Şeria'da yaraladığı Filistinli çocuk hayatını kaybetti
İsrail askerlerinin Batı Şeria'da yaraladığı Filistinli çocuk hayatını kaybettiİsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'da düzenlenen yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri karşıtı protestolara müdahalesinde gerçek mermiyle karnından vurularak ağır şekilde yaralanan Filistinli çocuk hayatını kaybetti.
23.07.2021Dünya
Filistin Devlet Başkanı Abbas, ABD heyetiyle barış sürecini görüştü
Filistin Devlet Başkanı Abbas, ABD heyetiyle barış sürecini görüştüFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Kongresi heyetiyle barış sürecini ve Filistin topraklarındaki son gelişmeleri ele aldı.
9.07.2021Dünya
İsrail askerleri Filistinli kadını Doğu Kudüs'te vurdu
İsrail askerleri Filistinli kadını Doğu Kudüs'te vurduİsrail güçlerinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te "araçla ezme girişiminde bulunduğu" iddiasıyla ateş açtığı Filistinli bir kadın yaşamını yitirdi.
16.06.2021Dünya
İsrail askeri mahkemesinden skandal karar!
İsrail askeri mahkemesinden skandal karar!İsrail askeri mahkemesi, 13 yaşındaki Filistinli Sened Muhammed Mukbil'e bir ay hapis cezası verilmesine hükmetti.
9.06.2021Dünya
İsrail askerleri Batı Şeria’da 11 Filistinliyi gözaltına aldı
İsrail askerleri Batı Şeria’da 11 Filistinliyi gözaltına aldıİsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria’da aralarında Hamas’ın bölge sorumlularından Nadir Safafta’nın da bulunduğu 11 Filistinliyi gözaltına aldı.
9.06.2021Dünya
Son dakika... İsrail askerleri Batı Şeria’da bir Filistinliyi ağır yaraladı
Son dakika... İsrail askerleri Batı Şeria’da bir Filistinliyi ağır yaraladıİsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentinde Yahudi yerleşim birimlerine karşı düzenlenen gösteriye müdahalesinde Filistinli bir genç ağır yaralandı.
6.06.2021Dünya
Türkiye'den İsrail'e 'yerleşim' tepkisi
Türkiye'den İsrail'e 'yerleşim' tepkisiDışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında, Ramallah yakınlarında temeli atılan 350 konutluk yeni proje için "İsrail’in söz konusu yasa dışı uygulamalarını reddediyoruz. İsrail’in uluslararası hukukun ihlalini teşkil eden politika ve uygulamalarından dolayı sorumlu tutulmasının önemini bir kez daha vurguluyoruz" denildi.
2.06.2021Dünya
Son dakika... Netanyahu, Mısır İstihbarat Şefi ile  'esir iadesini' görüştü
Son dakika... Netanyahu, Mısır İstihbarat Şefi ile  'esir iadesini' görüştüİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Mısır İstihbarat Servisi Başkanı Abbas Kamil ile Hamas'ın elindeki İsrailli esirlerin iade edilmesi talebini görüştüğü bildirildi.
30.05.2021Dünya
Batı Şeria'da Yahudi yerleşimcilerin saldırıları sonucu 13 kişi yaralandı
Batı Şeria'da Yahudi yerleşimcilerin saldırıları sonucu 13 kişi yaralandıİşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinin batısında Yahudi yerleşimcilerin Filistinli çiftçilere saldırıları sonucu 13 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.
28.05.2021Dünya
Ortadoğu turuna çıkan Blinken Mısır'da
Ortadoğu turuna çıkan Blinken Mısır'daGazze'de sağlanan ateşkesin ardından Orta Doğu turuna çıkan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ateşkesin sağlamlaştırılmasını görüşmek üzere Mısır'ın başkenti Kahire'ye ulaştığı bildirildi.
26.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Ramallah ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.