Reeskont

Reeskont

Son dakika reeskont haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan reeskont gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan reeskont haber sayfamızda...

Reeskont

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 208 reeskont haberi bulunmuştur.
Bakan Pekcan, Eximbank'ın hedeflerini paylaştı
Bakan Pekcan, Eximbank'ın hedeflerini paylaştıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Eximbank'ın geçen yıl toplam desteğinin bir önceki yıla göre dolar bazında yüzde 4 artışla 45,6 milyar dolara yükseldiğini, ihracatı destekleme oranının da yüzde 24,3'ten yüzde 26,9'a çıktığını bildirdi.
5.02.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Pekcan 'önemli gelişme' deyip duyurdu
Son dakika: Bakan Pekcan 'önemli gelişme' deyip duyurduTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Son 1 yılda banka desteklerinden ilk defa yararlanan 953 ihracatçı firmanın yüzde 90’ı KOBİ oldu. Bu en önemli gelişme." dedi.
5.02.2021Ekonomi
Eximbank 50 milyar dolar destek vermeyi hedefliyor
Eximbank 50 milyar dolar destek vermeyi hedefliyorTürk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney, 2021'i "sigorta yılı" ilan ettiklerini belirterek, "İhracatçılara desteğimizi 2021 yılında 50 milyar dolara çıkarmayı ve bunun önemli bir kısmının sigorta finansman desteği olarak gerçekleşmesini hedefliyoruz." ifadesini kullandı.
22.01.2021Uzmanpara
Türk Eximbank ihracatçılara 50 milyar dolar destek vermeyi hedefliyor
Türk Eximbank ihracatçılara 50 milyar dolar destek vermeyi hedefliyorTürk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney, 2021'i "sigorta yılı" ilan ettiklerini belirterek, "İhracatçılara desteğimizi 2021 yılında 50 milyar dolara çıkarmayı ve bunun önemli bir kısmının sigorta finansman desteği olarak gerçekleşmesini hedefliyoruz." ifadesini kullandı.
22.01.2021Ekonomi
Son dakika! Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'dan enflasyon açıklaması
Son dakika! Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'dan enflasyon açıklamasıGelen bir son dakika haberine göre; Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, enflasyon hedefine yönelik açıklamalarda bulundu
25.12.2020Ekonomi
TCMB reeskont faizini yeniden düzenledi
TCMB reeskont faizini yeniden düzenlediTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nca (TCMB) vadesine en çok 3 ay kalan senetler karşılığında yapılacak reeskont işlemlerinde uygulanacak iskonto faiz oranının yıllık yüzde 15.75, avans işlemlerinde uygulanacak faiz oranının ise yıllık 16.75 olarak tespit edildiği bildirildi.
20.12.2020Ekonomi
Merkez Bankası'ndan önemli faiz açıklaması
Merkez Bankası'ndan önemli faiz açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nca (TCMB) vadesine en çok 3 ay kalan senetler karşılığında yapılacak reeskont işlemlerinde uygulanacak iskonto faiz oranının yıllık yüzde 15,75, avans işlemlerinde uygulanacak faiz oranının ise yıllık 16,75 olarak tespit edildiği bildirildi.
19.12.2020Uzmanpara
Son dakika: Merkez Bankası'ndan flaş faiz açıklaması
Son dakika: Merkez Bankası'ndan flaş faiz açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nca (TCMB) vadesine en çok 3 ay kalan senetler karşılığında yapılacak reeskont işlemlerinde uygulanacak iskonto faiz oranının yıllık yüzde 15,75, avans işlemlerinde uygulanacak faiz oranının ise yıllık 16,75 olarak tespit edildiği bildirildi.
19.12.2020Ekonomi
Reeskont Nedir, Nasıl Hesaplanır? Reeskont Faizi Nerelerde Uygulanır?
Reeskont Nedir, Nasıl Hesaplanır? Reeskont Faizi Nerelerde Uygulanır?Reeskont, iskonto anlamına gelmektedir. Bununla birlikte pek çok kişi, reeskontun nerede uygulanacağından, nasıl hesaplandığından, ne olduğundan haberdar olmak ister. Bankacılık piyasasında sıklıkla kullanılan terimler arasında yer alan bu terim, mühim bir araç olarak tanımlanabilir. Kendine has bir kullanım hedefi ve hesaplanma biçimi vardır. Peki reeskont nedir? Nasıl hesaplanır? Reeskont faizi nerelerde uygulanmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar
Merkez Bankası, 2021 Yılı Para ve Kur Politikası Raporu'nu yayımladı
Merkez Bankası, 2021 Yılı Para ve Kur Politikası Raporu'nu yayımladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB), 2021 yılına ilişkin para ve kur politikası temel çerçevesini açıkladığı raporda, enflasyona ilişkin yukarı yönlü risklerin gelecek yıl para politikasının sıkı ve kararlı bir duruş sergilemesini zorunlu kıldığı vurgulanırken, dalgalı döviz kuru rejiminin devam edeceği, kurların serbest piyasa koşullarında arz ve talep dengesine göre oluşacağı bildirildi.
16.12.2020Ekonomi
2021 Yılı Para ve Kur Politikası Raporu yayımlandı
2021 Yılı Para ve Kur Politikası Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB), 2021 yılına ilişkin para ve kur politikası temel çerçevesini açıkladığı raporda, enflasyona ilişkin yukarı yönlü risklerin gelecek yıl para politikasının sıkı ve kararlı bir duruş sergilemesini zorunlu kıldığı vurgulanırken, dalgalı döviz kuru rejiminin devam edeceği, kurların serbest piyasa koşullarında arz ve talep dengesine göre oluşacağı bildirildi.
16.12.2020Uzmanpara
TCMB Başkanı Ağbal'dan piyasalara önemli mesaj!
TCMB Başkanı Ağbal'dan piyasalara önemli mesaj!Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, "Fiyat istikrarını sağlamak hepimizin ortak amacı olmalıdır. TCMB olarak biz bu amaca yürekten inanıyoruz ve enflasyonu düşürmekte kararlıyız." dedi.
16.12.2020Uzmanpara
Uluslararası ticarette alternatif para ve ödeme sistemleri geliştirilecek
Uluslararası ticarette alternatif para ve ödeme sistemleri geliştirilecekİkili anlaşmalar yoluyla yerel para cinslerinden ticaret imkanları artırılacak. Bu kapsamda Para Takası Anlaşması gibi uygulamalar, Türkiye ile finansal ve ticari ilişkileri yoğun olan ülkelere yayılacak.
30.10.2020Ekonomi
VakıfBank ve ICBC yerel para atağında
VakıfBank ve ICBC yerel para atağındaTürkiye ve Çin Merkez Bankaları arasında geçen yıl imzalanan ve dış ticaretin yerel para birimleri ile finansmanının teşvikini amaçlayan swap anlaşması kapsamında VakıfBank, ICBC Turkey ile birlikte ilk işlemini gerçekleştirdi.
24.09.2020Ekonomi
İhracatçı firmaya 2 yeni müjde var
İhracatçı firmaya 2 yeni müjde varTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk Eximbank’ın firmaların yurt dışından iş almalarını kolaylaştıracak ve ihracatçıların nakit akışlarını rahatlatacak iki yeni programını devreye aldıklarını açıkladı. Pandemi sürecinde Eximbank’ın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ile de uyumlu olarak finansman mekanizmalarında pek çok esneklik ve kolaylık sağladığına işaret eden Pekcan, AA’ya yaptığı açıklamada ihracatçılara kredi geri ödemelerinde 6 aya kadar vadelerin uzatıldığını ihracat taahhüt kapatma sürelerinin de 2 yıldan 3 yıla çıkarıldığını hatırlattı.
4.07.2020Ekonomi
Bakan Pekcan'dan ihracatçı firmalara iki yeni müjde
Bakan Pekcan'dan ihracatçı firmalara iki yeni müjdeTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk Eximbank’ın firmaların yurt dışından iş almalarını kolaylaştıracak ve ihracatçıların nakit akışlarını rahatlatacak iki yeni programını devreye aldıklarını açıkladı.
3.07.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yılı pozitif büyümeyle tamamlayacağız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yılı pozitif büyümeyle tamamlayacağızCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Bütün dünyada pozitif büyüme olmasa bile biz yılı pozitif büyümeyle tamamlayacağız azmiyle yolumuza devam etmek zorundayız ve göreceksiniz yıl sonunda bunu da hep birlikte başaracağız" dedi.
17.06.2020Siyaset
Ekonomi yönetimi ve kurumların proaktif adımları örnek oluyor
Ekonomi yönetimi ve kurumların proaktif adımları örnek oluyorSağlık, sosyal ve ekonomik açıdan yeni normallerin oluşmasına neden olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, hükümetlerin ve kurumların reel sektörü ve finansal piyasaları ayakta tutup tutamayacağını da sınıyor.
17.06.2020Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Uysal'dan önemli açıklama!
Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Uysal'dan önemli açıklama!TCMB Başkanı Uysal, "Önümüzdeki dönemde ülkemizin ve ekonomimizin ihtiyaç duyacağı kararları hızlı bir şekilde almaya devam edeceğiz." dedi.
14.06.2020Ekonomi
Merkez Bankası reeskont ve avans işlemi faizini belirledi
Merkez Bankası reeskont ve avans işlemi faizini belirlediTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankasınca (TCMB) vadesine en çok 3 ay kalan senetler karşılığında yapılacak reeskont işlemlerinde uygulanacak iskonto faiz oranı yıllık yüzde 9, avans işlemlerinde uygulanacak faiz oranı ise yıllık yüzde 10 olarak tespit edildi.
13.06.2020Ekonomi
"Büyük Duruş" karşısında ekonomiye 4 koldan destek
"Büyük Duruş" karşısında ekonomiye 4 koldan destekTarihte eşi görülmemiş gelişmelerin deneyimlendiği ve küresel çapta "Büyük Duruş" olarak nitelendirilen bir krizin başladığı 2020'de, finansal piyasalar ve reel ekonomide olumsuzlukların giderilmesi amacıyla kurum ve kuruluşların kamu otoriteleriyle işbirliğiyle destekleyici yönde birçok adım atıldı.
12.06.2020Ekonomi
DKİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gürdoğan'dan ihracat değerlendirmesi!
DKİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gürdoğan'dan ihracat değerlendirmesi!Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan, Doğu Karadeniz'den yılın 5 aylık döneminde 566 milyon 561 bin 51 dolarlık ihracat gerçekleştirilerek bölge ihracatçısının 114 ülkeye dış satım yaptığını belirtti.
4.06.2020Ekonomi
Son dakika I Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan yerli sanayi açıklaması
Son dakika I Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan yerli sanayi açıklamasıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaptığı açıklamada "Yerli sanayimizi ithalat baskısına karşı tüm politikalarımızla korumaya kararlıyız" dedi.
3.06.2020Siyaset
İhracatçılara yeni ‘stok  finansman destek paketi’
İhracatçılara yeni ‘stok finansman destek paketi’Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, koronavirüs salgınının ihracatçılara olan olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla Türk Eximbank’ın “Stok Finansman Destek Paketi”ni devreye aldığını açıkladı.
23.05.2020Ekonomi
Son dakika: Bakan müjdeyi verdi! Stok Finansman Destek Paketi geliyor
Son dakika: Bakan müjdeyi verdi! Stok Finansman Destek Paketi geliyorTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Kovid-19 salgınının ihracatçılarımıza yönelik olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla yeni Stok Finansman Destek Paketi'ni devreye alıyoruz." dedi.
22.05.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiruhsar pekcanihracateximbankdestek

Reeskont ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.