Reeskont

Reeskont

Son dakika reeskont haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan reeskont gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan reeskont haber sayfamızda...

Reeskont

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 349 reeskont haberi bulunmuştur.
Merkez Bankası'nın faiz kararı piyasaları nasıl etkileyecek?
Merkez Bankası'nın faiz kararı piyasaları nasıl etkileyecek? Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını açıkladı. TCMB, şubat ayında politika faizini beklentilere paralel yüzde 45'te sabit tuttu. Peki bu karar piyasaları nasıl etkileyecek? İşte detaylar...
22.02.2024 Ekonomi
Merkez Bankası, PPK toplantı özetini yayımladı
Merkez Bankası, PPK toplantı özetini yayımladı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), 2024 yılı Ocak ayında, aylık enflasyonda görülmesi beklenen geçici yükselişin ardından fiyat artışlarının Şubat ayı ve sonrasında yavaşlayacağını tahmin etti.
1.02.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten vergi ve fiyat istikrarı açıklaması
Bakan Şimşek'ten vergi ve fiyat istikrarı açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “İstanbul Sanayi Odası Ocak Ayı Meclis Toplantısı”nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, vergi düzenlemesi ile ilgili şu anda çalışmaların olduğunu belirtirken, kur korumalı mevduat (KKM) uygulamasından çıkış ile ilgili de önemli bilgiler verdi. İşte detaylar...
31.01.2024 Ekonomi
Çin zorunlu karşılık oranlarını düşürecek
Çin zorunlu karşılık oranlarını düşürecek Çin Merkez Bankası, 5 Şubat'tan itibaren bankaların zorunlu karşılık oranlarını düşürecek.
24.01.2024 Uzmanpara
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika asgari ücret açıklaması: Sözümüzü yerine getirdik!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika asgari ücret açıklaması: Sözümüzü yerine getirdik! Asgari ücret ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonda ivme kaybının başladığına dikkat çekerek yılın ikinci yarısında herkesi şaşırtacak şekilde daha fazla hissedileceğini ifade etti.
5.01.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süper Kupa kriziyle ilgili açıklama: Açık bir sabotaj girişimi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süper Kupa kriziyle ilgili açıklama: Açık bir sabotaj girişimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılı ihracat rakamlarını açıkladı. Süper Kupa maçındaki krizle ilgili de konuşan Erdoğan, "Türkiye'nin çıkarlarına yönelik açık bir sabotaj girişimi vardır. Nasıl daha önceki kirli senaryoları yırtıp attıysak bu oyunu da mutlaka boşa çıkaracağız" ifadelerini kullandı.
2.01.2024 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süper Kupa kriziyle ilgili açıklama: Açık bir sabotaj girişimi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süper Kupa kriziyle ilgili açıklama: Açık bir sabotaj girişimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılı ihracat rakamlarını açıkladı. Süper Kupa maçındaki krizle ilgili de konuşan Erdoğan, "Türkiye'nin çıkarlarına yönelik açık bir sabotaj girişimi vardır. Nasıl daha önceki kirli senaryoları yırtıp attıysak bu oyunu da mutlaka boşa çıkaracağız" ifadelerini kullandı.
2.01.2024 Gündem
Bakan Bolat: Hedeflerimize bir bir ulaştık
Bakan Bolat: Hedeflerimize bir bir ulaştık Ticaret Bakanı Ömer Bolat '2023 Yılı Dış Ticaret Rakamları Açıklaması” programında önemli açıklamalarda bulunuyor.
2.01.2024 Ekonomi
Merkez Bankası bu yıl ne yapacak?
Merkez Bankası bu yıl ne yapacak? İç ve dış piyasalarda en çok merak edilen konuların başında “Merkez Bankası’nın 2024 rotası” geliyor. Gelin birlikte yeni yılın planına göz atalım.
2.01.2024 Ekonomi
TCMB, 2024 yılı yol haritasını paylaştı
TCMB, 2024 yılı yol haritasını paylaştı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yayımladığı 2024 yılı Para Politikası metninde parasal sıkılık ve parasal aktarımın, likidite gelişmeleri yakından takip edilerek miktarsal sıkılaştırma kararları ile destekleneceği belirtilerek yabancı para yükümlülükler üzerinden menkul kıymet tesisinin kademeli olarak azaltılmasına devam edileceği ifade edildi.
29.12.2023 Uzmanpara
Her şeye rağmen rekor!
Her şeye rağmen rekor! 2023’te küresel durgunluğun yanı sıra artan maliyet artışlarıyla mücadele ettiklerini anlatan TİM Başkanı Mustafa Gültepe, 255 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşarak yeni bir rekora imza atacaklarını söyledi.
29.12.2023 Ekonomi
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) aralık ayı Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetini yayımladı.
28.12.2023 Uzmanpara
Bakan Şimşek:  Enflasyonu 2026 yılında tek haneli seviyelere düşürmeyi hedefliyoruz
Bakan Şimşek: Enflasyonu 2026 yılında tek haneli seviyelere düşürmeyi hedefliyoruz Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Meclis'teki bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulundu. Bakan Çelik, " Enflasyonda ivme kaybı çok net ortadadır. Enflasyonu 2026 yılında tek haneli seviyelere düşürmeyi hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.
20.12.2023 Ekonomi
Bakan Bolat açıkladı! ihracatımızı 302 milyar dolara çıkartacağız
Bakan Bolat açıkladı! ihracatımızı 302 milyar dolara çıkartacağız Ticaret Bakanı Bolat, Orta Vadeli Program kapsamında açıklamalarda bulundu. Bakan Bolat "ihracatımızı 302,2 milyar dolara çıkartmayı hedefliyoruz" dedi.
15.12.2023 Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç’ten KOBİ’lere ‘sermaye desteği’ talebi
İTO Başkanı Avdagiç’ten KOBİ’lere ‘sermaye desteği’ talebi İTO Başkanı Şekib Avdagiç, “Doğru yöntemle ‘seçici kredi’ politikası benimsendi. Bunu yaparken küçük ölçekli işletmelerin ayakta kalması, üretimden kopmaması son derecede önemlidir. Büyüklere kıyasla KOBİ’lerin sermaye ihtiyacı, onlar için çok daha büyük” dedi.
15.12.2023 Ekonomi
'Türk lirasına geçiş zamanı gelmiştir'
'Türk lirasına geçiş zamanı gelmiştir' Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, "Türk lirasına geçiş zamanı gelmiştir. Bunun en doğrudan yansımalarını mevduat gelişmelerinde görüyoruz" dedi.
14.12.2023 Uzmanpara
TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan ihracatçılarla görüştü
TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan ihracatçılarla görüştü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, ''Merkez bankalarının toplumsal refaha katkı sağlamaları para politikasının ancak fiyat istikrarına odaklanmasıyla gerçekleşir. Bu amaç aynı zamanda, genel denge ve sürdürülebilirlik perspektifiyle ekonominin reel kesimini de yakından takip etmeyi gerektirmektedir. Bu kapsamda, ihracatçılarımızın ekonomiye dair projeksiyonları, eğilimleri ve görüşleri de değerlendirmelerimizde önem arz etmektedir'' dedi.
14.12.2023 Ekonomi
TCMB Başkanı Erkan ihracatçılarla görüştü
TCMB Başkanı Erkan ihracatçılarla görüştü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan ihracatçılarla bir araya geldi. Erkan, TİM Sektörler Konseyi ile İstişare Toplantısı'na katılmak üzere TİM binasına geldi. Basına kapalı olarak gerçekleşecek toplantıda reeskont kredi limitleri ve Yatırım Taahhütlü Avans Kredileri (YTAK) konularının gündeme gelmesi bekleniyor.
13.12.2023 Uzmanpara
TCMB Başkanı Erkan ihracatçılarla buluştu
TCMB Başkanı Erkan ihracatçılarla buluştu Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, ihracatçılarla bir araya geldi. Erkan, TİM Sektörler Konseyi ile İstişare Toplantısı'na katılmak üzere TİM binasına geldi. Basına kapalı olarak gerçekleşecek toplantıda reeskont kredi limitleri ve Yatırım Taahhütlü Avans Kredileri (YTAK) konularının gündeme gelmesi bekleniyor.
13.12.2023 Ekonomi
Bakan Şimşek: Orta Vadeli Program başarılı bir şekilde çalışıyor
Bakan Şimşek: Orta Vadeli Program başarılı bir şekilde çalışıyor Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreni’ne katıldı. Törende konuşan Bakan Şimşek, " Orta Vadeli Program başarılı bir şekilde çalışıyor. Risk primimiz düştü, kurdaki dalgalanmalar azaldı, ülkemize yönelik yabancı yatırımcı ilgisi arttı, bankaların ve reel sektörün dış borç çevirme oranları yükseliyor." dedi.
11.12.2023 Ekonomi
TCMB Başkanı Erkan'dan ihracatçılara güzel haber
TCMB Başkanı Erkan'dan ihracatçılara güzel haber Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, Ankara Sanayi Odası (ASO) gündem toplantısında ihracatçıların beklediği müjdeli haberi paylaşarak, “Temmuz’da 10 kat artışla 3 milyar TL’ye yükselttiğimiz reeskont limitini daha da artıracağız. Çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
8.12.2023 Ekonomi
'Reeskont limitini daha da artıracağız'
'Reeskont limitini daha da artıracağız' Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, Ankara Sanayi Odası (ASO) gündem toplantısında ihracatçıların beklediği müjdeli haberi paylaşarak “Temmuz’da 10 kat artışla 3 milyar TL’ye yükselttiğimiz reeskont limitini daha da artıracağız. Çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
8.12.2023 Uzmanpara
Erkan, banka müdürleriyle bir araya geldi
Erkan, banka müdürleriyle bir araya geldi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın banka genel müdürleriyle bir araya geldiği toplantıya ilişkin açıklama yapıldı. Türkiye Bankalar Birliği'nden (TBB) yapılan açıklamada toplantıda bankacılık sisteminde döviz dönüşümlü mevduatların azaltılması ve Türk lirasına geçiş ile TCMB’nin ihracat, yatırıma yönelik destekleri kapsamında reeskont ve Yatırım Taahhütlü Avans Kredilerine (YTAK) yönelik uygulamaların değerlendirildiği bildirildi.
7.12.2023 Uzmanpara
TCMB Başkanı Erkan bankacılarla görüştü
TCMB Başkanı Erkan bankacılarla görüştü Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın banka genel müdürleriyle bir araya geldiği toplantıya ilişkin açıklama yapıldı. TBB’den yapılan açıklamada toplantıda, bankacılık sisteminde döviz dönüşümlü mevduatların azaltılması ve Türk Lirasına geçiş ile TCMB’nin ihracat ve yatırıma yönelik destekleri kapsamında reeskont ve Yatırım Taahhütlü Avans Kredilerine (YTAK) yönelik uygulamaların değerlendirildiği bildirildi.
7.12.2023 Ekonomi
Merkez Bankası'ndan TL'yi destekleyici adım
Merkez Bankası'ndan TL'yi destekleyici adım Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) bankacılık sistemini Türk lirasını (TL) cazip kılacak şekilde dönüştüren adımlarına kararlılıkla devam ediyor.
1.12.2023 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Reeskont ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.