Reeskont

Reeskont

Son dakika reeskont haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan reeskont gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan reeskont haber sayfamızda...

Reeskont

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 256 reeskont haberi bulunmuştur.
Reeskont kredilerinin rezervlere katkısında rekor
Reeskont kredilerinin rezervlere katkısında rekorİhracat reeskont kredilerinin döviz rezervlerine katkısı nisan ayında 3 milyar 160 milyon dolar ile rekor kırdı.
11.05.2022Uzmanpara
‘İstihdamı en çok artıran ülke olduk’
‘İstihdamı en çok artıran ülke olduk’Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, “Türkiye, koronavirüs salgını sonrasında OECD ülkeleri arasında istihdamını en fazla artıran ülke oldu” dedi. Kavcıoğlu, işsizliğin de gerilediğini söyledi.
29.04.2022Ekonomi
Merkez Bankası enflasyon tahminini açıkladı
Merkez Bankası enflasyon tahminini açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 2022 yıl sonu enflasyon beklentisini geçen rapor dönemine göre 19,6 puanlık artışla yüzde 23,2’den yüzde 42,8’e yükselttiklerini belirtti.
28.04.2022Uzmanpara
TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan döviz kuru ve enflasyon açıklaması
TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan döviz kuru ve enflasyon açıklamasıKonya Sanayi Odası (KSO), Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile Konya Sanayi Odası (KSO) üyesi sanayicileri buluşturdu.
1.04.2022Ekonomi
Kavcıoğlu: Rezervlerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz
Kavcıoğlu: Rezervlerimizi güçlendirmeye devam edeceğizMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu yatırımcılarla buluştu. Kavcıoğlu, "Geliştirdiğimiz proaktif rezerv yönetim stratejimizi son aylarda çeşitlendirdik. Aynı kararlılıkla rezervlerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
24.03.2022Haberler
Kavcıoğlu: Rezervlerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz
Kavcıoğlu: Rezervlerimizi güçlendirmeye devam edeceğizMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu yatırımcılarla buluştu. Kavcıoğlu, "Geliştirdiğimiz proaktif rezerv yönetim stratejimizi son aylarda çeşitlendirdik. Aynı kararlılıkla rezervlerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
24.03.2022Ekonomi
Rusya'nın Ukrayna harekatı, tekstil sektörünü olumsuz etkiledi
Rusya'nın Ukrayna harekatı, tekstil sektörünü olumsuz etkilediRusya'nın Ukrayna'ya sürdürdüğü askeri harekat, Türkiye'nin tekstil ürünleri ihracatı yaptığı ilk 20 ülke arasında Rusya ve Ukrayna'nın da bulunması nedeniyle sektörü olumsuz etkiledi.
22.03.2022Ekonomi
AKİB, ihracat artışında yine zirvede
 AKİB, ihracat artışında yine zirvedeAkdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı Nejdat Sin, şubat ayında geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 50 artışla 1,49 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini açıkladı. Geçen yıl olduğu gibi 2022 yılında da başarı hikâyelerine yenilerini eklemeye devam ettiklerini vurgulayan Başkan Sin, “Ocakta olduğu gibi şubat ayında da Türkiye genelindeki 14 genel sekreterlik arasında dış satım hacminde en yüksek artışı elde eden Birlik olduk. En fazla ihracat değerlerine Irak, Hollanda ve Fransa pazarlarına ulaşırken Singapur, Fransa ve Lübnan pazarlarında 18 kata varan oranlarda artışlar yakaladık” dedi.
7.03.2022Ekonomi
İhracatçıya kredi desteği için TL'ye dönüş şartı
İhracatçıya kredi desteği için TL'ye dönüş şartıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ihracatçıya sunduğu kredi imkanında döviz mevduatlarından TL'ye dönüşüm şartı getirdi.
9.02.2022Ekonomi
AKİB, ihracat artışında Türkiye rekortmeni
AKİB, ihracat artışında Türkiye rekortmeniAkdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB), ocak ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 43 artış sağlayarak 1,42 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
7.02.2022Ekonomi
1.3 milyar dışsatım
1.3 milyar dışsatım2022’ye dışsatımını yüzde 29 artırarak başlayen EİB, ocak ayında ülke ihracatına 1 milyar 372 milyon dolarlık katkı sağladı
4.02.2022Ege
Zeytin ve zeytinyağı ihracatında yüzde 245’lik rekor artış
Zeytin ve zeytinyağı ihracatında yüzde 245’lik rekor artışTürkiye, Ocak ayında yüzde 17 artışla, 17,6 milyar dolarla aylık bazda tarihin en yüksek rakamına ulaştı. Ege İhracatçı Birlikleri bu rekora, ihracatını yüzde 29 yükselterek 1 milyar 372 milyon dolarlık katkı sağladı.
3.02.2022Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu 2022 yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı
Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu 2022 yıl sonu enflasyon tahminini açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yılın ilk Enflasyon Raporu'nu açıkladı. Kavcıoğlu, enflasyonun 2022 yıl sonunda yüzde 23,2 olarak gerçekleşeceği, 2023 yıl sonunda ise yüzde 8,2 gerçekleşeceğinin tahmin edildiğini söyledi. Bir önceki enflasyon beklentisi bu yıl için yüzde 11,8, gelecek yıl için yüzde 7,0 seviyesinde bulunuyordu. Sanayi üretiminin yükseliş eğilimini sürdürdüğünü belirten Kavcıoğlu, "İhracat artış trendini 2021'in son çeyreğinde de sürdürdü. Cari işlemler dengesinin 2022 yılında fazla vereceğini öngörüyoruz." dedi.  Öte yandan 20 Aralık 2021 tarihinde döviz kurlarında yaşanan düşüşle ilgili de açıklamalarda bulunan Kavcıoğlu, "O gün (20 Aralık 2021) Merkez Bankası tek kuruş satmadı. Bireyseller, kurumsallar, yurt dışı yaklaşık 2,250 milyar dolar satarak kuru düşürdü." ifadelerini kullandı.
27.01.2022Ekonomi
İş dünyasının isteği finansman desteği
İş dünyasının isteği finansman desteğiEGİAD, ESİAD ve İZSİAD işbirliğinde düzenlenen ÜNLÜ & Co Araştırma Bölümü Kıdemli Müdürü Gökhan Uskuay’ın konuk konuşmacı olduğu “ÜNLÜ & Co 2022 Ekonomi ve Piyasa Beklentileri” konulu toplantı, iş dünyasının katılımıyla gerçekleşti.
14.01.2022Ege
Maden ihracatı 2021'de rekor kırdı
Maden ihracatı 2021'de rekor kırdıİhracat ve üretim odaklı çalışan maden sektörü 2021 yılını rekor ihracat artışıyla kapattı.
7.01.2022Uzmanpara
Fed kararı altın ve döviz fiyatlarını nasıl etkileyecek? Prof. Dr. Sefer Şener canlı yayında değerlendirdi
Fed kararı altın ve döviz fiyatlarını nasıl etkileyecek? Prof. Dr. Sefer Şener canlı yayında değerlendirdiABD Merkez Bankasının (Fed) son toplantısına ait tutanaklar, faiz artışının beklenenden daha erken olabileceğini göstermişti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sefer Şener, "Fed’in son karar tutanakları açıklandı. Dün ilk defa ABD 10 yıllık tahvil faizleri 1.73 seviyesinin üzerini gördü. Bu doların güçlenmesi demektir. Dolar endeksi de 96’nın üzerine çıktı yeniden. Bu verilen mesajlardan biz şunu anlıyoruz Fed 1’inci çeyreğin sonunda çok hızlı şekilde bu faiz artırımlarını gerçekleştirebilir algısı ortaya çıktı." ifadelerini kullandı. İşte detaylar...
7.01.2022Ekonomi
Merkez Bankası'nın döviz adımını Prof. Dr. Sefer Şener canlı yayında değerlendirdi
Merkez Bankası'nın döviz adımını Prof. Dr. Sefer Şener canlı yayında değerlendirdiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın aldığı yeni karara göre, ihracattan gelen dövizin yüzde 25'ini satın alacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sefer Şener, "Merkez Bankası döviz rezervlerini güçlendirmek için böyle bir yola başvuruyor. Ben bunun 6-7 ay için geçerli olacağını düşünüyorum. İlerleyen aşamalarda ihtiyaç kalmayacaktır. Hangi bankadan bu işlemi yapıyorsanız o işlem üzerinden yapılacak. Yıl sonuna kadar uygulamada kalınırsa Merkez Bankası döviz rezervlerinin 40-45 milyar dolar yukarıya geleceğini göreceğiz." ifadelerini kullandı. İşte detaylar...
7.01.2022Haberler
Kavcıoğlu'ndan dövize müdahale açıklaması
Kavcıoğlu'ndan dövize müdahale açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Mevcut para politikası duruşumuzun birikimli etkilerini 2022'nin ilk yarısında gözlemleyeceğiz. Merkez Bankası'nın döviz piyasasına müdahalesinin amacı piyasadaki likidite koşullarını desteklemeye ve oynaklığı gidermeye yöneliktir. Faiz indirimi için sınırlı alanımız kaldı, bu alanı büyük ölçüde bitirdiğimizi düşünüyorum." dedi.
2.12.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan dövize müdahale açıklaması
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan dövize müdahale açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yatırımcılarla video konferans yöntemiyle bir araya geldi. Kavcıoğlu, "Mevcut para politikası duruşumuzun birikimli etkilerini 2022'nin ilk yarısında gözlemleyeceğiz. Merkez Bankası'nın döviz piyasasına müdahelesinin amacı piyasadaki likidite koşullarını desteklemeye ve oynaklığı gidermeye yöneliktir. Faiz indirimi için sınırlı alanımız kaldı, bu alanı büyük ölçüde bitirdiğimizi düşünüyorum. " dedi.
2.12.2021Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası uzman isimden ilk yorum
Son dakika... Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası uzman isimden ilk yorumSon dakika haberlere göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 100 baz puan indirerek yüzde 15'e düşürdü. İşte uzmanlardan faiz kararı sonrası ilk açıklama....
18.11.2021Ekonomi
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz indirimi gelecek mi? Prof. Dr. Sefer Şener değerlendirdi
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz indirimi gelecek mi? Prof. Dr. Sefer Şener değerlendirdiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararını perşembe günü açıklayacak. Konuya ilişkin Prof. Dr. Sefer Şener değerlendirmelerde bulundu.
16.11.2021Haberler
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz indirimi gelecek mi? Prof. Dr. Sefer Şener değerlendirdi
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz indirimi gelecek mi? Prof. Dr. Sefer Şener değerlendirdiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararını perşembe günü açıklayacak. Konuya ilişkin Prof. Dr. Sefer Şener değerlendirmelerde bulundu.
16.11.2021Ekonomi
İhracatı Geliştirme Fonu için çalışmalar sürüyor
İhracatı Geliştirme Fonu için çalışmalar sürüyorTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, İhracatı Geliştirme Fonu'nun (İGF), Meclis sürecinin ardından kadroları ve yönetiminin oluşmasıyla yılbaşından itibaren ihracatçılarla buluşması için çalıştıklarını bildirdi.
3.11.2021Uzmanpara
Bakan Muş dış ticaret rakamlarını açıkladı
Bakan Muş dış ticaret rakamlarını açıkladıTicaret Bakanı Mehmet Muş, ekimde ihracatın geçen yılın aynı ayına göre yüzde 20,2'lik artışla 20,8 milyar dolar seviyesinde gerçekleştiğini belirterek, "Bu değerle geçen ayki Cumhuriyet tarihinin en yüksek aylık ihracat değeri tazelenmiştir." dedi.
1.11.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Muş açıkladı! İhracatta Cumhuriyet tarihi rekoru...
Son dakika: Bakan Muş açıkladı! İhracatta Cumhuriyet tarihi rekoru...Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ekimde ihracatın geçen yılın aynı ayına göre yüzde 20,2'lik artışla 20,8 milyar dolar seviyesinde gerçekleştiğini belirterek, "Bu değerle geçen ayki Cumhuriyet tarihinin en yüksek aylık ihracat değeri tazelenmiştir." dedi.
1.11.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Reeskont ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.