Rehberlik

Rehberlik

Son dakika rehberlik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan rehberlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan rehberlik haber sayfamızda...

Rehberlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.075 rehberlik haberi bulunmuştur.
LGS tercihleri ne zaman yapılacak? MEB duyuru: 2022 LGS lise tercih kılavuzu ve merkezi/yerel yerleştirme
LGS tercihleri ne zaman yapılacak? MEB duyuru: 2022 LGS lise tercih kılavuzu ve merkezi/yerel yerleştirmeLiselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçları açıklandı. MEB tarafından erişime açılan LGS sonuçlarının ardından adaylar tercih işlemleri ile ilgili detayları araştırıyor. İstediği liseye yerleşebilmek için okulların kontenjan ve yüzdelik dilimlerini sorgulayan adaylar LGS tercih kılavuzuna göre tercih işlemlerini yapacak. Peki, LGS tercihleri ne zaman, nasıl yapılacak? İşte LGS lise haberleri.
1.07.2022Gündem
Bakan Yanık: Erişilebilirlik geleceğimize yapılan en kıymetli yatırımlardan birisi
Bakan Yanık: Erişilebilirlik geleceğimize yapılan en kıymetli yatırımlardan birisiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Erişilebilirlik hem sizlerin, hem toplumumuzun faydasına hizmet eden, gelişmiş bir medeniyet göstergesidir. Erişilebilir yaşam alanları oluşturmak geleceğimize yapılan en kıymetli yatırımlardan birisi. Bu konuda biz bakanlık olarak istediğiniz her an size rehberlik etmek üzere hazırız" dedi.
30.06.2022Gündem
LGS 2022 TABAN VE TAVAN PUANLARI | MEB tarafından LGS taban puanları açıklandı mı, lise yüzdelik dilimleri belli oldu mu?
LGS 2022 TABAN VE TAVAN PUANLARI | MEB tarafından LGS taban puanları açıklandı mı, lise yüzdelik dilimleri belli oldu mu? 2022 LGS sonuçları 30 Haziran tarihinde açıklandı. Yüz binler sonuç sonrası LGS taban ve tavan puanları ile birlikte yüzdelik dilimleri araştırmaya başladı. Güzel bir lise hayali kuranlar şimdiden "2022 LGS taban ve tavan puanları açıklandı mı? Lise yüzdelik dilimleri belli oldu mu?" sorusu art arda geliyor.
30.06.2022Eğitim
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.06.2022Oyun
LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı! İşte sonuçların açıklanacağı tarih
LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı! İşte sonuçların açıklanacağı tarihLGS tercih ve yerleştirme kılavuzu "http://meb.gov.tr"den yayımlandı. Lise tercihleri ve yerleştirme sonuçlarıyla ilgili tarihler de belli oldu.
30.06.2022Gündem
Güneş Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Güneşin Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Güneş Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Güneşin Eş Anlamlısı Olan SözcüklerYaklaşık 5 milyar yaşında olan güneş, gezegenimizin ısı ve ışık kaynağıdır. Saniyede 220 kilometre hızda ilerleyen güneşin çekirdeğinde helyum ve nükleer füzyon bulunur. Güneş mecazen, yol gösteren ve rehberlik eden anlamına gelir. Güneş ile eş anlamlı olan Arapça ve Farsça kökenli sözcükleri sizler için derledik.
SAATLERİN ANLAMI 2022: Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saat Anlamları Nelerdir? Saat Anlamı ve Yorumları
SAATLERİN ANLAMI 2022: Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saat Anlamları Nelerdir? Saat Anlamı ve YorumlarıHayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saat anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatler ne anlama gelir? Saat anlamları 2022 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü, tek saatlerin, sayıların anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
30.06.2022Yaşam
LGS 2022 lise taban ve tavan puanları belli oldu mu, yüzdelik dilimler açıklandı mı? Kaç puanla hangi liseye gidilir?
LGS 2022 lise taban ve tavan puanları belli oldu mu, yüzdelik dilimler açıklandı mı? Kaç puanla hangi liseye gidilir?Milli Eğitim Bakanlığı LGS sonuçlarının 30 Haziran'da duyurulacağını belirtmişti. Bu sabah MEB büyük heyecana nokta koydu ve sonuçları ilan etti. Bu gelişmenin hemen ardından 2022 LGS taban ve tavan puanları ile yüzdelik dilimleri merak dilmeye başlandı. Peki, LGS 2022 lise taban ve tavan puanları belli oldu mu, yüzdelik dilimler açıklandı mı?
30.06.2022Eğitim
Oyun Nickleri 2022: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve Anlamları
Oyun Nickleri 2022: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve AnlamlarıBilgisayar ve akıllı telefonlarda oynanan oyunlar ve oyun konsolları son dönemlerde popüler hale geldi. LOL, PUBG, CS GO, Valorant gibi çok oyunculu video oyunları dünya ve Türkiye üzerinde en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Ancak oyunları oynarken kendinize öncelikle nick veya isim vermeniz gerek. Mobil, bilgisayar veya konsollardaki oyun nickleri de en az seçilen karakter kadar öneme sahiptir. İyi, yaratıcı, güzel ve havalı nickler ve anlamları oyunda öne çıkmanızı sağlar ve akılda kalıcılığı artırır. En havalı, iyi, güzel, yaratıcı, şekilli, Türkçe ve komik oyuncu isimleri önerileri için “Oyun Nickleri ve Anlamları 2022” içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
30.06.2022Oyun
Lise tercihlerinde her detayı inceleyin
Lise tercihlerinde her detayı inceleyinLGS sonuçları açıklandı, 1.2 milyon öğrenci ve ailesi için tercih ve kayıt telaşı başladı. Galatasaray, İstanbul (Erkek), Kabataş gibi gözde devlet okullarının yanı sıra Robert, Alman, Üsküdar Amerikan, Saint-Joseph gibi yabancı kolejlere LGS ile öğrenci alınacak.
30.06.2022Eğitim
Bayraklı’dan 375 kişiye iş
Bayraklı’dan 375 kişiye işBayraklı Belediyesi, İŞKUR Hizmet Noktası aracılığıyla, Ocak ayından bu yana 375 kişiyi farklı firmalarda işe yerleştirdi. Yılbaşından bu yana sürdürülen çalışmalarda 36 iş görüşmesi yapıldı, 375 kişi çeşitli firmalarda işe yerleştirildi. Bu, son 4 yılın en yüksek sayısı oldu.
30.06.2022Ege
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ile görüştüNATO Liderler Zirvesi'deki temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştü.
29.06.2022Siyaset
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı, Oyun Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı, Oyun Klan ve Takım NickleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
29.06.2022Oyun
Tatil, becerileri geliştirmek için bir fırsat
Tatil, becerileri geliştirmek için bir fırsatİlk ve ortaöğretimdeki öğrenciler, yaz tatilinde bir haftayı geride bıraktılar ve önlerinde yaklaşık 2 ay gibi uzun bir süre daha var.
29.06.2022Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO zirvesi için İspanya'ya gidiyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO zirvesi için İspanya'ya gidiyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere İspanya'nın başkenti Madrid'e gidecek.
27.06.2022Siyaset
Ali Erbaş: Çocukları söz ve hareketlerinizle incitmemenizi rica ediyorum
Ali Erbaş: Çocukları söz ve hareketlerinizle incitmemenizi rica ediyorumDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye 2022 Yılı Yaz Kuran Kursları açılış töreninde yaptığı konuşmada "Çocukları söz ve hareketlerinizle incitmemenizi, kırmamanızı rica ediyorum" dedi.
27.06.2022Haberler
Ali Erbaş: Çocukları söz ve hareketlerinizle incitmemenizi rica ediyorum
Ali Erbaş: Çocukları söz ve hareketlerinizle incitmemenizi rica ediyorumDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye 2022 Yılı Yaz Kuran Kursları açılış töreninde yaptığı konuşmada "Çocukları söz ve hareketlerinizle incitmemenizi, kırmamanızı rica ediyorum" dedi.
27.06.2022Gündem
Johnny Depp'in avukatı Camille Vasquez, uçakta düşen yolcunun yardımına koştu!
Johnny Depp'in avukatı Camille Vasquez, uçakta düşen yolcunun yardımına koştu!Dünyaca ünlü aktör Johnny Depp'in, 2015-2017 yılları arasında evli kaldığı meslektaşı Amber Heard ile birbirlerini iftira ile suçladıkları davada 1 Haziran'da karar çıktı. Yer aldığı çapraz sorgularla duruşmaların yıldızı haline gelen ve daha önce sık sık manşetlere taşınan avukat Camille Vasquez, takdir toplayan hareketiyle bir kez daha adından söz ettirdi. Kendisinin de bulunduğu uçuşta düşerek kafasını çarpan bir yolcuya müdahale eden Vasquez, uçuş görevlisi tarafından 'Wonder Woman (Harika Kadın)' olarak nitelendirildi. İşte detaylar...
25.06.2022Cadde
Kazanım ve Göstergeler: Okul Öncesi Kazanım ve Göstergeleri Nelerdir?
Kazanım ve Göstergeler: Okul Öncesi Kazanım ve Göstergeleri Nelerdir?Okul öncesi dönemde kazanım ve göstergeler çocuğun gelişiminde önemli rol oynar. Kazanım ve göstergelerin sosyal-duygusal gelişim, motor, dil, bilişsel gelişimi ve öz bakım becerilerine önemli ölçüde katkıda bulunur. Söz konusu program hazırlanırken çocukların düzeyleri ilgi ve çevre koşulları dikkate alınmaktadır. Kazanım ve göstergeler ile çocuğun kazanması gereken bilgi beceri ve yetkinlikler amaçlanır. Okul öncesi kazanım ve göstergeler nelerdir? Kazanım ve göstergeler ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Eğitim
Formasyon Nedir, Nasıl Alınır? Formasyon Kalktı Mı?
Formasyon Nedir, Nasıl Alınır? Formasyon Kalktı Mı?Formasyon Eğitim Fakültesi mezunu olmayan kişilerin öğretmen olabilmesini sağlayan bir belgedir. Gerekli eğitimleri tamamlayan bireylere öğretmenlik hakkında teknik bilgiler verilir ve kişi öğretmenlik mesleğini yapmak için yetkinlik kazanır. Formasyon derslerinde kişilere öğretmenlik mesleğine uygun dersler verilir. Ancak formasyon almak için bazı şartlar bulunur. Öncelikle MEB ve YÖK tarafından belirlenen şartlara uygun olmak gerekir. Formasyon nedir, nasıl Alınır? Formasyon Kalktı Mı?” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
22.06.2022Eğitim
Deneyimleriyle rehber olacak!
Deneyimleriyle rehber olacak!TARKEM’in Kemeraltı için taşıdığı öneme değinen Başkan Tunç Soyer, “Tarihi çarşıya yeni yatırımcılar çekerek İzmir’in refahını büyütmek zorundayız” diye konuştu.
21.06.2022Ege
Bakan Kasapoğlu: Gençlerimizle aramıza hiçbir şer ve fitne odağını sokmayacağız
Bakan Kasapoğlu: Gençlerimizle aramıza hiçbir şer ve fitne odağını sokmayacağızGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bizler birileri gibi gençlere karamsarlık aşılamıyor, gençlerin güzel duygularını, yüreklerini istismar etmiyoruz. Gençlerimizle aramızdaki hukuk, muhabbet çok güçlü ve gençlerimizle aramıza bundan sonra da hiçbir şer ve fitne odağını sokmayacağız” dedi.
21.06.2022Gündem
Plastik atıklardan çocuk parkı yaptılar
Plastik atıklardan çocuk parkı yaptılarPlastik atıklarınızı geri dönüşüme atarak, çocukları oyun parkına kavuşturabilirsiniz
22.06.2022Advertorial
Sınav kolaydı, başarı sıraları düşecek
Sınav kolaydı, başarı sıraları düşecekÜniversite hayali kuran 3.2 milyon aday, geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) yarıştı.
21.06.2022Gündem
Doğanın geleceğini çizdiler
Doğanın geleceğini çizdiler1981 yılından bu yana aralıksız düzenlenen ve bu sene sürdürülebilirlik vurgusu yaparak “Benim Gözümden Dünya” temasıyla çocukları hayallerindeki dünyayı resmetmeye çağıran 41. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’nın kazananları, düzenlenen ödül töreniyle ödüllerini aldı.
20.06.2022Ege

Benzer Haber Etiketleri

Rehberlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.