Restore

Restore

Son dakika restore haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan restore gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan restore haber sayfamızda...

Restore

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.964 restore haberi bulunmuştur.
900 yıllık camide, endişeli ibadet
900 yıllık camide, endişeli ibadetBurdur'un Çavdır ilçesinde, yaklaşık 900 yıldır minaresinden ezan okunan tarihi Dengere Camisi, ahşap ve örme taş mimarisiyle dikkati çekiyor. Cemaat, tarihi cami için restorasyon isterken, namaz kılarken üzerlerine yıkılmasından korktuklarını söyledi.
21.04.2021Gündem
Emina Jahovic evini Türk Konsolosluğuna kiraya verdi
Emina Jahovic evini Türk Konsolosluğuna kiraya verdiŞarkıcı Emina Jahovic’in Sırbistan Yeni Pazar’daki aile yadigarı evi, Türkiye Cumhuriyeti konsolosluk binası olarak hizmet vermeye başladı.
21.04.2021Cadde
Tarihi ayağa kaldırıyor!
Tarihi ayağa kaldırıyor!Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fethiye Kayaköy Taş Ev, Menteşe Ağa Konağı, Menteşe Meryem Ana Kilisesi, Menteşe Saburhane Meydanı ile Yatağan Osman Hamdi Bey Evi’ni restore edecek
20.04.2021Ege
'Kibar Feyzo' filmindeki konak, müze oluyor!
'Kibar Feyzo' filmindeki konak, müze oluyor!Başta 'Kibar Feyzo' olmak üzere Yeşilçam'ın ünlü filmlerine ev sahipliği yapan Hatay'daki tarihi konak restore edilerek sinema müzesine dönüştürülecek.
18.04.2021Cadde
Osman Hamdi Bey’in Muğla’daki evi sanal müzeye dönüştürülecek
Osman Hamdi Bey’in Muğla’daki evi sanal müzeye dönüştürülecekTürk sanat tarihinin önemli isimlerinden, ressam, müzeci ve arkeolog Osman Hamdi Bey’in Muğla’daki evi “sanal müze” olacak.
18.04.2021Kültür Sanat
‘Tam anlamıyla bir kültür meydanı oldu’
‘Tam anlamıyla bir kültür meydanı oldu’Galata Kulesi’nin İstanbul’u tanıtan bir müzeye dönüştürüldüğünü belirten Ersoy, “Daha evvel yeme-içme ve eğlence ağırlıklı bir işleve sahip olan Galata Kulesi artık tam anlamıyla bir kültür meydanı haline gelmiştir” dedi...
18.04.2021Gündem
200 yıllık tarih ayağa kalkıyor!
200 yıllık tarih ayağa kalkıyor!Balıkesir Havran’da bulunan Seyit Onbaşı ile Atatürk’ün görüştüğü 200 yıllık konak, aslına uygun şekilde restore edildi; yıl içinde müze hizmeti verecek
17.04.2021Ege
Laodikya Antik Kenti'ndeki 2 bin yıllık çeşme restore edilecek
Laodikya Antik Kenti'ndeki 2 bin yıllık çeşme restore edilecekDenizli'deki Laodikya Antik Kenti'nde bulunan 2 bin yıllık Traian Çeşmesi'nin restorasyonu için protokol imzalandı. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, protokole, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Kültür ve Turizm İl Müdürü Turhan Veli Akyol ve Laodikya Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek imza attı.
17.04.2021Tatil
Notre Dame'ın restorasyonu hala başlamadı
Notre Dame'ın restorasyonu hala başlamadıFransa'nın başkenti Paris'te 15 Nisan 2019'da çıkan yangında zarar gören Notre Dame Katedrali'nin restorasyonunda onarım çalışmalarına hala geçilemedi.
14.04.2021Dünya
Sorun çözen projeler
Sorun çözen projelerKonak ve Bornova belediyelerinin Engelsiz Yaşam Köyü, Gençlik Destek Merkezi ve Dijital Sınıf’ı, örnek alınacak çalışmalar arasında gösterildi
10.04.2021Ege
Yapılarda gelenekle gelecek birleşecek
Yapılarda gelenekle gelecek birleşecekCumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemize uzunca bir süredir hakim olan çirkin, ruhsuz, kimliksiz yapı inşası dönemini sona erdirerek, gelenekle geleceği harmanlayan yeni bir devri başlatmayı hedefliyoruz” dedi
10.04.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Çok daha büyük bir zenginliği barındırıyor' deyip duyurdu: Başlatıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Çok daha büyük bir zenginliği barındırıyor' deyip duyurdu: BaşlatıyoruzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz Cam ve Billur Müzesi Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. 'Gelenek ve geleceği harmanlayan yeni bir devri başlatıyoruz' diyen Erdoğan, 'Aile ile temeli güçlendirilmemiş, eğitimle kalıcı hale getirilmemiş, kültür sanatla tahkim edilmemiş bir kalkınmanın bizi götüreceği yer zevksizliktir, sevgisizliktir, nobranlıktır, bataklıktır.' ifadelerine yer verdi.
9.04.2021Siyaset
Samsun'da defineciler tarihi kiliseyi talan etti
Samsun'da defineciler tarihi kiliseyi talan ettiSamsun’un Asarcık ilçesindeki tarihi Rum kilisesi, defineciler tarafından talan edildi. Mahalleli, tarihe meydan okuyan kilisenin daha fazla tahrip olmadan restore edilip, turizme kazandırılmasını istedi.
9.04.2021Gündem
Wong Kar-wai belgeseli yolda
Wong Kar-wai belgeseli yoldaHong Kong’lu ünlü sinemacı Wong Kar-wai filmlerinden kurguladığı “One - Tenth of a Millimeter Apart”ın fragmanını tamamladı.
Cezayirli Hasan Paşa Köşkü, kültür turizmine kazandırılacak
Cezayirli Hasan Paşa Köşkü, kültür turizmine kazandırılacakÇanakkale'nin Ezine ilçesindeki Cezayirli Gazi Hasan Paşa Köşkü, hazırlanacak proje doğrultusunda restore edilerek, kültür turizmine kazandırılacak. Osmanlı tarihinin önemli devlet adamlarından biri olan ve yanında gezdirdiği aslan ile de bilinen Cezayirli Gazi Hasan Paşa'nın Ezine'deki evinin restorasyon sonrasında büyük ilgi görmesi bekleniyor.
7.04.2021Tatil
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'çok açık, net söylüyorum' deyip ilan etti: Merkezinde CHP var
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'çok açık, net söylüyorum' deyip ilan etti: Merkezinde CHP varSon dakika haberlere göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında konuşma yaptı. 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisine ilişkin Erdoğan, 'Çok açık, net söylüyorum. Şu anda emekli amirallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır. Bu 104 kişinin içerisinde şu anda CHP'li olanlar vardır. Bundan sonra hesabını çok ağır vereceksiniz.' dedi. Kanal İstanbul hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan, "İsteseniz de istemeseniz de biz Kanal İstanbul'a başlıyoruz, yapacağız. İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık, projenin ÇED raporu tamamlandı." ifadelerini kullandı.
7.04.2021Siyaset
'Madavans Vadisi'nin 400 mağarası dünyaya tanıtılacak
'Madavans Vadisi'nin 400 mağarası dünyaya tanıtılacakBitlis'in Ahlat ilçesinde 17 kilometrelik alan üzerinde bulunan Madavans Vadisi'ndeki 400'e yakın mağara restore edilerek, turizme kazandırılacak. Bitlis Eren Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Demirtaş, hazırlanan proje ile vadinin daha fazla ilgi göreceğini belirterek, "Ama mutlaka insanların ilgisine açtığımız zaman onun da koruma tedbiri ile desteklenmesi gerekir. İnsanlar yeterince bilinçlenmediği ve tarihi yapıların korunmasının önemini yeterince kavramadığı zaman bir şekilde zarar veriyorlar" dedi.
6.04.2021Tatil
12 ay turistle dolup taşacak
12 ay turistle dolup taşacakDokuz antik kenti içene alan Leleg Yolu, turizmi dört mevsime yayacak. Spor yeme-içme ve kültürel faaliyetler ile eksiksiz bir Bodrum deneyimi sunacak
5.04.2021Ege
Loft Daire Ne Demek? Loft Dairelerin Özellikleri Nelerdir?
Loft Daire Ne Demek? Loft Dairelerin Özellikleri Nelerdir?New York, Paris ve Londra gibi başkentlerde konut ihtiyacının artması sonucu yeni mimari yapılar ortaya çıkmıştır. Loft daireler de bu mimari yapıların başında geliyor. Genellikle şehir merkezlerinde, kullanılmayan eski fabrika ve üretim tesisleri restore edilerek konuta dönüştürülür. Bu konutlara da loft daire denir. Loft dairelerin özelliklerini maddeler halinde derledik.
5.04.2021Gündem
Çeşmelerin metruk haline son verilecek
Çeşmelerin metruk haline son verilecekŞehzadeler Belediyesi, beş tarihi çeşmeyi restore edecek.
3.04.2021Ege
Belenardıç Camisi ayağa kaldırılacak
Belenardıç Camisi ayağa kaldırılacakPamukkale Belediyesi, 137 yıllık tarihi bulunan Belenardıç Camisi’nin restorasyonuna devam ediyor.
3.04.2021Ege
Tire kazanıyor
Tire kazanıyorİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tire’de son 2 yılda İZSU, Fen İşleri, Yapı İşleri, Park ve Bahçeler Dairesi başkanlıkları tarafından yapılan ve tutarı 83 milyon lirayı bulan yatırımları inceledi.
3.04.2021Ege
Restorasyona devam
Restorasyona devamNarlıdere Belediyesi tarafından, ilçenin tarihi dokusunu korumak ve gelecek nesillere aktarmak için başlatılan Yukarıköy Restorasyon Projesi sürüyor.
30.03.2021Ege
‘Z kuşağının bakış açısına ihtiyaç var’
‘Z kuşağının bakış açısına ihtiyaç var’EGİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Alp Avni Yelkenbiçer, “İkinci 30 yılda dönüşüm için Z kuşağının içeriye girmesine ve onların iş yapış biçimlerini öğrenmemize ihtiyaç var. Yeni arkadaşlarımıza liderlik alanı yaratmak, çalışan herkesin önünü açabilmek birincil görevimiz olacak” diye konuştu.
29.03.2021Ege
Son dakika... Askeri kaleyi satıyorlar! Restoran, spa, 23 yatak odası...
Son dakika... Askeri kaleyi satıyorlar! Restoran, spa, 23 yatak odası...İngiltere'de 1860'larda inşa edilmiş No Man's Land kalesi satışa çıkarıldı. 23 yatak odası ve helikopter pisti bulunan ve restore edilen olağanüstü kale satışa çıkarılınca yeni halini gösteren fotoğraflar servis edildi.
28.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirdenizlicumhurbaşkanırecep tayyip erdoğan

Restore ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.