Revizyon

Revizyon

Son dakika revizyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan revizyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan revizyon haber sayfamızda...

Revizyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.212 revizyon haberi bulunmuştur.
Planlar askıda!
Planlar askıda!Bayraklı Başkanı Sandal, “80 hektarlık alanı kapsayan Adalet ve Manavkuyu mahallelerinin revizyon imar planları görücüye çıktı” dedi...
13.05.2022Ege
Orman yangınlarında hava müdahalesini 'Havacılık Dairesi' yönetecek
Orman yangınlarında hava müdahalesini 'Havacılık Dairesi' yönetecekTürkiye'nin orman yangınları ile mücadelede her yıl artan hava gücünü yönetmek için Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde Havacılık Dairesi Başkanlığı kuruldu. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "Bu yıl 8 İHA ile çalışmayı hedefliyoruz. Helikopter ve uçak sayıları da her geçen gün artıyor. Bütün bu hava araçlarını daha iyi koordine edecek, daha iyi yönetecek; bunların tedarik sürecindeki hazırlıklarını Havacılık Dairesi Başkanlığı eliyle yürüteceğiz" dedi.
6.05.2022Gündem
Orman yangınları ile mücadelede yeni adım
Orman yangınları ile mücadelede yeni adımTürkiye'nin orman yangınları ile mücadelede her yıl artan hava gücünü yönetmek için Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde Havacılık Dairesi Başkanlığı kuruldu.
6.05.2022Gündem
Son dakika: Fed faiz kararının ardından dikkat çeken dolar ve altın uyarısı!
Son dakika: Fed faiz kararının ardından dikkat çeken dolar ve altın uyarısı!Gelen son dakika haberine göre ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizinde 50 baz puan artışa gitti. Peki dolar ve altında son durum ne? Prof. Dr. Sefer Şener dolar ve altın piyasasıyla ilgili dikkat çeken uyarılarda bulundu.
5.05.2022Ekonomi
İşte dünyanın estetik haritası! Türkiye 2 branşta şampiyon
İşte dünyanın estetik haritası! Türkiye 2 branşta şampiyonTürkiye 2 branşta şampiyon olurken estetik işlem sayısının ciddi oranda artacağı açıklandı. Peki hangi ülke nasıl güzelleşiyor, dünyanın estetik haritası bize ne anlatıyor? Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin son raporuna dayanarak cevap arıyoruz.
1.05.2022Pazar
Bakan Kurum Van’da 27 projenin toplu açılışını yaptı
Bakan Kurum Van’da 27 projenin toplu açılışını yaptıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 81 şehirde 81 milyon metrekare millet bahçesi hedefleri olduğunu belirterek, “Hedeflediğimiz 443 millet bahçemizin 127’sini tamamladık” dedi.
15.04.2022Ekonomi
Revizyon burun estetiği deneyim gerektirir
Revizyon burun estetiği deneyim gerektirirBurun estetiği güvenli bir prosedür olarak kabul edilmesine rağmen hastanın estetik ve fonksiyonel hedeflerine ulaşılması her zaman mümkün olamaz. Gerek cerrahi sırasında tercih edilen teknikler, gerek hastaların cilt yapısı ve gerekse iyileşme sürecinde yaşanan problemlerden dolayı rinoplasti operasyonu sonuçlarından duyulan memnuniyet azalabilir. Bu durumda gündeme gelen revizyon burun estetiği ile ilgili merak edilenleri Op. Dr. Ahmet Alp anlattı.
11.04.2022Estetik
Editör'ün seçtikleri...
Editör'ün seçtikleri...Moda ve sanatMachka ve Uluslararası Konuk Sanatçı Programı Gate 27’nin kurucusu Melisa Tapan, iş birliğinden doğan couture koleksiyon, zamansız çizgileri sanatla buluşturdu...
9.04.2022Cadde
Arya A.Ş’de mali disiplin sağlandı
Arya A.Ş’de mali disiplin sağlandı2019 yılında 3 milyon zararla devralınan Kuşadası Belediyesi’nin öz iştiraklerinden olan Arya A.Ş’de mali disiplin meyvelerini vermeye başladı.
8.04.2022Ege
Yavuz, sondaj için Karadeniz'e açılıyor
Yavuz, sondaj için Karadeniz'e açılıyorTürkiye’nin derin denizlerdeki sondaj filosunun ikinci üyesi olan Yavuz gemisi, bakımının ardından Zonguldak'taki Filyos Limanı’ndan uğurlanacak.
8.04.2022Ekonomi
Bayraklı halkı nefes alacak
Bayraklı halkı nefes alacakBayraklı Belediyesi, bahar aylarının gelmesiyle birlikte parklardaki bakım ve revizyon çalışmalarına hız verdi.
4.04.2022Ege
Japonya'da reşit olma yaşı 20'den 18'e indirildi
Japonya'da reşit olma yaşı 20'den 18'e indirildiJaponya’da medeni kanunda yapılan değişiklikle 146 yılın ardından reşit olma yaşı 20'den 18'e indirildi. Yapılan yasa değişikliği, bazı kesimler tarafından endişe ile karşılanıyor.
31.03.2022Dünya
KOBİ tanımı güncellendi
KOBİ tanımı güncellendiKüçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri ve Sınıflandırılması Hakkındaki Yönetmelik'te yapılan değişiklikle KOBİ olmak için gerekli kriterlerden biri olan net satış hasılatı veya mali bilanço limiti 125 milyon liradan 250 milyon liraya çıkarıldı.
18.03.2022Ekonomi
Fed faiz kararını açıkladı
Fed faiz kararını açıkladıABD Merkez Bankası (Fed) politika faizini 25 baz puan artırarak yüzde 0,25-0,50 aralığına yükseltti. Bu kararla birlikte Fed, 2018 yılından sonra ilk kez faiz artışına gitmiş oldu.
17.03.2022Uzmanpara
‘İkinci havaalanı Çiğli’ye yapılsın’
‘İkinci havaalanı Çiğli’ye yapılsın’Başkan Utku Gümrükçü, ilçeye nefes aldıracak kentsel dönüşüm projelerinde gelinen son noktayı anlattı, yapılacak yeni havalimanının sanayi bölgesindeki ticaret akışına destek olacağını söyledi
9.03.2022Ege
'Cumhurbaşkanını seçme yetkisini halk devretmez'
'Cumhurbaşkanını seçme yetkisini halk devretmez'AK Parti, 2023 seçimlerine giderken altı muhalefet partisinin açıkladığı Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem programına karşı sahadaki söylemini "Cumhurbaşkanını kim seçecek?" tartışması üzerinden şekillendirmeye hazırlanıyor. Öte yandan AK Parti'nin 2023 seçim takvimi başladığında mevcut hükümet sistemi üzerinden bazı revizyon hamlelerini, 6 partinin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem önerisine karşı bir argüman olarak gündeme getirebileceği de değerlendiriliyor.
5.03.2022Siyaset
40 yıl sonra imar planı kabul edilen 100 bin nüfuslu mahallede endişe
40 yıl sonra imar planı kabul edilen 100 bin nüfuslu mahallede endişeİstanbul Avcılar’da yoğun göç nedeniyle nüfusu 100 bine ulaşan bugüne kadar imar planı bulunmayan Yeşilkent Mahallesi için 10 yıl sonra revize edilen ikinci imar planı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB), oy birliği ile kabul edilirken, açıklanan kroki endişeleri beraberinde getirdi. Avcılar'da yürürlüğe girebilmesi için ilçe belediyesinin 1/1000 imar planının hazırlaması gerekirken krokiyi görenler, evlerinin yerine yenisini yaptırıp- yaptıramayacaklarını ve burasının yeşil alan görünüp görünmediğinin endişesine kapıldı.
3.03.2022Gündem
Kızılay Mahallesi’ndeki  30 hektar alanı kapsıyor
Kızılay Mahallesi’ndeki 30 hektar alanı kapsıyorKızılay Mahallesi’nde, caddeleri, otoparkları, yeşil alanları ile örnek bir yerleşim alanı yaratmayı hedefleyen Bornova Belediyesi, 30 hektarlık alanda planlama yaptı.
2.03.2022Ege
Elektrikte gözler Mart ayındaki yeni revizyonda
Elektrikte gözler Mart ayındaki yeni revizyondaSon günlerde gündemin üst sıralarında yer alan elektrik tarifelerine yönelik kamunun çalışmaları devam ediyor. Kulislere göre, ilk kademe fiyatlarda indirim düşünülürken, bir diğer alternatif ise birinci kademede limitin bir kez daha artırılması.
1.03.2022Vitrin
THY, 3 yeni bakım anlaşmasına imza attı
THY, 3 yeni bakım anlaşmasına imza attıTHY Teknik, Dubai merkezli hava yolu şirketi Flydubai, Kuveyt merkezli hava yolu şirketi Jazeera Airways ile İsviçre merkezli havacılık ve uzay danışmanlığı şirketi AMROS Global'e bakım hizmeti verecek.
25.02.2022Ekonomi
Bakan Varank’tan yeni teşvik açıklaması
Bakan Varank’tan yeni teşvik açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın güneş ve rüzgar enerjisinden elektrik üreten yatırımların 4. bölge desteklerinden yararlanması ile yüzde 30 oranında vergi indirimi sağlanmasına ilişkin, “Avrupa Yeşil Mutabakatı’na uyum çerçevesinde bu kararı aldık. Desteklerimizle ülkemizin alternatif enerji kaynaklarından daha fazla faydalanmasına ve işletmelerimizin sürdürülebilirliğine önemli katkı sağlamış olacağız” dedi.
24.02.2022Ekonomi
Süper Lig ve 1. Lig yayın ihalesinde karar günü
Süper Lig ve 1. Lig yayın ihalesinde karar günüSüper Lig maçlarının yayın hakları için düzenlenen ihalede karar bugün verilecek. Gelen revize teklifler, saat 11.00’de noter huzurunda açılacak ve ihale komisyonu karar toplantısına geçecek.
21.02.2022Süper Lig
Süper Lig'de yayın ihalesinde sona doğru
Süper Lig'de yayın ihalesinde sona doğruSüper Lig naklen yayın ihale komisyonunun, öneri sunan firmalara verdiği revizyon süresi dün tamamlandı. Şirketlerin yeni teklifleri Deloitte Türkiye’ye iletildi. İhale komisyonu, 21 Şubat’ta saat 11.00’de noter huzurunda öneri zarflarını açacak.
19.02.2022Süper Lig
THY Boeing 787 Dreamliner Üs Bakım Operasyonu'nu başarıyla tamamladı
THY Boeing 787 Dreamliner Üs Bakım Operasyonu'nu başarıyla tamamladıTürk Hava Yolları Teknik A.Ş. Türk Hava Yolları’nın 2019 yılının haziran ayında ilk kez filosuna kattığı iki adet Boeing 787-9 Dreamliner tipi uçaktan birinin üs bakım operasyonlarını, Atatürk Havalimanı’nda yer alan uçak bakım, onarım ve revizyon (MRO) tesislerinde başarıyla tamamladı.
16.02.2022Ekonomi
Elektrikte faturayı düşürecek düzenleme
Elektrikte faturayı düşürecek düzenlemeElektrik faturalarında tarife değişikliğiyle ortaya çıkan büyük artışın önüne geçmek üzere "yeniden düzenleme" talimatı verdiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu çerçevede en düşük tarifede günlük 5 kilovat olarak hesaplanan tüketim tutarını 7 kilovata, dolayısıyla aylık tüketimi de 150 kilovattan 210 kilovata çıkartıyoruz" dedi.
1.02.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Revizyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.