Roaming

Roaming

Son dakika roaming haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan roaming gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan roaming haber sayfamızda...

Roaming

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 202 roaming haberi bulunmuştur.
AB'den roaming ücretlerinin kaldırılmasını uzatma hazırlığı
AB'den roaming ücretlerinin kaldırılmasını uzatma hazırlığıAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, üye ülkelerde 2017 yılından beri yürürlükte olan ve cep telefonu operatörlerinin abonelere dolaşım (roaming) ücreti uygulamamasını öngören düzenlemenin 10 yıl daha uzatılmasını teklif etti.
24.02.2021Uzmanpara
Vodafone Türkiye, gelirini % 13.8 artırdı
Vodafone Türkiye, gelirini % 13.8 artırdıVodafone Türkiye, 2020-2021 mali yılının ilk çeyreğinde (Nisan-Haziran 2020) servis gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13.8 artırdı ve şirketin servis gelirleri 3.3 milyar TL’ye ulaştı.
25.07.2020Ekonomi
Depremde cep’lerimiz kesilmesin!
Depremde cep’lerimiz kesilmesin!Depremde cep’ten konuşmaya alternatif teknolojiler de var. VoLTE ve VoWİFi bunlar arasında. 4.5G teknolojisi ile gelen bu iki özelliği mobil şebekenin yetersiz olduğu durumlarda kullanmak mümkün
2.02.2020Ekonomi
Bakan Turhan'dan GSM operatörlerine "kapasite artırma" talimatı
Bakan Turhan'dan GSM operatörlerine "kapasite artırma" talimatıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 26 Eylül'deki İstanbul depreminin, bir GSM operatörünün teknoloji altyapısını yenileme çalışmaları devam ederken yaşanması sebebiyle kısa süreliğine erişim sıkıntısı yaşandığını anımsatarak, "Tüm GSM operatörleriyle görüşülerek iletişim altyapısının her türlü duruma hazırlıklı olunması noktasında, kapasitenin artırılması dahil ne gerekiyorsa yapılması talimatı verildi. 3 operatörün toplam 118 milyon kişinin aynı anda haberleşme kapasitesi, kısa süre içinde 175 milyona çıkarılacak." dedi.
1.10.2019Ekonomi
AB'den arama ve mesajlara tavan fiyat
AB'den arama ve mesajlara tavan fiyatAvrupa Birliği (AB) ülkeleri, 15 Mayıs tarihinden itibaren 1 dakikalık konuşma için 19 avro sent, kısa mesaj (SMS) başına da 6 avro sent tavan fiyat uygulayacak.
13.05.2019Ekonomi
Tatilde fatura ‘sınır’ı aşmasın
Tatilde fatura ‘sınır’ı aşmasınTatilde, ‘cep’lerin ‘komşu’ operatörlere otomatik olarak bağlanması faturada sürprizlere neden oluyor. Operatörler önlem alarak sorunu azaltsa da dikkatli olmak şart...
22.06.2018Ekonomi
BTK'dan GSM operatörlerine dolaşım cezası!
BTK'dan GSM operatörlerine dolaşım cezası!BTK, uluslararası dolaşım hizmetleri kapsamında şikayetlerin yoğunlaştığı paketlerde yapılan ücretlendirmelerin mevzuata uygunluğunu denetleyerek, Avea, Turkcell ve Vodafone'a idari para cezası uygulanmasına karar verdi.
19.10.2017Teknoloji
Bayram tatilinde  fatura şokuna dikkat!
Bayram tatilinde fatura şokuna dikkat!Sınıra yakın tatil bölgelerinde cep telefonunun diğer ülke operatörüne geçtiğini farketmeyen vatandaşları fatura sürprizi bekliyor. Ayrıca tatil için yurtdışını tercih edenlerin de yüksek fatura ödememek için dikkat etmesi gerekenler var.
25.06.2017Ekonomi
AB'de roaming ücretleri kaldırıldı
AB'de roaming ücretleri kaldırıldı Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde cep telefonu operatörlerinin abonelere uyguladığı dolaşım (roaming) ücretlerine bugünden itibaren son verildi.
15.06.2017Teknoloji
10 yıldır konuşuluyordu! AB'de roaming ücretleri kaldırıldı
10 yıldır konuşuluyordu! AB'de roaming ücretleri kaldırıldıAvrupa Birliği (AB) ülkelerinde cep telefonu operatörlerinin abonelere uyguladığı dolaşım (roaming) ücretlerine bugünden itibaren son verildi.
15.06.2017Ekonomi
AB'de roaming ücretleri kaldırılıyor
AB'de roaming ücretleri kaldırılıyorAvrupa Birliği (AB) ülkelerinde cep telefonu operatörlerinin abonelere uyguladığı dolaşım (roaming) ücretlerine 15 Haziran’da son verilecek.
14.06.2017Teknoloji
AB’de roamIng ücreti kalkıyor
AB’de roamIng ücreti kalkıyorAvrupa Birliği, bu yaz ayı itibariyle birlik içindeki ülkeler arasında cep telefonu kullanımında uygulanacak yüksek maliyetli roaming (uluslarası dolaşım) ücretini düşürmeye yönelik yasal düzenlemeyi bitirdiğini duyurdu.
6.04.2017Ekonomi
Tabletler ‘THY’  garantili uçacak
Tabletler ‘THY’ garantili uçacakABD ve İngiltere’den gelen yasaklar sonrası, tablet ve laptop’ları uçağa binişe kısa bir süre kala toplayarak, köpüklü muhafaza sistemiyle taşıyacaklarını belirten Ekşi, zarar görmeme ve kaybolmama garantisi verdi.
24.03.2017Ekonomi
THY uçaklarında eXPhone iletişim uygulaması
THY uçaklarında eXPhone iletişim uygulamasıYOLCULARIN uçuş sırasında da kesintisiz iletişim imkânına kavuşabilecekleri, eXPhone adlı sistemin THY uçaklarında Nisan ayından itibaren tüm akıllı telefonlarla yapılabileceği açıklandı.
24.03.2017Ekonomi
Çin'de mobil internet ücretsiz oluyor
Çin'de mobil internet ücretsiz oluyorÇinli servis sağlayıcılar ekim ayından itibaren ülkede akıllı telefonlardan internet ücreti almayacak.
9.03.2017Teknoloji
Yurt dışında sorun yaratan dolaşım ücreti kalkıyor
Yurt dışında sorun yaratan dolaşım ücreti kalkıyorAvrupa Birliği’nin uzun zamandır üzerinde çalıştığı tasarı sonunda karara bağlandı. Avrupa ülkeleri içindeki (farklı) dolaşım tarifeleri kaldıracak
9.02.2017Teknoloji
AB 'roaming' ücretiyle vedalaşıyor
AB 'roaming' ücretiyle vedalaşıyorAvrupa Birliği (AB), cep telefonu operatörlerinin  abonelere uyguladığı dolaşım (roaming) ücretlerine, kullanım veya süre sınırı  olmaksızın son verecek düzenlemede uzlaşı sağlandı.
1.02.2017Ekonomi
Rusya ve Türkiye arasında roaming hizmeti ucuzluyor
Rusya ve Türkiye arasında roaming hizmeti ucuzluyorRusya İletişim Bakanlığı Türkiye ile roaming fiyatlarının azalmasını ön gören memorandumu hazırladı.
13.10.2016Ekonomi
İnterneti kiralıyor!
İnterneti kiralıyor!Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Etohum tarafından, Milliyet Gazetesi sponsorluğunda 6-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Startup Istanbul Konferansı’na katılan ve projesini sunan girişimcilerden biri de Özgür Gen...
7.10.2016Ekonomi
AB'de "roaming" ücretleri kalkıyor
AB'de "roaming" ücretleri kalkıyorAvrupa Birliği (AB), cep telefonu operatörlerinin abonelere uyguladığı dolaşım (roaming) ücretlerine, kullanım veya süre sınırı olmaksızın son verecek.
21.09.2016Ekonomi
Gelen çağrı tehlikesi! 3 GSM şirketi uyarıldı...
Gelen çağrı tehlikesi! 3 GSM şirketi uyarıldı...BTK, dolandırıcıların kullandığı numara kopyalama yöntemi CLI sisteminin, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ciddi sonuçlara yol açabileceği ihtimaline karşı Türkiye’deki GSM şirketlerinden en geç 3 ay içinde sorunu çözmesini istedi.
17.08.2016Gündem
Tatilde fatura şokuna dikkat
Tatilde fatura şokuna dikkatDokuz günlük tatilde herkes gördüğünü yaşadığını paylaşmak için yarışacak. Ancak bunu yaparken faturayı çok kabartmamak gerekiyor. Özellikle yurtdışı ve sınır bölgelerinde tatile gidenlerin dikkat etmesi gerekenler var
3.07.2016Ekonomi
"Roaming" ücretleri ucuzluyor
"Roaming" ücretleri ucuzluyorAvrupa Birliği (AB) ülkelerinde mobil iletişimde uygulanan "roaming" (dolaşım) ücretlerinde yarından itibaren sınırlandırma yapılacak.
30.04.2016Ekonomi
Tourism income declines by 6.6 pct. in nine
Tourism income declines by 6.6 pct. in nineTourism income declines by 6...
30.10.2015En
‘ROAMING’E AB DARBESİ
‘ROAMING’E AB DARBESİAvrupa Parlamentosu, AB üyeleri içinde roaming ücretlerinin kaldırılmasını kabul etti.
28.10.2015Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

roamingdolaşım ücretiavrupa birliğiavrupaAB Komisyonu

Roaming ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.