Sabancı Üniversitesi

Sabancı Üniversitesi

Son dakika Sabancı Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sabancı Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sabancı Üniversitesi haber sayfamızda...

Sabancı Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.268 sabancı üniversitesi haberi bulunmuştur.
İlk kez görüntülenen Sagittarius A* kara deliği dünyayı yutar mı?
İlk kez görüntülenen Sagittarius A* kara deliği dünyayı yutar mı?Samanyolu Galaksisi’nin tam ortasında, Dünya’ya 26 bin ışık yılı uzaklıkta ilk kez fotoğraflanan dev kara delik ile ilgili ‘Dünya’yı yutamaz’ diyen Türk bilim insanları, Sagittarius A* adı verilen bu kara delik sayesinde Samanyolu’nun evriminin anlaşılacağını söylüyor.
14.05.2022Gündem
‘Yara bandı çözümlerden uzak durun’
‘Yara bandı çözümlerden uzak durun’Sosyal girişimcilik nedir? Nasıl etkili olur? Ashoka Türkiye Direktörü Hilal Baykara anlattı...
Sabancı’dan iki dijital satın alma imzası
Sabancı’dan iki dijital satın alma imzası‘Yeni ekonomi’yi 5 yıllık küresel büyüme stratejisinin merkezine alan Sabancı Topluluğu, dijital teknolojiler alanındaki yatırımlarını hızlandırdı.
30.04.2022Ekonomi
Ortak tercihleri Türkiye oldu
Ortak tercihleri Türkiye olduStanford Üniversitesi'nde araştırmacı olarak çalışan Dr. Mine Saraç Stroppa ve eşi Dr. Fabio Stroppa, Türkiye'nin gelişen bilim çalışmalarına katkı sağlamak için geldi.
20.04.2022Gündem
‘Akıllı asistanlar yapmak istiyorum’
‘Akıllı asistanlar yapmak istiyorum’Almanya'da doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmalarını yürüten Dr. Gözde Gül Şahin, çalışmalarını artık Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde sürdürecek.
19.04.2022Gündem
Bizim için dönüyorlar! Tersine beyin göçü başladı
Bizim için dönüyorlar! Tersine beyin göçü başladıDünyanın birçok ülkesinde sayılı üniversitelerde ve araştırma merkezlerinde bilimsel çalışmalarını sürdüren bilim insanları, TÜBİTAK'ın, 'tersine beyin göçü' projeleriyle Türkiye'ye geliyor.... Projelerini Milliyet'e anlatan bilim insanlarından Dr. Özlem Günay Eşiyok, 'parazit toksoplazma'ya karşı aşı bulmayı amaçlıyor, Korkut Kaan Tokgöz ise ileri iletişim teknolojileri üzerine çalışmalar yapıyor...
17.04.2022Gündem
Eşitlikçi Hikayeler'in kahramanları zirvede buluştu
Eşitlikçi Hikayeler'in kahramanları zirvede buluştuKadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yolunda değişimin lideri yöneticiler, Eşitlikçi Hikayeler Zirvesi’nde bir araya geldi. Milliyet Gazetesi’nin öncülük ettiği, Nesiller Boyu Eşitlik Hareketi kapsamında düzenlenen zirvede bir araya gelen liderler, iş, sanat ve sporda kadınların yükselişini anlattı. Zirvede konuşan Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, “Toplumsal cinsiyet eşitliği ancak tüm aktörlerin birlik olmasıyla mümkün ve özel sektör bu birlikteliğin öncüsü olabilir” dedi.
14.04.2022Pembenar Tv
Gaziantep plastik sektörünün rekabet gücünün artırılması toplantısı yapıldı
Gaziantep plastik sektörünün rekabet gücünün artırılması toplantısı yapıldıGaziantep Sanayi Odası (GSO), Sanko Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi İşbirliğinde, “Gaziantep Plastik Sektörünün Rekabet Gücünün Artırılması” konulu çevrimiçi konferans gerçekleştirildi.
27.04.2022Kobi
‘Sosyal bilimlere ihtiyaç var’
‘Sosyal bilimlere ihtiyaç var’Sosyal bilimler alanında uluslararası ödül programı olan Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri, 17’nci kez sahiplerini buldu. Konusu ‘Küreselleşmenin Geleceği: Devletin Dönüşü mü?’ olarak belirlenen ödüllerde Jüri Özel Ödülü, Harvard Üniversitesi’nde karşılaştırmalı politika dersleri veren Profesör Pippa Norris’e verildi.
13.04.2022Ekonomi
Daha fazla kadın çalışan, daha verimli enerji sektörü
Daha fazla kadın çalışan, daha verimli enerji sektörüSektörde sahada, teknik işlerde kadın çalışan sayısı hayli düşük. Bunun sebebi, tekniker kadın çalışan noksanlığı. Aydem Enerji ve sektörün diğer aktörleri, kamuyla birlikte bu eksikliği gidermek için projeler üretiyor ancak tüm paydaşların elini taşın altına soktuğu bir dönüşüm şart.
2.04.2022Vitrin
Orhan Turan kimdir, kaç yaşında? TÜSİAD Yeni Başkanı Orhan Turan nereli?
Orhan Turan kimdir, kaç yaşında? TÜSİAD Yeni Başkanı Orhan Turan nereli?Orhan Turan, Başkan Orhan Turan oldu. Türkiye Sanayici ve İş insanları Derneği (TÜSİAD) Başkanlığı'na seçildi. Turan'ın yaşamı ile ilgili bilgiler merak ediliyor. Peki TÜSİAD Yeni Başkanı Orhan Turan kimdir, kaç yaşında?
29.03.2022Gündem
Eşitlikçi hikayelerin kahramanları zirvede buluştu
Eşitlikçi hikayelerin kahramanları zirvede buluştuKadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yolunda değişimin lideri yöneticiler, Eşitlikçi Hikayeler Zirvesi’nde bir araya geldi. Milliyet Gazetesi’nin öncülük ettiği, Nesiller Boyu Eşitlik Hareketi kapsamında düzenlenen zirvede bir araya gelen liderler, iş, sanat ve sporda kadınların yükselişini anlattı. Zirvede konuşan Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, “Toplumsal cinsiyet eşitliği ancak tüm aktörlerin birlik olmasıyla mümkün ve özel sektör bu birlikteliğin öncüsü olabilir” dedi.
14.04.2022Yaşam
Kahramanlar zirvede buluştu
Kahramanlar zirvede buluştuKadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yolunda değişimin lideri yöneticiler, Milliyet Gazetesi öncülüğünde Eşitlikçi Hikâyeler Zirvesi’nde bir araya geldi. Milliyet Gazetesi’nin desteklediği, Nesiller Boyu Eşitlik Hareketi kapsamında düzenlenen zirvede bir araya gelen liderler, iş, sanat ve sporda kadınların yükselişini anlattı. Zirvede konuşan Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, “Toplumsal cinsiyet eşitliği ancak tüm aktörlerin birlik olmasıyla mümkün ve özel sektör bu birlikteliğin öncüsü olabilir” dedi
21.03.2022Gündem
‘Eşitlikçi hikâyeler’in kahramanları buluştu
‘Eşitlikçi hikâyeler’in kahramanları buluştuKadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yolunda değişimin liderliğini üstlenen yöneticiler, 'Eşitlikçi Hikâyeler Zirvesi’nde bir araya geldi... Milliyet gazetesinin desteklediği, Nesiller Boyu Eşitlik Hareketi kapsamında düzenlenen zirvede, liderler, iş, sanat ve sporda kadınların yükselişini anlattı...
19.03.2022 Gündem
İş dünyası şubatta transferi sürdürdü
İş dünyası şubatta transferi sürdürdüİş dünyasının, 2022’nin ilk çeyreğindeki C-Level yönetici atamaları devam ediyor. Türkiye’nin önde gelen şirketleri, şubat ayında da stratejik ve büyüme hedefleri doğrultusunda yönetim düzeyinde atamalar gerçekleştirdi. Yöneticiler, bu dönemde ağırlıkla mevcut şirketlerindeki yeni pozisyonlara transfer oldu. Şubat ayında şirketlerin dikkat çeken yeni görevlendirmeleri şu şekilde:
Türkiye’de kadın yönetici sayısı hâlâ yetersiz
Türkiye’de kadın yönetici sayısı hâlâ yetersizSabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu'nun çevrimiçi düzenlenen "9. Türkiye Kadın Direktörler Konferansı"nda açıklanan 2021 Yönetim Kurulunda Kadın Türkiye Raporu, kadın yönetici sayısı oranının hala istenilen seviyede olmadığını, bu alanda toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanamadığını ortaya koydu.
24.02.2022Gündem
Kadınları dinleyin, ‘büyük resmi’ görün
Kadınları dinleyin, ‘büyük resmi’ görünZorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı Selen Zorlu Melik: “Kadınların karşılaştığı zorlukları sadece iş hayatına indirgemek büyük resmi görmemizi engeller. Bu meseleye toplumsal cinsiyet eşitliği lensinden bakmamız gerekiyor. Bunun için de kadınları, hayatın her alanında daha fazla dinlemeliyiz”
İş dünyası 2022’ye çok hızlı başladı
İş dünyası 2022’ye çok hızlı başladıİş dünyası, 2022 yılına önemli transferlerle başladı. Türkiye’nin perakende, gıda, bankacılık - finans ve ilaç sektörlerinde faaliyet gösteren büyük şirketleri, yönetim, IT, pazarlama ve insan kaynakları alanındaki yöneticilerinin atamalarını duyurdu. Türkiye’nin önde gelen şirketleri, yılın ilk ayında C-Level yöneticilerini rotasyon ve transfer yöntemiyle kadrolarına dahil etti. Yöneticiler, ocak ayında ağırlıkla mevcut şirketlerinde yeni yönetim pozisyonlarına transfer olurken, farklı şirketlere de transferler gerçekleşti. Yılın ilk ayında şirketlerin dikkat çeken yeni görevlendirmeleri şu şekilde:
Enerji ile elektrikli araçlar hangi yolda buluşur?
Enerji ile elektrikli araçlar hangi yolda buluşur?Dünyada elektrikli araçlar pazarının hızla büyümesi, enerji sektörünü de doğrudan etkiliyor. Uzun vadede enerji jeopolitiğine etkisinin yanı sıra, kısa ve orta vadede enerji sektörünün kaynaktan tüketime kadar bütün döngüsünde yeni bir değişimi de tetikliyor.
1.02.2022Vitrin
İlk adım genç kadın ve yeni ekonomi
İlk adım genç kadın ve yeni ekonomiGenç Yönetici ve İş İnsanları Derneği’nin yeni başkanı İrem Pehlivanoğlu Gürkaş oldu. İrem Pehlivanoğlu Gürkaş, GYİAD’ın 18’inci döneminde başkanlık görevini üstlenerek derneğin üçüncü kadın başkanı oldu.
17.01.2022Ekonomi
'Otomobil satışlarındaki elektrikli araçların oranı yüzde 10'a yaklaştı'
'Otomobil satışlarındaki elektrikli araçların oranı yüzde 10'a yaklaştı' Türkiye’de ve dünyada elektrikli araçların geleceğinin ele alındığı ‘Türkiye Elektrikli Araçlar Görünümü’ konferansı Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) ev sahipliğinde düzenlendi. Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Dr. Fatih Birol, ‘’2018-2019 yılında dünyada satılan her yüz arabanın sadece 2 tanesi elektrikliydi. 2021 itibarıyla bu rakamın yüzde 10’a yaklaştığını görüyoruz" dedi
28.12.2021Otomobil
STK’larda kadın gücü
STK’larda kadın gücü“Türkiye'de Göç, Çevre ve Toplumsal Cinsiyet Raporu”na göre, bu alanda çalışan sivil toplum örgütlerinde kadınlar ön saflarda.
27.12.2021Ekonomi
Bakan Varank ilk kez açıkladı! İşte ilk 10 üniversite
Bakan Varank ilk kez açıkladı! İşte ilk 10 üniversiteTÜBİTAK tarafından hazırlanan 2021 yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından ilk kez açıklandı.
21.12.2021Ekonomi
Tekeli anısına ödüller sahiplerini buldu
Tekeli anısına ödüller sahiplerini bulduSabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi’nin (SU Gender); demokrasi, akademik özgürlük, toplumsal cinsiyet eşitliği ve feminizm alanlarında öncü çalışmalar yapan Şirin Tekeli’nin anısına düzenlediği “Şirin Tekeli Araştırma Ödülleri” sahiplerini buldu. Türkiye’de toplumsal cinsiyet odaklı araştırmaları desteklemeyi ve teşvik etmeyi amaçlayan Şirin Tekeli Araştırma Ödülü’ne bu yıl Canan Balan, Delta Meriç Candemir, Eda Acara&Ayça Kurtoğlu, Merve Altun Ekinci&Canan Koca ve Rüya Kalıntaş layık görüldü.
13.12.2021Ekonomi
İşte güçlü Türk kadını
İşte güçlü Türk kadınıBilim insanı Özlem Türeci ve iş insanı Güler Sabancı, Forbes'un her yıl dünyanın en güçlü kadınlarını sıraladığı listede yer aldı.
9.12.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sabancı Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.