Sabancı Vakfı

Sabancı Vakfı

Son dakika Sabancı Vakfı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sabancı Vakfı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sabancı Vakfı haber sayfamızda...

Sabancı Vakfı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.434 sabancı vakfı haberi bulunmuştur.
Cam tavanları kırmaya devam
Cam tavanları kırmaya devam Yüzde 30 Kulübü Türkiye ve Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından yayınlanan “2023 Türkiye’de Yönetim Kurulunda Kadın Raporu” verilerine göre, halka açık şirketlerde yönetim kurullarındaki kadın oranı yüzde 18’e dahi ulaşamadı.
25.03.2024 Ekonomi
Ayvalık Rahmi M. Koç Müzesi Açıldı
Ayvalık Rahmi M. Koç Müzesi Açıldı Türkiye’nin ulaşım, endüstri ve iletişim tarihindeki gelişmeleri yansıtan ilk ve tek sanayi müzesi olan Rahmi M. Koç Müzesi, kültür sanat dünyasına yeni bir müze daha kazandırdı.
28.01.2024 Mimarlık
Öğretmenlere destek olacaklar
Öğretmenlere destek olacaklar Öğretmen Ağı’nın Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, bölgedeki öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlaması amacıyla tasarladığı, Sabancı Vakfı’nın ana desteği ve Bank ABC’nin katkılarıyla hayata geçen Öğretmen Dayanışma Alanı Hatay’da açıldı.
10.01.2024 Eğitim
Metropolis’in son 30 yılı
Metropolis’in son 30 yılı Sabancı Vakfı’nın desteği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın izin ve katkılarıyla gerçekleştirilen Metropolis Antik Kenti kazıları, 30 yılında özel bir yayına imza atıyor.
30.12.2023 Kültür Sanat
Gençler su krizine çözüm arıyor
Gençler su krizine çözüm arıyor  Bu yıl “Su Krizi” temasıyla 8. kez düzenlenecek Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nda finale kalan filmler belli oldu.
21.12.2023 Kültür Sanat
Harikalar yaratan öğretmenler
Harikalar yaratan öğretmenler Kimi deprem bölgesinde öğrencilerini yalnız bırakmadı kimi okulu sevdirerek devamsızlığı azalttı kimi de düzenlediği yaratıcı etkinliklerle ‘Eğitimin Nobeli’ni aldı. Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenler, harikalar yaratıyor.
24.11.2023 Eğitim
Superman’siz Metropolis olur mu?
Superman’siz Metropolis olur mu? Pekâlâ olur. Üstelik gidilir, görülür, gezilir de… İzmir’in Torbalı ilçesindeki antik kent Metropolis’teki kazılar 30 yıldır Sabancı Vakfı desteğiyle sürüyor.
21.11.2023 Kültür Sanat
Geleceğini kuran kadınlara destek
Geleceğini kuran kadınlara destek Sabancı Vakfı’nın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş birliğinde, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) desteğiyle hayata geçirdiği “Geleceğini Kuran Genç Kadınlar Projesi Hibe Programı” kapsamında desteklenecek projeler açıklandı.
2.10.2023 Ekonomi
Genç müzisyenlere Avrupa’dan övgü
Genç müzisyenlere Avrupa’dan övgü  Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası, dokuz konserlik turne serisini bugün Roma’da tamamlıyor. 16-22 yaşları arasındaki 73 genç müzisyen İtalya turnesindeki performanslarıyla büyük övgü topladı.
6.09.2023 Kültür Sanat
Üniversiteli olan şimdi burs arıyor
Üniversiteli olan şimdi burs arıyor Üniversite sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler burs arayışına girdi. 2 bin 500 TL’lik bursların yanı sıra staj, kurs, yemek gibi imkânlar da sunuluyor.
25.08.2023 Gündem
2 bin yıllık yazıt! İzmir'de bulundu
2 bin yıllık yazıt! İzmir'de bulundu İzmir'de 'Ana Tanrıça Kenti' olarak bilinen Metropolis Antik Kenti'ndeki kazılarda 2 bin yıllık yazıt bulundu.
22.08.2023 Kültür Sanat
Müzede Sahne’de hep ‘yan yana’yız
Müzede Sahne’de hep ‘yan yana’yız Sakıp Sabancı Müzesi’nin Sabancı Vakfı desteğiyle gerçekleştirdiği MÜZEDE SAHNE etkinliği bu yıl 17-20 Ağustos 2023 tarihleri arasında yedinci kez gerçekleştirilecek.
13.08.2023 Kültür Sanat
Genç müzisyenler hazırlık kampında
Genç müzisyenler hazırlık kampında Gençleri sanata teşvik etmek amacıyla pek çok çalışma gerçekleştiren Sabancı Vakfı’nın desteğiyle, Şef Cem Mansur’un yönetiminde, Sevda-Cenap And Müzik Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (TUGFO), 2023 yılı turne programı için Sabancı Üniversitesi’nde hazırlık kampına girdi.
13.08.2023 Kültür Sanat
Sahne müzenin
Sahne müzenin Sakıp Sabancı Müzesi’nin Sabancı Vakfı desteğiyle gerçekleştirdiği MÜZEDE SAHNE etkinliği 17-20 Ağustos tarihleri arasında yedinci kez izleyiciyle buluşacak.
10.08.2023 Kültür Sanat
Su krizine çözüm kısa filmlerle aranıyor
Su krizine çözüm kısa filmlerle aranıyor Sabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla 2016 yılından bu yana düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın 2023 yılı başvuruları başladı.
17.07.2023 Kültür Sanat
Kadınlar ‘altın iğne’yle iş hayatına adım adıyor
Kadınlar ‘altın iğne’yle iş hayatına adım adıyor Kadın istihdamını artırmak için bebek giysileri dikimi alanında başlatılan “Altın İğne” projesi meyvelerini vermeye başladı. Kadın kursiyerlere eğitim sonunda yüzde 40 istihdam garantisi verdiklerini ifade eden Meslek Fabrikası Şube Müdürü Zeki Kapı, “44 mezun kadın kursiyerimizin 21’i işe girdi. İş hayatına katılmak isteyen tüm kadınları bu projeye davet ediyoruz” dedi.
10.07.2023 Ekonomi
Perde bu yaz da bahçede açılıyor
Perde bu yaz da bahçede açılıyor Karanlığa direnen uzun yaz akşamlarında KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda perdenin bir kez daha açılma zamanı geldi çattı. 5 Temmuz’da “Taxim” ile başlayacak tiyatro serüveninde yaz ajandanızda kış boyu izleyemediğiniz oyunlara yer açın.
2.07.2023 Kültür Sanat
Kadınlara ses oluyor
Kadınlara ses oluyor Sağır ve İşitme Engelli Kadın Hakları Platformu kadınların destek mekanizmalarına ulaşabilmelerinin yolunu açıyor. Platform, 5 kentte düzenlenen atölyelerle sağır ve iletişim engelli kadınlara birebir ulaşıyor.
24.06.2023 Pazar
Ödüllü resimler sergisi
Ödüllü resimler sergisi Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi, 56 yıllık bir geleneğe sahip olan “DYO Resim Ödülleri” sergisine ev sahipliği yapıyor.
31.05.2023 Kültür Sanat
Kalkınmanın anahtarı kadın istihdamı
Kalkınmanın anahtarı kadın istihdamı Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD) İstihdam Çalışma Grubu ve İstanbul Ekonomi Araştırma iş birliğinde hazırlanan "Genç Kadın İstihdamı ve Yeni Ekonomi Raporu"na göre; kadın istihdamı, bireysel ve toplumsal açıdan sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleşmesi, ülkenin ekonomik çıkarlarına ve toplumsal refaha katkısı nedeniyle, ülkelerin politikalarında yer verdiği önemli konu başlıklarından biri olarak öne çıkıyor
22.05.2023 Ekonomi
‘Güler Sabancı’ya Japonya’dan ödül
‘Güler Sabancı’ya Japonya’dan ödül Türkiye’de görev süresi sona eren Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Kazuhiro Suzuki’ye veda töreni düzenlendi.
3.05.2023 Ekonomi
Geleceğini kuran kadınlara mentorluk
Geleceğini kuran kadınlara mentorluk Türkiye’de ne eğitimde ne istihdamda yer alan (NEET) 3,5 milyon genç kadının güçlenmesi ve ekonomik hayata katılımına odaklanan “Geleceğini Kuran Genç Kadınlar” projesinde mentorluk programı başlıyor. Farklı sektörlerden mentor olmak isteyen kadınlar ile mentorluk desteğinden yararlanmak isteyen 18-29 yaş arasındaki NEET genç kadınlar, 15 Mayıs tarihine kadar www.geleceginikurangenckadinlar.org/mentorluk adresi üzerinden programa başvurabilecek.
24.04.2023 Ekonomi
“Amacım çocukların hayallerine ortak olmak”
“Amacım çocukların hayallerine ortak olmak” Binlerce çocuğu uçurtma macerasına ortak eden Zahit Mungan, “Hayal gücü ve çocukluk… Bu ikiliyi gökyüzünde uçurtmalar buluşturuyor. Benim amacım çocukların hayallerine ortak olmak” diyor.
23.04.2023 Pazar
Öncü kadın liderlere  Minerva ödülü
Öncü kadın liderlere Minerva ödülü İş insanı Dilek Sabancı Viyana'da düzenlenen törende Avusturya merkezli Sheconomy Dergisi tarafından verilen “Yaşam Boyu Başarı Ödülü”nü aldı.
2.04.2023 Pazar
‘Eşitlik uğruna liyakattan fedakarlık yapılamaz’
‘Eşitlik uğruna liyakattan fedakarlık yapılamaz’ TÜSİAD’ın ev sahipliğinde düzenlenen, “Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında Cinsiyet Eşitliği” konferansında konuşan Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında kız çocuklarını bilim ve teknolojiye yönlendirebilme ve heveslendirmenin kritik başarı hedefi olması gerektiğini söyledi.
22.03.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sabancı Vakfı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.