Sabancı Vakfı

Sabancı Vakfı

Son dakika Sabancı Vakfı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sabancı Vakfı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sabancı Vakfı haber sayfamızda...

Sabancı Vakfı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.287 sabanci vakfi haberi bulunmuştur.
Şiddet gören kadına cep telefonu bağışı
Şiddet gören kadına cep telefonu bağışıTeknosa, Sabancı Vakfı ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) iş birliğiyle şiddet gören ve teknolojiye erişimi kısıtlı kadınlar için yeni bir toplumsal dayanışma hareketi başlatıyor.
26.02.2021Ekonomi
Sabancı Vakfı Hibe Programı'na bu yıl 346 başvuru geldi
Sabancı Vakfı Hibe Programı'na bu yıl 346 başvuru geldiSabancı Vakfı’nın, sivil toplumun güçlenmesine ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunma hedefiyle 2007 yılından bu yana uyguladığı Hibe Programı, pandemiye rağmen bu yıl sivil toplum kuruluşlarından yoğun ilgi gördü. 14 yılda 173 projeyi 28 milyon TL’yi aşkın hibe ile destekleyen Sabancı Vakfı’nın bu yıl Hibe Programı’na Türkiye’nin 54 ilinden 346 başvuru geldi.
24.02.2021Vitrin
‘Şehirde Kadın Olmak’
‘Şehirde Kadın Olmak’Kadınları destekleyen WOW İstanbul Festivali, ‘Şehirde Kadın Olmak’ ana temasıyla ilk kez gerçekleşecek.
20.02.2021Cadde
5 - 6 - 7 Mart’ta Dünya Kadınlar Festivali
5 - 6 - 7 Mart’ta Dünya Kadınlar FestivaliDünya Kadınlar Festivali İstanbul, WOW Vakfı ortaklığında, British Council ve Sabancı Vakfı işbirliğiyle dijital olarak düzenlenecek. Festivalin ana teması ‘Şehirde Kadın Olmak’
19.02.2021Gündem
Kazananlar belli oldu
Kazananlar belli olduSabancı Vakfı’nın bu sene beşincisini düzenlediği Kısa Film Yarışması, ‘Değişen İklimler, Değişen Hayatlar’ temasıyla online gerçekleşti.
17.01.2021Cadde
‘Şiddete karşı yalnız değilsiniz’
‘Şiddete karşı yalnız değilsiniz’Kadınlara yönelik şiddetle küresel mücadelede uluslararası bilgi ve dayanışma platformu CHAYN’ı yedi yıl önce kuran Hera Hussain, şiddete uğrayan tüm kadınlara yol haritası sunduklarını açıkladı. Pandemide kadınlara şiddetin arttığına dikkat çeken ve Sabancı Vakfı’nın düzenlediği Filantropi Semineri’ne katılan Hera Hussain, Hintçe “seçim” anlamına gelen CHAYN’ı Milliyet’e anlattı.
15.01.2021Gündem
Sabancı Vakfı 5. Kısa Film Yarışması kazananları belli oldu
Sabancı Vakfı 5. Kısa Film Yarışması kazananları belli olduSabancı Vakfı’nın “Kısa Film Uzun Etki” sloganıyla bu sene beşincisini düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın kazananları belli oldu. “Değişen İklimler, Değişen Hayatlar” temasıyla bu yıl ilk kez online düzenlenen yarışmanın ödül töreni Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan’ın ev sahipliğinde ve Zeynep Atakan’ın sanat yönetmenliğinde gerçekleşti. Jüri üyeleri ve yarışmacıların online bağlandığı, pek çok sanatseverin Sabancı Vakfı YouTube hesabından takip ettiği canlı yayında ödüller sahiplerini buldu.
14.01.2021Kültür Sanat
Pirselimoğlu, Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması jürisinde
Pirselimoğlu, Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması jürisindeSabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla 2016 yılından bu yana düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın kazanan filmlerini belirleyecek jüri üyeleri belli oldu.
Sabancı Vakfı 5. Kısa Film Yarışması'nın jürileri belli oldu
Sabancı Vakfı 5. Kısa Film Yarışması'nın jürileri belli olduSabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla 2016 yılından bu yana düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın kazanan filmlerini belirleyecek jüri üyeleri belli oldu. Bu yıl “İklim Değişikliğini Kim Çekiyor?” sloganıyla “Değişen İklimler, Değişen Hayatlar” temasıyla düzenlenen Sabancı Vakfı 5. Kısa Film Yarışması’nın jürisinde Türkiye’den yönetmen ve senarist Tayfun Pirselimoğlu ve ödüllü oyuncu Belçim Bilgin’in yanı sıra yurt dışından dünyaca ünlü Gürcü yönetmen Ana Urushadze, sinema yazarı Barbara Lorey de Lacharrière ve Saraybosna Film Festivali kurucusu, festival direktörü ve film yapımcısı Mirsad Purivatra yer alıyor.
Eğitimin içeriği masaya yatırılıyor!
Eğitimin içeriği masaya yatırılıyor!Öğretmenlerin, meslektaşları ve farklı disiplinlerden kişi ve kurumlarla bir araya gelerek güçlendiği bir paylaşım ve iş birliği ağı olan ‘Öğretmen Ağı’; pandemiyle birlikte değişen koşulların ardındaki yeni imkânların tartışıldığı “Bağlantılar” isimli çevrimiçi panel serisinin dördüncü buluşmasını “Eğitimin İçeriğini Yeniden Düşün” başlığı altında, 7 Ocak 2021 Perşembe günü saat 20.00’da gerçekleştirilecek.
2.01.2021Vitrin
4 sarnıç bulundu
4 sarnıç bulunduTorbalı’da “Ana Tanrıça Kenti” olarak bilinen ve Sabancı Vakfı desteğiyle sürdürülen Metropolis Antik Kenti kazı çalışmalarında dört sarnıca ulaşıldı.
28.12.2020Ege
Kazılarında birbiriyle bağlantılı 4 sarnıç bulundu!
Kazılarında birbiriyle bağlantılı 4 sarnıç bulundu!İzmir'de 1990 yılından bu yana sürdürülen Metropolis Antik Kenti kazı çalışmalarında birbiriyle bağlantılı dört sarnıca ulaşıldı. Kazılarda tespit edilen çok sayıda yemek artığı, hayvan kemiği ve seramik parçaları, M.S. 12'inci ve 13'üncü yüzyıllarda Metropolis kent halkının beslenme ve tüketim alışkanlıklarına ışık tuttu.
28.12.2020Gündem
'Fark Yaratanlar'a rekor başvuru geldi
'Fark Yaratanlar'a rekor başvuru geldiSabancı Vakfı’nın 2009 yılından bu yana, yaşadıkları çevrede karşılaştıkları sorunları çözmek için uğraşan, topluma cesaret veren kişi ve kurumları görünür kılmak ve ilham vermek amacıyla yürüttüğü “Fark Yaratanlar” programına rekor sayıda başvuru yapıldı.
26.12.2020Vitrin
Toplumsal projelere 300 bin TL’ye varan hibe
Toplumsal projelere 300 bin TL’ye varan hibeSabancı Vakfı’nın kadın, genç ve engelli bireylerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını sağlama hedefiyle sürdürdüğü 2021 Hibe Programı başvuruları başlıyor. Sivil toplum kuruluşlarının “Kaliteli Eğitimin Desteklenmesi”, “Eğitime Erişimin ve Devamın Sağlanması” ve “Hak Temelli Yaygın Eğitim Çalışmalarının Desteklenmesi” alanlarındaki projelere yönelik Hibe Programı için online başvurular 4 Ocak-10 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılacak.
25.12.2020Eğitim
Sabancı Vakfı "2021 Hibe Programı" başvuruları 4 Ocak'ta başlıyor
Sabancı Vakfı "2021 Hibe Programı" başvuruları 4 Ocak'ta başlıyorSabancı Vakfı'nın kadın, genç ve engelli bireylerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını sağlama hedefiyle sürdürdüğü 2021 Hibe Programı başvuruları 4 Ocak-10 Şubat 2021'de yapılacak.
24.12.2020Ekonomi
İklim temalı kısa filmler yarışıyor
İklim temalı kısa filmler yarışıyorSabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkati çekmek için 2016 yılından bu yana düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın beşinci yılında finalistler belli oldu.
23.12.2020Kültür Sanat
Sabancı Vakfı 5. Kısa Film Yarışması'nın finalistleri açıklandı
Sabancı Vakfı 5. Kısa Film Yarışması'nın finalistleri açıklandıSabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla 2016 yılından bu yana düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın beşinci yılında finalistler belli oldu. Bu yıl “İklim Değişikliğini Kim Çekiyor?” sloganıyla “Değişen İklimler, Değişen Hayatlar” temasıyla düzenlenen Sabancı Vakfı 5. Kısa Film Yarışması’na Türkiye’nin 43 farklı ilinden 282 film başvurdu. Ön jüri değerlendirmesinin ardından, finale kalan 13 filmin ve yönetmenlerinin isimleri Kısa Film Platformu web sitesinde (www.kisafilmuzunetki.org) duyuruldu.
21.12.2020Kültür Sanat
Sabancı Vakfı 13. Filantropi Semineri'nde sosyal değişimde teknolojinin rolü ele alındı
Sabancı Vakfı 13. Filantropi Semineri'nde sosyal değişimde teknolojinin rolü ele alındıSabancı Vakfı’nın 2007 yılından bu yana sivil toplum alanındaki yeni yaklaşımları tartışmak amacıyla düzenlediği Filantropi Semineri, 13. yılında “Herkes Online Mı?” başlığı ile Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ev sahipliğinde ilk kez online gerçekleşti. Sabancı Vakfı’nın YouTube hesabında yayınlanan seminerde teknolojinin kadınlar, gençler ve engelli bireylerin hayatlarında yarattığı dönüşüm, teknolojinin kapsayıcılığı ve erişilebilirliği ele alındı. Sivil toplum, özel sektör ve kamu temsilcilerini uluslararası uzmanlarla buluşturan Filantropi Semineri’nin bu yılki ana konuşmacısı 2030 yılına kadar 1 milyon yazılımcı genç kadın yetiştirmeyi hedefleyen iamtheCODE'un kurucusu Senegal kökenli İngiliz sosyal girişimci Mariéme Jamme oldu.
16.12.2020Kültür Sanat
İngilizce öğretmenleri desteklenecek
İngilizce öğretmenleri desteklenecekMEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, British Council ve Sabancı Vakfı iş birliğiyle İngilizce öğretmenlerinin sürekli mesleki gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla ‘English Together’ projesi hayata geçirildi. Proje, ortaokullarda görev yapan İngilizce öğretmenlerinin mesleki ve bireysel gelişimlerini destekleyerek modern dil öğretim yöntem ve tekniklerini teşvik etmeyi ve yabancı dil öğretiminin etkinliğini artırmayı amaçlıyor.
11.12.2020Eğitim
Bakan Selçuk: Kendimize özgü bir model ortaya koyduk
Bakan Selçuk: Kendimize özgü bir model ortaya koydukMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İngilizce Öğretmenleri Mesleki Gelişim Eğitimi Tanıtım Programı'na ilişkin, "Mesleki dayanışmayı, iş birliğini, örnek uygulama ve etkinlikleri içeren pratik ve işlevsel, kendimize özgü bir model ortaya koyduk." dedi.
9.12.2020Siyaset
‘İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı’ Hedef farkındalık yaratmak
‘İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı’ Hedef farkındalık yaratmakAltı yıldır devam eden ve kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen ‘İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı’ projesi büyüyor.
3.12.2020Gündem
Zorlu Holding ev içi şiddeti önleme politikasını yayınladı
Zorlu Holding ev içi şiddeti önleme politikasını yayınladıZorlu Holding, Akıllı Hayat 2030 sürdürülebilirlik yaklaşımına paralel, Eşit Bi’Hayat adını verdiği toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmaları kapsamında; “Ev İçi Şiddeti Önleme Politikası”nı yayınladı. İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı (BADV) projesi ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) ile işbirliğinde şiddetle mücadeleye yönelik adımlarını güçlendiriyor.
25.11.2020Ekonomi
Öğretmenler eğitimi yeniden düşünmeye çağırıyor
Öğretmenler eğitimi yeniden düşünmeye çağırıyorÖğretmenlerin, meslektaşları ve farklı disiplinlerden kişi ve kurumlarla bir araya gelerek güçlendiği bir paylaşım ve işbirliği ağı olan ‘Öğretmen Ağı’, pandemiyle birlikte değişen koşulların eğitimi geri dönülemez biçimde değiştirdiğinden yola çıkarak, değişken koşulların ardındaki yeni imkânların tartışıldığı “Bağlantılar” isimli bir çevrimiçi panel serisi başlatıyor.
24.11.2020Gündem
Fark yaratanlar aranıyor
Fark yaratanlar aranıyorSabancı Vakfı’nın 2009’dan bu yana, toplumsal sorunlara çözümler üreten sosyal girişimcileri destekleyen ve topluma ilham veren Fark Yaratanlar Programı’na başvurular 11 Aralık’a kadar devam ediyor...
11.11.2020Eğitim
Köy okullarına eğitim desteği
Köy okullarına eğitim desteğiMilli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve Sabancı Vakfı iş birliğiyle “Köy Okulları Birleştirilmiş Sınıf Öğretmenleri Mesleki Gelişim Programı”nın çıktıları paylaşıldı.
28.10.2020Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Sabancı VakfıKısa Filmeğitimhibebaşvuru

Sabancı Vakfı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.