Sağlık Çalışanları

Sağlık Çalışanları

Son dakika Sağlık çalışanları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sağlık çalışanları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sağlık çalışanları haber sayfamızda...

Sağlık Çalışanları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.855 saglik calisanlari haberi bulunmuştur.
Kazakistan da üçüncü doz aşılar için kolları sıvadı
Kazakistan da üçüncü doz aşılar için kolları sıvadıKazakistan’da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı 3'üncü doz aşılamanın gelecek ay sonunda başlayacağı bildirildi.
14.10.2021Dünya
Kulaktan dolma bilgilerden etkilendi, canından oldu
Kulaktan dolma bilgilerden etkilendi, canından olduKocaeli'de 7 aylık hamile Aslıhan Kazın koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Ümit Kazın, hamile eşinin, bebeğin zarar görebileceği düşüncesiyle aşı yaptırmadığını belirterek, “Eşim, kulaktan dolma bilgilerden etkilendi. 'Olmayacağım' diyordu ve ben de ısrar etmedim. Geride iki öksüz bıraktı” dedi.
13.10.2021Haberler
Kulaktan dolma bilgilerden etkilendi, canından oldu!
Kulaktan dolma bilgilerden etkilendi, canından oldu!Kocaeli'de 7 aylık hamile Aslıhan Kazın koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Ümit Kazın, hamile eşinin, bebeğin zarar görebileceği düşüncesiyle aşı yaptırmadığını belirterek, “Eşim, kulaktan dolma bilgilerden etkilendi. 'Olmayacağım' diyordu ve ben de ısrar etmedim. Geride iki öksüz bıraktı” dedi.
13.10.2021Gündem
Şanlıurfa'da 'sahte rapor' operasyonu: 7 gözaltı
Şanlıurfa'da 'sahte rapor' operasyonu: 7 gözaltıŞanlıurfa'da herhangi bir hastalığı olmayan Suriyeliler adına sahte rapor düzenleyerek, dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen şebekeye yönelik operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.
12.10.2021Gündem
Avustralya yurt dışından 1000 sağlık çalışanı alacak
Avustralya yurt dışından 1000 sağlık çalışanı alacakYeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantına karşı mücadelenin sürdüğü Avustralya’da, Victoria eyaletindeki sağlık sitemini desteklemek amacıyla ülke dışından 1000 sağlık çalışanı alınacağını açıklandı.
12.10.2021Dünya
Grip salgını geliyor, dikkat!
Grip salgını geliyor, dikkat!Dünyada ve Türkiye’de 2020 yılında pandemi nedeniyle getirilen kısıtlamalar nedeniyle grip vakalarına ender olarak rastlandığını belirten Türk Toraks Derneği Solunum Sistemi Enfeksiyonları Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Füsun Eyüpoğlu, risk gruplarındaki kişilerde grip enfeksiyonuna yatkınlığın artacağını ve hastalığın kliniğinin daha ağır seyredebileceğini belirterek, “Zatürre, solunum yetmezliği, nörolojik ve kalple ilgili komplikasyonlar gelişerek, ölüme neden olabilmektedir” dedi. Prof. Dr. Eyüboğlu, risk grubundaki bireyleri de şöyle sıraladı:
4.10.2021Gündem
Yoğun bakım hemşiresine silahlı saldırı! Önce yumruk attı sonra ateş etti
Yoğun bakım hemşiresine silahlı saldırı! Önce yumruk attı sonra ateş ettiİstanbul Bayrampaşa’da özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde görevli erkek hemşire, tedavi altında bulunan 5 aylık Kaan bebeğin babası tarafından silahlı saldırıya uğradı. Göğsünden ve omzundan ağır şekilde yaralanan hemşire aynı hastanede tedavi altına alındı. Saldırı sonrası gözaltına alınan şüpheli adliyeye sevk edildi. Kavga anları güvenlik kamerasına yansıdı.
30.09.2021Haberler
Yoğun bakım hemşiresine silahlı saldırı! Önce yumruk attı sonra ateş etti
Yoğun bakım hemşiresine silahlı saldırı! Önce yumruk attı sonra ateş ettiİstanbul Bayrampaşa’da özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde görevli erkek hemşire, tedavi altında bulunan 5 aylık Kaan bebeğin babası tarafından silahlı saldırıya uğradı. Göğsünden ve omzundan ağır şekilde yaralanan hemşire aynı hastanede tedavi altına alındı. Saldırı sonrası gözaltına alınan şüpheli adliyeye sevk edildi. Kavga anları güvenlik kamerasına yansıdı.
30.09.2021Gündem
İngiltere’de kaos büyüyor
İngiltere’de kaos büyüyorİngiltere’de Brexit sonrası ortaya çıkan TIR şoförü eksikliği ve oluşan tedarik zinciri krizi, her geçen gün daha kötü bir hal alıyor. Ordunun birkaç gün içinde devreye gireceği açıklandı.
30.09.2021Dünya
Kriz büyüyor! İngiltere'de bir bakımevi "benzin bağışı" talebinde bulundu
Kriz büyüyor! İngiltere'de bir bakımevi "benzin bağışı" talebinde bulunduİngiltere'de bir bakımevi, ülkedeki yakıt tedarik sorunu nedeniyle personelin kullandığı araçların depolarını doldurmakta zorlandıklarını belirterek, "benzin bağışı" için acil talepte bulundu.
29.09.2021Dünya
İngiltere'deki yakıt krizi kanser hastalarının randevularını erteletti
İngiltere'deki yakıt krizi kanser hastalarının randevularını ertelettiİngiltere'de tır ve kamyon şoförü eksikliği nedeniyle oluşan akaryakıt tedarik sorununun, kanser hastalarının randevularının ertelemesine neden olduğu bildirildi.
29.09.2021Dünya
İşte Sinovac ve Biontech karşılaştırmalarının sonuçları
İşte Sinovac ve Biontech karşılaştırmalarının sonuçlarıManisa CBÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları, Halk Sağlığı ve Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim elemanları tarafından Hafsa Sultan Hastanesi’nde görevli sağlık çalışanları üzerinde yürütülen ‘Karşılaşmalı 3 doz Covid-19 aşı etkililik sonuçları, 2 doz Sinovac sonrası 6 ay takip sonuçları’ konusundaki bilimsel çalışma tamamlandı. Araştırmada Türkiye’de geniş ölçekte uygulanan iki doz Sinovac aşısı sonrası Manisa CBÜ sağlık çalışanlarında uygulanan 3'üncü doz Sinovac ile 3'üncü doz Biontech aşısının karşılaştırmalı koruyuculuk sonuçları sunuldu. İşte detaylar...
29.09.2021Genel Sağlık
Gölette boğulan sağlık çalışanı toprağa verildi
Gölette boğulan sağlık çalışanı toprağa verildiKayseri’de balık tutmak için girdiği gölette boğulan sağlık çalışanı Beytullah Kılıç (30) Cumhuriyet Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verildi.
27.09.2021Gündem
Koronaya yakalanan hamile kadın: Keşke bütün doz aşılarımı yaptırsaydım
Koronaya yakalanan hamile kadın: Keşke bütün doz aşılarımı yaptırsaydımKayseri’de koronavirüse yakalanan 38 haftalık hamile Fatma Kobalak (29), aşı yaptırmadığı için pişman olduğunu belirtti. Kobalak, "Çok korktum, aşı yaptırmadım. Keşke başa dönsem ve bütün doz aşılarımı yaptırsaydım" dedi.
26.09.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı ‘Bebeğe yanlış aşı’yı doğruladı
Sağlık Bakanlığı ‘Bebeğe yanlış aşı’yı doğruladıSağlık Bakanlığı, ‘Bebek ve çocuklara kızamık yerine Kovid aşısı yapılıyor’ diyen Prof. Dr. Zafer Kurugöl’ün açıklamalarını ‘maksadını aşan, talihsiz’ olarak nitelendirdi ve hakkında soruşturma başlattı. İzmir’de bir bebeğe yanlışlıkla Kovid-19 aşısı uygulandığını doğrulayan bakanlık, bununla ilgili soruşturmanın da sürdüğünü bildirdi.
24.09.2021Haberler
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan bebeğe Covid-19 aşısı iddiasına soruşturma
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan bebeğe Covid-19 aşısı iddiasına soruşturmaSağlık Bakanlığı, ‘Bebek ve çocuklara kızamık yerine Kovid aşısı yapılıyor’ diyen Prof. Dr. Zafer Kurugöl’ün açıklamalarını ‘maksadını aşan, talihsiz’ olarak nitelendirdi ve hakkında soruşturma başlattı. İzmir’de bir bebeğe yanlışlıkla Kovid-19 aşısı uygulandığını doğrulayan bakanlık, bununla ilgili soruşturmanın da sürdüğünü bildirdi. Öte yandan bebeğe yanlışlıkla koronavirüs aşısının yapıldığı iddiasıyla ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı da sorumlu kişiler hakkında taksirle yaralamaya sebebiyet verme suçundan soruşturma başlattı.
24.09.2021Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Gündüz: Milyonlarca aşı yapıldı, ciddi yan etki görülmedi
Bilim Kurulu Üyesi Gündüz: Milyonlarca aşı yapıldı, ciddi yan etki görülmediAdana’da, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, Covid-19 aşısının önemine vurgu yaparak, "Milyonlarca aşı yapıldı, ciddi yan etkisi görülmedi" dedi.
23.09.2021Gündem
3. doz aşıyı kimler olacak? Biontech 3. doz var mı?
3. doz aşıyı kimler olacak? Biontech 3. doz var mı?Koronavirüs salgını ile mücadelede aşılama hız kesmeden devam ediyor. İki doz Sinovac aşısı olanlar için 3. doz aşı randevuları geçtiğimiz aylarda açılmıştı. Kişi tercihine göre 3. doz aşı olabiliyor. Peki, Biontech 3. doz var mı? ABD'den Biontech 3. doz için yeni karar.
23.09.2021Gündem
Kırklareli Valisi Bilgin'den zamanında aşı çağrısı
Kırklareli Valisi Bilgin'den zamanında aşı çağrısıKırklareli Valisi Osman Bilgin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında vatandaşları aşı olmaya davet etti.
21.09.2021Gündem
Çin aşısı güvenli ve hafif yan etkili
Çin aşısı güvenli ve hafif yan etkiliTürk Toraks Derneği üyeleri, Sinovac’ın etkilerine dair geniş katılımlı iki çalışmaya imza attı. Buna göre; aşısının yan etkileri büyük ölçüde aşı yerinde kızarıklık ve ağrı olarak saptanırken inaktif aşı güvenli olarak saptandı
19.09.2021Gündem
Yine sokaklardalar! Fransa'da Kovid-19 protestoları
Yine sokaklardalar! Fransa'da Kovid-19 protestolarıFransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında bazı mesleklere getirilen aşı zorunluluğu ve sağlık ruhsatı uygulaması karşıtları, hükümeti protesto etmek için bir kez daha meydanlara indi.
18.09.2021 Dünya
'Çocuklarda pozitiflik oranı yüzde 30'a ulaştı'
'Çocuklarda pozitiflik oranı yüzde 30'a ulaştı'Hastanelere başvuran koronavirüs hastaları arasında, son dönemde çocuk hasta sayısı arttı. Ankara Üniversitesi Cebeci Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tanıl Kendirli, "Çocuklarda pozitif vaka en baştan beri yüzde 11,8 civarlarındaydı ama son günlerde 1 kat arttı" dedi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ergin Çiftçi de "Önceki haftalara göre Covid-19’u saptadığımız çocukların oranında büyük bir artış var. Test pozitifliği yaklaşık yüzde 8 iken şimdi yüzde 30’lara yaklaştı" diye konuştu.
18.09.2021Gündem
Fransa'da son durum! Tedbirler kaldırılabilir...
Fransa'da son durum! Tedbirler kaldırılabilir...Fransa'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında, son 24 saatte 8 bin 128 yeni vaka belirlendi.
16.09.2021Dünya
Sağlık çalışanları toplu ulaşımı ücretsiz kullanmaya devam edecek
Sağlık çalışanları toplu ulaşımı ücretsiz kullanmaya devam edecekİstanbul'da görev yapan sağlık çalışanları, toplu ulaşım araçlarını ve İSPARK'ı yıl sonuna kadar ücretsiz kullanmaya devam edecek.
16.09.2021Gündem
Fransız Bakan duyurdu! 3 bin kadar sağlık çalışanı açığa alındı
Fransız Bakan duyurdu! 3 bin kadar sağlık çalışanı açığa alındıGelen son dakika haberine göre; Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran, 3 bin kadar sağlık çalışanın zorunlu Kovid-19 aşısını yaptırmadığı gerekçesiyle açığa alındığını açıkladı.
16.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsaşıfransacovid-19Aslıhan Kazın

Sağlık Çalışanları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.