Sağlık Çalışanlarına Şiddet

Sağlık Çalışanlarına Şiddet

Son dakika sağlık çalışanlarına şiddet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sağlık çalışanlarına şiddet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sağlık çalışanlarına şiddet haber sayfamızda...

Sağlık Çalışanlarına Şiddet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 329 sağlık çalışanlarına şiddet haberi bulunmuştur.
'Beni taciz ettin' diyerek doktora saldırmıştı! Adli kontrolle serbest bırakıldı
'Beni taciz ettin' diyerek doktora saldırmıştı! Adli kontrolle serbest bırakıldıSakarya’da aile hekimine ‘Beni taciz, rahatsız ediyorsun’ diyerek darp ettiği iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli, çıkarıldığı mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldı.
28.04.2022Gündem
'Beni taciz ettin' diyerek aile hekimine saldırdı, burnunu kırdı
'Beni taciz ettin' diyerek aile hekimine saldırdı, burnunu kırdıSakarya’da bir sağlık çalışanı daha hasta tarafından darp edildi. ‘Beni taciz, rahatsız ediyorsun’ diyerek darp edilen aile hekiminin burnunda kırıklar oluştu. Saldırıya yaralı doktorun kendisi gibi doktor olan babası ve Sağlık-Sen Sakarya Şubesi de tepki gösterdi.
27.04.2022Gündem
Doktorun burnunu kıran profesör yaralandığı gerekçesiyle rapor almış
Doktorun burnunu kıran profesör yaralandığı gerekçesiyle rapor almışAmasya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hamit Serdar Başbuğ’un yüksek maliyetli tıbbi sarf malzemesi alımı nedeniyle çıkan tartışmada darbedip burnunu kırdığı Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı öğretim üyesi Dr. Ercan Kahraman'ın hastanede tedavisi sürüyor. Kavga sırasında elinden yaralanan ve 10 gün rapor aldığı öğrenilen Prof. Dr. Başbuğ da evine kapandı. Amasya Valisi Mustafa Masatlı yaşanan olayla ilgili, “Konuyu araştırıp bütün ayrıntıları ile beraber ortaya koyup eğer ortada bir suç, bir kusur varsa da bunun gereğini tabii ki yapacağız” dedi.
31.03.2022Gündem
Yasa teklifi Meclis'te! Kadına ve sağlık çalışanına şiddet suçunun cezaları artırılıyor
Yasa teklifi Meclis'te! Kadına ve sağlık çalışanına şiddet suçunun cezaları artırılıyorAK Parti ve MHP'nin ortak imzayla Meclis Başkanlığı'na sunduğu yeni yasa teklifiyle kadına ve sağlık çalışanlarına karşı işlenen şiddet suçlarının cezaları artırılıyor. Teklife göre, duruşmada takım elbise giyip kravat takmak iyi hâl indirimi için gerekçe oluşturamayacak. "Israrlı takip"in ilk kez müstakil bir suç olarak düzenlendiği teklife göre, kadına karşı işlenen kasten öldürme suçunun cezası, müebbet hapis cezasından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çevriliyor. Kadını kasten yaralama suçunun cezasının alt sınırı 4 aydan 6 ay hapis cezasına; tehdit suçunun cezasının alt sınırı ise 6 aydan 9 ay hapis cezasına yükseltiliyor. Kadına karşı işlenen işkence suçunun cezası için belirlenen 3 yıllık alt sınır da 5 yıl hapis cezası olarak revize ediliyor. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet suçu ise tutuklamaya konu edilen katalog suçlar kapsamına alınıyor.
19.03.2022Gündem
‘Acil yargı paketi’ haftaya Meclis'te
‘Acil yargı paketi’ haftaya Meclis'teCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kadına şiddetle mücadelede yeni reform paketinin, "sağlıkçılara yönelik şiddet" düzenlemesini de kapsayacak şekilde genişletilerek "acil yargı paketi" adı altında önümüzdeki hafta Meclis'e sunulması bekleniyor.
6.03.2022Gündem
Bunları hak etmedim
Bunları hak etmedimGiresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'ne tedavi için gelen Sema Bekdemir’in saçını çektiği, tekme attığı hemşire Kamer Yurt Dizdar, 'Bunları hak etmiyorum' dedi.
2.03.2022Gündem
Bakan Koca duyurdu! Sağlık çalışanına şiddet uygulayan şüpheli cezaevine gönderildi
Bakan Koca duyurdu! Sağlık çalışanına şiddet uygulayan şüpheli cezaevine gönderildiSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ümraniye Devlet Hastanesinde görevli teknikere şiddet uygulayan şüphelinin cezaevine gönderildiğini açıklayarak, "Suçu üzerinde düşünmek için çok zamanı olacak" açıklamasını yaptı.
16.02.2022Gündem
Bakan Bozdağ: Sağlık çalışanlarına şiddet konusunda adımlar atacağız
Bakan Bozdağ: Sağlık çalışanlarına şiddet konusunda adımlar atacağızAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile verimli istişare yaptıklarını belirterek, "Sağlık çalışanlarına karşı şiddet konusunda yeni adımlar atacağız" dedi.
10.02.2022Gündem
Dehşet anları! İki doktoru rehin aldı: 'Buradan sağ salim çıkamazsınız'
Dehşet anları! İki doktoru rehin aldı: 'Buradan sağ salim çıkamazsınız'Denizli'de Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde hasta yakınlarının kartını kullanarak çocuk pediatri servisine çıkan ve sağlık çalışanlarına parfüm satmak isteyen Uğur Çalışkan (35), servisi terk etmesini isteyen 2 asistan doktoru kapıyı kilitleyerek rehin aldı. Tehditler de savuran Çalışkan'a engel olmak isteyen doktorlardan biri kolundan yaralandı. Yaralanan doktorun anahtarı alıp kapıyı açması üzerine saldırgan, özel güvenlik görevlilerince etkisiz hale getirildi.
16.01.2022Gündem
Gaziantep’te hasta yakınından doktora mermerli saldırı
Gaziantep’te hasta yakınından doktora mermerli saldırıGaziantep’te randevu vermediği hastanın ağabeyinin mermerli saldırısına uğrayan doktor, ölümden döndü. Mermer parçasıyla kafasına defalarca vurulan doktor, “İnşallah sağlıkta şiddet son bulur ve bu olay son olur” dedi.
7.01.2022Gündem
Sağlıkçıya şiddet böyle mi bitecek?
Sağlıkçıya şiddet böyle mi bitecek?Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet bitmiyor. Doktor ve diğer sağlıkçılara saldırıp darp edenler paraya çevrilen hafif cezalarla kurtuluyor, bu da caydırıcı olmuyor...
31.12.2021Gündem
Doktoru tehdit etti; merkezin camına 'Özür dilerim' yazısı asınca davadan kurtuldu
Doktoru tehdit etti; merkezin camına 'Özür dilerim' yazısı asınca davadan kurtulduBursa'da, doktor F.Z., kendisini tehdit ettiği için şikayetçi olduğu A.S. ile 'Bu aile sağlığı merkezinde çalışan sağlık çalışanlarına yaptığım kabalıktan dolayı özür dilerim' yazısını merkezin camına asması şartıyla uzlaştı. A.S. yazıyı asınca doktor F.Z. şikayetini geri çekti.
15.12.2021Gündem
Cerrahpaşa'da bir gecede 4 saldırı!
Cerrahpaşa'da bir gecede 4 saldırı!İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Acil Servisi'nde görev yapan sağlık çalışanları bir gecede 4 kez saldırıya uğradı. Saldırıya uğrayan sağlık çalışanları adına açıklama yapan Prof. Dr. Haluk Çokuğraş, "Korkarım bir süre sonra hasta olduğunuzda size bakacak hekim bulamayacaksınız" dedi.
8.12.2021Gündem
Acil serviste doktora saldıran şüphelinin 1 yıl 6 aya kadar hapsi istendi
Acil serviste doktora saldıran şüphelinin 1 yıl 6 aya kadar hapsi istendiPendik Devlet Hastanesi'nde Doktor Esma Demir'e (26) saldırdığı gerekçesiyle dün tutuklanan şüpheli Müge İ. (26) hakkında "Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı kasten basit yaralama" suçundan 1 yıl 6 ay hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianame kabul edilirse şüpheli Müge İ. önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.
24.11.2021Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama: 17 ecza deposu ile 144 eczane tespit edildi
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama: 17 ecza deposu ile 144 eczane tespit edildiSağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ve il sağlık müdürlüklerince döviz kurundaki yükseliş nedeniyle bazı ilaçlara erişilemediği iddiaları üzerine sıklaştırılan denetimlerde, bugüne kadar 17 ecza deposu ve 144 eczanenin stok kayıtlarında uyumsuzluk tespit edildiği belirtildi.
24.11.2021Gündem
Son dakika: 23 Kasım 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...
Son dakika: 23 Kasım 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin 23 Kasım 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını paylaştı. Son 24 saatte 365 bin 412 koronavirüs testi yapıldı, 28 bin 170 kişinin testi pozitif çıktı, 208 kişi hayatını kaybetti. Bakan Koca'dan günlük tablo ile beraber kritik çağrı geldi.
23.11.2021Gündem
Bakan Koca'dan sağlık çalışanlarına şiddet ile mücadelede kararlılık mesajı
Bakan Koca'dan sağlık çalışanlarına şiddet ile mücadelede kararlılık mesajıSağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı son dakika açıklamasında, "Pendik Devlet Hastanesinde yaşanan şiddet olayının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan saldırgan, görüntülerin tarafımızca Başsavcılığa teslim edilmesi üzerine gözaltına alınarak tutuklandı. Kararlıyız. Hiçbir şiddet olayında faillerin peşini bırakmayacağız." ifadelerini kullandı.
23.11.2021Gündem
Kayseri'de saldırıya uğrayan aile hekimi yaşadıklarını anlattı
Kayseri'de saldırıya uğrayan aile hekimi yaşadıklarını anlattıKayseri'de, istediği ilacı yazmadığı için Halil Ö. tarafından darbedilen aile hekimi Celal Naci Gökçınar, "Karşıda eşim oturuyordu. Eşime bir şey olmasın diye arada ona sarıldım ve yumruk yedim" dedi.
15.11.2021Gündem
İğne yaptırmaya geldiği hastanede güvenlik görevlilerini darbetti
İğne yaptırmaya geldiği hastanede güvenlik görevlilerini darbettiİzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi'ne iğne yaptırmaya gelen N.D. (47), tartıştığı güvenlik görevlilerini dabetti. Olay anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansırken, kurum yönetimi ve çalışanlar hastanede emniyet personeli görevlendirilmesini istedi.
26.10.2021Gündem
Tehdit ettiği doktorla 2 çocuğa tablet bilgisayar alma karşılığında uzlaştı
Tehdit ettiği doktorla 2 çocuğa tablet bilgisayar alma karşılığında uzlaştıİzmir'in Konak ilçesinde, Ergin G.'nin, çocuğunu getirdiği hastanede fazla sıra beklediğini ileri sürüp tartıştığı Dr. Ebru Akar'ı tehdit ettiği gerekçesiyle hakkında açılan dava, uzlaşmayla çözüldü. Dr. Akar, ihtiyaç sahibi 2 öğrenciye tablet bilgisayar alınması karşılığında şikayetini geri çekti.
6.10.2021Gündem
Silahla vurulan doktor saldırganı böyle etkisiz hale getirdi
Silahla vurulan doktor saldırganı böyle etkisiz hale getirdiKayseri'nin Develi ilçesinde iş çıkışı evine gittiği sırada silahlı saldırıya uğrayan nöroloji uzmanı Dr. Erdal Kurt'un bacağından yaralandıktan sonra saldırgan Mehmet Göçer'i etkisiz hale getirmesi cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi. Gözaltına alınan zanlının verdiği ilk ifade pes dedirtti. Göçer: “17 yıl önce Develi Devlet Hastanesi'nde beni darp etmişlerdi. O nedenle böyle bir olay gerçekleştirdim” dediği öğrenildi.
15.06.2021Gündem
Hastasının bıçakladığı doktor: Şu an karar verecek olsam bu işi yapmam
Hastasının bıçakladığı doktor: Şu an karar verecek olsam bu işi yapmamAnkara'da 2 hafta önce hastası tarafından bıçaklanan ve hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilen asistan doktor Ertan İskender, sağlık çalışanlarının risk altında çalıştığını belirterek, "Şu an için karar verecek olsam kesinlikle bir daha bu işi yapmak istemiyorum. Hem emeğimize yazık hem bunun tekrarlanmayacağının garantisi yok" dedi.
10.06.2021Gündem
Hasta yakınları sağlık çalışanlarına dehşeti yaşattı!
Hasta yakınları sağlık çalışanlarına dehşeti yaşattı!Gaziantep’te özel bir hastanenin acil servisinde çalışan 3 sağlıkçı dehşeti yaşadı. Olayla ilgili 5 hasta yakını gözaltına alınırken, çıkan arbedede yumruklarla erkek hemşireler Sinan Şahin, Furkan Aslan ve Abdulkadir Güneş yaralandı.
24.02.2021Haberler
Hasta yakınları sağlık çalışanlarına dehşeti yaşattı!
Hasta yakınları sağlık çalışanlarına dehşeti yaşattı!Gaziantep’te özel bir hastanenin acil servisinde çalışan 3 sağlıkçı dehşeti yaşadı. Olayla ilgili 5 hasta yakını gözaltına alınırken, çıkan arbedede yumruklarla erkek hemşireler Sinan Şahin, Furkan Aslan ve Abdulkadir Güneş yaralandı.
24.02.2021Gündem
Şiddet gören hemşire, zanlıyı 200 hastaya pijama alması karşılığında affetti
Şiddet gören hemşire, zanlıyı 200 hastaya pijama alması karşılığında affettiÇorum'da bir hasta yakınının sözlü şiddetine maruz kalan hemşire Neşe Aygün, arabuluculuk aracılığıyla uzlaştığı zanlıyı 100 erkek, 100 kadın hastaya pijama alması karşılığında affetti.
23.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sağlık Çalışanlarına Şiddet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.