Sağlık Haberleri

Sağlık Haberleri

Son dakika sağlık haberleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sağlık haberleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sağlık haberleri haber sayfamızda...

Sağlık Haberleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.534 sağlık haberleri haberi bulunmuştur.
Banyonun kurtarıcısı! Çamaşır suyuna rakipmiş, değdiği yeri sakız gibi bembeyaz yapıyor
Banyonun kurtarıcısı! Çamaşır suyuna rakipmiş, değdiği yeri sakız gibi bembeyaz yapıyor Çamaşır suyu güçlü bir kimyasal olduğu için kullanmaktan kaçınabilirsiniz. Kimyasal kullanmadan evinizde bir hijyen ortamı yaratmak istiyorsanız, bu ürün sayesinde kimyasala ihtiyacınız kalmayacak. İşte evde sert kimyasallar olmadan temizlik yapmanın yolu.
19.05.2024 Püf Noktası
Tarlada kafasını vurdu, 5 yılda boynuzu çıktı! Doktorlar nasıl böyle yaşadığına inanamıyor
Tarlada kafasını vurdu, 5 yılda boynuzu çıktı! Doktorlar nasıl böyle yaşadığına inanamıyor Uzun yıllardır çiftçilik yapıyordı, yine bir gün tarlada çalışırken kafasını bir yere çarptı. İşte ne olduysa da o saatten sonra oldu. Çarptığı noktada bir çıkıntı hissediyordu, ilk başlarda önemsemedi hatta 5 yıl bu şekilde bekledi. Ancak en sonunda kafasında oluşan boynuz yüzünden çektiklerine dayanamadı. İşte doktorları bile şaşkına çeviren 10 cm'lik boynuzun ardındaki gerçek.
19.05.2024 Yaşam
Atatürk'ün 'umut vadeden kıvılcım'ı! Sınırdan sokmadı, koca bir nesli felaketten kurtardı
Atatürk'ün 'umut vadeden kıvılcım'ı! Sınırdan sokmadı, koca bir nesli felaketten kurtardı Takvimler 1950'li yılları gösterdiğinde 46 ülkede hamileler, mide bulantısına iyi geldiği söylenen bir ilacı kullandı. Bebeklerin uzuvları olmadan doğmasına sebep olan ilacı kullanmayan 2 ülkeden biri ise Türkiye'ydi. Bu başarının ardında da yurt dışında eğitim görüp Atatürk'ün çağrısıyla Türkiye'ye dönen, sonra da 'koca bir nesli kurtaran kahraman' Süreyya Tahsin Aygün vardı.
19.05.2024 Yaşam
Karaciğeri mahveden beyaz zehir! Kaşık kaşık yiyoruz, damar tıkanıklığının sebebiymiş
Karaciğeri mahveden beyaz zehir! Kaşık kaşık yiyoruz, damar tıkanıklığının sebebiymiş Yemeklere, tatlılara, atıştırmalıklara lezzet kattığını düşünüyoruz ancak vücudu yavaş yavaş zehirlemeye başlıyor. Herkesin gözdesi olan bu besin, sağlığımızı yerle bir edebilir. Bakın tüketiminin organlara karşı etkileri nelermiş.
17.05.2024 Genel Sağlık
Ebru Şallı önerdi, cildi kaymak gibi yapan kür! Lekeleri siliyor, adeta kolajen deposu
Ebru Şallı önerdi, cildi kaymak gibi yapan kür! Lekeleri siliyor, adeta kolajen deposu Ebru Şallı'nın uyguladığı limon kürü, cilde C vitamini desteği sağlayarak cilt dokusunu bebek gibi bir hale dönüştürüyor. Bu kürü uygulamanın ise birkaç püf noktası mevcut. İşte kolajen üretimine teşvik eden formül.
17.05.2024 Cilt Bakımı
Osman Müftüoğlu 'süper yaşlanma' için 3 takviye önerdi! 'Hepsi bedava ve sınırsız'
Osman Müftüoğlu 'süper yaşlanma' için 3 takviye önerdi! 'Hepsi bedava ve sınırsız' Yaşlılık sürecinin getirilerinden biri olan fiziksel yorgunluk ve adaptasyon her kişide farklı belirtilere yol açabiliyor. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, yaşlılık planı oluşturarak bu süreçte dikkat edilmesi gerekenleri tek tek anlattı.
17.05.2024 Genel Sağlık
Kahve kokusunu duyunca anında kaçıyorlar! Bitkilerden uzak tutun, çürüme ihtimali var
Kahve kokusunu duyunca anında kaçıyorlar! Bitkilerden uzak tutun, çürüme ihtimali var Sümüklü böcekler, özellikle bahçeli bir eviniz varsa çoğu zaman baş belası olabiliyor. Bir anda bitkileriniz içinde ya da evinizin duvarlarında belirip size selam veriyor. Neyse ki bahçenizdeki sümüklü böceklerin gelmesini engellemenin ve bitkilerinizi korumanın farklı yolları var. Peki neler onlar?
16.05.2024 Püf Noktası
Doğal mutluluk hormonu gözümüzün önündeymiş! Tam da mevsimi, her lokması şifalı
Doğal mutluluk hormonu gözümüzün önündeymiş! Tam da mevsimi, her lokması şifalı Uzmanlara göre mutluluk hormonunun düzeyini artırmak, bahar ve yaz aylarının keyfini çıkarabilmek adına oldukça önemlidir. İşte mutluluk hormonunu yükseltmek için yapılması gerekenler.
8.05.2024 Genel Sağlık
Osman Müftüoğlu açıkladı, ilk belirti tırnakta başlıyor! 'Sadece ferritin testi yeterli değil'
Osman Müftüoğlu açıkladı, ilk belirti tırnakta başlıyor! 'Sadece ferritin testi yeterli değil' Vücudun sorunsuz bir şekilde işlevini devam ettirmesi için kan değerlerinin yeterli seviyelerde olması gerekir. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, vücuttaki ferritin eksikliğinin yol açtığı belirtileri tek tek anlattı. İşte belirtileri ve yapılması gerekenler.
8.05.2024 Genel Sağlık
Tıp dünyası şaşkın... Turp gibiydi, 1 günde kör oldu! Meğer akciğer kanseriymiş
Tıp dünyası şaşkın... Turp gibiydi, 1 günde kör oldu! Meğer akciğer kanseriymiş Sağlıklı yaşam sürdüren 32 yaşındaki Hintli kadın, körlük endişesi nedeniyle hastaneye gittiğinde bambaşka bir gerçekle karşı karşıya kaldı. Akciğer kanseri olduğunu öğrenen kadının başına gelenler tıp dünyasını da şaşkına çevirdi.
5.05.2024 Genel Sağlık
Diyetsiz zayıflatan 3 tüyo! Canan Karatay tek tek anlattı: 'Yemek sonrası devreye giriyor'
Diyetsiz zayıflatan 3 tüyo! Canan Karatay tek tek anlattı: 'Yemek sonrası devreye giriyor' Diyet süreci birçok kişinin hızlıca zayıflayabilmek için başvurduğu yöntemlerden biri. Ancak diyet, birçok kişiye işkence gibi gelebiliyor. Böyle olanlar için Canan Karatay diyetsiz zayıflatan formülü 3 grupta anlatıyor. İşte diyetsiz kilo verdiren yöntemler.
Bağırsaktan vuruyor! Görülme yaşı 20'lere düştü: İlk sinyali böyle veriyormuş, işte çaresi
Bağırsaktan vuruyor! Görülme yaşı 20'lere düştü: İlk sinyali böyle veriyormuş, işte çaresi Yapılan araştırmalar, dünya genelinde erken başlangıçlı kanserlerde artış yaşandığını gösteriyor. Yani artık sadece orta yaş grubu ya da yaşlılar değil, gençler de büyük risk altında. Bağırsak ile bağlantılı olan kanserlerde görülme yaşının neredeyse 20'lere kadar düşmesi ise akıllarda birçok soru işareti yarattı. Alanında uzman 2 isim, gerçekleri açıkladı.
3.05.2024 Genel Sağlık
Mide ağrısına iyi gelmiyor, aksine asidi coşturuyor! Yıllardır yanlış tüketiyormuşuz
Mide ağrısına iyi gelmiyor, aksine asidi coşturuyor! Yıllardır yanlış tüketiyormuşuz Genellikle hazımsızlık ve mide ağrısına bir bardak süt önerilir. Ancak doğru bilinen bu yanlış, zamanla birçok doktorun uyarılarda bulunduğu bir mesele haline dönüştü. Birçok yerde ilaç gibi görülen süt mideyi iyileştirmek yerine farklı zararlar verebilir.
23.04.2024 Genel Sağlık
Bu yağ hepsine taş çıkarttı! Para dökmeyin, saçlarınız 10 dakikada halat gibi olacak
Bu yağ hepsine taş çıkarttı! Para dökmeyin, saçlarınız 10 dakikada halat gibi olacak Yıpranmış saçları doğal haline döndürmek için pek çok farklı ürün mevcut. Ancak avokado yağı, hepsine taş çıkartıyor. Avokado yağının bu etkileri sayesinde saçlarınızdaki değişime inanamayacaksınız.
23.04.2024 Saç Bakımı
Ayak altına sürülen sarımsak şifaymış! Ne mikrop ne hastalık kalıyor, bu saatte yapın
Ayak altına sürülen sarımsak şifaymış! Ne mikrop ne hastalık kalıyor, bu saatte yapın Sarımsak, vücuda sayısız fayda sağlayan doğal ilaçlardan biridir. Yıllardır kullanılan bu tedavi yöntemi özellikle enfeksiyon ve mantarı ortadan kaldırıyor. Bakın sarımsağın içindeki o bileşenler vücudu nasıl etkiliyor.
23.04.2024 Genel Sağlık
Osman Müftüoğlu yaşlanırken kasları dipdiri tutan tüyoyu verdi! 'Kullan ya da kaybet'
Osman Müftüoğlu yaşlanırken kasları dipdiri tutan tüyoyu verdi! 'Kullan ya da kaybet' Yaşlanma süreci birçok kişinin hayatı ve sağlık durumu için çok farklı ilerleyebilir. Yaşlanmayı yavaşlatmanın mümkün olduğunu belirten Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, kas kaybını önlemek için yapılması gerekenleri tek tek anlattı.
22.04.2024 Genel Sağlık
Bu yöntemi uygulayın, çamaşır makinesi 30 yıl dayanıyor! İşin sırrı kapısında saklı
Bu yöntemi uygulayın, çamaşır makinesi 30 yıl dayanıyor! İşin sırrı kapısında saklı Çamaşır makinesi kullanımı ev içerisindeki çoğu iş yükünü ortadan kaldırabilir. Ancak bu makineleri kullanırken dikkatli olunmadığında hızlıca bozulmaya veya çamaşırları temizlememeye başlayabilirler. İşte çamaşır makinesinin uzun yıllar dayanması için dikkat edilmesi gerekenler.
22.04.2024 Püf Noktası
Erkeklerde görülüyordu, kadınlarda artışa geçti! Sebebi bakın neymiş, ilk belirti öksürük
Erkeklerde görülüyordu, kadınlarda artışa geçti! Sebebi bakın neymiş, ilk belirti öksürük Genellikle erkeklerde görülen akciğer kanseri vakaları son yıllarda kadınlarda artışa geçti. Doç. Dr. Alper Avcı, "Ülkemizde, kadınlarda akciğer kanseri görülme durumu diğer kanserlere göre 4’üncü sıraya kadar yükseldi. Yani yüzde 10'ların bile altında olan görülme sıklığı yüzde 15-20'lere tırmandı" diyerek buna yol açan sebebi açıkladı.
18.04.2024 Genel Sağlık
Büyük bir reklam yalanı! Bu sırrı bilmeyen kilo veremez, resmen zehirliyor
Büyük bir reklam yalanı! Bu sırrı bilmeyen kilo veremez, resmen zehirliyor Bazı gıdalar ilk bakışta gözünüze zararsız gibi gelebilirler. Ancak herhangi bir tehdit oluşturmuyor gibi görünseler de çoğu zaman sessizce kalp hastalıklarına, kolesterol sorunlarına ve çok daha fazlasına neden olabilirler.
3.04.2024 Genel Sağlık
Meğer yıkadıkça lezzeti kaçıyormuş! Listede kuru yemiş, mantar, pirinç de var
Meğer yıkadıkça lezzeti kaçıyormuş! Listede kuru yemiş, mantar, pirinç de var Mutfağa soktuğumuz pek çok gıdayı kirli kabul edip bir yerlere yerleştirmeden ya da yemeden önce temizleme ihtiyacı hissederiz. Ancak yapılan bu hamlelerin birçoğu aslında yanlış, hatta lezzeti de neredeyse sıfırlıyor! İşte 'Yemeden önce neyi yıkamalıyım, neyi yıkamamalıyım?' diyenler için liste.
31.03.2024 Yemek
Saçını düzleştirmek için böbreklerinden olacaktı! Kremlerdeki büyük kimyasal tehlike
Saçını düzleştirmek için böbreklerinden olacaktı! Kremlerdeki büyük kimyasal tehlike Saçları daha düz olsun isterken böbreklerinden oluyordu. İsmi verilmeyen bir kadın kullandığı saç ürünüyle nasıl hastanelik oldu? Uzmanlar saç için kullanılan ürünlerdeki kimyasallara karşı uyarıda bulundu.
30.03.2024 Genel Sağlık
Yüz ile boyun arasındaki ton farkını engelliyor! 3 adımda etkili çözüm
Yüz ile boyun arasındaki ton farkını engelliyor! 3 adımda etkili çözüm Yüzünüzle boynunuz arasındaki ton farkı, makyaj yaparken size zor zamanlar yaşatıyor olabilir. Boynunuzdaki koyu ten renginin başlıca nedenleri güneşe aşırı maruz kalma ve kirliliktir. İşte boynunuza ve yüzünüze düzenli olarak güneş kremi sürmenin yanı sıra ton farkını düzeltmek için yapabileceğiniz 3 şey.
30.03.2024 Cilt Bakımı
Diş aralarındaki 'siyah üçgen'lerin sebebi! Uzmanı açıkladı: 'Önlemesi çok basit'
Diş aralarındaki 'siyah üçgen'lerin sebebi! Uzmanı açıkladı: 'Önlemesi çok basit' Diş hekimi Anna Peterson, profesyonel diş sağlığı ipuçlarını düzenli olarak TikTok'ta @annapetersondental hesabında paylaşıyor. Viral olan son videosunda dişler arasında oluşan 'siyah üçgenlerin' nedenlerini açıkladı ve bunları önleyebileceğimizi anlattı.
28.03.2024 Genel Sağlık
MS ile mücadele eden ünlü oyuncu açıkladı: Beynimde 30 lezyon var!
MS ile mücadele eden ünlü oyuncu açıkladı: Beynimde 30 lezyon var! ABD'li aktris Christina Applegate, üç sene önce MS (Multipl skleroz) hastalığına yakalandığını duyurmuştu. Hastalıkla mücadelesi devam eden ünlü isim, katıldığı bir programda beyninde 30 lezyon bulunduğunu açıkladı.
27.03.2024 Cadde
Lenf bezlerini süper hızda çalıştıran hareket! Işıl ışıl yapıyor, ödem sıfıra iniyor
Lenf bezlerini süper hızda çalıştıran hareket! Işıl ışıl yapıyor, ödem sıfıra iniyor Lenf sisteminin düzgün çalışması, sağlık açısından büyük önem taşır. Lenf drenaj masajı yaparak cildinizin ışıl ışıl görünmesini sağlayabilirsiniz. İşte lenf bezlerini süper hızda çalıştıran hareketler.
26.03.2024 Genel Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Sağlık Haberleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.