Sanofi

Sanofi

Son dakika sanofi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sanofi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sanofi haber sayfamızda...

Sanofi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 191 sanofi haberi bulunmuştur.
Avrupa Birliği, aşılamada hedefine ulaştığını duyurdu
Avrupa Birliği, aşılamada hedefine ulaştığını duyurduAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, temmuzda yetişkin nüfusun yüzde 70’inin en az bir doz aşı olması hedefine vardıklarını bildirdi.
27.07.2021Dünya
Resmi rakamdan 10 kat fazla! Hindistan'da korkutan bilanço
Resmi rakamdan 10 kat fazla! Hindistan'da korkutan bilançoDünya genelinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı uygulanan aşılar, 3 milyar 690 milyon dozu aştı.
20.07.2021Dünya
Geleceğin Kadın Liderleri programının yeni dönem başvuruları başladı
Geleceğin Kadın Liderleri programının yeni dönem başvuruları başladıTürkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Sanofi Türkiye tarafından yürütülen 'Geleceğin Kadın Liderleri' programının 11. dönemi başlıyor.
6.07.2021Vitrin
‘Geleceğin Kadın Liderleri’ne başvuru
‘Geleceğin Kadın Liderleri’ne başvuruTürkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Sanofi Türkiye iş birliğiyle 2010 yılında hayata geçirilen “Geleceğin Kadın Liderleri” programının yeni dönem eğitim başvuruları açıldı.
6.07.2021Ekonomi
AB'de uygulanan aşı dozu sayısı 250 milyonu geçti
AB'de uygulanan aşı dozu sayısı 250 milyonu geçtiAB üyesi ülkelerde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı uygulanan aşı dozu sayısı 250 milyonu aştı.
2.06.2021Dünya
Sanofi ve GSK, COVID-19 aşı adayının global Faz 3 klinik çalışmasını başlatıyor
Sanofi ve GSK, COVID-19 aşı adayının global Faz 3 klinik çalışmasını başlatıyorFaz 3 çalışmasında COVID-19’un ilk ortaya çıkan orijinal versiyonu D.614 (Wuhan) ile birlikte virüsün Güney Afrika varyantı olan B.1.351 üzerinde iki aşamalı olacak şekilde aşı adayının etkinliği değerlendirilecek. Dünyanın çeşitli bölgelerinde yürütülecek Faz 3 çalışması sayesinde, aşı adayının farklı COVID-19 virüs varyantlarına karşı etkinliği değerlendirilebilecek. Faz 3 çalışmalarının olumlu sonuçlanması halinde, aşı adayının 2021'in son çeyreğinde onaylanması bekleniyor. Aşıya hızlı erişimi sağlamak amacıyla iki şirket, COVID-19 aşı adaylarının üretimine olumlu sonuçları takip eden haftalarda başlamayı planlıyor.
28.05.2021Vitrin
AB, aşı sevkiyatında geciken AstraZeneca'dan tazminat talep etti
AB, aşı sevkiyatında geciken AstraZeneca'dan tazminat talep ettiAvrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı üreticisi AstraZeneca'dan tedariki geciken her doz için günlük 10 avro tazminat talep etti.
26.05.2021Ekonomi
AB, Kovid-19 aşısı için BioNTech-Pfizer'la yeni sözleşme imzaladı
AB, Kovid-19 aşısı için BioNTech-Pfizer'la yeni sözleşme imzaladıAvrupa Birliği (AB), BioNTech-Pfizer ile toplam 1,8 milyar doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı alımına yönelik sözleşme imzaladı.
20.05.2021Ekonomi
Sanofi ve GSK’nın COVID-19 aşı adayının Faz 2 sonuçları açıklandı
Sanofi ve GSK’nın COVID-19 aşı adayının Faz 2 sonuçları açıklandıSanofi ve GSK’nın adjuvanlan rekombinant COVID-19 aşı adayının Faz 2 sonuçları açıklandı. 722 gönüllünün katıldığı Faz 2 çalışmasının sonuçlarına göre çalışmaya katılan tüm yetişkin yaş gruplarında aşı adayının COVID-19 hastalığını atlatan kişilerde ölçülen oranlarda güçlü nötralize edici antikor tepkileri gözlemlendi.
17.05.2021Vitrin
AB'den AstraZeneca'ya ikinci dava
AB'den AstraZeneca'ya ikinci davaAvrupa Birliği, yeni tip koronavirüs aşısı tedarikindeki gecikmeler nedeniyle ilaç şirketi AstraZeneca'ya karşı ikinci kez dava açtı.
11.05.2021Dünya
Sanofi’nin Girişimcilik Programı ‘PharmUp’ın yeni dönem katılımcıları belli oldu
Sanofi’nin Girişimcilik Programı ‘PharmUp’ın yeni dönem katılımcıları belli olduSanofi Türkiye, Levant ve İran Ülke Müdürü Cem Öztürk," Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarımızı yürütmenin yanı sıra, bu alandaki gelişim fırsatlarıyla değer zincirinin tümüne destek olmak üzere proje ve iş birliklerine imza atıyoruz" dedi.
28.04.2021Vitrin
AB ile AstraZeneca arasındaki aşı tedarik davası başladı
AB ile AstraZeneca arasındaki aşı tedarik davası başladıAvrupa Birliği'nin yeni tip koronavirüs aşısı tedarikindeki gecikmeler nedeniyle ilaç şirketi AstraZeneca'ya karşı açtığı davanın ilk duruşması gerçekleştirildi.
28.04.2021Dünya
AB, AstraZeneca'yı mahkemeye verdi
AB, AstraZeneca'yı mahkemeye verdiAvrupa Birliği (AB), taahhüt ettiği miktarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı tedarik edemeyen AstraZeneca firmasına karşı hukuki süreç başlattı.
26.04.2021Dünya
AB'den AstraZeneca'ya aşı tedariki uyarısı
AB'den AstraZeneca'ya aşı tedariki uyarısıAvrupa Birliği (AB), AstraZeneca'nın taahhüt ettiği miktarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı tedarik etmesi için ellerindeki "bütün seçenekleri" kullanmaya hazır olduklarını duyurdu.
22.04.2021Ekonomi
AB'den AstraZeneca'ya aşı tedariki uyarısı
AB'den AstraZeneca'ya aşı tedariki uyarısıAvrupa Birliği (AB), AstraZeneca'nın taahhüt ettiği miktarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı tedarik etmesi için ellerindeki "bütün seçenekleri" kullanmaya hazır olduklarını duyurdu.
22.04.2021Dünya
AB, Johnson and Johnson aşılarının teslimatını bekliyor
AB, Johnson and Johnson aşılarının teslimatını bekliyorAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Maros Sefcovic, Amerikan ilaç şirketi Johnson and Johnson tarafından yeni tip koronavirüse karşı geliştirilen (Kovid-19) aşıların, kanda pıhtılaşma gerekçesiyle başlatılan inceleme üzerine durdurulan teslimatlarının yeniden başlamasını beklediklerini söyledi.
20.04.2021Dünya
Avrupa Birliği Johnson and Johnson aşılarını dağıtmaya başladı
Avrupa Birliği Johnson and Johnson aşılarını dağıtmaya başladıAvrupa Birliği (AB) ülkeleri, Amerikan ilaç şirketi Johnson and Johnson tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) geliştirilen aşıları teslim almaya başladı.
12.04.2021Dünya
'Türkiye'de ilk kez aşı konusunda uzman bir insan kaynağı kadrosu oluşturuldu'
'Türkiye'de ilk kez aşı konusunda uzman bir insan kaynağı kadrosu oluşturuldu'Sanofi Pasteur Türkiye'nin aşı alanında Türkiye'de gerçekleştirilen "ilk teknoloji transferi" olma özelliğini taşıyan Birgi Mefar Grup iş birliği 10. yılını kutluyor.
8.04.2021Vitrin
AB'ye ilk çeyrekte 107 milyon doz Kovid-19 aşısı teslim edildi
AB'ye ilk çeyrekte 107 milyon doz Kovid-19 aşısı teslim edildiAvrupa Birliği (AB), üreticilerin yılın ilk çeyreğinde toplam 107 milyon doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı teslim ettiklerini duyurdu.
31.03.2021Ekonomi
AB, Kovid-19 aşı ihracatına ek sınırlama getirdi
AB, Kovid-19 aşı ihracatına ek sınırlama getirdiAvrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarına yönelik ihracat kısıtlamalarını katılaştırma ve başta İngiltere olmak üzere diğer ülkelere aşı gönderilmesini sınırlandırma kararı aldı.
24.03.2021Ekonomi
AB'den aşı ihracatına ilave sınırlama uyarısı
AB'den aşı ihracatına ilave sınırlama uyarısıAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı ihracatında mütekabiliyet ve orantılılık sağlanmasını istediklerini, bunun için ellerindeki bütün araçları kullanmaya hazır olduklarını söyledi.
17.03.2021Ekonomi
Son dakika: Johnson and Johnson'ın koronavirüs aşısıyla ilgili flaş karar!
Son dakika: Johnson and Johnson'ın koronavirüs aşısıyla ilgili flaş karar!Son dakika haberine göre, Johnson and Johnson firmasının Kovid-19 aşısının AB'de kullanım onayı için tavsiye kararı çıktı.
11.03.2021Dünya
AB Kovid-19 aşısı ihracat sınırlandırmasının süresini haziran sonuna uzattı
AB Kovid-19 aşısı ihracat sınırlandırmasının süresini haziran sonuna uzattıAvrupa Birliği (AB), ilaç şirketleri ile yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı tedarikinde yaşanan sorunların ardından başlattığı üye ülkelerdeki tesislerde üretilen aşıların 3'üncü ülkelere ihracatını izne tabi tutma uygulamasının süresini haziran ayı sonuna kadar uzattı.
11.03.2021Ekonomi
İki dünya devine aşı piyangosu!
İki dünya devine aşı piyangosu!Tüm dünyada Kovid-19 aşısının temini konusunda yaşanan sıkıntılara karşı, Rusya ve Çin gibi ülkelerin yürüttükleri aşı diplomasisi dikkat çekiyor. Rusya’nın bu yıl aşı satışından elde edeceği potansiyel gelirin, yıllık silah satışı gelirinin iki katı olduğu ifade ediliyor.
7.03.2021Dünya
Türkiye’de 2,5 milyonu çocuk olmak üzere 5 milyon nadir hasta var
Türkiye’de 2,5 milyonu çocuk olmak üzere 5 milyon nadir hasta varNadir Hastalıklar, Avrupa’da 2000’de 1 ve daha az görülen hastalıklar için kullanılan bir tanım. Oysa, bilinen 8000 farklı nadir hastalık, tüm dünyada yaklaşık 350 milyon kişinin, Türkiye’de ise 5 milyon kişinin hayatını etkiliyor ve etkilenen kişilerin yarısı henüz çocukluk yaşlarında.¹ Hastalıkların teşhisi için en önemli adımlardan biri şüphesiz ki farkındalık.
25.02.2021Vitrin

Benzer Haber Etiketleri

Avrupa BirliğikoronavirüsABAstraZenecakorona

Sanofi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.