Saraçhane

Saraçhane

Son dakika Saraçhane haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Saraçhane gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Saraçhane haber sayfamızda...

Saraçhane

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 583 sarachane haberi bulunmuştur.
Fatih’in tablosuna 10 bin ziyaretçi
Fatih’in tablosuna 10 bin ziyaretçiLondra’daki açık artırmada 6.5 milyon liraya İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan Fatih Sultan Mehmet portresini, iki aylık süreçte 10 bin kişi ziyaret etti...
‘Yaşananlar gelecek kuşaklara aktarılmalı’
‘Yaşananlar gelecek kuşaklara aktarılmalı’CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Saraçhane Sergi salonunda 2017 yılında yaşamını yitiren İstanbul eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet İsvan anısına düzenlenen sergiye katıldı.
1.04.2021Siyaset
İstanbul-Atina arasında iyi niyet protokolü
İstanbul-Atina arasında iyi niyet protokolüİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Atina Belediyesi arasında şehir yönetimi, göç yönetimi, depreme hazırlık ve çevre gibi konularda iş birliği öngören iyi niyet protokolü imzalandı.
20.03.2021Siyaset
İstanbul ve Atina arasında "iyi niyet protokolü" imzalandı
İstanbul ve Atina arasında "iyi niyet protokolü" imzalandıİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atina Belediye Başkanı Kostas Bakoyannis, şehirler arasında "iyi niyet protokülü" imzaladı.
19.03.2021Gündem
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiPandemiyle geçen bir yılGeçen yıl 11 Mart Türkiye’de ilk koronavirüs (Kovid-19) vakasının açıklandığı tarihti...
14.03.2021Pazar
Kadir Topbaş'a veda! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cenaze töreninden açıklamalar
Kadir Topbaş'a veda! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cenaze töreninden açıklamalarTedavi gördüğü hastanede 76 yaşında hayatını kaybeden eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş son yolculuğuna uğurlandı. Fatih Camii'ndeki cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.
14.02.2021Haberler
Son dakika... Kadir Topbaş'a veda! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cenaze töreninden açıklamalar
Son dakika... Kadir Topbaş'a veda! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cenaze töreninden açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Tedavi gördüğü hastanede 76 yaşında hayatını kaybeden eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş son yolculuğuna uğurlandı. Fatih Camii'ndeki cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.
14.02.2021Gündem
1500 yıllık kilise evsizlere mekan oldu
1500 yıllık kilise evsizlere mekan olduİstanbul'un en önemli tarihi miraslarından biri olan, Bizans döneminden kalma İstanbul Büyükşehir Belediye binasının hemen yanındaki Saraçhane Arkeoloji Parkı içinde bulunan Ayios Polieuktos Kilisesi'nin kalıntıları yok olma tehdidi altında. Kaderine terk edilen Ayios Polieuktos Kilisesi'nin duvarları, ısınmak için evsizlerin yaktığı ateş ve tüten duman nedeniyle siyaha büründü. Çevrede yaşayanlar ise durumdan rahatsız. Çocuklarını parka çıkaramadıklarını belirten çevre sakinleri, sürekli park ve çevresinde yatanların olduğunu ve şikayetlerinin ise dikkate alınmadığını belirtiyorlar.
29.01.2021Gündem
İstanbul'da büyük panik! Son anda kurtardılar
İstanbul'da büyük panik! Son anda kurtardılarİstanbul Fatih’te bir apartmanın ikinci katında çıkan yangında mahsur kalanlar son anda kurtarıldı. Yangınla beraber patlamanın meydana geldiği olaya ilişkin inceleme başlatıldı.
20.01.2021Gündem
Alkollü kadın taksiciye zor anlar yaşattı
Alkollü kadın taksiciye zor anlar yaşattıFatih Saraçhane’de taksiye binen alkollü bir kadın, taksi parasını anlaşamadığı taksiciyle tartıştıktan sonra “ben seni sevmedim” diyerek Aksaray’da seyir halinde olan taksiden inmeye çalıştı. Taksici yaşadığı o anları cep telefonuyla saniye saniye kaydederken korona virüse rağmen maske bile takmayan kadın, ücretini alamayan taksicinin “seni karakola götüreceğim” sözlerine “götür zaten ben karakolum, ben gelirim yine de sen suçlu sayılırsın” demesi “pes” dedirtti.
25.11.2020Haberler
Taksi ücretinde anlaşamadı, 'bana zartzurt yapma' dedi
Taksi ücretinde anlaşamadı, 'bana zartzurt yapma' dediİstanbul Fatih'te alkollü olduğu iddia edilen kadın müşteri olarak bindiği takside ortalığı birbirine kattı. Taksiciye hakaretler eden kadın, istediği ücrette anlaşamayan taksiciye, 'Bana zartzurt yapma' dediği iddia edildi.
25.11.2020Gündem
Sonsuza dek Cumhuriyet
Sonsuza dek CumhuriyetPandemi gölgesinde kutlanan Cumhuriyet’in 97. yılı kutlamaları, ne salgın ne de hava şartları dinledi. Yer, gök ve deniz ay yıldızlı bayraklarla donatıldı, çocuğu, genci, yaşlısı kutlamalara katıldı.
30.10.2020Gündem
İHH’dan 'Gardaşlık Zamanı' konvoyu
İHH’dan 'Gardaşlık Zamanı' konvoyuİHH İnsani Yardım Vakfı, kardeş ülke Azerbaycan’ın haklı davasında yanlarında olduklarını göstermek amacıyla 'Gardaşlık Zamanı' sloganıyla İstanbul’da destek konvoyu düzenledi.
7.10.2020Gündem
Osmanlı Hanedanı fertleriyle buluştu
Osmanlı Hanedanı fertleriyle buluştuİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Londra’da düzenlenen müzayedede satın alınan Fatih Sultan Mehmet tablosu, bugün başlayacak halk gösterimi öncesi bazı Osmanlı hanedanı üyelerine gösterildi.
6.10.2020Siyaset
İstanbul'da motosikletlilerden Azerbaycan'a destek konvoyu
İstanbul'da motosikletlilerden Azerbaycan'a destek konvoyuİstanbul'da bir araya gelerek konvoy oluşturan motosikletliler, Azerbaycan'a destek verdi.
4.10.2020Gündem
‘Fatih tablosu bu toprakların hakkı’
‘Fatih tablosu bu toprakların hakkı’İBB’nin Londra’daki müzayededen satın alarak Türkiye’ye getirdiği Fatih Sultan Mehmet portresinin ön gösterimine katılan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “O tablo İstanbul’a ve dünyaya yakışan bir tablodur” dedi
4.10.2020Siyaset
İBB önü karıştı! Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulundular
İBB önü karıştı! Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulundularServisçiler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nin Saraçhane'deki binası önünde eylem yaptı. Pandemi nedeniyle uzun süredir çalışamayan ve talep ettikleri zam oranı UKOME tarafından kabul edilmeyen servisçiler, yarınki UKOME toplantısında görüşülmesi beklenen yeni servis plakası satış teklifini protesto etti. Büyükşehir belediyesi binası karşısındaki Saraçhane Parkı'nda toplanan yüzlerce servisçi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi. Grup adına İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk, basın açıklaması yaptı.
23.09.2020Gündem
İstanbul trafiği için USTDA ile anlaşma
İstanbul trafiği için USTDA ile anlaşmaİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Amerika Birleşik Devletleri Ticaret ve Kalkınma Ajansı (USTDA) ile yazılım şirketi SAS Türkiye arasında, ‘İstanbul Ulaşım ve Trafik Mükemmeliyet Merkezi Projesi’nde kullanılmak üzere, 5 milyon 117 bin 887 dolarlık hibe anlaşması imzalandı.
23.09.2020Siyaset
İBB, Beşiktaş'ta 5 bin 763 metrekarelik arsayı satışa çıkardı
İBB, Beşiktaş'ta 5 bin 763 metrekarelik arsayı satışa çıkardıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kendi mülkiyetinde bulunan Beşiktaş’taki 5 bin 763 metrekarelik üzerinde ağaçlar bulunan arsayı 175 milyon TL’lik bedel ile satışa çıkardı
16.09.2020Gündem
İBB önünde servisçilerden protesto
İBB önünde servisçilerden protestoİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde toplanan servis sürücüleri eylem yaptı.
16.09.2020Gündem
Servisçilerden İBB binası önünde eylem
Servisçilerden İBB binası önünde eylem İstanbul Servisçiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sözleri üzerine belediyenin Kartal'da bulunan ek hizmet binası önünde basın açıklama yaptı.
11.09.2020Gündem
Fatih’in portresi basına tanıtıldı
Fatih’in portresi basına tanıtıldıLondra’daki açık artırmada 6.5 milyon liraya İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından satın alınan İtalyan ressam Gentile Bellini’nin Fatih Sultan Mehmet portresi, üç gün önce gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Saraçhane’deki belediye binasına getirilmişti.
29.08.2020Kültür Sanat
Fatih tablosu İstanbul’da
Fatih tablosu İstanbul’daLondra’daki açık artırmada 6.5 milyon liraya İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından satın alınan Fatih Sultan Mehmet portresi, dün Saraçhane’deki belediye binasına getirildi.
27.08.2020Kültür Sanat
Fatih İstanbul’u 2. kez fethedecek
Fatih İstanbul’u 2. kez fethedecekLondra’daki açık artırmada 6.5 milyon liraya İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından satın alınan Fatih Sultan Mehmet portresi, bu hafta içinde Londra’dan İstanbul’a getiriliyor
11.08.2020Kültür Sanat
Fatih Sultan Mehmet'in portresi İstanbul'a getiriliyor
Fatih Sultan Mehmet'in portresi İstanbul'a getiriliyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Haziran ayında satın alınan Fatih Sultan Mehmet tablosunun bu hafta içi İstanbul'a getirileceği açıklandı.
10.08.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ibbistanbulfatihEkrem İmamoğluistanbul büyükşehir belediyesi

Saraçhane ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.