Sayıştay

Sayıştay

Son dakika sayıştay haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sayıştay gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sayıştay haber sayfamızda...

Sayıştay

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.012 sayıştay haberi bulunmuştur.
6 sözleşmeli personel alınacak
6 sözleşmeli personel alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Sayıştay Başkanlığı 6 sözleşmeli personel alacak.
5.08.2022Ekonomi
Sayıştay Başsavcılığına İsmail Altıntaş atandı
Sayıştay Başsavcılığına İsmail Altıntaş atandı Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararına göre; Sayıştay Başsavcılığına İsmail Altıntaş atandı.
1.08.2022Gündem
‘Vergi sisteminde reform yapacağız’
‘Vergi sisteminde reform yapacağız’CHP lideri Kılıçdaroğlu, verdiği mülakatta Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’de uygulanacak bütçe ve vergi politikalarını anlattı. CHP lideri vergi sisteminde reform yapacaklarını, Vergi Konseyi’ni yasal statüye kavuşturacaklarını vurguladı.
30.07.2022Siyaset
‘Yasa dışı kumar dedektifi’ geliyor
‘Yasa dışı kumar dedektifi’ geliyorMilli Piyango İdaresi “Şans Oyunları Kurumu” kurulmasını içeren yasa teklifi hazırladı. Yasa dışı oynatılan kumar ve talih oyunları işletmelerinin denetimi ile sanal kumarı önleyecek “özel denetim personeli” istihdamını da öngören taslak, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na sunuldu. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü Vekili Bekir Yunus Uçar, taslakta sanal kumar ve sanal bahisle mücadele için doğrudan kapatma yetkisi istendiğini dile getirdi.
2.07.2022Gündem
Sayıştay üyelerinin isimleri Resmi Gazete'de
Sayıştay üyelerinin isimleri Resmi Gazete'deTBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamayla seçilen Sayıştay üyelerinin isimleri Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
29.06.2022Siyaset
Sayıştay üyeleri belirlendi
Sayıştay üyeleri belirlendiTBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yapılan seçimle beş Sayıştay üyesi belirlendi.
29.06.2022Siyaset
Dezenformasyonla mücadele yasası görüşmeleri ertelendi
Dezenformasyonla mücadele yasası görüşmeleri ertelendiTBMM Genel Kurul'da, bugün başlanması planlanan, dezenformasyonla mücadeleyi de öngören yasa teklifinin görüşmeleri ertelendi.
22.06.2022Ekonomi
Genel Kurul'da Sayıştay'a üye seçimi yapılacak
Genel Kurul'da Sayıştay'a üye seçimi yapılacakSayıştay'da seçilecek 5 üye için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda seçim yapılacak.
22.06.2022Siyaset
Kemal Kılıçdaroğlu: CHP'li olmak sıradan bir olay değildir
Kemal Kılıçdaroğlu: CHP'li olmak sıradan bir olay değildirİzmir'de 'Üye Katılım Töreni'nde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP'ye katılmak yeni sorumluluklar üstlenmek demektir. Artık CHP üyesi sıradan bir kişi değildir. CHP'li partisini, halkı bilecek. Her sorunun nasıl çözüleceğini büyük bir sabır, dikkat ve bilgiyle karşısına aktaracak. CHP'li olmak sıradan bir olay değildir. CHP'li olmak Mustafa Kemal ve arkadaşlarının verdiği Kurtuluş Savaşı'nın, bağımsızlığın arkasında durmak demektir" dedi.
18.06.2022Siyaset
Atina geri itiyor Batı seyrediyor
Atina geri itiyor Batı seyrediyorKDK’nın ‘Ege Denizi’ndeki Geri İtmeler ve Boğulan İnsan Hakları Raporu”, TBMM’de açıklandı. TBMM Başkanı Şentop, “Geri itmeleri yapanlar başta Yunanistan olmak üzere tüm dünyaya ifşa edilmeli” diye konuştu. İçişleri Bakanı Soylu ise “2020-2022 yılları arasında Yunanistan 45 bin insanı geri itti. Çözümü insanları öldürerek bulmuşlar. Batı neden susuyor? Eğer oradan geçerlerse Batı’ya gelme imkanları olabilir diye” dedi
17.06.2022Siyaset
Akşener: Talana yol verenden de altına imza atandan da hesap soracağız
Akşener: Talana yol verenden de altına imza atandan da hesap soracağızİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Milletimizin çalınan ve yağmalanan her bir karış toprağının, kopartılan her bir çiçeğinin, ağacının hesabını soracağız. Talana yol verenden de altına imza atandan da çanta taşıyandan da hesap soracağız. İhaleyi alandan da şantiye kurandan da ranttan beslenip semirenden de hesap soracağız" dedi.
8.06.2022Siyaset
‘20 yılda bir asırlık yol aldık’
‘20 yılda bir asırlık yol aldık’Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Akıl ve vicdan sahibi hiç kimsenin inkâr edemeyeceğine inandığım bir gerçek vardır. Bu gerçek de, Türkiye’nin demokrasi ve kalkınma sürecinde geçtiğimiz 20 yılda bir asırlık yol kat ettiğidir” dedi.
31.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Faşist ve darbeci zihniyetin yansımasından başka bir şey değil
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Faşist ve darbeci zihniyetin yansımasından başka bir şey değilSayıştay’ın 160. Kuruluş Yıl Dönümü Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Anayasal güvence altında kamu hizmetini yürütmekle görevli insanları tehdit etmek ve gücünü milli iradeden alan iktidara direnmeye çağırmak, faşist ve darbeci zihniyetin yansımasından başka bir şey değildir." ifadelerini kullandı.
30.05.2022Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Faşist ve darbeci zihniyetin yansımasından başka bir şey değil
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Faşist ve darbeci zihniyetin yansımasından başka bir şey değilSayıştay’ın 160. Kuruluş Yıl Dönümü Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Anayasal güvence altında kamu hizmetini yürütmekle görevli insanları tehdit etmek ve gücünü milli iradeden alan iktidara direnmeye çağırmak, faşist ve darbeci zihniyetin yansımasından başka bir şey değildir." ifadelerini kullandı.
30.05.2022Siyaset
Kömürden ‘mavi hidrojen’ üretilecek
Kömürden ‘mavi hidrojen’ üretilecekTürkiye’den iklim değişikliği ile mücadele için önemli adım geliyor. Sera gazı emisyonuna yol açmayan temiz enerji için kömürden ‘mavi hidrojen’ üretilecek.
28.05.2022Ekonomi
Son dakika: Bakan Kurum'dan canlı yayında önemli açıklamalar: Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ne 145 bin 300 ağaç dikilecek
Son dakika: Bakan Kurum'dan canlı yayında önemli açıklamalar: Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ne 145 bin 300 ağaç dikilecekÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, katıldığı canlı yayında soruları yanıtladı. Kurum burada yaptığı açıklamada "Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ne 145 bin 300 ağaç dikilecek. Birisi Kuzey Güney yönünde diğeri denize paralel olan. biz 8 buçuk milyon metre karelik alanın 5 milyonluk alanına Mllet Bahçesi yapacağız." dedi.
25.05.2022Siyaset
Atatürk Havalimanı'na Millet Bahçesi! Bakan Kurum tartışmalara noktayı koydu!
Atatürk Havalimanı'na Millet Bahçesi! Bakan Kurum tartışmalara noktayı koydu!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Başkent Millet Bahçesi'nde açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum son günlerde çıkan tartışmalara son noktayı koydu.
17.05.2022Ekonomi
Sivil, özgürlükçü anayasa yapacağız
Sivil, özgürlükçü anayasa yapacağızCumhurbaşkanı Erdoğan, Danıştay’ın kuruluş yıl dönümünde ‘yeni anayasa’ çağrısını yineledi. Erdoğan, ayrıca ahilik geleneğinin temelini oluşturan usta-çırak sisteminin yargıya da taşınacağını belirterek, hâkim ve savcı yardımcılığı uygulamasının yakında başlayacağını söyledi.
11.05.2022Siyaset
Bakan Kurum'dan net mesaj: Kaçak yapılara müsaade etmeyeceğiz
Bakan Kurum'dan net mesaj: Kaçak yapılara müsaade etmeyeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Muğla'daki orman yangınında evlerini kaybeden vatandaşlar için Bakanlık tarafından yapılan evleri inceledi. Bakan Kurum, fırsatçılara geçit verilmeyeceğini ve kaçak yapılara müsaade edilmeyeceğini söyledi. Bakan Kurum daha sonra Kurum, Muğla’nın Ula ilçesinde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen iftar programına katıldı. Önce CHP zihniyetinin, bugün de ortağı İYİ Parti Genel Başkanı’nın TOKİ’ye iftiralar attığını, on binlerce TOKİ çalışanının hakkına girdiğini söyleyen Bakan Kurum, TOKİ’nin 19 yılı kapsayan 1984-2002 yılları arasında sadece 43 bin konut üretebildiğini, 2002 yılından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan yönetiminde ise 19 yılda TOKİ’nin 1 milyon 100 bin konut ürettiğini hatırlattı.
29.04.2022Ekonomi
TOKİ'den Akşener'e cevap
TOKİ'den Akşener'e cevapToplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in TBMM Grubundaki sözleriyle ilgili, "İYİ Parti Genel Başkanının TBMM Grup toplantısında yapmış olduğu açıklamalardan anlaşılıyor ki TOKİ’nin de tabi olduğu Devletin denetim mekanizmalarından ve denetim sisteminden haberdar değildir" açıklamasını yaptı.
28.04.2022Ekonomi
‘İhlalleri kaynağında kurutmalıyız’
‘İhlalleri kaynağında kurutmalıyız’Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 60. kuruluş yıl dönümü törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katıldı.
26.04.2022Siyaset
AYM Başkanı Arslan: Bireysel başvuruda ihlallerin kaynağını kurutmalıyız
AYM Başkanı Arslan: Bireysel başvuruda ihlallerin kaynağını kurutmalıyız Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, "Bireysel başvuruda iş yükünü radikal bir şekilde çözmenin yolu, bireysel başvurunun objektif etkisinin hayata geçirilmesidir. Daha açık bir ifadeyle ihlallerin kaynağını kurutmaktır. Bu da ancak AYM bir ihlal kararı verdikten sonra ihlale sebep olan kanun veya idari makamların kararları veya yargı kararlarının ortadan kaldırılmasıyla mümkündür" dedi.
25.04.2022Gündem
Menemen Belediyesi yolsuzluk davasında yeni gelişme!
Menemen Belediyesi yolsuzluk davasında yeni gelişme!İzmir’in Menemen Belediyesi'ne yönelik yolsuzluk operasyonu kapsamında eski Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un da aralarında bulunduğu tutuksuz sanıkların yargılandığı davada mahkeme heyeti, 2'si Sayıştay denetçisi olmak üzere 3 kişilik bilirkişi heyetinin atanmasına ve zimmet suçunun oluşup, oluşmadığına dair rapor hazırlanmasına karar verdi.
13.04.2022Gündem
'Rus ekonomisi yüzde 10'dan fazla daralacak'
'Rus ekonomisi yüzde 10'dan fazla daralacak'Rusya Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin, Rus ekonomisinin bu yıl yüzde 10'dan fazla daralacağını ve bunun Sovyetler Birliği'nin dağıldığı 1991 yılından bu yana görülen en büyük daralma olacağını söyledi.
12.04.2022Uzmanpara
Beşiktaş eski Belediye Başkanı Hazinedar reddi hakim istedi
Beşiktaş eski Belediye Başkanı Hazinedar reddi hakim istediBeşiktaş eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar, 'haksız mal edindiği' iddiasıyla yargılandığı davanın bugün görülen duruşmasında, yargılamanın tamamlanmamasına tepki gösterdi. Reddi hakim talebinde bulunan Hazinedar, "Yargılanmak istiyorum, her şey hazır ama dosyayı bitirmiyor" dedi.
29.03.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sayıştay ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.