Sayıştay

Sayıştay

Son dakika sayıştay haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sayıştay gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sayıştay haber sayfamızda...

Sayıştay

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.904 sayistay haberi bulunmuştur.
7 sözleşmeli personel alınacak
7 sözleşmeli personel alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Sayıştay Başkanlığı 7 sözleşmeli bilişim personeli alacak.
15.04.2021Ekonomi
YÖK ve Sayıştay arasında eğitim iş birliği protokolü
YÖK ve Sayıştay arasında eğitim iş birliği protokolüYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı ile Sayıştay Başkanlığı arasında, üniversite personellerine yönelik gerçekleştirilmesi planlanan eğitimlere ilişkin kapsam ve koşulların düzenlenmesi amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.
1.04.2021Gündem
Döner sermaye ve özel hesap uygulamaların tamamı yıl sonuna kadar tamamlanacak
Döner sermaye ve özel hesap uygulamaların tamamı yıl sonuna kadar tamamlanacakEkonomi Reform Paketi'ne ilişkin takvim kapsamında, döner sermayeler ve özel hesap uygulamalarının bütçeye alınmasına yönelik adımların tamamı yıl sonuna kadar atılacak.
24.03.2021Ekonomi
Tutuklama 6 ay ile  sınırlandırılacak
Tutuklama 6 ay ile sınırlandırılacakCHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, hazırladığı “Adil Yargılanma Hakkı ve Türkiye” raporunu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sundu.
18.03.2021Siyaset
Son dakika haberi | Vergide yeni dönem! Bakan Elvan açıkladı: Kalıcı olacak...
Son dakika haberi | Vergide yeni dönem! Bakan Elvan açıkladı: Kalıcı olacak...Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Ekonomi Reform Paketi"nin ayrıntılarını paylaştı. Bakan Elvan "850 bin esnafa vergi muafiyeti istisna uygulamamız 2021 yılı kazançlarıyla başlayacak ve kalıcı olarak uygulanacak. dedi. Kripto para ve altın ile ilgili de açıklamalarda bulunan Elvan, "Dijital para ile kriptoyu karıştırmamak lazım. TL karşılığı dijital paradan bahsediyoruz. Kripto paralarla ilgili çok ciddi kaygılarımız var. Altına yönelik bazı tedbirler aldık, tüm aktörleriyle yeniden düzenlenecek. Piyasada kayıt dışılığın azaltılması konusunda tedbirler almaya başladık ve bunlara devam edeceğiz." dedi.
16.03.2021Ekonomi
357 hakim ve savcının ilk görev yeri belli oldu! Bakan Gül'den flaş açıklamalar
357 hakim ve savcının ilk görev yeri belli oldu! Bakan Gül'den flaş açıklamalarHakim ve Cumhuriyet Savcısı Kura Töreni, Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda düzenlendi. 357 hakim ve savcının ilk görev yerlerinin belirlendiği törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video mesaj gönderdi. Öte yandan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adliyenin kapısının adaletin kapısı olduğunu, bu kapıya gelen herkesin adalete erişeceğinden, ulaşacağından şüphe duymaması gerektiğini bildirdi.
12.03.2021Siyaset
Yönetmelik Nedir? Yönetmelik Çıkarma Yetkisi Olan İdareler Hangileridir?
Yönetmelik Nedir? Yönetmelik Çıkarma Yetkisi Olan İdareler Hangileridir?Yönetmelik kimler tarafından çıkarılabilir konusu vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Bakanlar, cumhurbaşkanı ya da kamu tüzel kişileri kendi alanları ile ilgili olarak yönetmelik çıkarabilmektedir. Yönetmelik nedir? Yönetmelik çıkarma yetkisi olan idareler hangileridir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.03.2021Eğitim
Kamu işletmesinden kamuoyu için rapor
Kamu işletmesinden kamuoyu için raporKamu işletmeleri, hazırlamakla yükümlü oldukları tabloları, belirlenen iş takvimine uygun gönderecek. İşletmelerce gönderilen veriler, kamu işletmeleri raporuyla kamuoyuna duyurulacak. Kamu bankaları da düzenleme kapsamında.
10.03.2021Ekonomi
Kamuda şeffaflık için işletme faaliyetlerini "etkin izleme" adımları güçlendiriliyor
Kamuda şeffaflık için işletme faaliyetlerini "etkin izleme" adımları güçlendiriliyorSermayesinin yarısından fazlası kamu kurum ve kuruluşlarına ait olan veya faaliyet alanı itibarıyla ticari nitelik taşıyıp Sayıştay tarafından denetlenen işletmelerin faaliyetlerinin izlenmesine, mali ve mali olmayan verilerinin toplanmasına, derlenmesine ve raporlanmasına ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
9.03.2021Ekonomi
Avrupa Birliği Haritası: Avrupa Birliğinde Bulunan Kurucu Ve Üye Ülkeler Haritası (Türkçe)
Avrupa Birliği Haritası: Avrupa Birliğinde Bulunan Kurucu Ve Üye Ülkeler Haritası (Türkçe)Avrupa Birliği haritasını çıkarabilmek ve doğru okuyabilmek için birliğin kuruluş sürecini, hangi antlaşmayla kurulduğunu, Avrupa Birliği'ne üye olan ülke isimlerini ve bu ülkelerin birliğe katılım süreçlerini, Bunun haricinde Avrupa Birliği'ni kuran kurucu ülkeleri ve Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne giden sürecini öğrenebilmek, bütün bu bilgilerin pekişmesi için derledik.
14.09.2020Haritalar
Kılıçdaroğlu: Yargı bağımsız olacaksa dokunulmazlığı kaldırın
Kılıçdaroğlu: Yargı bağımsız olacaksa dokunulmazlığı kaldırınCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yargı bağımsızlığının olmadığı bir ülkede milletvekilinin, dokunulmazlık dışında hiçbir güvencesi yoktur. Dolayısıyla bu güvencenin kalkmaması lazım. Yargı bağımsız olacaksa o zaman kaldırın" dedi.
2.03.2021Siyaset
Venezuela'da muhalif lider Guaido, kamu görevlerinden men edildi
Venezuela'da muhalif lider Guaido, kamu görevlerinden men edildiVenezuela'da Ulusal Meclisin (AN) eski başkanı Juan Guaido ve muhalif eski 27 milletvekili, mal varlıklarını bildirmedikleri gerekçesiyle kamu görevlerinden 15 yıl boyunca men edildi.
25.02.2021Dünya
Balıkçı Kahvesi ayağa kalkıyor!
Balıkçı Kahvesi ayağa kalkıyor!Kuşadası Belediye Başkanı Günel, Balıkçı Kahvesi’ni kendilerinin işleteceğini söyledi, “Ranta izin vermeyeceğiz. Kentimize yakışır bir hale getireceğiz” dedi.
14.02.2021Ege
'Kıbrıs Türklerini yalnız bırakmayız'
'Kıbrıs Türklerini yalnız bırakmayız'KKTC’de imzalanan anlaşmalarla ilgili törende konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, ‘Kıbrıs Türkü’nü haklı davasında bir gün bile yalnız bırakmayacağız. Her şartta yanınızdayız’ dedi.
12.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan KKTC mesajı: Her şartta yanınızdayız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan KKTC mesajı: Her şartta yanınızdayızTürkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasında muhtelif anlaşmaların imza töreni KKTC Sayıştay Başkanlığı'nda yapıldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Hemen hemen her alanda çok detaylı değerlendirmeler yaptık. Gündemimizde 2021 Yılı İktisadi-Mali İşbirliği Anlaşması, Kovid-19'la mücadele, altyapı yatırımları, KKTC ekonomisinin canlandırılmasıyla ilgili hususlar vardı." dedi.
11.02.2021Siyaset
Rus yetkiliden 'ülkedeki yoksulluk sorunu daha da kötüleşebilir' uyarısı
Rus yetkiliden 'ülkedeki yoksulluk sorunu daha da kötüleşebilir' uyarısıRusya Sayıştayı Sosyal Koruma ve Kültür Denetimi Dairesi Müdürü Olga Samarina, ülkedeki işsizlere yönelik 2020’de yürürlüğe giren desteklerin 2021’de sona ereceğini belirterek, “Buna bağlı olarak yoksulluk sorunu daha da kötüleşebilir. Devletin destekleri, Rusya'daki yoksulluk seviyesinin istikrarlı hale gelmesini sağlayamadı.” dedi.
3.02.2021Ekonomi
TBMM Başkanı Şentop, Sayıştay'da 'Tecrübe Paylaşımı' programına katıldı
TBMM Başkanı Şentop, Sayıştay'da 'Tecrübe Paylaşımı' programına katıldıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Sayıştay Başkanlığı'nın 'Sergi Alanı' açılışına ve kurumda yeni göreve başlayan denetçi yardımcıları için düzenlenen 'Tecrübe Paylaşımı' programına katıldı.
1.02.2021Siyaset
KKTC'de görevlendirileceklerin gündelik tutarları belirlendi
KKTC'de görevlendirileceklerin gündelik tutarları belirlendiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) sürekli veya geçici bir görevle gönderilenlerin, gidiş ve dönüşleri ile geçici görevlendirme süreleri için verilecek gündelik tutarları belirlendi.
30.01.2021Ekonomi
Başkanları sorumlu tuttu
Başkanları sorumlu tuttuAvukat Senih Özay, Hilton’daki kamu zararına yönelik; Özfatura, Çakmur Kocaoğlu ve Soyer ile 175 meclis üyesine dava açılması için harekete geçti
19.01.2021Ege
Sayıştay Başkanlığı personel alacak
Sayıştay Başkanlığı personel alacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre, Sayıştay Başkanlığı 18 sözleşmeli personel alacak.
19.01.2021Ekonomi
ÖSYM giriş - ÖSYM sınav takvimi nasıl görüntülenir? 2021 ÖSYM sınav tarihleri
ÖSYM giriş - ÖSYM sınav takvimi nasıl görüntülenir? 2021 ÖSYM sınav tarihleriÖSYM giriş nasıl yapılır? ÖSYM 2021 sınav takvimini yayınladı. 2021 yılında yapılacak sınavların tarihleri belli olurken; 2020 yılında ertelenen sınavların tarihleri de açıklandı. Peki, ÖSYM giriş ekranına nasıl ulaşılır? İşte 2021 ÖSYM takvimi ve ÖSYM giriş ekranı.
19.01.2021Gündem
YDS-YÖKDİL ne zaman 2021? Ertelenen sınavlar ne zaman yapılacak? İşte YDS-YÖKDİL tarihleri...
YDS-YÖKDİL ne zaman 2021? Ertelenen sınavlar ne zaman yapılacak? İşte YDS-YÖKDİL tarihleri...YDS ve YÖKDİL tarihleri merak edilen konular arasında yer alıyor. ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün, Twitter hesabından 2020'de ertelenen sınavların yapılacağı tarihi paylaştı. 2021 ÖSYM sınav takvimi de yayımlandı. Peki YDS ve YÖKDİL ne zaman yapılacak 2021? İşte ertelenen sınavlarla ilgili tarihler...
19.01.2021Gündem
Sayıştay 18 sözleşmeli personel alacak
Sayıştay 18 sözleşmeli personel alacakSayıştay, çeşitli pozisyonlarda istihdam edilmek üzere sözlü sınavla 18 sözleşmeli personel alacak.
19.01.2021Ekonomi
Ertelenen sınavlar 2020 ne zaman olacak? ÖSYM  ertelenen e-YDS, YDUS, ALES-2, YÖKDİL-2, KPSS DHBT hangi tarihte?
Ertelenen sınavlar 2020 ne zaman olacak? ÖSYM ertelenen e-YDS, YDUS, ALES-2, YÖKDİL-2, KPSS DHBT hangi tarihte?ÖSYM, koronavirüs nedeniyle 2020 yılında yapılacak sınavları ileri bir tarihe ertelemişti. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, ertelenen sınavların yeni tarihlerini açıkladı. Buna göre, e-YDS, YDUS, ALES/2, DİB-MBSTS, YÖKDİL/2, Sayıştay sınavı, DUS/STS, KPSS DHBT ne zaman, hangi tarihte yapılacak?
18.01.2021Gündem
Ertelenen 2020 ALES-2 sınavı ne zaman, ALES/2 sınavı hangi tarihte olacak? İşte, ÖSYM ALES-2 sınav tarihi...
Ertelenen 2020 ALES-2 sınavı ne zaman, ALES/2 sınavı hangi tarihte olacak? İşte, ÖSYM ALES-2 sınav tarihi...Son dakika ÖSYM haberlerine göre, koronavirüs pandemisi sebebiyle bazı sınavlar ertelenmişti. Akademik anlamda çalışmalar için gerekli olan ALES/2 sınavı da ertelenenler arasındaydı. Ertelenen sınav tarihleri ise öğrenciler tarafından merak konusu olmuştu. ÖSYM 2020 yılında ertelenen sınavların 2021 yılındaki tarihlerini açıkladı. Buna göre, 2020 ALES-2 sınavı ne zaman, hangi gün olacak?
18.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

sayıştayösympersonelalımchp

Sayıştay ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.