Sberbank

Sberbank

Son dakika Sberbank haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sberbank gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sberbank haber sayfamızda...

Sberbank

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 238 sberbank haberi bulunmuştur.
Dünyada ikinci ülke Türkiye oldu!
Dünyada ikinci ülke Türkiye oldu! İgdaş yerli robotuyla milyonlarca dolar tasarruf sağlayacak
30.11.2021Vitrin
Akkuyu NGS’ye  Sberbank’tan kredi
Akkuyu NGS’ye Sberbank’tan krediRus bankası Sberbank’ın, Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) inşaatı için 800 milyon dolarlık kredi sağlayacağı bildirildi.
18.11.2021Ekonomi
Sberbank, Akkuyu NGS'ye kredi sağlayacak
Sberbank, Akkuyu NGS'ye kredi sağlayacakRus bankası Sberbank'ın, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) inşaatı için 800 milyon dolarlık kredi sağlayacağı bildirildi.
17.11.2021Uzmanpara
Sberbank beş ülkedeki şubelerini satıyor
Sberbank beş ülkedeki şubelerini satıyorRusya'nın en büyük bankası Sberbank, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Macaristan, Sırbistan ve Slovenya'da bulunan şubelerinin yaklaşık 500 milyon euroya satışı konusunda anlaşma sağladığını duyurdu.
4.11.2021Uzmanpara
Sberbank'ın net karı yükseldi
Sberbank'ın net karı yükseldiSberbank’ın net karı, yılın 9 ayında bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 75,1 artarak 978,1 milyar rubleye (yaklaşık 13,8 milyar dolar) yükseldi.
28.10.2021Uzmanpara
İslami kurallara göre yatırım endeksi açıldı
İslami kurallara göre yatırım endeksi açıldıRusya'daki ilk İslami yatırım endeksi Moskova Borsası'nda faaliyete girdi.
15.10.2021Uzmanpara
Rusya'da İslami kurallara göre yatırım endeksi açıldı
Rusya'da İslami kurallara göre yatırım endeksi açıldıRusya'daki ilk İslami yatırım endeksi Moskova Borsası'nda faaliyete girdi.
14.10.2021Ekonomi
Mansimov’a kardeşinden nitelikli dolandırıcılık suçlaması
Mansimov’a kardeşinden nitelikli dolandırıcılık suçlaması FETÖ’ye yardım suçlamasıyla 5 yıl hapis cezası alan Azerbaycan uyruklu iş insanı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu ve şirket yöneticisi Nuray N.P. hakkında, kardeşi Marif Mansimov tarafından ‘Nitelikli dolandırıcılık’ ve ‘Güvenin kötüye kullanılması’ iddialarıyla suç duyurusunda bulunuldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen suç duyurusu dilekçesinde, Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’nun “kamuoyuna da yansıyan kirli ilişkiler içine girdiği, gerçekte olmadığı halde devlet adamlarıyla yakın ilişkisi olduğunu söyleyerek iş dünyası ve bankacıları dolandırmaya çalıştığı” iddia edildi.
23.09.2021Gündem
Sberbank'ın net karı arttı
Sberbank'ın net karı arttıRus bankası Sberbank'ın net karı, yılın 8 ayında bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 72 artarak 826,6 milyar rubleye yükseldi.
7.09.2021Uzmanpara
Sberbank'tan 'ihracat kaybı' açıklaması
Sberbank'tan 'ihracat kaybı' açıklamasıRusya'nın en büyük bankası Sberbank'ın Üst Yöneticisi Herman Gref, karbonsuzlaşma sürecinin küresel ekonomiye maliyetinin 2050'ye kadar 140 trilyon dolara ulaşacağını ve Rusya'nın enerji kaynaklarında olası ihracat kaybının ise 192 milyar doları bulacağını bildirdi.
3.09.2021Uzmanpara
'Rus ekonomisi 4 trilyon dolar kaybedebilir'
'Rus ekonomisi 4 trilyon dolar kaybedebilir'Sberbank Üst Yöneticisi (CEO) German Gref, hidrokarbon kaynakların ihracatının azalması ve karbon azaltma programları nedeniyle Rusya'nın 2050'ye kadar ihracatta 4 trilyon dolar kayba uğrayabileceği tahmininde bulundu.
1.07.2021Uzmanpara
Rusya 1,5 milyar euro borçlandı
Rusya 1,5 milyar euro borçlandıRusya dün gerçekleştirdiği Eurobond ihracı ile 1,5 milyar euro borçlandı.
21.05.2021Uzmanpara
Yaptırımların ekonomiye etkisi zayıf kalacak
Yaptırımların ekonomiye etkisi zayıf kalacakABD yönetiminin yeni yaptırımlarla, sadece birincil piyasadan Rus devlet tahvili alımlarını yasaklaması ekonomistler tarafından iyimserlikle karşılanırken, Rus rublesinin değer kazanmasına neden oldu.
16.04.2021Uzmanpara
Ukrayna iki Rus bankasına yaptırımları uzattı
Ukrayna iki Rus bankasına yaptırımları uzattıUkrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi, iki Rus bankasına yaptırımları 3 yıl daha uzattı.
11.03.2021Dünya
Rusların harcamaları yüksek artış kaydetti
Rusların harcamaları yüksek artış kaydettiRus vatandaşlarının harcamaları, şubatta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,6 artarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana en yüksek artışı kaydetti.
2.03.2021Uzmanpara
Sberbank'tan doğal gaz projesine destek
Sberbank'tan doğal gaz projesine destekRus bankası Sberbank’ın, Rusya’nın en büyük sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) projelerinden Arktik LNG-2 için yaklaşık 3 milyar euro finansman sağlayacağı bildirildi.
21.01.2021Uzmanpara
Sberbank'ın net karı 2020'de yüzde 7,7 geriledi
Sberbank'ın net karı 2020'de yüzde 7,7 gerilediRus bankası Sberbank'ın net karı, 2020’de bir önceki yıla kıyasla yüzde 7,7 azalarak 781,5 milyar rubleye geriledi.
15.01.2021Uzmanpara
Sberbank'ın net karı yüzde 24 düştü
Sberbank'ın net karı yüzde 24 düştüRus bankası Sberbank'ın net karı, bu yılın ilk yarısında 2019'un aynı dönemine kıyasla yüzde 24 azalarak 337,5 milyar rubleye geriledi.
8.07.2020Ekonomi
FETÖ üyeliğinden tutuklanan Mubariz Mansimov'un şirketi  900 milyon $’lık borçla battı
FETÖ üyeliğinden tutuklanan Mubariz Mansimov'un şirketi 900 milyon $’lık borçla battıFetullahçı Terör Örgütü üyeliği kapsamında 17 Mart günü tutuklanarak cezaevine gönderilen iş adamı Mübariz Mansimov’un sahibi olduğu dünya çapında faaliyet gösteren Palmali Holding Company Limited isimli şirket iflas etti. Çeşitli ülkelerdeki bankalar, şirketin var olan 900 milyon dolarlık borcunun peşine düştü. Alman bankası, kredisi ödenmeyen gemilere el koydu ve devir işlemlerine başladı. Rusya mahkemesi, şirketin iflasını onaylayınca, Rus banka, kredisi ödenmeyen gemileri geri aldı. Gemiler para etmeyince, İngiltere’ye koşan bankanın talebi sonrası, İngiltere Yüksek Mahkemesi, Mansimov’un tüm dünyadaki mal varlıkları ve banka hesaplarının dondurulması yönünde ihtiyati tedbir kararı verdi.
31.05.2020Gündem
Rus hükümeti Sberbank'ın yüzde 50 hissesini satın aldı
Rus hükümeti Sberbank'ın yüzde 50 hissesini satın aldıRus hükümeti, ülkenin en büyük bankası Sberbank'ın yüzde 50 hissesini Merkez Bankasından satın aldı.
22.04.2020Ekonomi
Siber saldırıların Rus ekonomisine maliyeti 2,5 trilyon ruble
Siber saldırıların Rus ekonomisine maliyeti 2,5 trilyon rubleSberbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Stanislav Kuznetsov, siber saldırılar nedeniyle Rus ekonomisinde kayıpların artacağını belirterek, “Tahminlerimize göre, geçen yıl Rus ekonomisi siber saldırılardan dolayı 2,5 trilyon ruble kaybetti.” dedi.
21.01.2020Ekonomi
Denizbank çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2020 Denizbank şubeleri kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?
Denizbank çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2020 Denizbank şubeleri kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?Günümüzde birçok işlem bankalar aracılığıyla kolay bir şekilde hallediliyor. Türkiye'de birçok kamu ve özel banka bulunuyor. Türkiye'de hizmet veren özel bankalar arasında Denizbank'ta yer alıyor. Denizbank müşterisi olan binlerce vatandaş bankanın çalışma saatlerini merak ediyor. Peki Denizbank kaçta açılıyor/kapanıyor) Denizbank şubeleri kaça kadar açık?
21.01.2020Gündem
Ayağı uğurlu geldi 1.1 milyar  getirdi
Ayağı uğurlu geldi 1.1 milyar getirdiRus Sberbank’tan ENBD’ye hisse devri temmuzda gerçekleşen DenizBank, uluslararası piyasadan rekor taleple 1.1 milyar dolar taze kaynak sağladı. DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, kredinin bankanın dış arenadaki gücünü gösterdiğini söyledi
13.12.2019Ekonomi
Rusya, İslami finansta gözünü Türkiye'ye çevirdi
Rusya, İslami finansta gözünü Türkiye'ye çevirdiRusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın yönetim kurulu başkan yardımcısı Oleg Ganeev, İslami finans alanında Rusya ve Türkiye arasında büyük bir potansiyel bulunduğunu belirterek, “Türkiye, coğrafi konumu ve artan nüfusuyla önemli fırsatlar sunuyor. Ticaret hacmimiz artıkça İslami finansmana yönelik talep de artacaktır.” dedi.
29.11.2019Ekonomi
'Rus ekonomisi petrol şokuna hazır değil'
'Rus ekonomisi petrol şokuna hazır değil'Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın Üst Yöneticisi (CEO) German Gref, Rus ekonomisinde yeni bir “petrol şoku” yaşanabileceğini belirterek, “Petrol fiyatları 40 doların altına rahatlıkla düşebilir ve bu tehlikelere karşı hazır değiliz.” dedi.
13.09.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sberbank ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.