Seferberlik

Seferberlik

Son dakika seferberlik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan seferberlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan seferberlik haber sayfamızda...

Seferberlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.524 seferberlik haberi bulunmuştur.
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.10.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şırnak'ı yeniden ayağa kaldırdık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şırnak'ı yeniden ayağa kaldırdıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Devlet olarak sadece teröristlerin açtıkları çukurları kapatmakla kalmadık aynı zamanda şehri baştan sona inşa ederek tüm yaraları sarmak suretiyle Şırnak'ı yeniden ayağa kaldırdık." dedi.
23.10.2021Siyaset
Aşı olmayanların isimlerini cami hoparlöründen okudular
Aşı olmayanların isimlerini cami hoparlöründen okudularKoronavirüse karşı aşılamada turuncu kategoride yer alan Muş'ta İl Sağlık Müdürlüğü, yeni çalışma başlattı. Covid-19 aşı uygulaması için oluşturulan mobil ekipler, mahalle ve köyleri tek tek dolaşmaya başladı. Soğucak köyüne giden ekipler, ellerindeki kayıtlara göre aşı olmayan ya da 2 doz aşısını tamamlamayan kişilerin isimlerini camiden anons ederek, çağrı yaptı.
22.10.2021Gündem
‘Her bir çocuğun daima yanındayız’
‘Her bir çocuğun daima yanındayız’Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, lise ve üniversite öğrencilerine ücretsiz eğitim veren Sosyal Etkinlik Merkezi’ndeki öğretmenlerle bir araya geldi.
22.10.2021Ege
‘Sadece hızlı değil, istihdam yaratan, yeşil ve adil büyüme’
‘Sadece hızlı değil, istihdam yaratan, yeşil ve adil büyüme’Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı Tuncay Özilhan, “İklim değişikliğinin korkutucu sonuçları ve deprem bölgesinde olmamız, eski politikalarla devamı olanaksız kılıyor. Çevreci bir Türkiye hedefi için önlemleri hızla almalıyız” dedi.
20.10.2021Ekonomi
Yer altı suları korunmalı
Yer altı suları korunmalıTBMM İklim Araştırma Komisyonu, iklimde dönüşüme rehber olacak 729 sayfalık rapor hazırladı. Ulusal Adil Geçiş Mekanizması kurulması istenen raporda, yer altı sularının korunması, su kanunu çıkarılması, şehirlerin yeniden planlanması öneriler arasında yer aldı.
18.10.2021Gündem
96 tespit 384 öneri! Banyo suyu, sel dönüşüm planı...
96 tespit 384 öneri! Banyo suyu, sel dönüşüm planı...Meclis’in açıklayacağı iklim raporunu Milliyet’e değerlendiren Eroğlu, “İklim yatırımları koruyucu hekimlik görevi görmekte. Su kesintisi yaşanmadı. Kesinti olsaydı salgının boyutu çok kötü olurdu” dedi.
17.10.2021Gündem
Selçuk Bayraktar açıkladı! Türkiye'yi öne çıkaracak
Selçuk Bayraktar açıkladı! Türkiye'yi öne çıkaracakTürkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “Her teknolojiyi geliştiren olmamıza gerek yok… Bitmiş veya devam eden yarışları kazanmamız mümkün değil. Ancak yeni başlayan veya başlayacağı öngörülen alanlarda yapacağımız çalışmalar Türkiye’yi öne çıkaracaktır” diyor.
16.10.2021Ekonomi
Son dakika - Eski yöneticilerde ibra korkusu! Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay'dan hamle
Son dakika - Eski yöneticilerde ibra korkusu! Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay'dan hamleGalatasaray’da Mustafa Cengiz Yönetimi’nde bulunan üyeler, hafta sonu ibra olabilmek için adeta seferberlik ilan etti. Özellikle Abdurrahim Albayrak ile Yusuf Günay, yakın gördüğü isimlerden mutlaka kongreye katılmalarını istedi
12.10.2021Galatasaray
Acil dönüşüm için geri sayım
Acil dönüşüm için geri sayımTürkiye’deki 6.7 milyon riskli yapının 1.5 milyonunun acil dönüşmesi şart. Deprem riskini çok yoğun hisseden İstanbul’da ise 1.5 milyon riskli konut var. Bunlar içinde 300 bin acil dönüşümün 102 bini 2023’e kadar bitecek.
11.10.2021Ekonomi
Yanan ormanlar için seferberlik! Gençler elleriyle topladı
Yanan ormanlar için seferberlik! Gençler elleriyle topladıBingöl'ün Genç ilçesinde gençlerden oluşan 12 kişilik grup, orman yangınlarında yanan bölgeleri tekrar yeşertmek için meşe palamudu topladı.
10.10.2021Gündem
Sanayici ithalata karşı seferberlik istedi
Sanayici ithalata karşı seferberlik istediAnkara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, ekonomik sorunların temelinde cari açık olduğuna dikkat çekti. ‘Cari açık sorununu çözmeden enflasyondan da, kur ataklarından da, işsizlikten de kurtulamayız’ diyen Özdebir, “Eve giren döviz ile çıkan arasında fark var. İthalat ihracatı karşılamıyor. Marka bağımlılığı var. Yerlisi varken ithal alıyoruz. Statü unsuru sayıyorlar. Asgari ücretlinin elinde 4 aylık maaşıyla aldığı telefon var. Her sene 8 milyar dolar para gidiyor. Ülke olarak hak etmediğimiz lüksü yaşıyoruz. Aslında bu konuda seferberlik ilan etmek lazım” dedi. Bir grup gazeteci ile bir araya gelen Özdebir, yüksek kurun siyasi tercih olduğunu tahmin ettiğini dile getirirken, “TL aşırı değer kaybetti. Hak etmediğimiz lüksün bedelini ödüyoruz” ifadesini kullandı.
6.10.2021Ekonomi
Savaşın sebebi Tayvan olabilir!
Savaşın sebebi Tayvan olabilir!Çin’in son dönemde Tayvan’a yönelik ihlalleri bir ‘savaş uyarısı’ olarak değerlendirilirken, ABD ve müttefiki Japonya’nın Tayvan’ı savunmaya hazırlandığı ifade ediliyor.
6.10.2021Dünya
Son dakika - Milli ara Fenerbahçe'ye nefes oldu! Sakatlık gelişmesi...
Son dakika - Milli ara Fenerbahçe'ye nefes oldu! Sakatlık gelişmesi...Süper Lig'de 8'inci haftanın tamamlanmasının ardından milli araya girilirken, takımlar bu ara sayesinde nefes aldı. Milli araya lider olarak giren Fenerbahçe'de sakat futbolcular bir bir takıma dönmeye başladı
5.10.2021Fenerbahçe
Çin gözünü kararttı! Resmi medya 'savaş uyarısı' dedi
Çin gözünü kararttı! Resmi medya 'savaş uyarısı' dediBağımsızlığını tanımadığı Tayvan'a onlarca uçakla sorti yapan Pekin yönetimi, dünyayı dehşete düşürdü. Komünist Parti'nin yayın organı Global Times, "Çin anakarasının kapsamlı askeri mücadele hazırlığı için perde açılmıştır. Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nun Tayvan Boğazı'ndaki askeri tatbikatları bundan böyle Çin’in adadaki egemenliğini vurgulamakla sınırlı kalmayacak, Tayvan Adası’nı geri almaya yönelik seferberlik, harekat, saldırı ve lojistik hazırlıkları uygulamak üzere yapılacaktır" diye yazdı.
5.10.2021Dünya
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İtibar suikastı yapılmaya çalışıldığını görüyoruz
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İtibar suikastı yapılmaya çalışıldığını görüyoruzDiyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş, "Görsel, yazılı ve sosyal medya organlarında zaman zaman bunu özellikle ifade etmeliyim ki, başkanlığımızla ilgili asılsız, iftira dolu, art niyetli olduğu aşikar haberlere ve paylaşımlara da şahit oluyoruz. Bu milletin değerlerine yabancı çevrelerce üretilen yanlış bilgi ve mesnetsiz yorumlar üzerinden bir algı yönetimi ve itibar suikastı yapılmaya çalışıldığını da maalesef görüyoruz. Bilinmelidir ki bu gibi durumlar, milletimizin geleceğine yönelik yapacağımız hizmetlerden bizleri asla alıkoyamayacaktır" dedi.
1.10.2021Gündem
Emine Erdoğan: 'Nerede Kalmıştık' projesini hayata geçiriyoruz
Emine Erdoğan: 'Nerede Kalmıştık' projesini hayata geçiriyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Hepimize büyük bir heyecan veren 'Nerede Kalmıştık' projesini hayata geçiriyoruz. Eğitimleri yarıda kalan kadınlarımız ve kız çocuklarımız okula kaldıkları yerden devam edecek" dedi.
29.09.2021Gündem
'Ankara-İstanbul Hızlı Tren hattındaki çalışmalar önümüzdeki yıl bitecek'
'Ankara-İstanbul Hızlı Tren hattındaki çalışmalar önümüzdeki yıl bitecek'Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Altyapı imalatları tamamlanan ve seyahat süresini 40 dakika daha kısaltacak Ankara-İstanbul Hızlı Tren hattındaki çalışmaları önümüzdeki yıl bitirmeyi hedefliyoruz." dedi.
29.09.2021Ekonomi
Van Valisi Bilmez: Taziyelerde yemek yasaklandı, uymayanlara ceza kesilecek
Van Valisi Bilmez: Taziyelerde yemek yasaklandı, uymayanlara ceza kesilecekVan Valisi Mehmet Emin Bilmez, taziyelerde yemek ikramının İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla yasaklandığını söyledi. Bilmez, "Taziyelerde çay ve su ikramı olabilecek ancak yemek yenilmeyecek. Güvenlik güçlerimiz, özellikle öğle saatlerinde taziye denetimi yapacak. Uyarılara rağmen uymayanlara cezai ve adli işlem yapılacak" dedi.
25.09.2021Haberler
Van Valisi Bilmez: Taziyelerde yemek yasaklandı, uymayanlara ceza kesilecek
Van Valisi Bilmez: Taziyelerde yemek yasaklandı, uymayanlara ceza kesilecekVan Valisi Mehmet Emin Bilmez, taziyelerde yemek ikramının İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla yasaklandığını söyledi. Bilmez, "Taziyelerde çay ve su ikramı olabilecek ancak yemek yenilmeyecek. Güvenlik güçlerimiz, özellikle öğle saatlerinde taziye denetimi yapacak. Uyarılara rağmen uymayanlara cezai ve adli işlem yapılacak" dedi.
25.09.2021Gündem
Tehdit değil fırsat
Tehdit değil fırsatESİAD, EGİAD ve İZSİAD düzenledikleri ortak çevrimiçi toplantıda Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı’nı masaya yatırdı.
24.09.2021Ege
Yurt seferberliği! Kapıları tek tek açıyorlar
Yurt seferberliği! Kapıları tek tek açıyorlarÜniversite öğrencilerinin barınma sorununu çözmek için valilikler, belediyeler, eğitim dernekleri ve sivil toplum kuruluşları tam anlamıyla seferber oldu. Belediyeler bir taraftan yurt kapasitelerini artırırken, Sakarya’dan Gaziantep’e Türkiye’nin dört bir yanında oteller, kapılarını öğrencilere açıyor.
24.09.2021Eğitim
AK Partili Özhaseki'den öğrenci yurtlarıyla ilgili açıklama: Seferberlik ilan ettik
AK Partili Özhaseki'den öğrenci yurtlarıyla ilgili açıklama: Seferberlik ilan ettikAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, öğrenci yurtlarıyla ilgili, "Bütün AK Partili belediyeler sonuna kadar öğrencilerimize yardımcı olacaklar. Bu konuyu provokatif bir şekilde eylem sebebi yaparak sokağa dökülmek, bazı işgüzar muhalefetin işi olsa gerek. Biz iş yapma, insanlara yardımcı olma tarafındayız, öğrencilerimizin problemlerini giderebilme tarafındayız. O yüzden de AK Partili belediyeler olarak seferberlik ilan ettik. Önümüzdeki günlerde hangi öğrencimiz ihtiyaç sahibi ise belediyelerimize müracaat edebilirler. Arkadaşlarımızın tamamı onların hizmetinde olacaklar, yerlerini yurtlarını ayarlayacaklar." dedi.
23.09.2021Siyaset
Yardıma geldi, elektrik çarptı! Tuzla'da kurtarma seferberliği
Yardıma geldi, elektrik çarptı! Tuzla'da kurtarma seferberliğiİstanbul Tuzla'da tersanede gazdan zehirlenen işçilerin kurtarılma anlarına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde yaralı işçiyi kurtarmaya çalışan bir kişiyi de elektrik çarptığı görülüyor.
21.09.2021Haberler
Bornova’da iki yıla yol sorunu kalmayacak
Bornova’da iki yıla yol sorunu kalmayacakİlçedeki yol sorunlarını kökten çözme hedefi doğrultusunda Asfalt Üretim Tesisi’ni açmaya hazırlanan Bornova Belediyesi, asfalt seriminde kullanmak üzere satın aldığı iş makinelerinin tanıtımı Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda yaptı.
20.09.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

izmiregegazeteGalatasarayFutbol

Seferberlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.