Sektörel

Sektörel

Son dakika sektörel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sektörel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sektörel haber sayfamızda...

Sektörel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.248 sektorel haberi bulunmuştur.
EVSİD’de Talha Özger dönemi
EVSİD’de Talha Özger dönemi2020’yi 2.55 milyar dolar ihracatla kapatan ev ve mutfak eşyaları sektörünün çatı STK’sı Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) yeni başkanını seçti.
15.04.2021Ekonomi
Üç ayda rekor kırdı
Üç ayda rekor kırdıOcak ve şubat aylarından sonra mart ayında da yüzde 81’lik artışla 35 milyon doları Türkiye’ye kazandırarak artış rekortmeni olan Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği, 2021’in ilk çeyreğinde yüzde 65’lik yükselişle ihracatını 90 milyon dolara çıkardı.
13.04.2021Ege
Huawei 2030'un 'Akıllı Dünyası' için çalışıyor
Huawei 2030'un 'Akıllı Dünyası' için çalışıyorHuawei, 18'inci Küresel Analist Zirvesi'ni, 12 Nisan'da Shenzhen'de gerçekleştirdi. Huawei Yönetim Kurulu Başkanı Eric Xu, geleceğin akıllı dünyası özelindeki hedeflerini aktarırken, şirketin iş performansını da katılımcılarla paylaştı.
13.04.2021Vitrin
EMİB, sektöre değer katıyor
EMİB, sektöre değer katıyorBurs projesi sayesinde 146 öğrenci madencilik eğitimini tercih etti. AMORF yarışmasıyla ürünlere tasarım katıldı. Yeni ticaret heyeti organizasyonu ise Avustralya’ya olacak
10.04.2021Ege
Son dakika! D-8 10 Yıllık Yol Haritası kabul edildi
Son dakika! D-8 10 Yıllık Yol Haritası kabul edildiTürkiye'nin içinde olduğu Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Teşkilatını daha güçlü hale getirmeyi hedefleyen D-8 10 Yıllık Yol Haritası kabul edildi. D8 Dakka Bildirisi'nde de, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a D-8 hedeflerinin desteklenmesindeki liderliği ve özverili çabaları için derin teşekkürlerimizi sunuyoruz" ifadelerine yer verildi.
8.04.2021Gündem
İngiltere’de inşaat sektörü PMI yükseldi
İngiltere’de inşaat sektörü PMI yükseldiİngiltere’de mart ayında satın alım yöneticileri endeksi (PMI) 61,7 seviyesine yükseldi.
8.04.2021Uzmanpara
Renklerin sırları ortaya çıkıyor
Renklerin sırları ortaya çıkıyorAvrupalı casuslar neden Türk kırmızısının peşine düştü? Ortaçağ’da erkekler neden kırmızı iç çamaşırı giyerdi? 1. Dünya Savaşı’nda 27.000 askerin bir günde ölmesine sebep olan renk hangisi? Paranın rengi neden yeşil? Sarışınlara neden aptal damgası vuruldu? Sosyal medyada hangi renkler dikkat çekmenizi sağlar? Pelin Gülşen bu hafta raflarda yerini alan Renkler kitabında renklerle ilgili çarpıcı ve ilginç bilgileri tarih, sanat, kültür ve psikoloji perspektiflerinden inceleyerek eşsiz bir bilgi kaynağı sunuyor. Renklerin zengin dünyasına adım atmak ve onları hayatınızda etkin kullanmak için Renkler kitabının heyecan dolu sayfalarında gezinirken şaşırtıcı anlara hazır olun.
Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı
Avrupa borsaları günü yükselişle kapattıAvrupa borsaları, Çin’den gelen ekonomik verilerin ve Uluslararası Para Fonunun (IMF) 2021 yılına ilişkin büyüme tahmininde yaptığı yukarı yönlü revizyonunun etkisiyle günü yükselişle tamamladı.
6.04.2021Ekonomi
Otomotiv ihracatında en büyük pay AB ülkelerinin
Otomotiv ihracatında en büyük pay AB ülkelerininTürkiye ihracatının sektörel bazda son 15 yıldır şampiyonu olan otomotiv endüstrisi, ilk çeyrekteki ihracatından yüzde 67 pay alan AB ülkelerine 5 milyar 149 milyon 277 bin dolarlık satış gerçekleştirdi.
6.04.2021Uzmanpara
İlk çeyrekteki otomotiv ihracatında en büyük pay yüzde 67'yle AB  ülkelerinin
İlk çeyrekteki otomotiv ihracatında en büyük pay yüzde 67'yle AB ülkelerininTürkiye ihracatının sektörel bazda son 15 yıldır şampiyonu olan otomotiv endüstrisi, ilk çeyrekteki ihracatından yüzde 67 pay alan AB ülkelerine 5 milyar 149 milyon 277 bin dolarlık satış gerçekleştirdi.
6.04.2021Ekonomi
Martta ‘gaz’ladı, yüzde 40 artıp 3 milyar $’a dayandı
Martta ‘gaz’ladı, yüzde 40 artıp 3 milyar $’a dayandıTürkiye otomotiv endüstrisinin mart ayı ihracatı, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 40 artarak 2.9 milyar dolar oldu.
5.04.2021Ekonomi
THY kabin ekibini yerli simülatörde eğitim
THY kabin ekibini yerli simülatörde eğitimTCI, THY Kabin Servis Eğitim Simülatörleri Projesi'ni tasarım, üretim ve montaj aşamalarıyla birlikte tamamen yerli olarak tamamladı.
4.04.2021Ekonomi
Otomotivde en yüksek ikinci mart ayı ihracat rakamına ulaşıldı
Otomotivde en yüksek ikinci mart ayı ihracat rakamına ulaşıldıTürkiye otomotiv endüstrisinin mart ayı ihracatı, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 40 artarak 2,9 milyar dolar oldu.
4.04.2021Ekonomi
Rekabet ihlalinden teşebbüslere geçen yıl 2 milyar lira ceza kesildi
Rekabet ihlalinden teşebbüslere geçen yıl 2 milyar lira ceza kesildiRekabet Kurulu tarafından geçen yıl tamamlanan soruşturmalarda, teşebbüslere rekabet ihlalleri nedeniyle yaklaşık 2 milyar lira idari para cezası uygulanırken, ilk sırayı 1 milyar 524 milyon lirayla kimya ve madencilik sektörü aldı.
4.04.2021Ekonomi
Tortum'da ‘yüzen adalar’ turizmi
Tortum'da ‘yüzen adalar’ turizmiErzurum'un Tortum ilçesi Zökün Gölü'ndeki 6 yüzen ada, turizme kazandırılacak. Yüzen adaları ziyarete gelecekler için kompleks bir tesis yapılması amacıyla çalışmalara başlandı.
4.04.2021Ekonomi
İhracatta son 7 ayın 6'sında rekor kırıldı
İhracatta son 7 ayın 6'sında rekor kırıldıTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, son 7 ayın 6'sında aylık ihracat rekoru kırdıklarını belirterek, "Salgın sonrası kaydedilen bu başarı, ihracatımızın geleceği adına ümitlerimizi büyük oranda artırdı." dedi.
3.04.2021Ekonomi
İstanbul'un enflasyon rakamları belli oldu
İstanbul'un enflasyon rakamları belli olduİstanbul'da martta, bir önceki aya kıyasla perakende fiyatlar yüzde 1,13, toptan fiyatlar yüzde 3,10 arttı.
1.04.2021Uzmanpara
İTO İstanbul'un enflasyon rakamlarını açıkladı
İTO İstanbul'un enflasyon rakamlarını açıkladıİstanbul'da martta, bir önceki aya kıyasla perakende fiyatlar yüzde 1,13, toptan fiyatlar yüzde 3,10 arttı.
1.04.2021Ekonomi
İmalat PMI martta yükseldi
İmalat PMI martta yükseldiİstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) martta 52,6'ya yükselerek sektörün performansında güçlü bir iyileşmeye işaret etti.
1.04.2021Uzmanpara
Kamu kurumları ve belediyelerin doğrudan temin alımlarına şeffaflık geliyor
Kamu kurumları ve belediyelerin doğrudan temin alımlarına şeffaflık geliyorKamu kurumları ve belediyeler, "Doğrudan Temin Satın Alma Platformu" kapsamında, doğrudan temin limitleri dahilindeki tüm mal, danışmanlık, yapım ve hizmet kategorilerinde hızlı ve şeffaf bir şekilde hizmet alabilecek.
31.03.2021Ekonomi
Çare devlet destekli ‘milli proje’ üretimi
Çare devlet destekli ‘milli proje’ üretimiBüyümeden büyük devlet olunmayacağını, bunun da doğru üretimle sağlanabileceğinin altını çizen Cem Zafer, “Üretim için üç şeyin bir araya gelmesi gerekiyor: Sermaye artı emek çarpı teknoloji. Ortak aklın mutabık kaldığı teknolojik inovasyon gibi meseleler  VIP muamelesi görmeli.  Bu Türkiye şartlarında ancak devlet desteğiyle yapılabilir” dedi...
31.03.2021Gündem
Ege Üniversitesi’nde ekonomi zirvesi
Ege Üniversitesi’nde ekonomi zirvesiEge Üniversitesi İşletme Topluluğu tarafından “Egenomi Zirvesi” etkinliği düzenlenecek.
30.03.2021Ege
İhracatta en büyük artış savunma ve havacılıkta bekleniyor
İhracatta en büyük artış savunma ve havacılıkta bekleniyorTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, gelecek 15 yılda ihracatın büyük bir ivmeyle artmasını öngördüklerini belirterek, bu sürede en yüksek artışın yüzde 425 ile savunma ve havacılık sanayisinde olmasını beklediklerini söyledi.
29.03.2021Ekonomi
İhracat 2021 Raporu tanıtıldı
İhracat 2021 Raporu tanıtıldıTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, gelecek 15 yılda ihracatın büyük bir ivmeyle artmasını öngördüklerini belirterek, bu sürede en yüksek artışın yüzde 425 ile savunma ve havacılık sanayisinde olmasını beklediklerini söyledi.
29.03.2021Uzmanpara
Faizsiz finans sistemini güçlendirecek adımlar yıl sonuna kadar atılacak
Faizsiz finans sistemini güçlendirecek adımlar yıl sonuna kadar atılacakEkonomi Reformları Eylem Planı'na ilişkin takvim kapsamında, faizsiz finans sistemini güçlendirecek reformlar yıl sonuna kadar hayata geçirilecek.
29.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ihracatTürkiyeotomotivegeizmir

Sektörel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.