Sektörel

Sektörel

Son dakika sektörel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sektörel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sektörel haber sayfamızda...

Sektörel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.654 sektörel haberi bulunmuştur.
Ege Bölgesi'nin Fransa'ya hazır giyim ihracatı arttı
Ege Bölgesi'nin Fransa'ya hazır giyim ihracatı arttı Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB), moda sektöründe dünyanın en prestijli fuarları arasında yer alan Premiere Vision Manufacturing Paris (PV) Fuarı’na 13’üncü kez katılım gerçekleştirecek.
3.07.2022Ekonomi
Tüpraş, küresel hidrojen ekosisteminin parçası oldu
Tüpraş, küresel hidrojen ekosisteminin parçası olduTüpraş, enerji sektörünün geleceğinde de liderliği hedefleyen Stratejik Dönüşüm Planı kapsamında öncelikli iş alanlarından olan “yeşil hidrojen” üretimine yönelik çalışmalarını hızlandırdı...
28.06.2022Vitrin
‘Siber güvenlik için sigorta çok önemli’
‘Siber güvenlik için sigorta çok önemli’Ray Sigorta CEO’su Koray Erdoğan, siber güvenlik sigortalarının günlük hayatın sürekliliğini sürdürebilmek için büyük önem taşıdığını vurguladı.
27.06.2022Sigorta
İlk bin ihracatçı listesinde 159 Egeli yer aldı
İlk bin ihracatçı listesinde 159 Egeli yer aldıTürkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan, ihracatçıların şampiyonlar ligi olarak tanımlanan ilk bin ihracatçı listesinde Ege Bölgesi'nden 159 firma yer aldı.
26.06.2022Ekonomi
Sektörel güven endeksleri açıklandı
Sektörel güven endeksleri açıklandıGüven endeksi hizmet ve perakende ticaret sektörlerinde düşerken, inşaat sektöründe yükseldi.
24.06.2022Uzmanpara
Bakan Çavuşoğlu ve Lapid'den ortak basın toplantısı
Bakan Çavuşoğlu ve Lapid'den ortak basın toplantısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid ile ortak basın toplantısı düzenledi. İsrail ile yeni döneme ilişkin açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu ilişkilerin büyükelçi seviyesine çıkarrılacağını duyurdu.
23.06.2022Haberler
AKMİB’in ilk 5 aylık ihracatı 3 milyar doları aştı
AKMİB’in ilk 5 aylık ihracatı 3 milyar doları aştıAkdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (AKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Çağan, mayıs ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 25 artış sağlayarak 701 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini, yılın ilk 5 ayındaki ihracat tutarının ise 3 milyar doları aştığını açıkladı.
20.06.2022Ekonomi
Türk gıda ihracatçıları ABD’deki nüfuzunu artırıyor
Türk gıda ihracatçıları ABD’deki nüfuzunu artırıyorDünyanın en büyük gıda ithalatçısı ABD’ye 2021 yılında ilk kez 1 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştiren, 4 yıl içerisinde 2 milyar dolar ihracat hedefleyen Türk gıda sektörü, ABD’nin en büyük gıda fuarı New York Summer Fancy Food Show Fuarı’na 30 firma ile katıldı.
19.06.2022 Ekonomi
‘GES’e talep çok iyi’
‘GES’e talep çok iyi’15 Haziran’da talep toplama işlemi başlatılan GES’e ilginin yoğun olduğunu belirten Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, “Talep toplama 22 Haziran’a kadar sürecek” dedi.
18.06.2022Ekonomi
Yerli zırh çeliği ile boy gösterdi
Yerli zırh çeliği ile boy gösterdiTürkiye’nin ilk ve tek yerli zırh çeliği üreticisi Miilux OY, 13-17 Haziran tarihleri arasında Paris’te gerçekleşen EuroSatory Savunma Sanayi Fuarı’na katıldı. Manisa’da üretilen ürünlerini ilk kez küresel pazarlara tanıtan Miilux OY’un fuarda sergilediği zırh çeliği çözümleri arasında Miilux Protection 280T, Miilux’un Protection 440T, Miilux Protection 500T ve Miilux Protection 600T ön plana çıkıyor.
18.06.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOGG mesajı! Yıl sonuna kadar üretim bandından indireceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOGG mesajı! Yıl sonuna kadar üretim bandından indireceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve İklim Konulu Büyük Ekonomiler Forumu’na canlı bağlantıyla katıldı. Forumda konuşan Erdoğan, Türkiye'nin elektrikli otomobili ilk TOGG'un bu yılın sonuna kadar üretim bandından indireceğini söyledi.
17.06.2022Siyaset
İşbirliğine hazırız mesajı
İşbirliğine hazırız mesajı İzmir Dişhekimleri Odası Başkanı Yaman Yamangil ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Odaya kayıtlı 2 bin 200 üye olduğunu belirten Başkan Yaman Yamangil, hem meslektaşları hem de kente yönelik gerçekleştirecekleri çalışmalar hakkında Başkan Tunç Soyer ile görüş alışverişinde bulunduklarını kaydetti.
16.06.2022Ege
Bakan Dönmez'den elektrikli otomobil açıklaması: 1 milyar dolarlık yatırım devreye alıyoruz
Bakan Dönmez'den elektrikli otomobil açıklaması: 1 milyar dolarlık yatırım devreye alıyoruzEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ilerleyen yıllarda en önemli konu başlıkları arasında elektrikli otomobillerin yer alacağına işaret ederek yeni yatırım planını açıkladı.
16.06.2022Ekonomi
'İlk hedef hasar tespiti'
'İlk hedef hasar tespiti'CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, DEVA Partisi Ekonomi ve Finans Politikaları Başkanı İbrahim Çanakcı, Demokrat Parti Ekonomik İşler Başkanı Bülent Şahinalp, Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu Başkanı Feridun Bilgin, İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ve Saadet Partisi Ekonomik İşler Başkanı Sabri Tekir’den oluşan Kurumsal Reformlar Komisyonu dün düzenlediği basın toplantısıyla hazırladığı raporunu kamuoyuna açıkladı.
14.06.2022Siyaset
‘Yetim ilaçlar’ için düzenleme istendi
‘Yetim ilaçlar’ için düzenleme istendiSağlık Bakanlığı nadir hastalıkların yurt dışı kaynaklı pahalı tedavileri sebebiyle oluşan mağduriyetlerin giderilmesi için harekete geçti. Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan “Nadir Hastalıklarda Sağlık Teknolojisi Değerlendirme Yöntemi Kullanılarak Geri Ödeme Kararı Verilmesi: Çok Kriterli Karar Analizi ve Değer Bazlı Ödeme Örnekleri” konulu taslak raporda, Spinal Muskuler Atrofi (SMA) gibi gündemden düşmeyen nadir hastalıkların tedavisinde, maliyet kalemlerinde izlenecek yol incelendi. Türkiye’de 3 milyon civarında insanın bu hastalıklardan etkilendiği ifade edilen raporun nihai halinin temmuz ayı sonuna kadar yayınlanması bekleniyor.
14.06.2022Gündem
İzmir’in gücüne  güç katacağız!
İzmir’in gücüne güç katacağız!Kentin en büyük sıcak daldırma tesisini Aliağa’da hayata geçirecek olan Azra Galvaniz’in kurucusu Özekinci, “Sürdürülebilir sanayi geleceğe yatırımdır” dedi
13.06.2022Ege
'Hakan Muhafız' dizisinin uyarlandığı senaryonun davasında karar!
'Hakan Muhafız' dizisinin uyarlandığı senaryonun davasında karar!Başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı, dijital platformda yayınlanan ilk Türk dizisi olan 'Hakan Muhafız’ın uyarlandığı 'Kara Kalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi' isimli senaryoyu üç kişinin yazmasına rağmen, kendi romanından uyarlamış gibi toplumda algı yarattığı iddiasıyla yazar Nilüfer Gökdel hakkında açılan davada karar çıktı. Mahkeme, Gökdel’in kamuoyu nezdinde tek eser sahibi olarak anılmasının diğer iki yazarın haklarına tecavüz ettiğine kanaat getirerek, tazminat ödemesine karar verdi.
9.06.2022Cadde
Halkalı- Kapıkule Demir Yolu Hattı Projesi'nde raylara ilk kaynak törenle yapıldı
Halkalı- Kapıkule Demir Yolu Hattı Projesi'nde raylara ilk kaynak törenle yapıldıHalkalı-Kapıkule Demir Yolu Hattı Projesi'nde raylara ilk kaynak Edirne'nin Havsa ilçesinde törenle yapıldı.
8.06.2022Ekonomi
Şifa niyetine!
Şifa niyetine!AB işaretli Milas zeytinyağını tüm sektörel fuarlarda tanıtan MİTSO, “Yağımız sağlık iksiri” mesajı veriyor.
5.06.2022Ege
Fadik Sevin Atasoy: Herkes doktor olabilirse oyuncu da olsun
Fadik Sevin Atasoy: Herkes doktor olabilirse oyuncu da olsunFadik Sevin Atasoy, önceki gün Nişantaşı'nda objektiflere takıldı. Rol aldığı dizinin sezon finaline girmesiyle Broadway'da oynayacağı tek kişilik oyunun provaları için Amerika'ya gideceğini söyleyen oyuncu, son dönemde ekranda sıkça gördüğümüz sosyal medya fenomenlerinin oyunculuk yapmasını değerlendirdi.
2.06.2022Cadde
İSO Türkiye İmalat PMI belli oldu
İSO Türkiye İmalat PMI belli olduİstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat PMI mayıs ayında bir önceki aya göre yatay seyrederek 49,2 düzeyinde gerçekleşti.
1.06.2022Uzmanpara
Türkiye İmalat PMI rakamı belli oldu
Türkiye İmalat PMI rakamı belli olduİstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI, mayısta bir önceki aya göre yatay seyrederek 49,2 düzeyinde gerçekleşti. Söz konusu veri, imalat sektöründe faaliyet koşullarının ılımlı düzeyde olmakla birlikte üst üste üçüncü ay bozulduğuna işaret etti.
1.06.2022Ekonomi
Otomotiv teknolojisi için güç birliği geldi
Otomotiv teknolojisi için güç birliği geldiİleri analitik ve nesnelerin interneti odaklı teknoloji şirketi KoçDigital ile mobilite şirketi (otomotiv perakende, araç kiralama ve araç paylaşımı) Otokoç Otomotiv, geleceğin Bağlantılı Araç (Connected Car) dünyası için bir projede bir araya geldi.
1.06.2022Ekonomi
Başarının sırrı işbirliğinde saklı
Başarının sırrı işbirliğinde saklıİstikrarsız tarım politikaları ve sektördeki çekişmeler nedeniyle Türk zeytininin büyük zarar gördüğünü belirten Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alhat, “Lisanslı depoculuk projemizle önemli bir girişimde bulunduk ancak yetmez, devlet desteği şart” dedi
31.05.2022Ege
Kömürde teknoloji ve üretim hamlesi
Kömürde teknoloji ve üretim hamlesiTürkiye Taş Kömürü İşletmeleri (TTK), teknolojik transfer ve yeni yatırımlarla atağa kalktı.
30.05.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sektörel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.