Serbest Piyasa

Serbest Piyasa

Son dakika serbest piyasa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan serbest piyasa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan serbest piyasa haber sayfamızda...

Serbest Piyasa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.241 serbest piyasa haberi bulunmuştur.
Trabzon'dan ilk çeyrekte Rusya'ya yapılan ihracat yaklaşık 50 milyon dolar oldu
Trabzon'dan ilk çeyrekte Rusya'ya yapılan ihracat yaklaşık 50 milyon dolar olduTrabzon'dan, Ocak-Mart 2021'de Rusya Federasyonu'na yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 55 arttı.
6.04.2021 Ekonomi
Mülkiyet Hakkı Nedir? Hukukta Mülkiyet Türleri Nelerdir?
Mülkiyet Hakkı Nedir? Hukukta Mülkiyet Türleri Nelerdir?Mülkiyet hakkı serbest piyasa ekonomisine sahip ülkelerde en temel haklardan biridir. Günümüzde bu hak koruyucu ve aktif yetkiler ile sınırlandırılmış ve koruma altına alınmıştır. Malik olarak nitelendirilen mülk sahipleri, kendilerine ait taşınır ve taşınmaz tüm malları kullanma, kiralama ve devretme yetkisine sahiptir. 18 yaşını dolduran herkes tasarruf ve faydalanma haklarından eşit olarak faydalanabilir. Mülkiyet hakkı konusunu detaylı bir şekilde derledik.
2.04.2021Eğitim
Karaca: 1 Nisan'da Merkez Bankası net mesaj verecek
Karaca: 1 Nisan'da Merkez Bankası net mesaj verecekCumhurbaşkanlığı Ekonomi Politika Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca, 1 Nisan'da Merkez Bankası'nın yatırımcılara net mesaj vereceğini duyurdu.
30.03.2021Ekonomi
‘Hemen faiz inecek’ yaklaşımı önyargı
‘Hemen faiz inecek’ yaklaşımı önyargıMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, nisandaki Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında faiz indirileceği yönündeki yaklaşımların önyargı olduğunu söyledi.
30.03.2021Ekonomi
Son dakika: Merkez Bankası Başkanı'ndan faiz açıklaması
Son dakika: Merkez Bankası Başkanı'ndan faiz açıklamasıSon dakika gelen habere göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, başkanlığında ilk faiz kararının verileceği nisan ayında veya sonraki aylarda gerçekleştirilecek Para Politikası Kurulu (PPK) toplantılarında “hemen faiz indirileceği önyargısını” doğru bulmadığını belirtti.
29.03.2021Ekonomi
Merkez Bankası'ndan faiz açıklaması
Merkez Bankası'ndan faiz açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, başkanlığında ilk faiz kararının verileceği nisan ayında veya sonraki aylarda gerçekleştirilecek Para Politikası Kurulu (PPK) toplantılarında “hemen faiz indirileceği önyargısını” doğru bulmadığını belirtti.
29.03.2021Uzmanpara
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Cemil Ertem'den Merkez Bankası açıklaması: Yolun varacağı yer, menzil belli
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Cemil Ertem'den Merkez Bankası açıklaması: Yolun varacağı yer, menzil belliCumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Cemil Ertem, ekonomideki süreci Milliyet’e değerlendirdi. Önümüzdeki süreçte para politikasında temel bir değişiklik olmayacağını belirten Ertem, “Yolun varacağı yer, menzil belli, kur dalgalanmasının etkileri kısıtlı olacak” dedi.
28.03.2021Ekonomi
Know How Nedir, Ne Demektir? Know How Türkçesi Ne Anlama Gelir?
Know How Nedir, Ne Demektir? Know How Türkçesi Ne Anlama Gelir?İngilizce birçok deyim ya da kalıplaşmış ifade Türkçeye çevrilerek ya da olduğu gibi alınarak ülkemizde de kullanılmaktadır. Bu sözler arasında en popüler olanlarından biri Know How. Özellikle kurumsal iş hayatında sıklıkla duyduğumuz know how ne demek? Türkçe ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.03.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde konuştu. Vatandaşlara çağrıda bulunan Erdoğan, 'Son birkaç gündür piyasalarda yaşanan dalgalanmalar, Türkiye ekonomisinin temellerini gerçek dinamiklerini, taşıdığı potansiyeli ve yarınını yansıtmıyor. Vatandaşlarımızın evlerindeki döviz ve altını çeşitli finansla araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum. İş insanlarımıza da, 30 Haziran'a kadar devam eden varlık barışından yararlanarak, yurt dışındaki kaynaklarını ülkemize getirebileceklerini tekrar hatırlatıyorum.' dedi.
24.03.2021Haberler
Zeytinyağı ihracatçısına yasak şoku
Zeytinyağı ihracatçısına yasak şokuPandeminin yol açtığı belirsizlik ve artan yağ talebi gerekçe gösterilerek Tarım ve Orman Bakanlığı’nın isteğiyle Ticaret Bakanlığı tarafından dökme ve varilli zeytinyağı ihracatına yasak getirildi. Karara göre, Türkiye’den 31 Ekim 2021 tarihine kadar dökme ve varilli zeytinyağı ihraç edilemeyecek.
23.03.2021Ege
Yiğit Bulut: Faizin 5 puan 10 puan aşağı çekileceği tamamen yalandır
Yiğit Bulut: Faizin 5 puan 10 puan aşağı çekileceği tamamen yalandırCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut CNN türk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulunuyor. Bulut," Yurt dışı kaynaklı bir spekülasyon yapıldı. Kurda bir manipülasyon yapıldı. Kavcıoğlu ile bu sabah yaptığımız konuşmada da çok net ifade etti. Herhangi bir olağanüstü toplantı yapılmayacak. Faizin 5 puan 10 puan aşağı çekileceğini iddia edenler var. Bu tamamen yalandır. Doğrusu sayın bakanımız yaptığı açıklamalardır. Herhangi bir olağanüstü toplantı yapılmayacağını teyit etti." dedi.
23.03.2021Haberler
Yiğit Bulut: Faizin 5 puan 10 puan aşağı çekileceği tamamen yalandır
Yiğit Bulut: Faizin 5 puan 10 puan aşağı çekileceği tamamen yalandırCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Bulut," Yurt dışı kaynaklı bir spekülasyon yapıldı. Kurda bir manipülasyon yapıldı. Kavcıoğlu, bu sabah yaptığımız konuşmada da çok net ifade etti. Herhangi bir olağanüstü toplantı yapılmayacak. Faizin 5 puan 10 puan aşağı çekileceğini iddia edenler var. Bu tamamen yalandır. Bakanımız herhangi bir olağanüstü toplantı yapılmayacağını teyit etti." dedi.
23.03.2021Ekonomi
'Serbest piyasadan taviz verilmeyecek'
'Serbest piyasadan taviz verilmeyecek'Piyasaların etkin ve sağlıklı işleyişini son derece önemsediklerini vurgulayan Bakan Elvan, “Serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir taviz kesinlikle söz konusu olmayacak, liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecek” dedi.
23.03.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan'dan son dakika döviz kuru açıklaması!
Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan'dan son dakika döviz kuru açıklaması!Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Aşan piyasada yavaş yavaş hareketliliğin azalacağını belirterek, "Kısa zamanda Cuma günü olan kur seviyesine geri döneceğini düşünüyorum." dedi.
22.03.2021Haberler
Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan'dan son dakika döviz kuru açıklaması!
Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan'dan son dakika döviz kuru açıklaması!Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Aşan, piyasada yavaş yavaş hareketliliğin azalacağını belirterek, "Kısa zamanda Cuma günü olan kur seviyesine geri döneceğini düşünüyorum." dedi.
22.03.2021Ekonomi
Sefer Şener'den önemli açıklama: Bu geçici bir durum, piyasa yerine oturacaktır
Sefer Şener'den önemli açıklama: Bu geçici bir durum, piyasa yerine oturacaktırProf. Dr. Sefer Şener ekonomiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şener, "Doların düşmesinin veya yükselmesinin ekonomik altyapısı yok. Bu gibi durumlarda beklemek lazım. Ekonomik donelerde bir değişim yok. Panik yapmamak lazım. Yüzde 19’luk faiz devam ediyor. MB görev değişimi olur ama politika tektir. Asya piyasalarında dalgalanmalar var. Bu geçici bir durum. Piyasa yerine oturacaktır. Algı yerine geldiğinde, kısa vadede bir değişim olmadığı görüldüğünde piyasa eski haline dönecek.
22.03.2021Haberler
Sefer Şener'den önemli açıklama: Bu geçici bir durum, piyasa yerine oturacaktır
Sefer Şener'den önemli açıklama: Bu geçici bir durum, piyasa yerine oturacaktırProf. Dr. Sefer Şener ekonomiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şener, "Doların düşmesinin veya yükselmesinin ekonomik altyapısı yok. Bu gibi durumlarda beklemek lazım. Ekonomik donelerde bir değişim yok. Panik yapmamak lazım. Yüzde 19’luk faiz devam ediyor. MB görev değişimi olur ama politika tektir. Asya piyasalarında dalgalanmalar var. Bu geçici bir durum. Piyasa yerine oturacaktır. Algı yerine geldiğinde, kısa vadede bir değişim olmadığı görüldüğünde piyasa eski haline dönecek.
22.03.2021Ekonomi
Bakan Elvan'dan önemli mesaj!
Bakan Elvan'dan önemli mesaj!Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir tavizin kesinlikle söz konusu olmayacağını belirterek, "Liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir." ifadelerini kullandı.
22.03.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Elvan'dan ekonomi mesajı!
Son dakika: Bakan Elvan'dan ekonomi mesajı!Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir tavizin kesinlikle söz konusu olmayacağını belirterek, "Liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir." ifadelerini kullandı.
22.03.2021Ekonomi
Enerji beşli reformla daha da hızlanacak
Enerji beşli reformla daha da hızlanacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik Reform Paketinde sektörle alakalı beş maddenin yer aldığını belirterek, bu reformların en kısa sürede hayata geçirileceğini söyledi. Dönmez, CNN Türk’e verdiği röportajda, “Değişim ve dönüşümlere hep birlikte şahitlik edeceğiz” dedi. Enerji alanında yapılacak reformlarla ilgili bilgi veren Dönmez şöyle konuştu:
21.03.2021Ekonomi
Türkiye'nin nohut ihracatı geçen yıl 77,7 milyon dolara ulaştı
Türkiye'nin nohut ihracatı geçen yıl 77,7 milyon dolara ulaştı Leblebiden humusa kadar birçok üründe kullanılan nohutta Türkiye'nin ihracatı, geçen yıl 77,7 milyon dolara ulaşarak, ithalatın yaklaşık 4,6 katına çıktı.
19.03.2021Ekonomi
‘İlk adım, makro ekonomik istikrar’
‘İlk adım, makro ekonomik istikrar’İş Bankası tarafından Dünya Gazetesi iş birliğiyle düzenlenen, İş’le Buluşmalar Toplantısı’nın 43’üncüsü, ‘Yeniden Şekillenen Dünyada Türkiye’yi Geleceğe Taşımak’ başlığıyla çevrimiçi gerçekleştirildi.
18.03.2021Ekonomi
Bakan Pekcan'dan enflasyon açıklaması
Bakan Pekcan'dan enflasyon açıklamasıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, enflasyonla mücadeleyi zedeleyen ve tüketicileri mağdur eden tüm olağandışı fiyat gerçekleşmeleriyle mücadelenin süreceğini belirterek, "Hükümetimizce fiyat istikrarının temini ve enflasyonla mücadele yönünde çalışmalar kararlılıkla sürdürülecek olup, fiyat anomalileriyle ilgili tedbirlerimiz de aynı kararlılıkla devam edecektir." dedi.
17.03.2021Ekonomi
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Reform Paketi'ni açıkladı! İşte tüm ayrıntılar...
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Reform Paketi'ni açıkladı! İşte tüm ayrıntılar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Yeni dönemin dört temel üzerine oturtulacağını belirten Erdoğan bu maddelerin, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat olacağını açıkladı. 850 bin esnafa vergi muafiyetinin getirileceğini açıklayan Erdoğan, 'Elektronik defter uygulaması ile vergi kayıplarını ortadan kaldırıyoruz. Türkiye dijital vergi dairesi uygulamasını başlatıyoruz' dedi.
12.03.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! İşte Ekonomi Reform Paketi'ndeki tüm detaylar
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! İşte Ekonomi Reform Paketi'ndeki tüm detaylarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomi Reformları" için hazırlanan kitapçık, Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinde yayımlandı.
12.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiihracatmerkezbankasıfaiz

Serbest Piyasa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.