Sermaye Piyasası Kurulu

Sermaye Piyasası Kurulu

Son dakika Sermaye Piyasası Kurulu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sermaye Piyasası Kurulu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sermaye Piyasası Kurulu haber sayfamızda...

Sermaye Piyasası Kurulu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.833 sermaye piyasası kurulu haberi bulunmuştur.
SPK'dan 'sermaye' açıklaması
SPK'dan 'sermaye' açıklamasıSermaye Piyasası Kurulu (SPK), "sermaye artırımı" veya "sermaye avansı" adı altında toplanan paralarla Kurul onayı bulunmaksızın sermaye koyma borcuna mahsup edilmesinin söz konusu olmadığını bildirdi.
3.12.2021Uzmanpara
65 internet sitesi için engelleme talebi
65 internet sitesi için engelleme talebiSermaye Piyasası Kurulu, 65 internet sitesine erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin yapılmasına karar verdi.
26.11.2021Teknoloji
Son dakika: Tüpraş'tan yatırım açıklaması
Son dakika: Tüpraş'tan yatırım açıklamasıTüpraş, Stratejik Dönüşüm Planı kapsamında 2035'e kadar 5 milyar dolar, 2050'ye kadar toplamda 10 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı.
24.11.2021Ekonomi
SPK'dan lisans alımı iddialarına ilişkin açıklama
SPK'dan lisans alımı iddialarına ilişkin açıklamaSermaye Piyasası Kurulu'nca (SPK), bir köşe yazısında "marketten gıda alır gibi SPK’dan lisans alıyorlar" ithamının bilgi eksikliğinden kaynaklandığı belirtilerek, "Dolayısıyla bu ithamların gerçeği yansıtmamakla birlikte masa başında yoruma dayalı bir haber olarak yazıldığı anlaşılmaktadır." ifadeleri kullanıldı.
20.11.2021Ekonomi
SPK'dan 56 internet sitesi için kapatma talebi
SPK'dan 56 internet sitesi için kapatma talebiSermaye Piyasası Kurulu, 56 internet sitesine erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin başlatılmasına karar verdi.
19.11.2021Ekonomi
Fiyatlamada yapı bozuldu
Fiyatlamada yapı bozulduHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, “Enflasyonun, arz ve talep kaynaklı sebeplerinin yanında, fiyatlama davranışları ve bekleyişler kanalıyla da bozulan bir yapısı var. Uygulanacak politika seti farklılaşmalı. Her kurum, üzerine düşeni yerine getirmeli” dedi
17.11.2021Ekonomi
SPK Başkanı açıkladı! Cezalar 5 katına çıktı
SPK Başkanı açıkladı! Cezalar 5 katına çıktıSermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, piyasa bozucu eylemlerin ve sosyal medya üzerinden piyasayı manipüle etme girişimlerinin arttığını gözlemlediklerini belirterek, "Bu işlemlere yönelik, 2018-2019'da Kurulca verilen toplam para cezası tutarı 49 milyon TL iken 2020-2021'deki toplam para cezası tutarı 5 katını aşarak 265 milyon TL olmuştur." dedi.
16.11.2021Ekonomi
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması!
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması!Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 5. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'nde açıklamalarda bulundu. Bakan Elvan, "Enflasyonla mücadelede kararlı olduğumuz sürece döviz kuru istikrara kavuşacak, ülke risk primi düşecektir." dedi.
16.11.2021Haberler
Bakan Elvan'dan enflasyon ve döviz açıklaması
Bakan Elvan'dan enflasyon ve döviz açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Enflasyonla mücadeleyi kararlı ve bütüncül bir anlayışla sürdürdüğümüz ölçüde, döviz kuru istikrara kavuşacak ve ülke risk primimiz düşecektir. Bu sayede uzun vadeli faiz oranları da gerileyecek ve yatırımlar için öngörülebilirlik ufku artacaktır." dedi.
16.11.2021Uzmanpara
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması!
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması!Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 5. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'nde açıklamalarda bulundu. Bakan Elvan, "Enflasyonla mücadelede kararlı olduğumuz sürece döviz kuru istikrara kavuşacak, ülke risk primi düşecektir." dedi.
16.11.2021Ekonomi
Yabancıya konut satışı 10 ayda 2020'nin tamamını geride bıraktı
Yabancıya konut satışı 10 ayda 2020'nin tamamını geride bıraktıTürkiye'nin yabancılara gerçekleştirdiği konut satışı 10 ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38 artarak 43 bin 372'ye ulaştı ve 2020 genelindeki satış rakamlarını geride bıraktı.
15.11.2021Emlak
'Yaklaşık 19 milyon vatandaşımız yatırımcı oldu'
'Yaklaşık 19 milyon vatandaşımız yatırımcı oldu'Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "Mevcut durumda hisse senedi, tahvil, bono, yatırım fonu, otomatik Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), gönüllü BES ve benzeri araçlar yoluyla yaklaşık 19 milyon vatandaşımız, doğrudan veya dolaylı olarak sermaye piyasalarımızın yatırımcısı olmuştur." dedi.
12.11.2021Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 2022 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 2022 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 2022 yılı bütçesinin görüşmelerine başlandı.
12.11.2021Ekonomi
Borsa İstanbul’un yeni üyesi Ulusal Faktoring oldu
Borsa İstanbul’un yeni üyesi Ulusal Faktoring olduUlusal Faktoring, gerçekleşen gong töreni ile Borsa İstanbul’un yeni üyesi oldu.
12.11.2021Uzmanpara
Koç Holding'den hisse geri alımı kararı
Koç Holding'den hisse geri alımı kararıKoç Holding, UniCredit'e ait Yapı Kredi sermayesinin yüzde 18'ine denk gelen payları almaya karar verdiğini, devir bedelinin 1 lira nominal değerli paylar için 2,2980 lira olarak belirlendiğini bildirdi.
9.11.2021Uzmanpara
Yeşil borçlanma aracı ve kira sertifikası taslağı
Yeşil borçlanma aracı ve kira sertifikası taslağıSermaye Piyasası Kurulu (SPK) çevresel sürdürülebilirliğe olumlu katkı sağlayacak yatırımların finansmanının teşvik edilmesi için düzenleyici çerçeve taslağı hazırladı.
4.11.2021Uzmanpara
Kripto borsasında hack şoku
Kripto borsasında hack şokuİzmir’de üniversite öğrencisi olan 20 yaşındaki Halil Utku Şimşek devletten aldığı KYK kredileri, okuduğu süreçte çalışarak kazandığı paralar dahil olmak üzere biriktirdiği yaklaşık 30 bin TL parasını çoğaltmak umuduyla Binance Global adlı kripto para borsasına yatırdı.
2.11.2021Gündem
Enerji fiyatları ne zaman düşecek? Bakan Dönmez tarih vererek açıkladı
Enerji fiyatları ne zaman düşecek? Bakan Dönmez tarih vererek açıkladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, gelecek yılın ilk çeyreğinden sonra enerji fiyatlarının daha makul, daha rasyonel bir noktaya gelmesini beklediklerini söyledi. Bakan Dönmez ayrıca milli sondaj gemileri Kanuni, Yavuz ve Fatih'in maliyetinin 744,5 milyon dolar olduğunu belirterek, "Bugün sipariş verseniz 798 milyon dolara bir yeni gemi alırsınız. Biz 1 gemi yerine 3 gemi aldık. Gemileri kiralasaydık bir tane sondaj yapamazdık şu anda" dedi.
2.11.2021Ekonomi
BES'i çocuklar besledi
BES'i çocuklar beslediSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Türker Gürsoy, 18 yaşından küçüklerin Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) dahil edilmesinin, sektör için önemli bir itici güç oluşturduğunu belirterek, "18 yaşından küçük yaklaşık 86 bine yakın çocuğumuz BES'e dahil olurken, bu çocuklarımıza ait toplam fon büyüklüğü 85 milyon TL’ye yaklaşmış bulunuyor." dedi.
27.10.2021Ekonomi
SPK paya ve borçlanmaya dayalı kitle fonlamasına ilişkin usul ve esasları belirledi
SPK paya ve borçlanmaya dayalı kitle fonlamasına ilişkin usul ve esasları belirlediSermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK), paya ve borçlanmaya dayalı kitle fonlamasına ilişkin usul ve esasları düzenlemek amacıyla hazırladığı Kitle Fonlaması Tebliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
27.10.2021Ekonomi
Kitle fonlamasına ilişkin usul ve esaslar belirlendi
Kitle fonlamasına ilişkin usul ve esaslar belirlendiSermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK), paya ve borçlanmaya dayalı kitle fonlamasına ilişkin usul ve esasları düzenlemek amacıyla hazırladığı Kitle Fonlaması Tebliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
27.10.2021Uzmanpara
Sermayeyi 1 yılda 7 kat artıracak
Sermayeyi 1 yılda 7 kat artıracakAkfen GYO Genel Müdürü Sertaç Karaağaoğlu, 2021’in ilk 9 ayında şirket gelirlerini yüzde 194 artırarak 123.6 milyon liraya çıkardıklarını belirterek, sermayeyi 1.3 milyar liraya yükselteceklerini söyledi.
22.10.2021Ekonomi
'Vergi geliri artacak lojmanlar satılacak'
'Vergi geliri artacak lojmanlar satılacak'Meclis’e gelen bütçe teklifine göre gelecek yıl lojman, arsa ve araziler başta olmak üzere taşınmaz satışından 3.3 milyar lira gelir bekleniyor. Vergi gelirlerinde ise bu yıla kıyasla yüzde 19.4’lük artış öngörülüyor.
20.10.2021Ekonomi
Düzenleyici ve denetleyici kurumlara 10,2 milyar lira bütçe ayrıldı
Düzenleyici ve denetleyici kurumlara 10,2 milyar lira bütçe ayrıldıDüzenleyici ve denetleyici kurumların 2022 yılı bütçesinden alacağı pay 10,2 milyar lira olarak belirlendi.
19.10.2021Ekonomi
SPK iki tebliğde değişiklik yaptı
SPK iki tebliğde değişiklik yaptıSermaye Piyasası Kurulunca (SPK) iki tebliğde değişikliğe gidildi.
16.10.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Sermaye Piyasası Kurulu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.