Sermaye

Sermaye

Son dakika sermaye haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sermaye gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sermaye haber sayfamızda...

Sermaye

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 22.051 sermaye haberi bulunmuştur.
Altın madenciliğinde arama geliştirme çalışmaları için 10 milyar dolar gerekiyor
Altın madenciliğinde arama geliştirme çalışmaları için 10 milyar dolar gerekiyorAltın Madencileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Türkiye'de 4 bin 700 ton potansiyel altın kaynağının belirlenmesi kapsamında gerçekleştirilecek arama geliştirme çalışmaları için yaklaşık 10 milyar dolar risk sermayesine ihtiyaç olduğunu belirtti.
8.05.2021Ekonomi
'Sermaye' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'sermaye' Yanıtları
'Sermaye' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'sermaye' YanıtlarıSermaye kelimesi dilimize Farsçadan geçmiştir. Hem iktisat biliminde hem de günlük hayatta sıklıkla kullanılan bu kelime, bir iş kurmak için gerekli olan para anlamına gelir. Gazete ve dergilerin bulmaca eklerinde sorulan sermaye sorusunun birden fazla yanıtı var. Bu yanıtların en kısası dört harfli iken, en uzunları altı ya da yedi harften oluşuyor. 'Sermaye'' bulmaca cevabı nedir? Sermaye kelimesinin bulmacadaki yanıtlarını harf sayısına göre derledik.
7.05.2021Eğitim
Çip talebini karşılamak için 3 trilyon dolarlık yatırım gerekiyor
Çip talebini karşılamak için 3 trilyon dolarlık yatırım gerekiyorOtomotivde başlayarak elektronik sektörüne sıçrayan küresel çip tedariki sorunu giderek büyürken, çip talebinin karşılanması için gelecek 10 yılda Ar-Ge ve sermaye harcamalarına yaklaşık 3 trilyon dolarlık yatırım yapılması gerektiği belirtiliyor.
7.05.2021Ekonomi
Bakan açıkladı! 150 bin liralık hibe desteği devam edecek
Bakan açıkladı! 150 bin liralık hibe desteği devam edecekTicaret Bakanı Mehmet Muş, Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı (KOOP-DES) kapsamında kadın kooperatiflerine verilen 150 bin liraya kadar hibe desteğinin bu yıl da devam ettiğini belirterek, 57 ilde faaliyet gösteren 127 kadın kooperatifin 140 projesine hibe desteği sağlanacağını açıkladı.
7.05.2021Ekonomi
Almanya'da sanayi üretimi arttı
Almanya'da sanayi üretimi arttıAlmanya’da sanayi üretimi, martta bu yıl ilk defa artarak bir önceki aya göre yüzde 2,5 yükseldi.
7.05.2021Uzmanpara
Hisse ve tahvil fonlarına sermaye girişi devam etti
Hisse ve tahvil fonlarına sermaye girişi devam ettiBank of America (BofA) global hisse senedi ve tahvil fonlarına sermaye girişinin devam ettiğini bildirdi.
7.05.2021Uzmanpara
Air France 1,5 milyar euro zarar açıkladı
Air France 1,5 milyar euro zarar açıkladıFransız hava yolu şirketi Air France-KLM, devlet yardımı ve tedbirlere rağmen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenmeyi sürdürerek 2021'in ilk üç ayında 1,5 milyar euro zarar açıkladı.
7.05.2021Uzmanpara
Livaneli’den göçmenlik dramı
Livaneli’den göçmenlik dramıZülfü Livaneli, üç yıl aradan sonra yazdığı Egeli bir balıkçı ailenin üzerinden göçmenlik meselesi ve ekolojik yıkıma odaklandığı yeni romanı “Balıkçı ve Oğlu” ile okurlarıyla buluşuyor.
Genç İZİKAD kampa girdi
Genç İZİKAD kampa girdiİzmir İş Kadınları Derneği’nin (İZİKAD) en önemli projeleri arasında yer alan bu yıl 9’uncu kez düzenlenen Genç İZİKAD Proje Yarışması, eğitim kamplarıyla başladı.
7.05.2021Ege
Son dakika: Bakan Elvan'dan kripto paralar için kritik açıklama: Yetki verildi
Son dakika: Bakan Elvan'dan kripto paralar için kritik açıklama: Yetki verildiGelen son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan CNN TÜRK ekranlarında Gece Görüşü programında gazeteciler Hande Fırat, Hakan Çelik ve Hacer Boyacıoğlu'nun sorularını yanıtladı. Elvan, 'Kovid-19 sürecinde bugüne kadar kredi programları kapsamında firmalara 315 milyar liralık kredi verildi.' bilgisini paylaştı. 'İhracat performansı olarak oldukça iyi gidiyoruz.' diyen Elvan, 'Belki de Türkiye tarihinde ilk kez 200 milyar doları yakalayacağız.' ifadelerini kullandı. Bakan Elvan '2021 ilk çeyrekte yüzde 5,5-6, ikinci çeyrekte baz etkisiyle çift haneli, yıl genelinde de yüzde 5'in üstünde büyüme göreceğimizi düşünüyorum' dedi. Elvan '128 milyar' polemiğine açıklık getirerek Merkez Bankası Kanunu'ndan örnekler verdi. Kripto paralar için yapılan düzenlemelere değinen Elvan, "MASAK'ın denetleme yapma yetkisi yoktu. MASAK'a bu yetkiyi verdik." dedi. İşte detaylar...
6.05.2021Gündem
Air France 2021'in ilk çeyreğinde 1,5 milyar euro zarar açıkladı
Air France 2021'in ilk çeyreğinde 1,5 milyar euro zarar açıkladıFransız hava yolu şirketi Air France-KLM, devlet yardımı ve tedbirlere rağmen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenmeyi sürdürerek 2021'in ilk üç ayında 1,5 milyar euro zarar açıkladı.
6.05.2021Ekonomi
Almanya'da fabrika siparişleri arttı
Almanya'da fabrika siparişleri arttıAlmanya'da fabrika siparişleri, martta art arda aylık artışını üçüncü aya taşıyarak bir önceki aya göre yüzde 3, yıllık bazda ise yüzde 27,8 yükseldi.
6.05.2021Uzmanpara
Zülfü Livaneli'den üç yıl aradan sonra yeni roman
Zülfü Livaneli'den üç yıl aradan sonra yeni romanZülfü Livaneli, üç yıl aradan sonra yazdığı yeni romanı “Balıkçı ve Oğlu” ile okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. İnkılâp Kitabevi etiketiyle yayımlanacak yeni roman, 25 Mayıs'tan itibaren ön siparişte olacak.
KDV mükelleflerinin sayısı 3 milyonu geçti
KDV mükelleflerinin sayısı 3 milyonu geçtiTürkiye'de katma değer vergisi (KDV) mükellefi sayısı bu yılın mart ayı itibarıyla ilk defa 3 milyonu geçti.
6.05.2021Uzmanpara
KDV mükelleflerinin sayısında bir ilk
KDV mükelleflerinin sayısında bir ilkTürkiye'de katma değer vergisi (KDV) mükellefi sayısı bu yılın mart ayı itibarıyla ilk defa 3 milyonu geçti.
6.05.2021Ekonomi
Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik'te değişikliğe gidildi
Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik'te değişikliğe gidildiSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (SEDDK) Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik'te yapılan değişiklikle emeklilik yatırım fonlarının merkezi elektronik platform olan Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu'nda (BEFAS) alınıp satılabilmesi için gerekli şartlar belirlendi.
6.05.2021Ekonomi
Japon katkılı kurulsuz, komitesiz kredi
Japon katkılı kurulsuz, komitesiz krediMikro ve küçük işletmelere verilecek yeni destek Dünya Bankası ve Japonya’dan 600 milyon dolarlık krediyle finanse edilecek. Programda kurul veya komite değerlendirmesi olmayacak.
6.05.2021Ekonomi
Güneşte bereketli coğrafya
Güneşte bereketli coğrafyaGüneş enerjisi açısından çok avantajlı bir coğrafyada bulunan Türkiye’de, konutlar için çatıya kurulan güneş santralleri 8-10 yılda, ticari binalarda kurulan santraller ise 4-5 yılda kendini amorti ediyor.
6.05.2021Ekonomi
Bakan Yanık, "2021 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri" töreninde konuştu
Bakan Yanık, "2021 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri" töreninde konuştuAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Üniversitelerimiz, farklı engel gruplarından oluşan yaklaşık 50 bin öğrencimize ev sahipliği yaparak, toplumsal adaleti güçlendiriyor, eğitim fırsatlarından eşit ve adil bir şekilde yararlanmalarını sağlıyor." dedi.
5.05.2021Ekonomi
Halka arzda yeni kurallar yolda
Halka arzda yeni kurallar yoldaBorsa İstanbul Pay Piyasası'nda ilk defa işlem görmek üzere en az yüzde 20 oranında halka arz edilen kurumlar için kurumlar vergisinde 2 puan indirime gidilmesine yönelik teşvikin uygulanmasına dair kuralların yakın zamanda açıklanması bekleniyor.
5.05.2021Uzmanpara
1.8 milyar liralık halka arz tamam
1.8 milyar liralık halka arz tamamZiraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ (Ziraat GYO), son yılların en büyük halka arzını gerçekleştirdi.
5.05.2021Ekonomi
Hedef 2050'ye kadar sıfır atık!
Hedef 2050'ye kadar sıfır atık!Zorlu Holding, dünyadaki paydaş temelli dönüşüme cevap verdiği Akıllı Hayat 2030 stratejisi doğrultusunda benimsediği “sorumlu yatırım holdingi” anlayışıyla; çevresel, sosyal ve yönetişim (ÇSY) alanlarında belirlediği değer yaratacak hedeflerini; grup şirketlerinin de sahiplendiği ve ihtiyaçları özelinde yönettiği bir dönemi başlatıyor.
4.05.2021Vitrin
İstanbul'da Uluslararası Girişimcilik Merkezi açılıyor
İstanbul'da Uluslararası Girişimcilik Merkezi açılıyorCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, "Artık ölçek büyüdü, 2020 yılında Türkiye'de 179 işlemde 137 milyon dolar teknoloji girişimlerine yatırıldı. Bu yılın ilk çeyreğinde ölçekli birkaç işlem olması sebebiyle, sadece üç ayda bu seviye 509 milyon dolara çıkmış oldu. Türkiye'deki bu sektörün hacminin büyümesiyle, bizim birazcık daha buna ivme kazandırmak için daha çok girişimi de burada bulundurmamız gerekiyor." dedi.
4.05.2021Ekonomi
Piyasalardaki halka arzlarda yüksek performans
Piyasalardaki halka arzlarda yüksek performansUluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY'nin (Ernst&Young), Global Halka Arz Trendleri 2021 Raporu'na göre, küresel piyasalardaki halka arzlarda ilk çeyrekte 20 yılın en yüksek performansı görüldü. Dünya genelinde 430 halka arz işleminden 105,6 milyar dolar gelir sağlandı.
4.05.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Nisan Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Merkez Bankası Nisan Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, gıda dışındaki ana kalemlerde yıllık enflasyon yükselirken, tüketici enflasyonundaki artışa en belirgin katkı enerji grubundan geldi.
4.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

sermayeson haberalmanyaair franceZülfü Livaneli

Sermaye ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.