Sermaye

Sermaye

Son dakika sermaye haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sermaye gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sermaye haber sayfamızda...

Sermaye

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24.531 sermaye haberi bulunmuştur.
Murat Kurum'dan 'Mal varlığını açıklayacak mısınız?' sorusuna yanıt
Murat Kurum'dan 'Mal varlığını açıklayacak mısınız?' sorusuna yanıtAK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Beşiktaş'ta düzenlenen 'İstanbul'u büyüten kadınlar' programına katıldı.
22.02.2024Gündem
OBA MAKARNA HALKA ARZ KAÇ LOT VERİYOR, ne kadar? Oba Makarnacılık halka arz katılım endeksine uygun mu, hangi bankalarda var?
OBA MAKARNA HALKA ARZ KAÇ LOT VERİYOR, ne kadar? Oba Makarnacılık halka arz katılım endeksine uygun mu, hangi bankalarda var?Halka arz takvimine, Oba Makarnacılık dahil oldu. Oba Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş. halka arz fiyatı, kaç lot vediği, katılım endeksine uygunluğu gibi tüm ayrıntılar yatırımcıların gündeminde. Peki, Oba Makarna halka arz ne zaman?
22.02.2024Bilgi Rehberi
ALVES KABLO HALKA ARZ TARİHLERİ-FİYATI: Alves Kablo kaç lot veriyor, katılım endeksine uygun mu? Alves Kablo San. ve Tic. A.Ş. hangi bankalarda var?
ALVES KABLO HALKA ARZ TARİHLERİ-FİYATI: Alves Kablo kaç lot veriyor, katılım endeksine uygun mu? Alves Kablo San. ve Tic. A.Ş. hangi bankalarda var?Alves Kablo San. ve Tic. A.Ş. şirketi halka arz oluyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından Alves Kablo firmasının halka arzı onaylandı. Şirket, talep toplama süreci ardından Ana Pazar'da işlem göremeye başlayacak. Peki, Alves Kablo halka arz ne zaman, hangi bankalarda var?
22.02.2024Bilgi Rehberi
Murat Kurum'dan CHP'ye 'dönüşüm' tepkisi
Murat Kurum'dan CHP'ye 'dönüşüm' tepkisiAK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, "İnanın nerede dönüşümü durdurma dilekçesi varsa, durdurma eylemi varsa altında muhakkak CHP'nin imzası vardır.' şeklinde konuştu.
22.02.2024Gündem
Bakan Şimşek: Spekülasyonlara itibar etmeyin
Bakan Şimşek: Spekülasyonlara itibar etmeyinHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türk şirketlerinin uluslararası piyasalarda sermaye benzeri kaynaklara rahat erişim sağladığını açıkladı. Bakan Şimşek "Dolaşıma kasıtlı olarak sunulan spekülasyonlara itibar etmeyiniz" dedi.
22.02.2024Ekonomi
Sultangazi'de Ekrem İmamoğlu'na yeni yol tepkisi! 'Bu yaştan sonra nereye gideyim'
Sultangazi'de Ekrem İmamoğlu'na yeni yol tepkisi! 'Bu yaştan sonra nereye gideyim'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sultangazi'de katıldığı program sonrası yeni yol yapım çalışmaları nedeniyle mağdur olduklarını belirten bir grup vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.
22.02.2024Gündem
Murat Kurum, Kanal D'de açıkladı! 100 bin gence sermaye desteği
Murat Kurum, Kanal D'de açıkladı! 100 bin gence sermaye desteğiAK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kanal D'de yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta' programında Hakan Ural ve Nur Tuğba Namlı'ya açıklamalarda bulundu.
22.02.2024Haberler
Merkez Bankası'nın faiz kararı piyasaları nasıl etkileyecek?
Merkez Bankası'nın faiz kararı piyasaları nasıl etkileyecek?Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını açıkladı. TCMB, şubat ayında politika faizini beklentilere paralel yüzde 45'te sabit tuttu. Peki bu karar piyasaları nasıl etkileyecek? İşte detaylar...
22.02.2024Ekonomi
Son dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Son dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 45 düzeyinde sabit tuttu.
22.02.2024Ekonomi
CHP lideri Özel'in 'borç' çıkışına İYİ Parti'den yanıt
CHP lideri Özel'in 'borç' çıkışına İYİ Parti'den yanıtCHP lideri Özgür Özel, İYİ Parti lideri Akşener'e dikkat çeken bir çağrı yaptı. Akşener'in CHP'ye borcu olduğunu ifade eden Özel, Akşener'den Balıkesir'de adayını geri çekmesini istedi. Özel'e İYİ Parti'den jet yanıt geldi.
22.02.2024Gündem
Murat Kurum, Kanal D'de açıkladı! 100 bin gence sermaye desteği
Murat Kurum, Kanal D'de açıkladı! 100 bin gence sermaye desteğiAK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kanal D'de yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta' programında Hakan Ural ve Nur Tuğba Namlı'ya açıklamalarda bulundu.
22.02.2024Gündem
İhracatçı için yeni kredi paketi yolda
İhracatçı için yeni kredi paketi yoldaTicaret Bakanı Ömer Bolat, Eximbank’ın sermayesinin 11.8 milyar lira artırılarak 35.7 milyar liraya çıkarıldığını söyledi.
22.02.2024Ekonomi
Hamza Dağ: Yatırımı teşvik edecek politikaları hayata geçirmeyi taahhüt ediyorum
Hamza Dağ: Yatırımı teşvik edecek politikaları hayata geçirmeyi taahhüt ediyorumAK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, Ege Genç İşadamları Derneği'ni (EGİAD) ziyaret ederek iş insanlarıyla bir araya geldi.
21.02.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Çin’den doğrudan yatırımı görmek istiyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Çin’den doğrudan yatırımı görmek istiyoruzCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Daha fazla Çinli turisti Türkiye’de görmek istiyoruz. Daha fazla Çin’den doğrudan yatırımı görmek istiyoruz” dedi.
21.02.2024Ekonomi
Bakan Bolat: Eximbank’ın sermayesi 35 milyar 700 milyon liraya çıkarıldı
Bakan Bolat: Eximbank’ın sermayesi 35 milyar 700 milyon liraya çıkarıldıÜmraniye’de, Türk Eximbank yeni hizmet binası açılış töreni düzenlendi. Açılış töreninde konuşan Ticaret Bakanı Bolat, “Eximbank’ın sermayesi Temmuz ayından bu yana 7 ay içerisinde üçüncü defa artırılmış oldu. Bugün biz iki müjdeyi birden yaşıyoruz. Hem yeni binaya geçiş, hem de Eximbank’ın sermayesi 11,8 milyar lira artırılarak 35 milyar 700 milyon liraya çıkarılmış oldu. Bu 11,8 milyar lira sermaye arttırmanın anlamı 120 milyar lira ilave kredi imkanı demektir. Hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi.
21.02.2024Ekonomi
Yurt dışı ÜFE artış gösterdi
Yurt dışı ÜFE artış gösterdiYurt dışı üretici fiyat endeksi (YD-ÜFE) Ocak ayında yıllık olarak yüzde 59,27, aylık olarak yüzde 4,57 arttı.
20.02.2024Ekonomi
Net UYP açık verdi
Net UYP açık verdiNet Uluslararası Yatırım Pozisyonu (UYP) aralıkta 285,2 milyar dolar açık verdi.
20.02.2024Uzmanpara
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi arttı
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi arttıYurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE) ocakta yıllık %59,27 arttı, aylık %4,57 arttı.
20.02.2024Uzmanpara
KOBİ’ye ağ ile kitle fonlama
KOBİ’ye ağ ile kitle fonlama Basefunder, girişimlere daha geniş yatırımcı gruplarının desteğini sağlamak için ‘kitle fonlama ağlarını’ kurdu. Basefunder Genel Müdürü Mehmet Dolgan, “KOBİ’ler kitle fonlamayla finansmana daha kolay ulaşıyor” dedi.
20.02.2024Kobi
2023’te 15 girişime toplam 9.9 milyon euro kaynak
2023’te 15 girişime toplam 9.9 milyon euro kaynakGirişim sermayesi fonu 212, geçen yıl 15 girişime toplam 9.9 milyon euro kaynak sağladı.
20.02.2024Kobi
Cari açıkta ‘altın etkisi’
Cari açıkta ‘altın etkisi’Türkiye’nin cari işlemler açığının önemli bir kısmı dış ticaretinde verdiği açıktan kaynaklanıyor. Burada da öne çıkan iki önemli kalem var: Enerji ithalatı ve altın ithalatı. Türkiye geçen yıl 52.7 milyar dolarlık net enerji ve 25.7 milyar dolarlık net altın ithalatı yapmış. Bu iki kalem olmasaydı ödemeler dengesi 2023’te 45.2 milyar dolar açık yerine 33.2 milyar dolar fazla verebilirdi.
20.02.2024Ekonomi
Talep toplama sürecine hedefin 4.4 katı başvuru
Talep toplama sürecine hedefin 4.4 katı başvuruTürkiye’nin önde gelen çimento üreticilerinden Limak Şirketler Grubu’nun halka arz edeceği iştiraki Limak Doğu Anadolu Çimento’nun 14 - 16 Şubat tarihlerinde gerçekleşen talep toplama sürecine hedefin 4.4 katı başvuru geldiği açıklandı.
20.02.2024Ekonomi
HALKA ARZ TARİHLERİ (19-23 Şubat): 📍 Bu hafta halka arz olacak şirketler hangileri? İşte halka arz takvimi...
HALKA ARZ TARİHLERİ (19-23 Şubat): 📍 Bu hafta halka arz olacak şirketler hangileri? İşte halka arz takvimi...Halka arz olacak şirketlerle ilgili detaylar merak ediliyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayı alan şirketler, halka arz talep toplama süreci başlıyor. Peki hafta halka arz olacak şirketler hangileri? İşte 19-23 Şubat halka arz takvimi...
19.02.2024Bilgi Rehberi
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı: İşte mesajlar
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı: İşte mesajlarEkonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sonrası yapılan açıklamada, “Enflasyonla mücadeleye yönelik para ve maliye politikası etkin bir şekilde uygulanırken yapısal reform çalışmalarımız da hızla devam etmektedir” denildi.
19.02.2024Ekonomi
UEFA'dan dört büyüklere Avrupa'dan men uyarısı!
UEFA'dan dört büyüklere Avrupa'dan men uyarısı!UEFA tarafından yayımlanan Avrupa Kulüp Finansmanı ve Yatırım Raporu'na göre Trendyol Süper Lig takımları, finansal performanslarıyla Avrupa'da net öz sermayede en fazla zarar veren ligini oluşturdu.
19.02.2024Galatasaray

Benzer Haber Etiketleri

Sermaye ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.