Seviye

Seviye

Son dakika Seviye haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Seviye gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Seviye haber sayfamızda...

Seviye

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.694 seviye haberi bulunmuştur.
2022 FED toplantı takvimi belli oldu! Ocak ayı FED toplantısı ne zaman? FED faiz kararı hangi tarihte açıklanır? İşte kritik günler...
2022 FED toplantı takvimi belli oldu! Ocak ayı FED toplantısı ne zaman? FED faiz kararı hangi tarihte açıklanır? İşte kritik günler...Ocak ayının üçüncü haftasına girmemizle birlikte ekonomi ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Yeni yılın ilk Amerika Merkez Bankası toplantısı (FED)'in alacağı faiz kararı piyasaları yakından ilgilendiriyor. Vatandaşlar ise konuya hakim olmak için FED faiz kararı ne zaman açıklanır sorusunu yöneltiyor. 2022 Ocak ayı FED toplantısı ne zaman yapılacak? FED faiz kararı hangi tarihte açıklanacak? İşte FED toplantısı tarihleri 2022...
19.01.2022Ekonomi
S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: S Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: S Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmaya hazırlanan çiftler için en eğlenceli süreçlerden birisi de bebeklerine verecekleri isim oluyor. Bu dönemde derin bir araştırma sürecine giren anne ve baba adayları kız isimleri ve anlamları konusunda bilgi topluyor. Karar vermesi zor olan isimler konusunda ebeveynler keşfedilmemiş, duyulmamış, nadir bulunan, popüler ve modern çağa uygun isimler seçmek istiyor. Ancak aileler isimlerin yanı sıra anlamları hakkında özen gösteriyor. S harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
19.01.2022Bebek
D ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: D Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
D ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: D Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmak dünyanın en güzel duygularında bir tanesi. Aile üyesine yeni bir bireyin gelme duygusu anne ve baba adaylarını heyecanlandırıyor. Bebekleri için her şeyin en güzelini yapmaya çalışan çiftler isimleri konusunda da seçici oluyor. Yeni doğacak kız bebeklerine aileler isim verirken özellikle kulağa hitap ediş şekli ve anlamlarına dikkat ediyor. Hayat boyu taşıyacakları ismi verirken aileler nadir bulunan, duyulmamış, keşfedilmemiş isimleri tercih ediyor. D harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “D ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
19.01.2022Bebek
Ayakkabıda 1 milyar dolarlık ihracat
 Ayakkabıda 1 milyar dolarlık ihracatAyakkabı sektörü 2022 yılına 1 milyar dolarlık ihracat rekoru ile girdi. Sektör Ocak-Aralık 2021 tarihleri arasında 1 milyar dolarlık kritik eşiği geçip rekor seviye ulaşırken, 2022 yılına yüzde 23’lük bir büyüme oranıyla girdi.
19.01.2022Ekonomi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
‘Aydın’a nazar değmesin’
‘Aydın’a nazar değmesin’Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı resim, müzik ve dans dersleriyle birlikte alevde cam işleme kursu da yoğun ilgi görüyor.
17.01.2022Ege
Petrol 3,5 yılın zirvesinde
Petrol 3,5 yılın zirvesindeBrent petrol Ekim 2018'den bu yana görülen en yüksek seviyeye çıktı.
17.01.2022Uzmanpara
Uluslararası işbirlikleri seviye atlayacak
Uluslararası işbirlikleri seviye atlayacakYaşar Üniversitesi ve Konsolosluk Erkanı Üyeleri Derneği, uluslararası işbirliği olanaklarını değerlendirdi.
17.01.2022Ege
Boris Johnson köşeye sıkıştı! Tepki mesajlarını açıkladı
Boris Johnson köşeye sıkıştı! Tepki mesajlarını açıkladıİngiltere'de Başbakanlık ofisinde gerçekleşen partilerle ilgili gelişmeler, Başbakan Boris Johnson üzerindeki istifa baskısını artırıyor. Son olarak kendi partisinden bir milletvekili daha Johnson'a görevden ayrılma çağrısı yaptı.
15.01.2022Dünya
Meksika'da koronavirüs alarmı! Salgının başından beri en yüksek seviye
Meksika'da koronavirüs alarmı! Salgının başından beri en yüksek seviyeMeksika’da koronavirüs salgınında son 24 saatte 44 bin 293 yeni vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 4 milyon 302 bin 69’a yükseldi. Ülkede salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kayıtlara geçti. Öte yandan Meksika’dan Pfizer'ın Covid-19 hapına acil kullanım onayı çıktı.
15.01.2022Dünya
MSB paylaştı! 3 denizde birden gerçekleştirildi
MSB paylaştı! 3 denizde birden gerçekleştirildiMilli Savunma Bakanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Orta Seviye Taktik Tatbikatı-2022’in başarıyla icra edildiğini bildirdi.
15.01.2022Gündem
Yaş bahane değil, pilates her yaşta yapılabilir
Yaş bahane değil, pilates her yaşta yapılabilirPilatese başlamayı düşünen hemen hemen herkesin kafasında pek çok soru dolaşır. “Sakatlık yaşar mıyım?”, “Becerebilir miyim?” gibi soruların yanı sıra “Benim yaşım pilates için uygun mu?” en çok merak edilendir. Tüm sporların aksine pilatesin yaşa bakmadığını söyleyen Pilates Eğitmeni Volkan Çayır, bilinmesi gerekenleri anlattı.
12.01.2022Egzersizler
TEKNOFEST 2022 yarışma başvuruları başladı
TEKNOFEST 2022 yarışma başvuruları başladıDünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, 5.yılında büyük bir coşku ve heyecanla TEKNOFEST 2022’ye hazırlanıyor. Rotasını Karadeniz’e çeviren TEKNOFEST, her yıl yüzbinlerce gencin başvuruda bulunduğu ve Türkiye’nin en büyük para ödüllü Teknoloji Yarışmalarını bu yıl 39 ana yarışma-97 farklı kategori olarak düzenliyor. Millî Teknoloji Hamlesi ateşiyle yanan meşaleyi teknoloji ve bilimle buluşturacak gençler için yarışma başvuruları açılırken, görkemli festivalde yer almak ve teknoloji yarışmalarında kıyasıya mücadele etmek isteyenler için son başvuru tarihi 28 Şubat olarak belirtiliyor. Yarışmalara başvurular www.teknofest.org web sitesi üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştiriliyor.
12.01.2022Vitrin
Eskişehir’de STEM kitlerini gelecek nesille buluşturdu
Eskişehir’de STEM kitlerini gelecek nesille buluşturduDünyanın dört bir yanında STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) atölyeleri kuran Rolls-Royce, Türkiye’deki ilk yüz yüze STEM atölyesini Eskişehir’deki Ata Ortaokulu'nda gerçekleştirdi. Young Guru Academy (YGA) ile ortaklaşa gerçekleştirilen atölyeye katılan 8-14 yaş aralığındaki 20 öğrenci, Rolls-Royce STEM kitlerini kullanarak elektrikli otonom arabalar tasarladı.
12.01.2022Vitrin
'Darbe anayasasına son vermenin vakti'
'Darbe anayasasına son vermenin vakti'Türkiye'de herkesin 'evet bu benim anayasam' diyebileceği bir anayasaya ihtiyaç olduğunu belirten Gül, artık darbe anayasasına son vermenin vaktinin geldiğini söyledi.
10.01.2022Siyaset
Bakan Gül: Türkiye'de artık darbe anayasasına son vermenin vakti gelmiştir
Bakan Gül: Türkiye'de artık darbe anayasasına son vermenin vakti gelmiştirAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'deki demokratik kazanımların yeni bir anayasa ile güvenceye alınması ihtiyacı bulunduğunu belirterek "Türkiye'de herkesin 'evet bu benim anayasam' diyebileceği bir anayasaya ihtiyaç var. Ülkemiz yeni yüzyılına, 2023'e girerken inanıyorum ki; Türkiye'de artık darbe anayasasına son vermenin vakti gelmiştir" dedi.
9.01.2022Siyaset
TBF Başkanvekili Ömer Onan'dan Zeljko Obradovic itirafı! '24-25 yaşında tanışmayı çok isterdim'
TBF Başkanvekili Ömer Onan'dan Zeljko Obradovic itirafı! '24-25 yaşında tanışmayı çok isterdim'Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanvekili Ömer Onan, Misli TV basketbol yorumcuları Nazlıcan Elestekin ve Gökhan German'ın sorularını yanıtladı.
7.01.2022Basketbol
Gençlerde daha sık görülüyor! 3 ay yoğun bakımda yattı, komada kaldı ama...
Gençlerde daha sık görülüyor! 3 ay yoğun bakımda yattı, komada kaldı ama...Bilinci tamamen kapalı olan ve uyarılara tepki vermeyen komadaki hastalarla ilgili detaylar şaşırtıyor. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ramazan Sarı, 3 aylık yoğun bakım sürecinden sonra serviste şuuru kapalı takip edilen bir hastadan bahsederek, koma sürecinin gizemini anlattı.
7.01.2022Gündem
Son dakika: Erdoğan Milli Muharip Uçak için tarih verdi! 'Dünyaya göstereceğiz'
Son dakika: Erdoğan Milli Muharip Uçak için tarih verdi! 'Dünyaya göstereceğiz'Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Teknolojiler ve Yeni Yatırımlar Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Milli Muharip Uçağımızı 2023 yılında hangardan çıkarıp, bütün dünyaya göstereceğiz. 2025'te ilk uçuşunu gerçekleştireceğimiz uçağımız testlerinin ardından 2029'da TSK'da vurucu güç olarak yerini alacaktır." ifadelerini kullandı.
6.01.2022Siyaset
Amiral Gemisi Ne Demek? Telefonlarda Amiral Gemisi Nedir?
Amiral Gemisi Ne Demek? Telefonlarda Amiral Gemisi Nedir?Akıllı telefonlar günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu anlamda sürekli olarak markaların yeni modeller çıkarması da rekabetin artmasına neden olmaktadır. Özellikle telefon markalarının amiral modelleri arasında yaşanan rekabet büyük bir teknoloji savaşına dönüştürmektedir. Peki, amiral gemisi ne demek? Telefonlarda amiral gemisi nedir? Sizlere telefonlarda amiral gemisi hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
5.01.2022Eğitim
İSKİ Genel Müdürü açıkladı: Geçen seneye göre barajlarımız daha dolu
İSKİ Genel Müdürü açıkladı: Geçen seneye göre barajlarımız daha doluİstanbul’da son günlerde yağan yağmurlar, barajlardaki su seviyesini yükseltti. Geçtiğimiz yıl aynı tarihlerde yüzde 19’a kadar gerileyen barajların doluluk oranı bu sene yüzde 48’e yükseldi. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Raif Mermutlu, "Son 29 yılın ortalama doluluk oranı yüzde 58. Biz bu sene ortalamanın 10 puan altındayız ama geçen seneye göre barajlarımız daha dolu" dedi.
5.01.2022Gündem
GTA San Andreas Hileleri 2022: GTA SAN Araba, Motor, Silah, Para, Ölümsüzlük Hilesi ve Tüm GTA SA Şifreleri (PC ve PS)
GTA San Andreas Hileleri 2022: GTA SAN Araba, Motor, Silah, Para, Ölümsüzlük Hilesi ve Tüm GTA SA Şifreleri (PC ve PS)Dünyaca ünlü GTA San Andreas oyunu yıllardır severek oynanmaya devam ediyor. Büyük küçük herkesin oynadığı GTA San Andreas’ı daha kolay ve eğlenceli hale getirmek isteyenler için araba, para, tank, kıyafet, ölümsüzlük, paraşüt, cephane gibi GTA SA hileleri bulunuyor. GTA serisinin en sevilen oyunları arasında yer alan GTA SA’nın tüm şifre kodları zorlanılan görevleri geçmede kolaylık sağlıyor. Ancak GTA SA hilelerini aktifleştirmek için bazı kriterler bulunuyor. GTA SA araba, motor, silah, para, tank, cephane, kıyafet PC, PS hilesi ve tüm şifreleri nelerdir? diyorsanız "GTA San Andreas Hileleri 2022" içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
4.01.2022Oyun
İngilizce Seviyeleri: A1, A2, B1, B2, C1, C2 İngilizce Dil Seviyeleri
İngilizce Seviyeleri: A1, A2, B1, B2, C1, C2 İngilizce Dil SeviyeleriEğitimden iş hayatına kadar günlük yaşamda sürekli karşımıza çıkan İngilizce’ye pek çok alanda ihtiyaç duyuluyor. Küresel ortak dil olan İngilizce’ye başlayanların bilmesi gerekenlerden birisi de dil seviyeleri. İngilizce’nin kendi içerisinde seviyeleri bulunur bunlar toplamda 6 tanedir. Bu seviyeler Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) tarafından belirlenir. Bunlar A1 (Beginner), A2 (Elementary), B1 (Intermediate), B2 (Upper Intermediate), C1 (Advanced) ve C2 (Proficient) şeklindedir. A1, A2, B1, B2, C1, C2 İngilizce dil seviyeleri için içeriğimize bakabilirsiniz.
4.01.2022Eğitim
GTA 4 Hileleri: GTA IV Araba, Ölümsüzlük, Para, Tank, Paraşüt ve Polis Hilesi ve Tüm Şifreleri
GTA 4 Hileleri: GTA IV Araba, Ölümsüzlük, Para, Tank, Paraşüt ve Polis Hilesi ve Tüm ŞifreleriOyun dünyasına damgasını vuran v Grand Tehft Auto IV daha oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Büyük küçük herkesin oynadığI oyunlardan serisinin en sevilenleri arasında yer alan GTA 4’ün zorlu görevlerinden kurtulmak isteyenler için hileleri bulunuyor. 2008 yılında piyasaya sürülen GTA 4 serisinde araba, ölümsüzlük ve polisten kurtulma gibi hileleri ile görevler hızlıca ve kolayca geçilebiliyor. PC’nin yanı sıra PlayStation’da (PS) da hileler aktif edilebiliyor. Grand Theft Auto IV araba, ölümsüzlük ve polis hilesi için GTA 4 Hileleri içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2022Oyun
Almanya'da işsizlik azalmaya devam ediyor
Almanya'da işsizlik azalmaya devam ediyorAlmanya'da işsiz sayısı aralık ayında da azalmaya devam etti.
4.01.2022Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Seviye ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.