Seyit Torun

Seyit Torun

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu 1 .sıra Adayı.Ordu’nun Ulubey İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ulubey’de, lise öğrenimini ise Ordu’da tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden 1990 yılında İktisatçı olarak mezun oldu. 1994 yerel seçimlerinde Ulubey İlçesinde Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılarak, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ulubey Belediye Başkanı seçildi. Bir dönem Ulubey Belediye Başkanlığı yaptı. Belediye Başkanlığı dönemimde belediyecilik konusunda Almanya ve Hollanda’da araştırma ve incelemelerde bulundu. 1999 yılı yerel seçimleri sonrasında sonra CHP İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2004 yılında Demokratik Sol Parti’ye katılarak Ordu Belediye Başkanı seçildi. Torun evli ve bir çocuk babası.

Seyit Torun

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 542 seyit torun haberi bulunmuştur.
CHP'li Ağbaba'nın annesinin cenazesi Malatya'da toprağa verildi
CHP'li Ağbaba'nın annesinin cenazesi Malatya'da toprağa verildiCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın dün hayatını kaybeden annesi Elif Ağbaba (88), son yolculuğuna uğurlandı.
29.09.2021Gündem
CHP 98 yaşında
CHP 98 yaşındaMustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923’te kurulan ve bugüne kadar 7 genel başkanın görev yaptığı CHP, 98. kuruluş yıl dönümünü kutluyor.
8.09.2021Siyaset
‘Özcan hakkında soruşturma yok’
‘Özcan hakkında soruşturma yok’Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bir sosyal medya platformunda çocuğu olmayan bir kadının tüp bebek tedavisi için kendisinden istediği yardımla ilgili anısını anlatmış ve gördüğü tepkiler üzerine özür dilemişti.
4.09.2021Siyaset
‘Belediye başkanlarımızın vatandaşa taahhütleri var’
‘Belediye başkanlarımızın vatandaşa taahhütleri var’CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, büyükşehir belediye başkanlarının hiçbirinin cumhurbaşkanlığına aday olma konusunda bir beyanlarının ve tavırlarının olmadığını, anketçilerin onların isimlerini anketlere koyarak böyle bir şey başlattıklarını söyledi.
17.08.2021Siyaset
Yardım kampanyasına CHP’den tepki geldi
Yardım kampanyasına CHP’den tepki geldiOrman yangınları ve sel felaketleri nedeniyle yardım kampanyası başlatılmasını öngören ve bu konuda koordinasyon yetkisini AFAD’a veren Cumhurbaşkanı kararına tepki gösteren CHP’li Torun, ‘destek yerine IBAN gönderen iktidarın çürüdüğünü’ savundu
14.08.2021Siyaset
Fındık bahçesinde düşen CHP'li Torun'un topuk ve kaval kemiği kırıldı
Fındık bahçesinde düşen CHP'li Torun'un topuk ve kaval kemiği kırıldıCHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un, Ordu'da fındık bahçesinde gezerken düşmesi sonucu topuk ve kaval kemiği kırıldı.
29.07.2021Siyaset
'Geri adım atmayacağım fazlasını da yapacağım'
'Geri adım atmayacağım fazlasını da yapacağım'Yabancı uyruklu vatandaşlara su faturası ve vergide 10 kat zam yapacağını açıklayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Açıklamalarını arkasında olduğunu ve geri adım atmayacağını ifade eden Özcan, “Benim askerim orada şehit olacak, sokaktaki Suriyeli de akşama kadar gelene geçene bakacak. Geri adım atmayacağım, fazlasını da yapacağım. Ben onların Bolu’dan gitmesini, bu konunun Türkiye’de tartışılmasını istiyorum” diye konuştu.
28.07.2021Siyaset
Son dakika: Bolu Belediye Başkanı Özcan'dan yeni açıklama! Sözleri tepki çekmişti
Son dakika: Bolu Belediye Başkanı Özcan'dan yeni açıklama! Sözleri tepki çekmiştiBolu'da yabancı uyruklu kişilerden su faturası ve katı atık vergisini 10 kat fazla alacaklarını açıklayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisinin yaptığı açıklamalardan rahatsız olduğunu ifade ederek, "Açıklamalarımın bir kısmından rahatsız olduklarını ifade ettiler. Konuştuk ama ben tavrımı seçimden önce de ortaya koymuştum. Düşüncelerimin, dün söylediklerimin tamamının arkasındayım" dedi.
27.07.2021Gündem
CHP, 40 kişilik heyet ile Ordu’da
CHP, 40 kişilik heyet ile Ordu’daCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun başkanlığında 40 kişilik CHP heyeti, Ordu’da gerçekleştireceği ziyaretler öncesinde bir otelde basın toplantısı düzenledi.
15.07.2021Siyaset
660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Ali Gürbüz oldu
660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Ali Gürbüz oldu660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde rakibi İsmail Koç'u yenen Ali Gürbüz üst üste 2. kez, toplamda 4. kez başpehlivan oldu.
11.07.2021Güreş
CHP’li başkanlara talimat: Sanatçılara sahip çıkın
CHP’li başkanlara talimat: Sanatçılara sahip çıkınKılıçdaroğlu’nun imzasıyla tüm belediye başkanlıklarına yapılan sekiz maddelik çağrıda, “Tüm imkânlarımızla kültür ve sanatı ayakta tutmak, kültür ve sanat emekçilerini desteklemek boynumuzun borcudur” denildi
10.07.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu'ndan belediyelere sanatçılar için destek çağrısı
Kılıçdaroğlu'ndan belediyelere sanatçılar için destek çağrısıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren sanatçılara destek olmaları için CHP'li belediye başkanlarına talimat verdi. Kılıçdaroğlu, "Müzik, tiyatro, gösteri ve performans sanatçıları için gerekli sahne ve gösteri şartlarını sağlayınız. Tiyatro, çocuk tiyatrosu, konser, dans gösterileri, fuar, söyleşi gibi kültürel etkinlikleri yaygınlaştırınız. Halkımızı yeniden tiyatro ile buluşturunuz" dedi.
8.07.2021Siyaset
En az iki bin yeni belediye kurulacak
En az iki bin yeni belediye kurulacakCHP’nin Yerel Yönetimler Politika Belgesi Parti Meclisi’nde (PM) kabul edildi.Buna göre kapatılan beldeler açılacak, en az 2 bin yeni belediye kurulacak.
6.07.2021Siyaset
Bornova’ya engelli ve doğa dostu havuz
Bornova’ya engelli ve doğa dostu havuzİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 4 yatırımının açılış töreni için kente gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ikinci durağı Havuz İzmir oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Pandemi yatırımlarımızı durduramadı ama kıymetli buluşmaları geciktirdi” dedi
28.06.2021Ege
‘Sahipsiz değildir’
‘Sahipsiz değildir’Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, ilçede ikiz kuleler olarak adlandırılan kaçak yapıların sahipleri olan rant çeteleri tarafından geçtiğimiz günlerde bir restoranda saldırıya uğramış ve hastaneye kaldırılmıştı.
28.06.2021Ege
‘Ankara’yı satanlardan, İstanbul’a ihanet edenlerden olmayacağız’
‘Ankara’yı satanlardan, İstanbul’a ihanet edenlerden olmayacağız’CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Kanal İstanbul projesini eleştirerek, “İktidara geldiğimizde bu projenin içinde yer alan hiçbir şirketin parasını ödemeyeceğiz. Biz Ankara’yı satanlardan, İstanbul’a ihanet edenlerden olmadık olmayacağız” dedi.
19.06.2021Siyaset
CHP’li belediye başkanları Gaziantep’te bugün kampa giriyor
CHP’li belediye başkanları Gaziantep’te bugün kampa giriyorCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin belediye başkanlarını Gaziantep’te kampa alıyor. Bugün başlayacak kamp üç gün sürecek.
18.06.2021Siyaset
‘Vatandaş gereken cevabı verecektir’
‘Vatandaş gereken cevabı verecektir’Bazı illerde çeşitli nedenlerle boşalan muhtarlık veya ihtiyar heyeti üyelikleri için 752 köy ve mahallenin yanı sıra, yeniden belde statüsü kazanan Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde 6 Haziran’da seçim yapılacak.
30.05.2021Siyaset
22. Kumluca Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı Orhan Okulu oldu
22. Kumluca Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı Orhan Okulu olduYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020'de yapılamayan yağlı güreşlerde sezonun ilki olan Antalya'daki Kumluca Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı Orhan Okulu kazandı.
23.05.2021Diğer
CHP ‘Yoksulluk Haritası’na göre yardım yapacak
CHP ‘Yoksulluk Haritası’na göre yardım yapacakCHP’li belediyeler büyükşehir ve il belediyelerinden başlayacak çalışma çerçevesinde, kendilerine ulaşan sosyal yardım başvurularını, ellerindeki farklı alanlardaki veriler ve yapılan araştırmaları bir araya getirerek, bulundukları bölgenin yoksulluk haritalarını oluşturacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında 247 belediye başkanıyla gruplar halinde gerçekleştirdikleri toplantılarda bu konuyu değerlendirdiklerini söyledi.
10.05.2021Siyaset
Tire’ye hizmetler kitap oldu
Tire’ye hizmetler kitap olduTBMM İYİ Parti Grup Toplantısı’na katılmak üzere Ankara’ya giden Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Millet İttifakı paydaşı CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti
30.04.2021Ege
Turgutlu projeleri Ankara’da konuşuldu
Turgutlu projeleri Ankara’da konuşulduTurgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ankara’da bir takım ziyaretlerde bulundu.
21.04.2021Ege
'Destekleri artırın'
'Destekleri artırın'CHP’li belediyeler Ramazan ayında yardım seferberliği başlatacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun tarafından tüm partili belediye başkanlıklarına yazı gönderildi.
12.04.2021Siyaset
Efes Tarlası Yaşam Köyü’nü tanıttı
Efes Tarlası Yaşam Köyü’nü tanıttıSelçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, açılışa hazırlanan Efes Tarlası Yaşam Köyü projesinin tanıtımı için Ankara’ya çıkarma yaptı.
9.04.2021Ege
Kemal Kılıçdaroğlu: Şu ana kadar kaybettiğim hiçbir dava yok
Kemal Kılıçdaroğlu: Şu ana kadar kaybettiğim hiçbir dava yokCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnafziyaretinde "Hakkınızda açılan davalarda kazandığınız var mı?" sorusuna "Şu ana kadar kaybettiğim hiçbir dava yok" yanıtını verdi.
8.04.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

chpegeizmirkemal kılıçdaroğlugazete

Seyit Torun ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.