Sıfır

Sıfır

Son dakika Sıfır haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sıfır gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sıfır haber sayfamızda...

Sıfır

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.506 sifir haberi bulunmuştur.
Emekli ve memur Temmuz zammı ne zaman belli olacak? İşte emekli ve memur maaş zammı
Emekli ve memur Temmuz zammı ne zaman belli olacak? İşte emekli ve memur maaş zammıEmekli ve memurların beklediği Temmuz zammı için geri sayım başladı. Milyonlarca emekli ve memur zam hayali kuruyor. Peki, son enflasyon rakamlarına göre olası zamlı maaşlar ne kadar olacak? İşte emekli ve memur zammı için öngörülen rakamlar.
11.06.2021Ekonomi
‘Dünyanın geri dönüşü olmaz’
‘Dünyanın geri dönüşü olmaz’EBSO’nun düzenlediği çevre konferansında konuşan Meclis Üyesi Erdoğan Çiçekçi, “2050 yılına kadar karbon emisyonlarını sıfıra indirmeliyiz” dedi
11.06.2021Ege
Avrupa borsaları günü karışık seyirle kapattı
Avrupa borsaları günü karışık seyirle kapattıAvrupa borsaları, Avrupa Merkez Bankasının (ECB) politika faiz kararı ve ABD’den gelen enflasyon verisinin etkisiyle günü karışık seyirle kapattı.
10.06.2021Ekonomi
Emekli maaşı ve memur maaşı temmuz zammı ne kadar olacak, kaç TL 2021? SSK, Bağ-Kur emekli maaşı ve memur maaşı zammı belli oldu mu?
Emekli maaşı ve memur maaşı temmuz zammı ne kadar olacak, kaç TL 2021? SSK, Bağ-Kur emekli maaşı ve memur maaşı zammı belli oldu mu?Emekli maaşı ve memur maaşı zammı bireyler tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Mayıs ayı enflasyon rakamları belli oldu. Enflasyon oranının açıklanmasından sonra emekli maaşı ve memur maaşına gelecek zam oranları merak konusu oldu. Zam oranı belirlenirken enflasyon rakamları etkili oluyor. SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına gelecek zam oranları araştırılıyor. Peki temmuz ayı emekli maaşı zammı ne kadar olacak 2021? Memur maaşı zammı kaç TL olacak?
10.06.2021Gündem
ECB enflasyonda artışın devam etmesini bekliyor
ECB enflasyonda artışın devam etmesini bekliyorAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, enflasyon oranının son aylarda yükseldiğini, artışın yılın ikinci yarısında da devam edeceğini söyledi.
10.06.2021Uzmanpara
ECB faiz oranlarını değiştirmedi
ECB faiz oranlarını değiştirmediAvrupa Merkez Bankası (ECB) faiz oranlarında ve Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nın (PEPP) toplam büyüklüğünde değişiklik yapmadı.
10.06.2021Uzmanpara
Ağrı'da 20 ton altın bulundu
Ağrı'da 20 ton altın bulunduSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ağrı Mollakara bölgesinde gerçekleştirilen uzun arama faaliyetleri neticesinde, bugün, piyasa değeri 1,2 milyar dolar olan 20 ton altın ve 2,8 milyon dolar değerinde 3,5 ton gümüş rezervi bu bölgede tespit edildi." dedi.
10.06.2021Ekonomi
Sıfır otomobilde ilk tercih 'benzinli motor'
Sıfır otomobilde ilk tercih 'benzinli motor'Türkiye otomobil pazarında yılın 5 aylık döneminde en fazla tercih edilen motor tipi benzinli olurken bunu dizel ve hibrit motorlu otomobiller izledi.
10.06.2021Uzmanpara
1 Metre Kaç Santimetredir? Kısaca Nasıl Hesaplanır?
1 Metre Kaç Santimetredir? Kısaca Nasıl Hesaplanır?Uzunluk ölçü birimleri ve hesaplanması ile ilgili olarak sadece ders ve sınavlarda değil, hayatın her alanında karşılaşılır. Bu kapsamda bu ölçülerin bilinmesinde ve birbirlerine çevrilmesinde bilgi sahibi olmanın yararı vardır. Peki, metre cinsi santimetre cinsine nasıl çevrilir? Bir metre kaç santimetreye tekabül eder? Metre ve santimetre hangi semboller ile gösterilir? İşte, metre ve santimetre çevirmeleri ve kısa yoldan öğrenme şekli.
10.06.2021Eğitim
Elektrik Ve Manyetizma Nedir? Kısaca Ders Notları Ve Konu Anlatımı
Elektrik Ve Manyetizma Nedir? Kısaca Ders Notları Ve Konu AnlatımıElektrik kuvvet, ile Elektromanyetik kuvvet ve manyetik kuvvet birbirleri ile yakından ilişkilidir. Özellikle fizik derslerinin içinde yer alan bu konu, öğrenilmesi gereken önemli konulardan bir tanesini oluşturur. Fizik içinde çok sayıda kuvvet bulunur. Elektrik ve manyetik kuvvetler de bahsedilen bu kuvvet çeşitlerinden bir tanesidir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.06.2021Eğitim
TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandı
TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu başkanlığında toplandı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, komisyona iklim değişikliyle mücadelede uluslararası sürece ilişkin sunum yaptı.
9.06.2021Siyaset
Sıfır makyaj Melis Sezen
Sıfır makyaj Melis SezenKanal D dizisi 'Sadakatsiz'in 'Derin’i Melis Sezen, Fransız fotoğrafçı David Bellemere’ye poz verdi. Doğal ışık kullanmasıyla tanınan fotoğrafçı, Sezen’in de çekimlerde sıfır makyaj olmasını tercih etti.
9.06.2021Cadde
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan önemli açıklamalar
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan önemli açıklamalarFenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Televizyonu’nda ekonomi basınıyla bir araya geldi. Koç, gündeme dair açıklamalarda bulundu.
9.06.2021Fenerbahçe
Rusya’nın ilk lüks segment aracının gövde parçaları Türk üreticiden
Rusya’nın ilk lüks segment aracının gövde parçaları Türk üreticidenTürkiye otomotiv sanayisinin dev ismi Coşkunöz Holding, Rusya’nın ilk lüks otomobili Aurus’un en büyük lokal tedarikçisi. Rusya’nın büyük önem atfettiği otomobilin seri üretimine, 31 Mayıs Pazartesi günü düzenlenen törenle start verildi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in video konferans yoluyla katılıp destek verdiği Tataristan’daki törende, otomobilin üretileceği Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ile Rusya Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov bizzat bulundu. Törene Coşkunöz Holding’i temsilen CEO Erdem Acay katıldı.
9.06.2021Vitrin
Son dakika: Erdoğan'dan İBB'ye müsilaj tepkisi! 'Bu zihniyete teslim etmeyiz!'
Son dakika: Erdoğan'dan İBB'ye müsilaj tepkisi! 'Bu zihniyete teslim etmeyiz!'Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Kılıçdaroğlu'na yanıt veren Erdoğan, "Lağım çukuru diye ifade edilen iftiraların ve onları ortaya atan mahfilerin peşinden gitmek, ancak kendini oraya layık görenlerin işidir." ifadelerini kullandı. Marmara'yı tehdit eden müsilaj sorununa da değinen Erdoğan, "Müsilaj meselesine kalıcı çözüm getirme hususundaki yol haritamızı içeren Stratejik Planımızı da üç ay içerisinde inşallah tamamlıyoruz." dedi. Öte yandan İBB'ye deniz salyası konusunda tepki gösteren Erdoğan, "Her yerinden basiretsizlik akan bir zihniyetin keyfine biz bu ülkeyi terk edemeyiz." diye konuştu.
9.06.2021Gündem
Sıfır emisyon için temiz enerji yatırım ihtiyacı yıllık 1 trilyon dolar
Sıfır emisyon için temiz enerji yatırım ihtiyacı yıllık 1 trilyon dolarYükselen piyasalar ve gelişmekte olan ekonomilerde 2050'de sıfır emisyona ulaşılması için temiz enerji alanında 2030'a kadar yıllık 1 trilyon dolar yatırım yapılması gerektiği belirtildi.
9.06.2021Ekonomi
‘Deniz yoksa turist de yok’
‘Deniz yoksa turist de yok’Müsilaj, Balıkesir’in en gözde sahillerini adeta kanalizasyona çevirmiş. Erdek sahillerinde deniz, müsilaj katmanından görünmez haldeydi. Otel sahibinden çay bahçesi işletmecisine kadar herkes kaygılı
9.06.2021Gündem
Matematikte N, Z Ve R İşaretleri Ne Anlama Gelir?
Matematikte N, Z Ve R İşaretleri Ne Anlama Gelir?Matematikte birçok terim ve sayı için çeşitli semboller ve kısaltmalar kullanılır. Örneğin rasyonel sayıların kısaltması Q, irrasyonel sayıların kısaltması ise İ'dir. Pozitif tam sayılar içinse Z+ ve Z- kısaltmaları kullanılır. Bunun dışında en çok kullanılan kısaltmaların başında N ve R geliyor. Matematikte N, Z ve R işaretleri ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
9.06.2021Eğitim
Tek Fonksiyon Nedir? Özellikleri İle Birlikte Tek Fonksiyon Konu Anlatımı
Tek Fonksiyon Nedir? Özellikleri İle Birlikte Tek Fonksiyon Konu AnlatımıTek fonksiyon matematiğin önemli konularından biridir. Pek çok konunun da temelini oluşturmaktadır. Bu sebeple iyi bir şekilde öğrenilmesi gerekmektedir. Tek fonksiyon nedir? Özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
8.06.2021Eğitim
Plastikten sanat eserine
Plastikten sanat eserineDidim Belediyesi, sıfır atık projesi kapsamında farkındalık çalışmasına imza attı. 2225 pet şişeden yapılan Şirinler heykeli, plastik kirliliği sorununa dikkat çekti.
8.06.2021Ege
Bakan Gül'den yeni anayasa açıklaması
Bakan Gül'den yeni anayasa açıklamasıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Bu yasama döneminde, milletimizin bizden beklediği yeni ve sivil bir anayasa yapımı anlamındaki ödevini Türk siyaset kurumunun gerçekleştireceğine inanıyorum. Böyle bir konunun tercih olmaktan öte zorunluluk olduğuna inanıyorum." dedi.
8.06.2021Siyaset
Yiğit Şardan: "Terim ile çalışacağımız vaadiyle başkanlığa mı yürüyelim?"
Yiğit Şardan: "Terim ile çalışacağımız vaadiyle başkanlığa mı yürüyelim?"Galatasaray Başkan Adayı Yiğit Şardan, “Şu an bir seçime gidiyorum. Teknik direktör seçimine değil. Biz Fatih Terim ile çalışacağımız vaadiyle başkanlığa mı yürüyelim? Galatasaray başkanının kim olduğunu, hangi hoca ile çalışacağı mı belirleyecek? Ben bunu kabul edemem” dedi.
9.06.2021Galatasaray
Son dakika... Bakan Gül: 7 bin 293 kişiye koruyucu tedbir kararı
Son dakika... Bakan Gül: 7 bin 293 kişiye koruyucu tedbir kararıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Kadına yönelik şiddetle mücadele için ne gerekiyorsa kanunsa kanun, gerekiyorsa anayasayı değiştirmek, bir kadının daha şiddete uğramaması için her türlü çabayı göstereceğiz" dedi.
8.06.2021Siyaset
Müsilaj seferberliği Bakan Kurum'un katılımıyla Caddebostan Sahili'nde başladı
Müsilaj seferberliği Bakan Kurum'un katılımıyla Caddebostan Sahili'nde başladıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un katılımıyla, Marmara Denizi'ne kıyısı olan 7 ili kapsayan Büyük Deniz Temizliği Seferberliği, Caddebostan Sahili'nden başlatıldı. Törene Bakan Kurum'un yanı sıra İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Çalışmalara ayrıca ünlü isimlerde destek verdi.
8.06.2021Gündem
Renault elektrikli otomobil gamını güçlendiriyor
Renault elektrikli otomobil gamını güçlendiriyorRenault, A segmentinde Twingo E-Tech Electric ve B segmentinin en çok satanı Zoe'den oluşan elektrikli binek otomobil gamını güçlendiriyor.
8.06.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

izmiregeECBsıfırotomobil

Sıfır ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.