Sığınmacı

Sığınmacı

Son dakika sığınmacı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sığınmacı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sığınmacı haber sayfamızda...

Sığınmacı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.738 siginmaci haberi bulunmuştur.
Yunan basınına konuştu! 'Herkes görüyor' deyip ilan etti: Bir sınırı var!
Yunan basınına konuştu! 'Herkes görüyor' deyip ilan etti: Bir sınırı var!Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bazı Yunan politikacıların, Rum politikacılarla birlikte Türkiye'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) haklarını yok sayan maksimalist iddialar ortaya attıklarını belirterek, "Yunan tarafından beklentimiz, artık maksimalist iddialarında ısrar etmeyerek, bölgenin zenginliklerinden birlikte ve barışçıl bir şekilde faydalanmanın yollarını düşünmeleridir." dedi. Kıbrıs Türkü'nün Annan Planı'na "evet" dediğini anımsatan Altun, "Bana göre, iki toplumun birlikte yaşama ihtimali, Rumların AB'ye alındığı gün bitmişti. Buna rağmen yıllarca iyi niyetle gayret gösterildi. Ancak iyi niyetin bir sınırı var. Artık aynı çatı altında yaşamanın mümkün olmadığını herkes görüyor." açıklamasını yaptı.
18.07.2021Siyaset
Bayram hazırlığı
Bayram hazırlığıKovid-19 salgını sebebiyle 1.5 yıldır bayramlarda ülkelerine geçemeyen birçok Suriyeli sığınmacı, bu yılki Kurban Bayramı’nda sınır kapılarının yolunu tuttu.
17.07.2021Dünya
AB'den sığınmacı itirafı: Yunanistan, Türkiye'ye geri itiyor
AB'den sığınmacı itirafı: Yunanistan, Türkiye'ye geri itiyorAvrupa Birliği (AB) İçişleri Komiseri Ylva Johansson, Yunanistan'ın sığınmacıları denizden Türkiye'ye doğru yaşa dışı geri ittiğini belirterek, bunun "temel Avrupa değerlerinin ihlali" olduğunu bildirdi.
13.07.2021Haberler
AB'den sığınmacı itirafı: Yunanistan, Türkiye'ye geri itiyor
AB'den sığınmacı itirafı: Yunanistan, Türkiye'ye geri itiyorAvrupa Birliği (AB) İçişleri Komiseri Ylva Johansson, Yunanistan'ın sığınmacıları denizden Türkiye'ye doğru yaşa dışı geri ittiğini belirterek, bunun "temel Avrupa değerlerinin ihlali" olduğunu bildirdi.
13.07.2021Dünya
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Kurban vesilesiyle 149 ülkeye ulaşıyoruz
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Kurban vesilesiyle 149 ülkeye ulaşıyoruzDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Kurban vesilesiyle 149 ülkeye ulaşıyoruz. Biz gittiğimiz 149 ülkedeki 25 milyon insana sadece 1-2 kilo et götürmüyoruz. Milletimizin cömertliğini götürüyoruz, büyüklüğünü götürüyoruz. Bayrağımızı tanıtıyoruz." dedi.
8.07.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan AB'ye: 'Asla ve asla' dediğine şahit olmadık
Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan AB'ye: 'Asla ve asla' dediğine şahit olmadıkGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Lefkoşa’da "Polis Müdürlüğü Araç ve Malzeme Teslim Töreni"ne önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AB Komisyonu Başkanı Leyen'in açıklamasına ilişkin "AB'nin, bugüne dek haksızlığa, eşitsizliğe, Akdeniz ve Ege'deki dramlara, insani krizlere 'asla ve asla' dediğine şahit olmadık." dedi.
8.07.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan AB'ye Suriyeliler için yasal göç çağrısı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan AB'ye Suriyeliler için yasal göç çağrısıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Arzumuz, Avrupa Birliğinin (AB) adil yük ve sorumluluk paylaşımı çerçevesinde Suriyeliler için yasal göç yollarını açması, gönüllü insani kabul mekanizmasını somut taahhütlerle aktive etmesi ve yeniden yerleşme kotalarını artırmasıdır." dedi.
6.07.2021Siyaset
Yunanistan'ın Türk kara sularına ittiği 26 sığınmacı kurtarıldı
Yunanistan'ın Türk kara sularına ittiği 26 sığınmacı kurtarıldıİzmir'in Çeşme ilçesi açıklarında Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 26 sığınmacı kurtarıldı.
2.07.2021Gündem
Son dakika - Atletizmde 2020 Tokyo Olimpiyatları'na 6 kota daha eklendi
Son dakika - Atletizmde 2020 Tokyo Olimpiyatları'na 6 kota daha eklendiTürkiye Atletizm Federasyonu, Dünya Atletizm Birliği'nin (World Athletics) 2020 Tokyo Olimpiyatları kesin kota listesine göre, atletizmde kota barajını geçen 17 milli atlete dünya sıralamasından beş bireysel, bir bayrak takımının da eklendiğini ve toplam 25 sporcunun kota hakkı elde ettiğini açıkladı.
1.07.2021Diğer
Yunanistan’ın zulmü bitmiyor
Yunanistan’ın zulmü bitmiyorMilli Savunma Bakanlığı, Yunanistan güvenlik güçlerince 42 düzensiz göçmenin kıyafetleri çıkarılıp, dövülerek Türkiye’ye gönderdiğini duyurdu.
30.06.2021Gündem
İzmir açıklarında 32 sığınmacı kurtarıldı
İzmir açıklarında 32 sığınmacı kurtarıldıİzmir'in Foça ilçesinde Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 32 sığınmacı karaya çıkarıldı.
25.06.2021Gündem
Kovid-19 gölgesinde Tokyo Olimpiyat Oyunları
Kovid-19 gölgesinde Tokyo Olimpiyat OyunlarıSporcular için ülkelerinden ayrılmadan önce Kovid-19 testlerinin negatif olması zorunlu tutuluyor. Oyunlara denizaşırı seyirci kabul edilmeyecek, yurt içinden seyirciler için de müsabakalara maksimum 10 bin kişi olacak şekilde yüzde 50 kapasite sınırı getirilmesi planlanıyor. Olimpiyat yerleşkelerinde bulunan herkes maske takmak zorunda ve sporcular her gün tükürük testine tabi tutulacak.
Ayvalık açıklarında 49 düzensiz göçmen kurtarıldı
Ayvalık açıklarında 49 düzensiz göçmen kurtarıldıBalıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında, Yunanistan unsurlarınca içinde bulundukları lastik bot Türk kara sularına itilen 49 sığınmacı karaya çıkarıldı.
22.06.2021Gündem
Pazarkuleli Meryem
Pazarkuleli MeryemDünyada zorla yerinden edilmiş insan sayısı 2020 yılında 80 milyonu aştı.
20.06.2021Gündem
'Sığınsınlar ama bizim ülke olmaz'
'Sığınsınlar ama bizim ülke olmaz'Ipsos tarafından Dünya Mülteci Günü’ne özel gerçekleştirilen küresel araştırmaya göre mültecilere karşı tutumlarda kamuoyunda karışık bir resim çiziliyor.
20.06.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: Hazımsızlığın ürünüdür
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: Hazımsızlığın ürünüdürGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nun açılışında konuşma yaptı. Türkiye ile ilgili eksen tartışmalarına noktayı koyan Erdoğan, ' Güvenlik Konseyi'nin daha kapsayıcı bir yapıya kavuşturulması gerekiyor. Reform taleplerini dile getiren ülkeleri dışlamaya yönelik gizli - açık baskılar da olabilir. Türkiye ile söylenen eksen tartışmaları bu hazımsızlığın ürünüdür. Tüm insanlık adına hakkı ve adaleti sağlamaya devam edeceğiz. Bunun uzun bir süreç olduğunun bilincindeyiz..' dedi.
18.06.2021Siyaset
Türk kara sularına itilen 8 sığınmacı kurtarıldı
Türk kara sularına itilen 8 sığınmacı kurtarıldıBalıkesir'de, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 8 sığınmacı karaya çıkarıldı.
14.06.2021Gündem
HDP'ye kapatma davası! Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'ndan açıklama
HDP'ye kapatma davası! Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'ndan açıklamaHDP’nin kapatılması istemiyle açılan davaya ilişkin süreç hakkında bilgi veren Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, “451 kişi hakkında siyasi yasak isteniyor. 69 kişi de parti üyesi olarak terör örgütü lehine konuşmaları olduğu için iddianamede yer alıyor. Ayrıca HDP’nin banka hesaplarına da tedbir konulması talep edildi. 15 gün içinde Anayasa Mahkemesi’nden karar çıkması bekleniyor" dedi.
10.06.2021Gündem
İstanbullu sığınmacıları tehdit olarak algılıyor
İstanbullu sığınmacıları tehdit olarak algılıyorTürkiye Sosyal, Ekonomik ve Siyasal Araştırmalar Vakfı’nın (TUSES) Heinrich Böll Vakfı’nın desteğiyle gerçekleştirdiği ‘İstanbul’daki Suriyeli Sığınmacılara Yönelik Algı ve Tutumlar Araştırması’na göre, İstanbul sakinleri, Suriyelileri kültürel açıdan ötekileştiriyor ve sosyal ilişki kurmaktan kaçınıyor.
8.06.2021Gündem
Yunanistan, Türkiye üzerinden yapılan başvuruları kabul etmeyecek
Yunanistan, Türkiye üzerinden yapılan başvuruları kabul etmeyecekYunanistan'ın Türkiye üzerinden yapılan sığınma başvurularını kabul etmeyeceği bildirildi. Yunanistan, sık sık Ege'de sığınmacıları yasa dışı şekilde Türkiye'ye "geri itme" vakalarıyla gündeme geliyor.
7.06.2021Dünya
Son dakika... NATO'dan Türkiye mesajı! 'Fazlasıyla önemli bir müttefik'
Son dakika... NATO'dan Türkiye mesajı! 'Fazlasıyla önemli bir müttefik'Son dakika haberine göre, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin önemli bir ortak olduğunu vurgulayarak, terör örgütü DEAŞ'la mücadeleden sonra da İttifak'ın güney sınırında istikrarın sağlanması için birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
4.06.2021Dünya
İngiltere'de mahkeme, sığınmacı kampının "yasa dışı" olduğuna hükmetti!
İngiltere'de mahkeme, sığınmacı kampının "yasa dışı" olduğuna hükmetti!İngiltere'de yüksek mahkeme, İçişleri Bakanlığının yüzlerce sığınmacıyı eski bir askeri kışlada barındırma kararının "hukuka aykırı" olduğuna karar verdi. Üst düzey İçişleri Bakanlığı yetkilileri, şubatta milletvekillerine yaptığı açıklamada, bu yılın başlarında kışlada Kovid-19 salgını sırasında yaklaşık 200 kişinin hastalığa yakalandığının tespit edildiğini bildirmişti.
3.06.2021Dünya
Myanmar koronavirüsün yeni merkez üssü olabilir!
Myanmar koronavirüsün yeni merkez üssü olabilir!Myanmar'da askeri darbenin ardından yaşanan iç çatışmalar ve insani kriz nedeniyle ülkenin yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yeni merkez üssü olabileceği uyarısı yapıldı.
3.06.2021Dünya
Mülteci Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mülteci Kime Denir?
Mülteci Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mülteci Kime Denir?Tarih boyunca insanlar sürekli yer değiştirmişler ya da değiştirmek durumunda bırakılmışlardır. İnsanların yer değiştirme sebepleri bazen yeni bir yurt edinmek için olmaktadır. Bazen de insanlar ülkelerinde devam eden savaşlardan dolayı eziyet görmekten korktukları için yer değiştirmektedirler. Bu durumda bu insanlara mülteci adı verilmektedir. Peki, mülteci ne demek, TDK sözlük anlamı ne ifade etmektedir? Mülteci diye kime denmektedir. İşte, mülteci kavramı hakkındaki hususlar.
28.05.2021Eğitim
İzmir'de 32 düzensiz göçmen kurtarıldı
İzmir'de 32 düzensiz göçmen kurtarıldıİzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında, Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 32 sığınmacı karaya çıkarıldı.
17.05.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

yunanistansığınmacıtürkiyegöçmenizmir

Sığınmacı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.