Sikke

Sikke

Son dakika sikke haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sikke gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sikke haber sayfamızda...

Sikke

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 970 sikke haberi bulunmuştur.
Son dakika... Satın aldıkları evden hazine çıktı
Son dakika... Satın aldıkları evden hazine çıktıİçindeki eşyalarla alınan ev için 130 bin euro ödediler. Üç reçel kavanozuyla bir kasada bulunan külçe altın ve yüzlerce altın sikkenin değeri ise 650 bin euro.
19.04.2021Dünya
Selçuk'ta tarihi eser operasyonuna 2 gözaltı
Selçuk'ta tarihi eser operasyonuna 2 gözaltıİzmir’in Selçuk ilçesinde polisin düzenlediği operasyonda, çeşitli tarihi dönemlere ait 50 gümüş ve bronz sikke ile çok sayıda eser ele geçirildi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
15.04.2021Gündem
İhbar üzerine harekete geçildi! Tam 120 parça
İhbar üzerine harekete geçildi! Tam 120 parçaDenizli'de polis ekiplerince düzenlenen operasyonda 120 parça tarihi eser ele geçirildi.
12.04.2021Gündem
Ankara'da kaçakçılık operasyonlarında 40 zanlı gözaltına alındı
Ankara'da kaçakçılık operasyonlarında 40 zanlı gözaltına alındıBaşkentte kaçakçılıkla mücadele kapsamında son bir haftada düzenlenen operasyonlarda 40 zanlı gözaltına alındı, çok sayıda kaçak ürün ele geçirildi.
12.04.2021Gündem
Son dakika: Hazine bulduğunu sandı, hayatının şokunu yaşadı!
Son dakika: Hazine bulduğunu sandı, hayatının şokunu yaşadı!Son dakika haberine göre, evinin bahçesine gömülmüş hazine bulduğunu sanan adam, hızla toprağı kazmaya devam etti. Ancak bulduğu şey karşısında hayatının şokunu yaşadı.
11.04.2021Dünya
Kilis'te 544 sikke ele geçirildi
Kilis'te 544 sikke ele geçirildiKilis'te, Suriye'den gelen bir çekiciye gizlenmiş 544 sikke ele geçirildi.
8.04.2021Gündem
Mersin'de tarihi eser niteliğinde 56 sikke ve 7 obje ele geçirildi
Mersin'de tarihi eser niteliğinde 56 sikke ve 7 obje ele geçirildiMersin'in merkez Toroslar ilçesinde, Bizans dönemine ait olduğu değerlendirilen 56 bronz sikke ve 7 metal obje ele geçirildi.
8.04.2021Gündem
Kahramanmaraş'ta 30 sikke ile tarihi 10 obje ele geçirildi
Kahramanmaraş'ta 30 sikke ile tarihi 10 obje ele geçirildiKahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde, Orta Çağ dönemine ait olduğu değerlendirilen 30 sikke ile tarihi eser niteliğindeki 10 obje ele geçirildi.
6.04.2021Gündem
Malatya'da tarihi eser operasyonu
Malatya'da tarihi eser operasyonuMalatya'da tarihi eser olduğu değerlendirilen kılıç, sikke, heykel ve mühür ele geçirildi, olayla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.
31.03.2021Haberler
Malatya'da ele geçirildi! Bizans dönemine ait...
Malatya'da ele geçirildi! Bizans dönemine ait...Malatya'da tarihi eser olduğu değerlendirilen kılıç, sikke, heykel ve mühür ele geçirildi, olayla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.
31.03.2021Gündem
Şaşkınlık yarattı! Tuzla'da sular çekilince ortaya çıktı
Şaşkınlık yarattı! Tuzla'da sular çekilince ortaya çıktıMarmara Denizi'ndeki suların çekilmesinden dolayı, M.Ö 74 yılında Roma toprağı olan ve tarihte birçok imparatorluğun kültürüne ev sahipliği yapan Tuzla'da, tarihi kalıntılar su üstüne çıktı. Tuzla Belediyesi’nin destekleri ile tarih üzerine çalışmalar yapan ve Tuzla Tarihi kitabının yazarı Tarihçi Mustafa Özdemir, ortaya çıkan sıralı kayalıkların, liman kalıntıları olabileceğini belirtti.
28.03.2021Haberler
Şaşkınlık yarattı! Tuzla'da sular çekilince ortaya çıktı
Şaşkınlık yarattı! Tuzla'da sular çekilince ortaya çıktıMarmara Denizi'ndeki suların çekilmesinden dolayı, M.Ö 74 yılında Roma toprağı olan ve tarihte birçok imparatorluğun kültürüne ev sahipliği yapan Tuzla'da, tarihi kalıntılar su üstüne çıktı. Tuzla Belediyesi’nin destekleri ile tarih üzerine çalışmalar yapan ve Tuzla Tarihi kitabının yazarı Tarihçi Mustafa Özdemir, ortaya çıkan sıralı kayalıkların, liman kalıntıları olabileceğini belirtti.
28.03.2021Gündem
Tam 1306 parça! Hepsi ele geçirildi
Tam 1306 parça! Hepsi ele geçirildiYozgat'ın Sarıkaya ilçesinde, jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda farklı dönemlere ait 1306 parça tarihi eser ele geçirildi, 1 kişi gözaltına alındı.
16.03.2021Gündem
Kadıköy ve Fatih'te tarihi eser operasyonu!
Kadıköy ve Fatih'te tarihi eser operasyonu!İstanbul Kadıköy ve Fatih'te 3 adrese düzenlenen operasyonda 284 adet tarihi eser ele geçirildi. Kaçak tarihi eser toplayan ve satanlara yönelik operasyonda 3 şüpheli hakkında işlem yapıldı. Ele geçirilen eserler ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sergilendi.
10.03.2021Gündem
Hatay'da 10 bin 829 sikke ele geçirildi
Hatay'da 10 bin 829 sikke ele geçirildiHatay'ın Samandağ ve Kırıkhan ilçelerinde, tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen 10 bin 829 sikke ve 6 heykelcik ele geçirildi, 3 şüpheli gözaltına alındı.
8.03.2021Gündem
Otomobilde ele geçirildi! Roma ve Bizans dönemine ait
Otomobilde ele geçirildi! Roma ve Bizans dönemine aitManisa'nın Salihli ilçesinde yapılan operasyonda; Roma ve Bizans dönemine ait toplam 1646 parça tarihi eser ele geçirildi.
1.03.2021Gündem
Kazdıkça çıkıyor! Trabzon'da otopark kazısında heyecanlandıran keşif
Kazdıkça çıkıyor! Trabzon'da otopark kazısında heyecanlandıran keşifKentte otopark için kazı yapılan alanda arkeolojik kalıntılara ulaşılmaya devam ediliyor. Alanda sürdürülen kazılarda farklı kalıntılara da ulaşılması bekleniyor. İşte haberin ayrıntıları...
1.03.2021Gündem
Trabzon’da otopark kazısında her yerden tarihi yapılar çıkıyor
Trabzon’da otopark kazısında her yerden tarihi yapılar çıkıyorTrabzon'da otopark için kazı yapılan alanda farklı dönemlere ait arkeolojik kalıntılara ulaşılmaya devam ediliyor. Roma İmparatoru Hadrianus dönemine ait olduğu düşünülen şehrin ilk sur duvar, örme sütun ile Geç Bizans dönemine ait hendek duvarları kalıntılarının ardından, Roma ve Bizans dönemlerine ait 4 sikke, 1 şamdan ve çok sayıda seramik parçasının yer aldığı arkeolojik kalıntılara ulaşıldı. Alanda sürdürülen kazılarda farklı kalıntılara da ulaşılması bekleniyor.
1.03.2021Gündem
Sahte içki ve kaçakçılık operasyonunda 4 zanlı tutuklandı
Sahte içki ve kaçakçılık operasyonunda 4 zanlı tutuklandıSon dakika gelen habere göre; Muğla'da sahte içki, tarihi eser ve kaçakçılık operasyonunda gözaltına alınan 9 şüpheliden 4'ü tutuklandı.
1.03.2021Gündem
Bursa'nın Türk İslam Eserleri Müzesi ziyaretçilerini tarih yolculuğuna çıkarıyor
Bursa'nın Türk İslam Eserleri Müzesi ziyaretçilerini tarih yolculuğuna çıkarıyorBursa'nın ilk Osmanlı medreselerinden Yeşil Medrese'de 3 yıl süren restorasyonun ardından geçen aralık ayında yeniden açılan Türk İslam Eserleri Müzesi'nde 13. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar 1200 civarında eser sergileniyor.
26.02.2021Tatil
Herkesin merak ettiği ev! 'Daha kolay bulacak'
Herkesin merak ettiği ev! 'Daha kolay bulacak'Mersin'in Tarsus ilçesinde Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) gözetiminde 2016 yılında başlayıp bir yıl süren kazının yapıldığı evin, Google'ın haritalar hizmetinde 'gizemli ev' olarak işaretlenmesi vatandaşları memnun etti. Gizemli evi görmek isteyenlerin artık daha kolay bulacağını belirten İlker Soyal, "Burayı merak edip gelenler oluyor. Çoğu insan bulamıyor. Google haritalara işaretlenmesi ile vatandaşlar daha kolay bulacak. Biz de merak ediyorduk. Haritalara girince direk eve getirdi" dedi.
22.02.2021Haberler
Herkesin merak ettiği ev! 'Daha kolay bulacak'
Herkesin merak ettiği ev! 'Daha kolay bulacak'Mersin'in Tarsus ilçesinde Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) gözetiminde 2016 yılında başlayıp bir yıl süren kazının yapıldığı evin, Google'ın haritalar hizmetinde 'gizemli ev' olarak işaretlenmesi vatandaşları memnun etti. Gizemli evi görmek isteyenlerin artık daha kolay bulacağını belirten İlker Soyal, "Burayı merak edip gelenler oluyor. Çoğu insan bulamıyor. Google haritalara işaretlenmesi ile vatandaşlar daha kolay bulacak. Biz de merak ediyorduk. Haritalara girince direk eve getirdi" dedi.
22.02.2021Gündem
Gazi İsminin Anlamı Nedir? Gazi Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?
Gazi İsminin Anlamı Nedir? Gazi Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?İsim olarak kullanıldığı çok fazla bilinmese bile Gazi adı erkek çocukları için değerlendirilir. Özellikle derin ve etkili anlama üzerinden sevilen bir isim olduğunu söylemek mümkün. Peki Gazi isminin anlamı nedir? Gazi ne demek, hangi anlama gelir? İşte bu konuda merak edilenler.
19.02.2021Eğitim
Mersin’deki 'gizemli ev' Google haritalarda çıktı!
Mersin’deki 'gizemli ev' Google haritalarda çıktı!Mersin’de, Milli İstihbarat Teşkilatı gözetiminde 2016 yılında başlayıp bir yıl süren kazının yapıldığı ev, Google'ın haritalar hizmetinde, 'gizemli ev' olarak işaretlendi.
19.02.2021Gündem
Tarihi sikkeleri jandarmaya satarken yakalandılar
Tarihi sikkeleri jandarmaya satarken yakalandılarBursa'da tarihi eser niteliği taşıyan 394 adet sikkeyi satmak isteyen 4 kişi, jandarma tarafından yakalandı.
16.02.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

sikketarihi eseroperasyonmersinbizans

Sikke ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.