Silahlı İnsansız Hava Aracı

Silahlı İnsansız Hava Aracı

Son dakika silahlı insansız hava aracı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan silahlı insansız hava aracı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan silahlı insansız hava aracı haber sayfamızda...

Silahlı İnsansız Hava Aracı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 996 silahli insansiz hava araci haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi: Türkiye'nin SİHA başarısı bu kez Japon basınında! İşte müşteriler...
Son dakika haberi: Türkiye'nin SİHA başarısı bu kez Japon basınında! İşte müşteriler... Türkiye ile Polonya arasında imzalanan 24 adet Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracı anlaşmasının yankıları sürerken, Japon basını, Bayraktar TB2'lerin yeni potansiyel müşterilerini yazdı.
28.05.2021Dünya
AK Parti'li Kırkpınar: 'Polonya'ya savunma sanayi ihracatı, Türkiye'nin kaydettiği ilerlemeyi gösteriyor'
AK Parti'li Kırkpınar: 'Polonya'ya savunma sanayi ihracatı, Türkiye'nin kaydettiği ilerlemeyi gösteriyor'AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Polonya'ya savunma sanayi ihracatı yapılmasının, Türkiye'nin kaydettiği ilerlemeyi ortaya koyduğunu söyledi.
25.05.2021Siyaset
AK Parti'li Aydemir Polonya'ya SİHA ihracından büyük mutluluk duyduğunu söyledi
AK Parti'li Aydemir Polonya'ya SİHA ihracından büyük mutluluk duyduğunu söylediAK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Polonya'ya Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) satılacak olmasından dolayı büyük sevinç yaşadığını açıkladı.
25.05.2021Siyaset
Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar: Bu gurur milletimizin
Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar: Bu gurur milletimizinBaykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Türkiye'nin ilk milli ve özgün Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) Bayraktar TB2'nin Polonya'ya ihraç edilmesine ilişkin anlaşmayı sosyal medya hesabından, "Bu gurur milletimizin." ifadesi ile duyurdu.
24.05.2021Ekonomi
Bayraktar TB2 SİHA'lar Avrupa Birliği semalarında uçacak
Bayraktar TB2 SİHA'lar Avrupa Birliği semalarında uçacakTürkiye'nin ilk milli ve özgün Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) Bayraktar TB2, Polonya'ya ihraç edilecek.
24.05.2021Haberler
Son dakika: Erdoğan 'tarihte ilk kez' diyerek duyurdu! İmzalar atıldı...
Son dakika: Erdoğan 'tarihte ilk kez' diyerek duyurdu! İmzalar atıldı...Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Duda ile ortak basın toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Türkiye, tarihinde ilk kez, NATO ve AB üyesi bir ülkeye insansız hava aracı ihraç edecektir." dedi. Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, Türkiye'nin bölgede ülkesinin en sağlam müttefiki olduğunu belirterek, "NATO çerçevesinde de iki ülke olarak dışardan gelebilecek tehditleri önleyebileceğimize inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.
24.05.2021Siyaset
Son dakika... Polonya Cumhurbaşkanı Ankara'da! Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat karşıladı
Son dakika... Polonya Cumhurbaşkanı Ankara'da! Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat karşıladıGelen son dakika haberine göre; Resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya gelen Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından resmi törenle karşılandı. Duda'nın ziyaretinin en önemli gündem maddesi SİHA'larla ilgili yapılacak anlaşma olacak.
24.05.2021Siyaset
23 Mayıs 2021 Günün Özeti Milliyet'te
23 Mayıs 2021 Günün Özeti Milliyet'te23 Mayıs 2021 Günün Özeti Milliyet'te
23.05.2021Haberler
NATO ülkesine ilk yerli ihraç!
NATO ülkesine ilk yerli ihraç!Polonya, Bayraktar TB2 SİHA alımına karar verdi. Böylece Türkiye, ilk kez bir NATO ülkesine yerli üretim SİHA’ları ihraç etmiş olacak
23.05.2021Dünya
Netanyahu, düşürdükleri SİHA'nın İran'a ait olduğunu iddia etti
Netanyahu, düşürdükleri SİHA'nın İran'a ait olduğunu iddia ettiİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran'ın ülkesine silahlı insansız hava aracı gönderdiğini ve İsrail ordusunun bunu düşürdüğünü öne sürdü.
20.05.2021Dünya
Azerbaycan ordusundan Bayraktar SİHA'larla tatbikat
Azerbaycan ordusundan Bayraktar SİHA'larla tatbikatBinlerce askerin katıldığı gövde gösterisinde Türkiye'nin ürettiği silahlı insansız hava araçları hangardan çıkıp havalandı, görüntüyü resmi hesaplar paylaştı.
18.05.2021Dünya
Son Dakika: Dünyada bir ilk! Türkiye lazer silahı ile fark attı...
Son Dakika: Dünyada bir ilk! Türkiye lazer silahı ile fark attı...Gelen son dakika haberine göre, Çin yapımı Wing Loong 2 tipi SİHA, ASELSAN yapımı 50 kW güç üreten lazer silahı tarafından vurulup düşürüldü. Bu haberi global bir savunma haberleri sitesi olan ArmyRecognition verdi. Bu gelişmeyi “Dünya savaş tarihinde bir ilk” diye duyurdular. İşte detaylar...
5.05.2021Gündem
Son Dakika: Resmen patlama yaptı! Gizli gizli aramışlar...
Son Dakika: Resmen patlama yaptı! Gizli gizli aramışlar...Gelen son dakika haberine göre, son dönemde adından çokça söz ettiren Türkiye’nin silahlı insansız hava aracı Bayraktar TB2'yi en çok Ermeniler merak etti. Bayraktar TB2, Google’da son 1 yılda en fazla Ermenistan’dan aratıldı. Sıralamada Yunanistan'ın yeri dikkat çekerken, aramaların arttığı dönem gözlerden kaçmadı. İşte haberin detayları...
1.05.2021Gündem
Yunan medyasında Aksungur korkusu: Türkiye'nin silahları kafamızı karıştırıyor
Yunan medyasında Aksungur korkusu: Türkiye'nin silahları kafamızı karıştırıyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından üretilen Aksungur Silahlı İnsansız Hava Aracı'nın kabiliyet gücü, Yunan medyasında endişeye yol açtı. Aksungur'un özelliklerini duyan Yunan spiker, 'Türkiye'nin silahları artık kafamızı karıştırıyor çünkü her ay yeni bir silah üretileceğini duyuruyorlar. Onları dikkatlice izlemeliyiz' dedi.
28.04.2021Haberler
Son dakika... SİHA testlerinin anlamı! Yüksek değerli hedeflere derin darbe
Son dakika... SİHA testlerinin anlamı! Yüksek değerli hedeflere derin darbeBugünlerde Türkiye’nin milli güvenlik gündemi, Irak’ın kuzeyindeki PKK terör hedeflerine yönelik sınır-ötesi harekât, F-35 programı iştirakinin resmen sona ermesi gibi gündemlere yoğunlaşırken, başarıyla tamamlanan iki silahlı insansız hava aracı (SİHA) testi, Türk savunma sanayiinin söz konusu alanda yeni bir aşamaya geçmek üzere olduğuna işaret ediyor. Uzmanlara göre; Akıncı’nın SOM seyir füzesi taşıma kapasitesi, sistemi, yüksek değerli hedefler karşısında “derin darbe” (deep strike) yeteneğiyle donatabilecek potansiyele sahip.
28.04.2021Teknoloji
25 Nisan 2021 Günün Özeti Milliyet'te
25 Nisan 2021 Günün Özeti Milliyet'te25 Nisan 2021 Günün Özeti Milliyet'te
25.04.2021Haberler
Aksungur SİHA'dan tam isabet!
Aksungur SİHA'dan tam isabet!Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), KGK-SİHA-82 ile 30 kilometre menzille başarılı bir atış gerçekleştiren AKSUNGUR Silahlı İnsansız Hava Aracı'nın (SİHA) menzilinin, yakın zamanda 45 kilometreye çıkarılarak yeni bir başarı daha elde edilmesinin hedeflendiğini bildirdi.
25.04.2021Teknoloji
Selçuk Bayraktar paylaştı! İlk atışında tam isabet
Selçuk Bayraktar paylaştı! İlk atışında tam isabetBAYKAR tarafından yerli ve milli imkânlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) 22 Nisan 2021 tarihinde yapılan ilk atış testini başarıyla tamamladı. Roketsan tarafından milli olarak geliştirilen akıllı mühimmatlar MAM-C, MAM-L ve ilk kez kullanılan MAM-T hedefleri başarıyla vurdu.
22.04.2021Teknoloji
Son dakika haberi: Elon Musk'a mektup yazdılar! Büyük korku...
Son dakika haberi: Elon Musk'a mektup yazdılar! Büyük korku...Gelen bir son dakika haberine göre; ABD’deki Ermeni ve Yunan lobileri, Elon Musk’ın şirketi ile haziranda uzaya fırlatılacak olan 5B uydumuzu engellemek için, ABD Havacılık İdaresine mektup yazdı.
16.04.2021Dünya
Kanada’nın ambargosuna Aselsan’dan yanıt
Kanada’nın ambargosuna Aselsan’dan yanıtSİHA Bayraktar TB2’ye parça üretimi yapan Kanada, geçen yıl askıya aldığı Türkiye’ye yönelik askeri ihracat izinlerini iptal etti.
14.04.2021Siyaset
Son dakika: Türk SİHA'ları dünyada yine gündemde! Amerikan itirafı
Son dakika: Türk SİHA'ları dünyada yine gündemde! Amerikan itirafıGelen bir son dakika haberine göre; Amerikalı siyaset bilimci Francis Fukuyama, Türkiye'nin son yıllarda ürettiği silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) günümüz savaş taktiklerini değiştirdiğine dikkat çekerek, "SİHA'lar 2020'de Türkiye'nin bölgesel bir güç olarak yükselmesine önemli katkı yaptı." ifadesini kullandı.
7.04.2021Dünya
Son dakika: Binlerce kilometre uzaklıktaki evinden savaşın kaderini değiştirdi! 'Rahatsız oldular'
Son dakika: Binlerce kilometre uzaklıktaki evinden savaşın kaderini değiştirdi! 'Rahatsız oldular'Gelen bir son dakika haberine göre; Suriye, Libya ve Dağlık Karabağ savaşlarında oynadığı rolle dünyanın gündeminden düşmeyen Türk SİHA'ları, bu kez ABD yayın organı Bloomberg'de özel bir habere konu oldu.
6.04.2021Dünya
Yeni SİHA TB3 ve bütün dünyanın dikkatini çeken özellikleri
Yeni SİHA TB3 ve bütün dünyanın dikkatini çeken özellikleriSelçuk Bayraktar TB3'ün özelliklerini anlattı. Yeni SİHA hakkında merak edilen bütün konular açıklığa kavuşmuş oldu.
5.04.2021Haberler
Donbass ve Kırım masada olacak
Donbass ve Kırım masada olacakUkrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’nin, 10 Nisan’da Türkiye’ye gelerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesi bekleniyor. Ziyarette, Ukrayna ve Rusya arasında Donbass’ta artan gerginlik, Kırım’daki son durum ve Ankara-Kiev arasındaki savunma, askeri iş birliği konuları ele alınacak
4.04.2021Dünya
Bayraktar TB3'te örneği olmayan özellik! Kanatları...
Bayraktar TB3'te örneği olmayan özellik! Kanatları...Gelen bir son dakika haberine göre; BAYKAR Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, TCG Anadolu gemisine iniş yapabilecek olan Bayraktar TB3 SİHA'ların özelliklerini paylaştı. Bayraktar, "TB3 diye uçak gemisine inip/kalkan ve o sınıfta benzeri olmayan bir uçak geliştiriyoruz. Kanatları katlanıyor, uçak gemisine iniyor, 1200 kilogram civarında, daha ağır mühimmatlar taşıyabiliyor" ifadelerini kullandı.
3.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

sihason dakika haberlerBayraktar TB2Polonyainsansız hava aracı

Silahlı İnsansız Hava Aracı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.