Sina Yarımadası

Sina Yarımadası

Son dakika Sina Yarımadası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sina Yarımadası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sina Yarımadası haber sayfamızda...

Sina Yarımadası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 247 sina yarımadası haberi bulunmuştur.
Nil Nehri’ne kamyon düştü: 2 ölü
Nil Nehri’ne kamyon düştü: 2 ölüMısır'da Nil Nehri’ne düşen kamyonda bulunan 2 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, kayıp 8 kişi için ise arama çalışmalarının devam ettiği açıklandı.
11.01.2022Dünya
Mısır'da katliam gibi kaza: 16 ölü, 18 yaralı
Mısır'da katliam gibi kaza: 16 ölü, 18 yaralıMısır'ın Sina Yarımadası'ndaki otoyolda yolcu otobüsünün minibüse çarpması sonucu meydana gelen kazada 16 kişi hayatını kaybetti, 18 kişi de yaralandı.
8.01.2022Dünya
İsrail Hakkında Bilgiler; İsrail Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
İsrail Hakkında Bilgiler; İsrail Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkıİsrail veya resmi adı ile İsrail Devleti, Batı Asya'da ve Kızıldeniz'in kuzeyinde yer alan bir ülkedir. Kuzeyinde Lübnan, kuzeydoğusunda Suriye, doğusunda Ürdün ve hem batı hem de doğusunda yer alan Filistin toprakları Gazze Şeridi ve Bati Şeridinin de aynı zamanda komşusudur. İsrail'in yüz ölçümü küçük olmasına rağmen içerisinde farklı coğrafi çeşitlikler görünmektedir. İsrail'in teknoloji ve bilim merkezi Tel Aviv, başkenti ise Kudüs'tür. Ancak İsrail Devletinin Kudüs üzerindeki gücü birçok devlet tarafından tanınmamakta ve yok sayılmaktadır. İşte, İsrail hakkında merak edilen tüm detaylar.
5.01.2022Dünya
Tur Suresi Oku: Tur Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Diyanet Meali
Tur Suresi Oku: Tur Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Diyanet MealiTur Suresi adını Tevrat’ın meşhur 10 emrinin Hz. Musa’ya indirildiği bölge olduğuna inanılan Tur Dağı’ndan almaktadır. Bu dağ, Sina yarımadası sınırları içinde bulunmaktadır. Kur'an-ı Kerim'in 52. suresi olan Tur Suresi toplamda 49 ayetten oluşur. Okuması faziletli sureler arasında yer alır. Tur Suresinde Allah’a inanmayanların cehennemde yanmalarından, Allah’a inananların cennete gideceklerinden, cennetin nimetlerinden bahsedilir. Tur Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, fazileti, diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
30.11.2021Sureler
Dünyanın dalış cenneti Şarm el Şeyh
Dünyanın dalış cenneti Şarm el ŞeyhMısır'ın Sina yarımadasında ve Kızıldeniz kıyısında yer alan Şarm el Şeyh, bölgenin en önemli turizm rotası olma özelliği taşıyor. Pandemi öncesi dönemde her yıl yüzbinlerce turisti ağırlayan Şarm el Şeyh aynı zamanda dalış tutkunları için de büyük öneme sahip. Dünyanın en güzel mercanlarına ev sahipliği yapan Kızıldeniz'in kıyısındaki bu tarihi şehir hem profesyonel hem de amatör dalgıçların yanı sıra su altı fotoğrafçılarının da çok sevdiği bir rota. Eşsiz plajlarının yanı sıra biyoçeşitliliğiyle de dikkat çeken Şarm el Şeyh, adeta çölün içindeki bir vahadır.
20.10.2021Tatil
Filistin'e bağlı Kudüs İşleri Bakanı'ndan İsrail çağrısı!
Filistin'e bağlı Kudüs İşleri Bakanı'ndan İsrail çağrısı!Filistin yönetimine bağlı Kudüs İşleri Bakanı Fadi el-Hedmi, İsrail güçlerinin Doğu Kudüs'teki Filistinlilere yönelik artan ihlallerine karşı uluslararası topluma acil müdahale çağrısında bulundu.
6.06.2021Dünya
Putin ve Sisi anlaştı, Rusya-Mısır uçuşları beş yıl sonra başlıyor
Putin ve Sisi anlaştı, Rusya-Mısır uçuşları beş yıl sonra başlıyor 200'den fazla yolcu taşıyan Rus uçağının 31 Ekim 2015'te düşmesiyle durdurulan seferler, Rusya ve Mısır liderlerinin telefon görüşmesiyle yeniden başlatılıyor.
23.04.2021Dünya
Süveyş Kaanlı'nın harita üzerindeki yeri - Süveyş Kanalı nerede, ne için kullanılıyor?
Süveyş Kaanlı'nın harita üzerindeki yeri - Süveyş Kanalı nerede, ne için kullanılıyor?Süveyş Kanalı nerede? Süveyş Kanalı'nı tıkayan 200 bin ton ağırlığındaki kargo gemisi dünya ticaretini felç etti. Sürüklenerek karaya oturan The Ever Given isimli konteyner gemisinin Süveyş Kanalı'nda sıkışması nedeniyle deniz trafiği durdu ve trafiğin geçişi olarak askıya alınmasına karar verildi. Peki, Süveyş Kanalı nerede? İşte Süveyş Kanalı'nın harita üzerindeki yeri.
26.03.2021Gündem
Mısır'da helikopter düştü: 7 ölü
Mısır'da helikopter düştü: 7 ölüSina Yarımadası'nda 'Çok Uluslu Gözlem Gücü' ekiplerini taşıyan bir helikopter Ürdün sınırına yakın bir noktada yere çakıldı. Ölenlerin beşinin ABD, diğerlerinin ise Fransa ve Çekya vatandaşı olduğu bildiriliyor.
12.11.2020Dünya
Sina Dağı Nerededir, Nasıl Oluşmuştur? Yüksekliği Ve Diğer Özellikleri
Sina Dağı Nerededir, Nasıl Oluşmuştur? Yüksekliği Ve Diğer ÖzellikleriDağlar, yeryüzündeki en ilgi çekici yer şekilleri olarak tüm görkemleriyle geçmişten günümüze zamana meydan okuyorlar. Tarih boyunca önemli olayların cereyan ettiği bazı dağlar ise diğerlerinden bu farklı özellikleriyle ayrılıyor ve onlara daha başka değerler atfediliyor. Bu özel dağlardan biri de Sina Dağı. İşte Sina Dağı nerededir, nasıl oluşmuştur? Yüksekliği ve diğer özelliklerine dair tüm detaylar.
26.09.2020Tatil
Arap medyasında "İsrailli heyetin Abu Dabi'ye yaptığı ziyaretin" yansımaları
Arap medyasında "İsrailli heyetin Abu Dabi'ye yaptığı ziyaretin" yansımalarıİsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki mormalleşme anlaşması kapsamında Tel Aviv'den Abu Dabi'ye Suudi Arabistan hava sahası üzerinden dün gerçekleştirilen ilk direkt ticari uçuş Arap medyasında büyük yankı uyandırdı. İsrail ile ABD'li heyetin gerçekleştirdiği uçuş, BAE medyası tarafından "tarihi" diye nitelendirilirken, bölge gazetelerinden bazıları görece tarafsız bir dille haberi aktardı, normalleşmeye muhalif gazeteler ise eleştirel ve sert bir dille gelişmeyi duyurdu.
1.09.2020Dünya
Mısır Nerede? Mısır Hangi Kıtada, Dünyanın Hangi Bölgesinde Bulunuyor?
Mısır Nerede? Mısır Hangi Kıtada, Dünyanın Hangi Bölgesinde Bulunuyor?Tarihi ve kültürel bölümü ile beraber Mısır dünyanın en önemli ülkeleri arasında gelmektedir. Özellikle her sene yoğun yerli ve yabancı turist çeken bir ülkedir. Peki, Mısır nerede? Mısır hangi kıtada, dünyanın hangi bölgesinde bulunuyor? Tüm detayları sizler için derledik.
29.06.2020Eğitim
Mısır’ın gücü Libya’da cephe açmaya yeter mi?
Mısır’ın gücü Libya’da cephe açmaya yeter mi?Libya’da “Sirte satrancı” yaşanıyor. Türkiye’nin desteklediği Ulusal Mutabakat Hükümeti güçleri Sirte’yi almak için bastırırken, Halife Hafter’in gücü, karşı koymaya yetmiyor.
28.06.2020Dünya
'Mısır Cumhurbaşkanı'nın açıklamaları BM Antlaşması'na aykırı'
'Mısır Cumhurbaşkanı'nın açıklamaları BM Antlaşması'na aykırı'Libya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Muhammed el-Kablavi, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin Libya'ya yönelik askeri müdahale tehdidi içeren beyanlarının, Birleşmiş Milletler Antlaşması'na ve BM Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) kararlarına aykırı olduğunu belirtti.
21.06.2020Dünya
ABD, Sina Yarımadası'ndaki askerlerini çekmeyi değerlendiriyor
ABD, Sina Yarımadası'ndaki askerlerini çekmeyi değerlendiriyorABD'nin Mısır'ın Sina Yarımadası'nda konuşlu askerlerini çekmeyi değerlendirdiği bildirildi.
8.05.2020Dünya
ABD'den BAE ve Mısır'a 2,8 milyar dolarlık askeri satış
ABD'den BAE ve Mısır'a 2,8 milyar dolarlık askeri satışABD Dışişleri Bakanlığı, Mısır'a "AH-64 Apache" tipi helikopterlerini yenilemek üzere 2,3 milyar dolarlık ekipman satışına onay verdi.
7.05.2020Ekonomi
ABD'den dünyaya İran uyarısı: Karşı durun
ABD'den dünyaya İran uyarısı: Karşı durunABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, 5. Dünya Holokost Forumu'nda yaptığı konuşmada antisemitizmi gerekçe göstererek, İran’a karşı durma çağrısında bulundu.
23.01.2020Dünya
İngiltere'den yeşil ışık! 4 yıl sonra...
İngiltere'den yeşil ışık! 4 yıl sonra...İngiliz yönetimi yaklaşık 4 yıl sonra Mısır'ın turistik beldesi Şarm eş-Şeyh'e uçuşlar için yeşil ışık yaktı.
22.10.2019Ekonomi
ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi David Satterfield Türkiye'ye geldi
ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi David Satterfield Türkiye'ye geldiABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi David Satterfield  Ankara'ya geldi. Büyükelçi Satterfield'ı Ankara'ya getiren uçak, saat 19.00'da Esenboğa  Havalimanı'na indi. Satterfield'ı, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı  Jeffrey M. Hovenier karşıladı.
10.07.2019Siyaset
ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi David Satterfield Türkiye'ye geldi
ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi David Satterfield Türkiye'ye geldiABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi David Satterfield  Ankara'ya geldi. Büyükelçi Satterfield'ı Ankara'ya getiren uçak, saat 19.00'da Esenboğa  Havalimanı'na indi. Satterfield'ı, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı  Jeffrey M. Hovenier karşıladı.
10.07.2019Siyaset
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Satterfield oldu
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Satterfield olduDışişleri Bakanlığı'nın Ankara Büyükelçisi olarak atadığı David Satterfield, Senato tarafından da onaylandı.
28.06.2019Dünya
Kushner’in planı hiç ilgi görmedi
Kushner’in planı hiç ilgi görmediABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve danışmanı Jared Kushner, İsrail-Filistin meselesine çözüm iddiasıyla hazırlanan “Yüzyılın Anlaşması” planındaki ekonomi paketini açıkladı.
24.06.2019Dünya
Son dakika | 'Yüzyılın Anlaşması'nın detayları açıklandı! Tam 55 milyar dolar...
Son dakika | 'Yüzyılın Anlaşması'nın detayları açıklandı! Tam 55 milyar dolar...ABD'nin İsrail-Filistin meselesine çözüm iddiasıyla hazırladığı "Yüzyılın Anlaşması" planında, Filistin ve komşu ülkeleri kapsayan 50 milyar dolarlık yatırım fonu ve Batı Şeria ile Gazze'yi bağlayan 5 milyar dolarlık bir ulaşım koridorunun inşaatının olduğu belirtildi.
22.06.2019Ekonomi
Mısır'ı yasa boğan ölüm: Hayatını kaybetti
Mısır'ı yasa boğan ölüm: Hayatını kaybettiMısır'ın akil adamı olarak bilinen eski diplomat ve büyükelçi İbrahim Yusri, başkent Kahire'de hayatını kaybetti.
10.06.2019Dünya
Mısır’daki saldırıyı DEAŞ üstlendi
Mısır’daki saldırıyı DEAŞ üstlendiMısır’ın Sina Yarımadası'nda güvenlik noktasına düzenlenen 10 Mısır askerinin hayatını kaybettiği saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi.
5.06.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Sina Yarımadası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.