Sincan Uygur Özerk Bölgesi

Sincan Uygur Özerk Bölgesi

Son dakika Sincan Uygur Özerk Bölgesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sincan Uygur Özerk Bölgesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sincan Uygur Özerk Bölgesi haber sayfamızda...

Sincan Uygur Özerk Bölgesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 495 sincan uygur özerk bölgesi haberi bulunmuştur.
Keşfedilmemiş İsimler 2022: Duyulmamış, Zor Bulunan, Modern, Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri ve Anlamları (Değişik, Güzel İsimler)
Keşfedilmemiş İsimler 2022: Duyulmamış, Zor Bulunan, Modern, Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri ve Anlamları (Değişik, Güzel İsimler)Çocuk sahibi olmak isteyenler anne ve babalar için isim seçme konusu önemlidir. Bebeklerine güzel, ilginç isim vermek isteyen anne ve babalar anlamlarının da güzel olmasını isterler. Kulağa hoş gelen, etkileyici, enteresan, zor bulunan, henüz keşfedilmemiş ve duyulmamış isimler genellikle tercih edilir. Hayatı boyunca çocuklarının taşıyacağı ismi seçmek için anne ve babalar bu konuda derin bir araştırmaya giriyorlar. Nadir bulunan, modern, ilgi çekici, en güzel yeni isimleri erkek ve kız çocuklarına vermek için birbirinden güzel isimler bulunuyor. Duyulmamış, zor bulunan unisex en güzel erkek ve kız isimleri için “Keşfedilmemiş İsimler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
23.01.2022Bebek
Murat Ağca yazdı: Altı ayda ikinci olimpiyat!
Murat Ağca yazdı: Altı ayda ikinci olimpiyat!Pandemi nedeniyle bir yıl geç yapılan Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nın üzerinden henüz 6 ay geçmişken, şimdi de Kış Olimpiyat Oyunları heyecanını yaşayacağız. Peki 4-20 Şubat’ta düzenlenecek Pekin 2022’de bizleri neler bekliyor? İşte bu kışı ısıtacak o detaylar…
Çin'in Facebook ve Twitter'dan nasıl veri topladığı ifşa oldu
Çin'in Facebook ve Twitter'dan nasıl veri topladığı ifşa olduABD'nin önde gelen gazetelerinden Washington Post'un araştırmasında, Çin'in Facebook ve Twitter gibi sosyal medya devlerinden de bilgi topladığı ortaya çıktı.
1.01.2022Dünya
Biden’dan 768 milyar dolarlık savunma bütçesine onay
Biden’dan 768 milyar dolarlık savunma bütçesine onayBeyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden’ın 2022 mali yılı için 768 milyar dolarlık savunma harcamasına izin veren Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası'nı (NDAA) onayladığını bildirdi.
27.12.2021Ekonomi
Japonya, Pekin Olimpiyatlarına hükümet heyeti göndermeyecek
Japonya, Pekin Olimpiyatlarına hükümet heyeti göndermeyecekJaponya hükümeti, ABD'nin diplomatik boykot kararı ile gündeme gelen Pekin Kış Olimpiyatları'na hükümet heyeti gönderilmeyeceğini açıkladı. Japonya’yı Pekin'de yalnızca 3 olimpiyat yetkilisi temsil edecek.
24.12.2021Dünya
Çin'in YouTuberları propaganda için kullanma taktikleri
Çin'in YouTuberları propaganda için kullanma taktikleriÇin otoriter yönetim anlayışı, Uygurlar gibi azınlıklara yönelik uygulamalar ve Kovid-19 pandemisine müdahale gibi pek çok suçlamayla karşı karşıya.
19.12.2021Dünya
Avustralya, Pekin Olimpiyatları'nı boykot edecek!
Avustralya, Pekin Olimpiyatları'nı boykot edecek!Avustralya, ABD’nin Çin’de düzenlenecek 2022 Pekin Kış Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’na yönelik diplomatik boykot kararına katılacağını duyurdu.
8.12.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı'na videomesaj gönderdi. Salgının ekonomiye etkisine ilişkin konuşan Erdoğan, "Arz talep dengesizliği fiyatları artırdı. Emtia fiyatlarındaki olağan dışı seyir de dünyada enflasyonu tetikledi." dedi.
24.11.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı'na videomesaj gönderdi. Salgının ekonomiye etkisine ilişkin konuşan Erdoğan, "Arz talep dengesizliği fiyatları artırdı. Emtia fiyatlarındaki olağan dışı seyir de dünyada enflasyonu tetikledi." dedi.
24.11.2021Siyaset
Gerilimi tırmandıran görüntü! Televizyondan canlı yayınladılar
Gerilimi tırmandıran görüntü! Televizyondan canlı yayınladılarÇin'in Hindistan sınırına "H-6K" tipi uzun mesafe stratejik bombardıman uçağı konuşlandırdığı öne sürüldü.
16.11.2021Dünya
‘Ders alacak değiliz!’
‘Ders alacak değiliz!’Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu, Güvenlik Konseyi’nde Çin’in “Suriye’de insan hakları hukukuna uyma” çağrısını yanıtladı: “Uluslararası insan hakları hukukunu ve insani hukuku ihlal edenlerden ders alacak değiliz”
29.10.2021Dünya
BM Güvenlik Konseyi'nde Türkiye-  Çin gerilimi! Sizden ders alacak değiliz
BM Güvenlik Konseyi'nde Türkiye- Çin gerilimi! Sizden ders alacak değilizTürkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, Türkiye'ye "Suriye'de insan hakları hukukuna uyma" çağrısı yapan Çin'in BM Daimi Temsilci Yardımcısı'na, "Uluslararası insan hakları hukukunu ve insani hukuku ihlal edenlerden ders alacak değiliz." yanıtını verdi.
28.10.2021Dünya
Son dakika haberleri: Ruslar görüntüyü yayınladı! Ermenistan ordusu da var
Son dakika haberleri: Ruslar görüntüyü yayınladı! Ermenistan ordusu da varAltı ülkeden 4 bini aşkın asker sınıra yığıldı, füzeler ateşlendi, helikopterler bombardıman yaptı. Rus ordu televizyonu, müttefiklerin de getirildiği noktanın konumunu özellikle vurguladı.
22.10.2021Dünya
Birleşmiş Milletler'de Çin kavgası
Birleşmiş Milletler'de Çin kavgasıABD'nin başını çektiği ve Türkiye'nin de yer aldığı 43 ülkenin Uygur Türkleri açıklamasına Küba'nın öncülüğündeki 62 ülke karşı açıklamayla yanıt verdi. Pekin yönetimi ise, Washington'ın çabalarına 'siyasi dezenformasyon' nitelemesinde bulundu.
22.10.2021Dünya
Türkiye'nin de bulunduğu 43 ülkeden Çin'e 'Uygur Özerk Bölgesi' çağrısı
Türkiye'nin de bulunduğu 43 ülkeden Çin'e 'Uygur Özerk Bölgesi' çağrısıTürkiye'nin de aralarında bulunduğu 43 ülke, Birleşmiş Milletler'de (BM) Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine ve diğer Müslüman azınlıklara baskı ve şiddet uygulamakla suçlanan Çin'e, "BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri ve bağımsız gözlemcilerin bölgeye derhal ve engelsiz ziyaretine izin vermesi" çağrısı yaptı.
21.10.2021Dünya
Uluslararası Af Örgütü: BM Çin'e karşı harekete geçmeli
Uluslararası Af Örgütü: BM Çin'e karşı harekete geçmeliUluslararası Af Örgütü, Birleşmiş Milletler (BM) üyesi devletlere, Çin'in, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde süregelen ihlallerini güçlü şekilde kınaması, adalete ve hesap verebilirliğe zemin hazırlaması çağrısında bulundu.
12.10.2021Dünya
Son dakika haberler... Bu kez kepçeye astılar! Dünya dondu kaldı
Son dakika haberler... Bu kez kepçeye astılar! Dünya dondu kaldıSosyal medyadan paylaşılan görüntüler tüm dünyada yankı buldu, parçalanmış cesetlerin fotoğrafları sansürsüz yayınlanamadı.
6.10.2021Dünya
Çin'de eski polisten flaş Uygur Türkü itirafı
Çin'de eski polisten flaş Uygur Türkü itirafıÇin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde yaklaşık 10 yıl görev yaptıktan sonra ülkeyi terk eden Çinli eski polis memuru, tutukladıkları Uygur Türklerine "suçlarını" itiraf ettirene kadar işkence ettiklerini belirtti.
5.10.2021Dünya
AB: Çin ve AB anlaşmazlıklara rağmen birlikte çalışmalı
AB: Çin ve AB anlaşmazlıklara rağmen birlikte çalışmalıAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Çin ile AB'nin anlaşmazlıklara sahip olduğunu ancak birlikte çalışmaya devam etmeleri gerektiğini bildirdi.
28.09.2021Dünya
Son dakika haberler... Kriz patladı! Taliban Rusya'ya karşı
Son dakika haberler... Kriz patladı! Taliban Rusya'ya karşıAfganistan'da 15 Ağustos'ta Kabil'in düşmesiyle yönetimi ele geçiren Taliban'ın ikinci döneminde ilk büyük uluslararası kriz yaşanıyor. Binlerce silahlı militanın sınıra yığıldığını aktaran Rus medyası örgüte ateş püskürüyor.
28.09.2021Dünya
Çin'den 'Afganistan' mesajı
Çin'den 'Afganistan' mesajıÇin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) Afganistan'daki duruma ilişkin düzenlediği acil toplantıda, ülkenin "yeniden terör örgütlerinin sığınağı haline gelmemesi gerektiğini" vurguladı.
17.08.2021Dünya
İddia: Çin'in Dubai'de gizli gözaltı merkezi var!
İddia: Çin'in Dubai'de gizli gözaltı merkezi var!Çin'in Dubai'de gizli bir gözaltı merkezi bulunduğu iddia edildi.
16.08.2021Dünya
Son dakika haberleri: Asker indirdiler! Dünya saniye saniye izliyor
Son dakika haberleri: Asker indirdiler! Dünya saniye saniye izliyor10 bini aşkın askerin yanı sıra savaş uçakları havalandı, tanklar harekete geçti. Afganistan korkusu büyürken Rusya en büyük müttefiki Çin'le fay hatlarını sarstı.
11.08.2021Dünya
Çin ve Rusya'nın tatbikatı başladı
Çin ve Rusya'nın tatbikatı başladıÇin ve Rusya silahlı kuvvetlerinin, Çin'in kuzeyindeki Ningksia Huy Özerk Bölgesi'nde ortak askeri tatbikata başladığı bildirildi.
10.08.2021Dünya
Göz göre göre uçtu! Şok görüntüler...
Göz göre göre uçtu! Şok görüntüler...Otoyol kıyısında manzara izleyen ailenin üç üyesi otomobildeydi, bir anda hareket eden araç uçuruma yuvarlandı. Arka koltukta oturanlar kendilerini dışarı attı ancak ön koltukta oturan kadın o kadar şanslı değildi.
3.08.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Sincan Uygur Özerk Bölgesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.