Sisam Adası

Sisam Adası

Son dakika sisam adası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sisam adası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sisam adası haber sayfamızda...

Sisam Adası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 240 sisam adasi haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi: Marmara ve Doğu Anadolu bölgeleri için deprem uyarısı: 5 yıl içinde olabilir
Son dakika haberi: Marmara ve Doğu Anadolu bölgeleri için deprem uyarısı: 5 yıl içinde olabilirKuzey Anadolu Fayı’nın kırılmayan 2 segmenti olduğunu ve bu durumun Marmara ve Doğu Anadolu Bölgesi’ni tehdit ettiğini kaydeden Neotektonik ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Haluk Selim, beklenen İstanbul depreminin 2026’ya kadarki süreçte gerçekleşebileceğini söyledi. Öte yandan AFAD, son 10 yılda Türkiye'de 279 bin 357 depremin meydana geldiğini açıkladı. İşte haberin ayrıntıları...
17.08.2021Gündem
'Beklenen İstanbul depremi, 2026’ya kadar meydana gelebilir'
'Beklenen İstanbul depremi, 2026’ya kadar meydana gelebilir'Kuzey Anadolu Fayı’nın kırılmayan 2 segmenti olduğunu ve bu durumun Marmara ve Doğu Anadolu Bölgesi’ni tehdit ettiğini kaydeden Neotektonik ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Haluk Selim, beklenen İstanbul depreminin 2026’ya kadarki süreçte gerçekleşebileceğini söyledi. Selim, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki yapıların yüzde 40, Avrupa Yakası’ndaki yapıların ise yüzde 60 ölçeğinde risk taşıdığını söyleyerek kentsel dönüşüm projelerinin önemini vurguladı.
17.08.2021Gündem
Prof. Dr. Ercan: Bu bölge 6.9 büyüklüğünde deprem üretmeye gebe
Prof. Dr. Ercan: Bu bölge 6.9 büyüklüğünde deprem üretmeye gebeİzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında sabaha karşı 4,2 büyüklüğünde depremin ardından 47 sarsıntı daha oldu. Jeofizik Yüksek Mühendisi, Deprem Bilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Bu bölge, yeniden toparlanarak 6.8- 6.9 büyüklüğünde bir deprem üretmeye gebe" dedi.
22.07.2021Gündem
Kandilli son depremler: Deprem mi oldu? 11 Mayıs nerede deprem oldu?
Kandilli son depremler: Deprem mi oldu? 11 Mayıs nerede deprem oldu?Son dakika depremler araştırılıyor. Vatandaşlar bulundukları bölgede deprem olup olmadığını sorguluyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD Türkiye'de ve yakın çevresinde meydana gelen son depremleri listelemeye devam ediyor. Peki, bugün deprem oldu mu? 11 Mayıs son depremler listesi ve ayrıntılar...
11.05.2021Gündem
Son depremler: Deprem mi oldu AFAD - Kandilli? 22 Nisan deprem listesi
Son depremler: Deprem mi oldu AFAD - Kandilli? 22 Nisan deprem listesiSon dakika deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD Türkiye'de meydana gelen depremleri listeliyor. Vatandaşlar ise bulundukları bölgede deprem olup olmadığını AFAD ve Kandilli Rasathanesi deprem listesine bakarak kontrol ediyor. Peki bugün deprem oldu mu? En son nerede, kaç şiddetinde deprem oldu?
22.04.2021Gündem
İzmir, hala depremlerin hedefinde
İzmir, hala depremlerin hedefindeSon aylarda İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesi’nde yaşanan depremlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Altınbaş Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeki Hasgür, tehlikenin henüz geçmediğine dikkat çekti.
6.03.2021Ege
Vatandaş yıkım  kararına tepki verdi
Vatandaş yıkım kararına tepki verdiKaraburun’a bağlı Bozköy’de bulunan ve ilçenin simge yapıları arasında yer alan, tarihi cami için yıkım kararı verilmesi vatandaşların tepkisini çekti.
10.02.2021Ege
Son dakika... Olası Marmara depremi için bölgeyi açıkladı, orayı işaret etti
Son dakika... Olası Marmara depremi için bölgeyi açıkladı, orayı işaret ettiJeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Marmara Bölgesi’nde büyük depremin Tekirdağ’da olacağını iddia etti. Ercan, 'Kimse Tekirdağ depreminden söz etmiyor herkes İstanbul diyor. Oysaki büyük deprem Tekirdağ’da olacak. Marmara Ereğlisi’nin beklediği depremin yıkım kuvveti de 9 olacaktır. İstanbul’da beklenen depremde açığa çıkacak güç 4,3 atom bombası gücünde olacak ama Marmara Ereğlisi’nde olacak olan depremde açığa çıkacak güç ise 24 atom bombasına eş değer olacaktır' dedi.
19.11.2020Gündem
Son dakika deprem haberleri: Deprem mi oldu? Kandilli - AFAD nerede deprem oldu?
Son dakika deprem haberleri: Deprem mi oldu? Kandilli - AFAD nerede deprem oldu?Nerede deprem oldu? Son depremler, vatandaşların araştırdığı konuların başında yer alıyor. Kandilli Rasathanesi son dakika deprem listesinde Çorum, 4.1 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Diğer yandan Ege Denizi'nde de artçılar sürüyor. İşte, son dakika deprem listesi...
18.11.2020Gündem
'Olası Marmara depreminde, tsunami dalgaları 200 metre içeri girebilir'
'Olası Marmara depreminde, tsunami dalgaları 200 metre içeri girebilir'Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü'nde görevli Doç. Dr. Ergin Ulutaş, olası Marmara depreminde deniz içi heyelan olma ihtimali olduğunu ve ciddi tsunami etkisi olacağını belirterek, "Çok büyük boyutlu dalgalar yerine dalgayla beraber su ne kadar içeri girer bunu düşünmek lazım. Özellikle Marmara sanayi kuruluşlarının bol olduğu, limanların ve işletmelerin olduğu bir yer. Böyle bir yerde eğer dalgalar içeri girecek olursa 200 metre kadar girme ihtimali olası" dedi.
4.11.2020Gündem
Son dakika... Deprem mi oldu? Ege Denizi'nde artçılar devam ediyor! Kandilli Rasathanesi son depremler listesi (4 Kasım)
Son dakika... Deprem mi oldu? Ege Denizi'nde artçılar devam ediyor! Kandilli Rasathanesi son depremler listesi (4 Kasım)30 Ekim Cuma günü İzmir Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.9 şiddetindeki depremin ardından bölge birçok artçı deprem meydana geldi gelmeye de devam ediyor. Adeta beşik gibi sallanan Ege Denizi'nde meydana gelen depremlerin merkez üssü Kandilli Rasathanesi tarafından Sisam Adası olarak duyuruldu. İşte Son depremler listesi...
4.11.2020Gündem
Son depremler AFAD - Kandilli 3 Kasım 2020 | Deprem mi oldu, nerede deprem oldu?
Son depremler AFAD - Kandilli 3 Kasım 2020 | Deprem mi oldu, nerede deprem oldu?Deprem mi oldu, nerede deprem oldu? İzmir'de meydana gelen 6.6'lık depremin ardından çok sayıda artçı oldu. Vatandaşlar bulundukları bölgede deprem olup olmadığını araştırıyorlar. Kandilli Rasathanesi ve AFAD ölçümlerine göre 3 Kasım 2020 tarihinde meydana gelen depremler nerede oldu? İşte son depremler listesi.
3.11.2020Gündem
Son dakika... AFAD açıkladı! Tam 1230 kez...
Son dakika... AFAD açıkladı! Tam 1230 kez...İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), Ege Denizi İzmir Seferihisar açıklarındaki 6,6 büyüklüğündeki depreme ilişkin ön değerlendirme raporu yayımlandı.
2.11.2020Gündem
Depremin vurduğu Sisam Adası yaralarını sarmaya çalışıyor
Depremin vurduğu Sisam Adası yaralarını sarmaya çalışıyorEge Denizi'nde meydana gelen depremin ardından Sisam Adası'nda halk, bir yandan yaralarını sarmaya çalışırken, diğer yandan da hayatını kaybeden iki kişinin yasını tutuyor.
2.11.2020Dünya
Sisam'da deprem anı güvenlik kamerasında!
Sisam'da deprem anı güvenlik kamerasında!İzmir'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem, Türkiye'ye en yakın Yunan adalarından biri olan Sisam adasında da hissedildi. Sisam'da 2 çocuğun öldüğü, 19 kişinin yaralandığı deprem anı süpermarketin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
31.10.2020Haberler
Deprem yıktı tsunami yuttu
Deprem yıktı tsunami yuttuİzmir’in Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem kentte büyük yıkıma yol açtı. Atina’dan İstanbul’a kadar geniş alanda hissedilen deprem sonrası Seferihisar sokaklarında küçük ölçekli tsunami yaşandı. AFAD, 1’i boğulma olmak üzere 21 kişinin hayatını kaybettiğini, 799 kişinin de yaralandığını duyurdu. Yıkılan ve hasar gören 17 binada arama-kurtarma çalışmaları başlatıldı. Enkazın altından en az 70 kişi sağ kurtarıldı.
31.10.2020Gündem
Depremin merkez üssü Yunan adası Sisam'dan ilk görüntüler
Depremin merkez üssü Yunan adası Sisam'dan ilk görüntülerEge Denizi'nin Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Türkiye'ye en yakın Yunan adaların biri olan Sisam (Samos) adasında da hissedildi. Deprem, Sisam'da bazı kilise ve evlerde hasara neden oldu.
30.10.2020Haberler
Ege Denizi'ndeki deprem Sisam Adası'nda küçük ölçekli tsunami yarattı
Ege Denizi'ndeki deprem Sisam Adası'nda küçük ölçekli tsunami yarattıEge Denizi'nde meydana gelen deprem nedeniyle, Sisam Adası'nda çok sayıda bina ve yol hasar gördü. Meydana gelen deprem, ardından küçük tsunami etkisi yarattı.
30.10.2020Haberler
Sisam Adası nerede? Sisam Adası Türkiye'ye yakın mı?
Sisam Adası nerede? Sisam Adası Türkiye'ye yakın mı?Ege'de meydana gelen şiddetli depremin ardından Sisam Adası ile ilgili aramalar arttı. Peki, Sisam Adası nerede? Sisam Adası Türkiye'ye yakın mı? İşte Sisam Adası ile ilgili merak edilenler.
30.10.2020Gündem
Yunanistan’a kaçarken yakalanan FETÖ şüphelileri tutuklandı
Yunanistan’a kaçarken yakalanan FETÖ şüphelileri tutuklandıİzmir'in Seferihisar ilçesinde sürat teknesiyle Yunanistan'a kaçmaya çalışan, aralarında FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla aranan 4 şüpheli ile bu suçtan yargılanan 5 sanığın da olduğu 18 kişi yakalandıktan sonra adliye sevk edildi. Şüphelilerden 3’ü tutuklandı.
16.09.2020Gündem
Sürat teknesiyle Yunanistan'a kaçmaya çalışan FETÖ şüphelileri yakalandı
Sürat teknesiyle Yunanistan'a kaçmaya çalışan FETÖ şüphelileri yakalandıİzmir'in Seferihisar ilçesinde sürat teknesiyle Yunanistan'a kaçmaya çalışan, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğu iddiasıyla aranan 4 şüpheli ile bu suçtan yargılanan 5 sanığın da olduğu 18 kişi yakalandı.
16.09.2020Gündem
Son dakika... Yunanistan silah ve asker yığdı! Gözünü ayırmıyor...
Son dakika... Yunanistan silah ve asker yığdı! Gözünü ayırmıyor...Gelen son dakika haberine göre, Yunanistan, Ege'de 23 adadan 18'ini silah deposu ve askeri üs haline getirdi. Uzmanlar, cephaneliğe çevrilen adaların Türkiye için tehdit oluşturduğunu belirtiyor. Ankara, konuyu BM ve NATO'ya taşıyabilir.
15.09.2020Gündem
Alkollü vatandaşın bir gecede yapmadığı kalmadı!
Alkollü vatandaşın bir gecede yapmadığı kalmadı!Kuşadası’nda bir restoranda yaşadığı hesap tartışmasının ardından hesabı ödememek için denize atlayan alkollü şahıs bu olaydan 5 saat sonra başka bir olaya daha karıştı. İlçeyi ayağa kaldıran adam, bu defa bindiği bir ticari taksiyi kaçırdı. Uzun kovalama sonucu yakalanan şahıs yeniden gözaltına alındı.
18.06.2020Gündem
Yunan botlarının tacizine TSK engeli
Yunan botlarının tacizine TSK engeliEge Denizi'nde Sisam Adası güneyinde uluslararası deniz hukukuna uygun olarak serbest geçiş hakkını kullanan bir Türk ticari gemisini taciz eden Yunan Sahil Güvenlik botları, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait unsurların gelmesinin ardından hemen bölgeden uzaklaştı.
9.04.2020Gündem
Yunan askerinin denize bıraktığı göçmenleri Türk Sahil Güvenliği kurtardı
Yunan askerinin denize bıraktığı göçmenleri Türk Sahil Güvenliği kurtardıAydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında, Yunan askerlerinin can salıyla denize terk ettiği 26 göçmeni. Türk Sahil Güvenlik ekipleri kurtarıldı.
4.04.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

depremizmirson depremlerafadYunanistan

Sisam Adası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.