Sözcü Kalın

Sözcü Kalın

Son dakika sözcü kalın haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sözcü kalın gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sözcü kalın haber sayfamızda...

Sözcü Kalın

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 286 sözcü kalın haberi bulunmuştur.
Sözcü Kalın ABD’li Senatör Lindsay Graham ile görüştü
Sözcü Kalın ABD’li Senatör Lindsay Graham ile görüştüCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD'li Senatör Lindsay Graham ile bir araya geldi.
2.07.2022Siyaset
Son dakika... ABD: NATO Zirvesi'nde Erdoğan ve Biden görüşebilir
Son dakika... ABD: NATO Zirvesi'nde Erdoğan ve Biden görüşebilirTürkiye ve ABD liderlerinin Madrid'de baş başa görüşme yapabileceğini aktaran Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, Finlandiya ve İsveç'in NATO üyelik başvurularındaki tüm pürüzlerin Madrid'de çözülmesini beklemediklerini söyledi.
27.06.2022Dünya
Almanya'da 5'li zirve! 'Türkiye'nin meşru haklarından taviz verilmeyecek'
Almanya'da 5'li zirve! 'Türkiye'nin meşru haklarından taviz verilmeyecek'İbrahim Kalın, Berlin'de Almanya, ABD, İngiltere ve Fransa'nın temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda NATO zirvesi, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik başvurusu, tahıl sevkiyatı ve Ege konuları ele alındı.
14.06.2022Siyaset
Zelenskiy açıkladı: Ukrayna, tahıl koridoru için Türkiye ve İngiltere ile görüşüyor
Zelenskiy açıkladı: Ukrayna, tahıl koridoru için Türkiye ve İngiltere ile görüşüyorSon dakika haberine göre Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ülkesinden çıkış yapacak tahıl taşıyan gemilerin Karadeniz’den güvenli geçişi için üçüncü bir ülkenin garantörlüğü konusunda Türkiye ve İngiltere ile görüşüldüğünü açıkladı.
7.06.2022Dünya
İbrahim Kalın'dan Finlandiya ve İsveç'in NATO üyelikleri konusunda net mesaj
İbrahim Kalın'dan Finlandiya ve İsveç'in NATO üyelikleri konusunda net mesajCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İspanya'nın başkenti Madrid'e NATO Zirvesi öncesi ziyaret gerçekleştirdi. Devlet yetkilileriyle temaslarda bulunan Kalın, Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliği konusunda basına röportaj verdi.
4.06.2022Siyaset
İbrahim Kalın'dan Ukrayna ve Rusya'dan gelecek tahıl ürünleriyle ilgili açıklama
İbrahim Kalın'dan Ukrayna ve Rusya'dan gelecek tahıl ürünleriyle ilgili açıklamaUkrayna'daki savaş devam ederken, dünyanın gözü ise Ukrayna'nın ürettiği tahıllarda. Dünyanın en büyük ikinci tahıl ihracatçısı olan Ukrayna limanlarında hazır halde 20 milyon tondan fazla tahıl bekliyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
31.05.2022Haberler
İbrahim Kalın'dan Ukrayna ve Rusya'dan gelecek tahıl ürünleriyle ilgili açıklama
İbrahim Kalın'dan Ukrayna ve Rusya'dan gelecek tahıl ürünleriyle ilgili açıklamaUkrayna'daki savaş devam ederken, dünyanın gözü ise Ukrayna'nın ürettiği tahıllarda. Dünyanın en büyük ikinci tahıl ihracatçısı olan Ukrayna limanlarında hazır halde 20 milyon tondan fazla tahıl bekliyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
31.05.2022Ekonomi
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu, Stoltenberg ile görüştü
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu, Stoltenberg ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
26.05.2022Gündem
‘Güvenlik kaygıları için somut adım atılmadıkça süreç ilerlemeyecek’
‘Güvenlik kaygıları için somut adım atılmadıkça süreç ilerlemeyecek’NATO üyesi olmak isteyen İsveç ve Finlandiya’dan Türkiye’yi ikna için gelen heyetlerle ilk müzakere dün yapıldı.
26.05.2022Siyaset
Ankara'da İsveç ve Finlandiya ile NATO görüşmesi!
Ankara'da İsveç ve Finlandiya ile NATO görüşmesi!İsveç ve Finlandiya ile NATO görüşmesi sonrası Sözcü Kalın açıklama yaptı. Sözcü Kalın Türkiye'nin önemli bir NATO üyesi olduğunu dile getirerek, "Türkiye'nin güvenlik kaygıları somut adımlarla belli bir takvimde karşılanmazsa sürecin ilerleyemeyeceğini çok net ifade ettik." dedi. Kalın "Öncelikle NATO bir güvenlik ittifakıdır. Merkezinde temelinde güvenliğin olduğu bir ittifaktır. Bunun en temel konusu üye olacak ülkelerin güvenlik kaygılarını eşit ve adil bir şekilde karşılanmasıdır. " ifadelerini kullandı.
25.05.2022Haberler
Son dakika: Ankara'da İsveç ve Finlandiya ile NATO görüşmesi! Sözcü Kalın: Somut adımlar atılmazsa süreç ilerlemez
Son dakika: Ankara'da İsveç ve Finlandiya ile NATO görüşmesi! Sözcü Kalın: Somut adımlar atılmazsa süreç ilerlemezGelen son dakika haberine göre; İsveç ve Finlandiya ile NATO görüşmesi sonrası Sözcü Kalın açıklama yaptı. Sözcü Kalın Türkiye'nin önemli bir NATO üyesi olduğunu dile getirerek, "Türkiye'nin güvenlik kaygıları somut adımlarla belli bir takvimde karşılanmazsa sürecin ilerleyemeyeceğini çok net ifade ettik." dedi. Kalın "Öncelikle NATO bir güvenlik ittifakıdır. Merkezinde temelinde güvenliğin olduğu bir ittifaktır. Bunun en temel konusu üye olacak ülkelerin güvenlik kaygılarını eşit ve adil bir şekilde karşılanmasıdır. " ifadelerini kullandı.
25.05.2022Siyaset
Ankara'dan ilk veto! İsveç ve Finlandiya'ya NATO şoku
Ankara'dan ilk veto! İsveç ve Finlandiya'ya NATO şokuRusya- Ukrayna savaşının ardından NATO'ya üye olmak için Finlandiya ve İsveç resmen başvurdu. Sürece karşı olduğunu resmen açıklayan Türkiye ise ilk hamlesini yaptı.
19.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millet Kütüphanesi'nde gençlerle buluşma
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millet Kütüphanesi'nde gençlerle buluşmaCumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde gençlerle buluştuğunu duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu akşam 21.00'da sosyal medya hesaplarından ve televizyon ortak yayınından buluşmanın takip edilebileceğini aktardı.
18.05.2022Siyaset
ABD'den son dakika Türkiye açıklaması: Güvenlik kaygıları karşılanabilir
ABD'den son dakika Türkiye açıklaması: Güvenlik kaygıları karşılanabilirGelen son dakika haberine göre; ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği konusunda süreci kolaylaştırmak için Türkiye ile görüştüklerini ve "Türkiye'nin güvenlik kaygılarının karşılanabileceğini" ifade etti.
18.05.2022Dünya
Bakan Akar Tek Vatan Harekatı gazileri ile bir araya geldi
Bakan Akar Tek Vatan Harekatı gazileri ile bir araya geldiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan'ın Tek Vatan Harekatı'nda gazi olan bazı Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri mensuplarıyla bir araya geldiği kabülde "İki devlet tek milletiz. Biz buna tüm kalbimizle inanıyoruz" dedi.
18.05.2022Gündem
Son dakika: NATO'ya yeni üyelik konusunda Türkiye'nin tavrını çok net belirtti: Garanti istiyoruz
Son dakika: NATO'ya yeni üyelik konusunda Türkiye'nin tavrını çok net belirtti: Garanti istiyoruzDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü. Çavuşoğlu, NATO’ya üye olmak isteyen İsveç ve Finlandiya’ya atıfta bulunarak 'PKK'yı kendilerine daha yakın görüyorlar. Blinken, Türkiye’nin güvenlik endişelerinin giderilmesi için gerekli mesajları vereceğini söyledi. Türkiye'nin güvenlik endişeleri sözle değil uygulamada giderilmeli. Verecekleri garantilerden emin olmak istiyoruz.' ifadelerini kullandı. Miçotakis'in ABD'deki açıklamalarına ilişkin de konuşan Çavuşoğlu, "Kimin nerde alkışlandığının bizim için bir önemi yok. 55 yıldır tüm çözüm önerilerini reddeden hep Rum tarafı oldu." dedi. Görüşme sonrası ortak açıklama geldi. Öte yandan ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Sullivan "Türkiye'nin güvenlik kaygılarının karşılanabileceğini" ifade etti.
18.05.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD temasları dahilinde Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir araya geldi.
18.05.2022Gündem
Son dakika: Sözcü Kalın'dan NATO diplomasisi! Peş peşe kritik görüşmeler
Son dakika: Sözcü Kalın'dan NATO diplomasisi! Peş peşe kritik görüşmelerGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Almanya Federal Şansölyesi’nin Dış Politika Danışmanı Jens Plötner, İsveç Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Robert Rydberg, Finlandiya Cumhurbaşkanı’nın Başdanışmanı Petri Hakkarainen, Birleşik Krallık Ulusal Güvenlik Danışmanı Stephen Lovegrove ve ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’la talepleri üzerine birer telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmelerde ikili ilişkiler, Ukrayna savaşı, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyelik başvuruları ve bölgesel konular ele alındı.
18.05.2022Gündem
Son dakika: Türkiye'den Kiev'e kritik ziyaret! Sözcü Kalın Zelenskiy ile bir araya geldi
Son dakika: Türkiye'den Kiev'e kritik ziyaret! Sözcü Kalın Zelenskiy ile bir araya geldiGelen son dakika haberine göre, Türkiye'nin Ukrayna Rusya savaşında barış için diplomasi trafiği sürüyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ukrayna'nın başkenti Kiev'e ziyaret gerçekleştirdi. Sözcü Kalın yaptığı paylaşımda "Türkiye savaşın sona ermesi için çok yönlü çaba ve girişimlerine devam edecek." ifadelerini kullandı.
1.05.2022Siyaset
Sözcü Kalın Fatih Merkez Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya geldi
Sözcü Kalın Fatih Merkez Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya geldi Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fatih Merkez Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya gelerek sohbet etti.
16.04.2022Siyaset
Son dakika: Ukrayna-Rusya savaşında yeni döneme girildi! Türkiye'nin tavrını çok net açıkladı: Dengeli tutum korunacak
Son dakika: Ukrayna-Rusya savaşında yeni döneme girildi! Türkiye'nin tavrını çok net açıkladı: Dengeli tutum korunacakGelen son dakika haberine göre; Türkiye'nin Ukrayna-Rusya savaşında barış için girişimleri sürüyor. Sözcü Kalın, Rusya-Ukrayna krizine ilişkin " Yeni bir soğuk savaş dönemine girdik. Bu savaşın etkileri on yıllar sürecek." ifadelerini kullanarak "Türkiye bu kritik süreçte barış, istikrar, güvenlik ve adaleti tesis etmek için dengeli tutumunu koruyacak ve çok yönlü girişimlerini sürdürecek." açıklamasında bulundu.
13.04.2022Siyaset
Sözcü Kalın, İtalya Dışişleri Genel Sekreteri ile bir araya geldi
Sözcü Kalın, İtalya Dışişleri Genel Sekreteri ile bir araya geldiCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İtalya Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Ettore Sequi ile bir araya geldi.
12.04.2022Gündem
Rusya-Ukrayna krizinde Türkiye barış için devrede! Sözcü Kalın: Önümüzdeki günlerde sahada iyileşmeler göreceğiz
Rusya-Ukrayna krizinde Türkiye barış için devrede! Sözcü Kalın: Önümüzdeki günlerde sahada iyileşmeler göreceğizTürkiye'nin Rusya-Ukrayna krizinde barış için diplomasi temasları devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaşanan son gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Kalın, " Rus ve Ukraynalı muhataplarımızla yakın temas sürecek. 10 yıldır Rusya ile gelişen ile ilişkiler bugün Ukrayna krizinde meyvelerini veriyor." dedi.
2.04.2022Siyaset
Kalın: Savaş bitince yeni bir güvenlik anlayışına ihtiyaç olacak
Kalın: Savaş bitince yeni bir güvenlik anlayışına ihtiyaç olacakCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Katar'daki Doha Forum'u kapsamında düzenlenen panele katıldı. Kalın, Türkiye'nin arabuluculuk çabalarını anlattı, Rusya-Ukrayna savaşı sonrası yeni bir güvenlik anlayışının şart olduğunu söyledi.
27.03.2022Siyaset
Sözcü Kalın: Türkiye, savaşın sona ermesi için yoğun girişimlerine devam ediyor
Sözcü Kalın: Türkiye, savaşın sona ermesi için yoğun girişimlerine devam ediyorCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye'nin Ukrayna-Rusya savaşının sona ermesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yoğun girişimlerine devam ettiğini açıkladı.
24.03.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Sözcü Kalın ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.