Tansu Çiller

Tansu Çiller

Son dakika tansu çiller haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tansu çiller gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tansu çiller haber sayfamızda...

Tansu Çiller

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.697 tansu ciller haberi bulunmuştur.
‘Kara bir leke’
‘Kara bir leke’28 Şubat darbesinin 24’üncü yıldönümünde devletin zirvesi, yazılı olarak ve sosyal medya aracılığıyla çok sayıda mesaj paylaştı. Mesajlarda 28 Şubat “tarihte kara bir leke” olarak değerlendirildi
1.03.2021Siyaset
Tansu Çiller, 28 Şubat sürecini anlattı: Ne yapacaksanız bana yapın, ipim cebimde
Tansu Çiller, 28 Şubat sürecini anlattı: Ne yapacaksanız bana yapın, ipim cebimdeEski Başbakanlardan Prof. Dr. Tansu Çiller, 28 Şubat sürecinde yaşananlara ilişkin, "Sayın Cumhurbaşkanı Demirel tarafından bana ve Sayın Erbakan'a, 'Asker ayakta' şeklinde mesajlar iletilmeye başlandı. Hatta bu tehditler öyle boyutlara geldi ki evlatlarım, ailem hedefteydi. 'Ne yapacaksanız bana yapın, ipim cebimde' dedim." ifadelerini kullandı.
28.02.2021Siyaset
Milletin iradesine darbe: 28 Şubat
Milletin iradesine darbe: 28 ŞubatTürk siyasi tarihine “postmodern darbe” olarak geçen 28 Şubat 1997 tarihli Milli Güvenlik Kurulu bildirisinin üzerinden 24 yıl geçti.
28.02.2021Siyaset
‘Milli Görüş’ün kurucu lideri Erbakan anılıyor
‘Milli Görüş’ün kurucu lideri Erbakan anılıyorMilli Görüş hareketinin kurucu lideri merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın vefatının üzerinden 10 yıl geçti. 27 Şubat 2011’de vefat eden eski Başbakan Necmettin Erbakan, 12 Ekim 1969’daki seçimde Konya’dan bağımsız milletvekili seçilerek başladığı siyaset hayatında 42 yıl geçirdi.
27.02.2021Siyaset
27 yıldır eller hep ‘cep’te
27 yıldır eller hep ‘cep’teTürkiye’de cep telefonu ile yapılan ilk görüşmenin üzerinden 27 yıl geçti. Türkiye’de cep telefonlarının kullanımı, 23 Şubat 1994’te dönemin Başbakanı Tansu Çiller’in dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i aramasıyla gerçekleşen ilk görüşme ile başladı.
23.02.2021Ekonomi
Son dakika... İslam alimi M. Emin Saraç'a veda
Son dakika... İslam alimi M. Emin Saraç'a vedaGelen son dakika haberine göre; YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın babası, Hadis alimi Muhammed Emin Saraç için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. "Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Muhterem hocamızı imam hatip okulu yıllarından itibaren tanıdım, tanıyorum. O günden, son dönemdeki yaşadığı sıkıntılara kadar zaman zaman fırsat buldukça ziyaretlerine de hep gittim ve bu ziyaretlerimde de kendisinden çok ama çok istifade ettim. Rabbim inşallah bizleri sevgili habibinin Liva-ül hamd ismiyle müsemma sancağı altında da beraber haşru cem eylesin" dedi.
21.02.2021Gündem
Çıkacağız değil, biz zaten Kardak’tayız
Çıkacağız değil, biz zaten Kardak’tayızKardak krizi sırasında Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı olan Onur Öymen, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Holbrooke’un “Türk askeri Kardak’a çıkacak mı?” sorusuna “Hayır, böyle bir plan yok, askerlerimiz zaten orada” karşılığını verdi
31.01.2021Gündem
Türk siyasi tarihinde herkes değişti! Bu muhtar değişmedi
Türk siyasi tarihinde herkes değişti! Bu muhtar değişmediAdana’nın Kozan ilçesinde 300 haneli Özbaşı Mahallesi'nin 70 yaşındaki muhtarı Mehmet Avcı, 1977 yılından bu yana 9 kez seçilerek ilçenin en uzun süre görev yapan muhtarı unvanını taşıyor.
15.12.2020Gündem
Tansu Çiller'in yoğun bakımdaki eşi Özer Uçuran Çiller'den haber var
Tansu Çiller'in yoğun bakımdaki eşi Özer Uçuran Çiller'den haber varEski başbakanlardan Tansu Çiller'in eşi Özer Uçuran Çiller yoğun bakım servisinden çıkarıldı. Özer Uçuran Çiller'in sağlık durumuyla ilgili tedavi gördüğü hastaneden açıklama yapıldı.
11.12.2020Gündem
'Kadın milletvekilleri sahada daha avantajlı'
'Kadın milletvekilleri sahada daha avantajlı'AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, kadın milletvekillerinin sahada ayrı bir avantajının olduğunu belirterek "Biz kadın milletvekilleri, genellikle seçmen vatandaşlarımız ile evlerde buluşma gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla halkımızın bizzat içinde yaşadığı durumu gözlemleme durumunu yakalıyoruz; ocakta ne pişiyor, evin durumuna bizzat şahit oluyoruz. Böylece vatandaşımızın gerçek ihtiyaçlarını, ocakta kaynayan çorbasına şahit oluyoruz. Bunun yanı sıra kadınlar elbette kadın milletvekilleriyle daha derin ve sıcak sohbetler gerçekleştiriyor ve bir sorun varsa bunun derinine inebiliyoruz" dedi.
5.12.2020Siyaset
Halil Mutlu: Halter denilince Naim Süleymanoğlu ilk akla gelen isimdir
Halil Mutlu: Halter denilince Naim Süleymanoğlu ilk akla gelen isimdirOlimpiyat şampiyonu eski milli halterci Halil Mutlu, vefatının üçüncü yıldönümünde olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu efsane milli halterci Naim Süleymanoğlu'nu büyük bir özlemle andıklarını söyledi.
17.11.2020Diğer
Mesut Yılmaz için son görev
Mesut Yılmaz için son görevTürk siyasi hayatının önemli isimlerinden biri olan eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, dün siyaset dünyasını bir araya getiren cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.
2.11.2020Siyaset
Son dakika... Mesut Yılmaz, son yolculuğuna uğurlandı
Son dakika... Mesut Yılmaz, son yolculuğuna uğurlandıEski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.
1.11.2020Siyaset
Mesut Yılmaz hayatını kaybetti
Mesut Yılmaz hayatını kaybettiBir süredir kanser tedavisi gören eski başbakanlardan Mesut Yılmaz 73 yaşında yaşamını yitirdi. Yılmaz, pazar günü saat 12.00’de İstanbul’da düzenlecek törenle son yolculuğuna uğurlanacak.
31.10.2020Siyaset
Tansu Çiller: 'Mesut Yılmaz, ülkesine hizmet etti ve büyük katkılar sundu'
Tansu Çiller: 'Mesut Yılmaz, ülkesine hizmet etti ve büyük katkılar sundu'Eski başbakanlardan Tansu Çiller, tedavi gördüğü hastanede 73 yaşında hayata veda eden eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın, ülkesine hizmet ederek büyük katkılar sunduğunu belirterek, "O sistemin içinde icraatın başı olarak bütün önemli görevleri yüklenmiştir. Bugün tekrar milletimizin başı sağolsun." dedi.
30.10.2020Siyaset
Tansu Çiller'den Mesut Yılmaz'ın vefatıyla ilgili ilk açıklama
Tansu Çiller'den Mesut Yılmaz'ın vefatıyla ilgili ilk açıklamaMesut Yılmaz tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Eski Başbakanlardan Tansu Çiller de Mesut Yılmaz'ın vefatından duyduğu üzüntüyü anlattı. Tansu Çiller, ''Üzüldüğüm nokta şudur bütün bu bölünmüşlüklerin üstüne çıkabilirdik. Bir bütünleşme sağlayabilirdik. Bu bölünmüşlük rekabete de götürebilirdi, bütünleşmeye de götürebilirdi'' dedi.
30.10.2020Gündem
Son dakika... Mesut Yılmaz hayatını kaybetti! Cenaze töreninin detayları belli oldu
Son dakika... Mesut Yılmaz hayatını kaybetti! Cenaze töreninin detayları belli olduGelen son dakika haberine göre, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 73 yaşında yaşamını yitiren Mesut Yılmaz'ın vefat haberini eşi Berna Yılmaz açıkladı. Berna Yılmaz, "Hastanedeyim, çocuklarımı bekliyorum" diye konuştu. Yılmaz'ın bir süredir tedavi gördüğü hastanenin Başhekimi Uzm. Dr. Özgür Şamilgil, "Hepimizin bildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti eski başbakanlarından Sayın Ahmet Mesut Yılmaz, yaklaşık 2 yıldır akciğer kanseri ve sonrasında gelişen tıbbi durumlar nedeniyle sürdürdüğü mücadelesine bugün itibarıyla yenik düşmüş ve Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur" dedi. Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın cenazesi, pazar günü öğle vakti Marmara İlahiyat Camisi'nde kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.
30.10.2020Gündem
Vesayetin hiçbir oyunu meşru değil
Vesayetin hiçbir oyunu meşru değil12 Eylül’ün yıldönümünde sert açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’de bugüne kadar yapılmış veya teşebbüs edilmiş hiçbir darbe özellikle vesayetin hiçbir oyunu, meşru değildir” dedi
13.09.2020Siyaset
12 Eylül darbesine Yassıada’da lanet
12 Eylül darbesine Yassıada’da lanetDarbenin 40. yıldönümünde Yassıada’da yapılacak programa Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli katılacak. Program kapsamında 12 Eylül darbesi süreci ve yargılamaları ile ilgili bir sergi ve sempozyum da gerçekleşecek. Ada yeniden düzenlenerek müze, kütüphane, konferans salonu ve Demokrasi Feneri gibi birçok sembol yapıyla 27 Mayıs’ın yıldönümünde hizmete açılmıştı. Adadaki bu etkinliğin ardından en kapsamlı program da 12 Eylül’de gerçekleşmiş olacak.
10.09.2020Siyaset
Yunanistan ile 4’üncü büyük kriz
Yunanistan ile 4’üncü büyük kriz1974-1976 Ege Denizi’nde kıta sahanlığı krizi, 1987 kıta sahanlığı ve petrol arama krizi, 1996 Kardak Krizi olmak üzere üç defa ciddi kriz yaşayan Türkiye ve Yunanistan bugün dördüncü kriz ile karşı karşıya. Uzmanlar Yunanistan’ın tavrını yorumladı.
29.08.2020Siyaset
Bakan Soylu'dan İstanbul depremi uyarısı: Ne olursunuz özel araçlarınızla yola çıkmayın
Bakan Soylu'dan İstanbul depremi uyarısı: Ne olursunuz özel araçlarınızla yola çıkmayınİçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Afetlere Hazırlık Haftası kapsamında İstanbul'da "Afet Eğitim Merkezi" açılış törenine katıldı. Program sonunda Soylu ve Kurum simülasyon merkezinde depremi yaşadı. Bakanlar eğilerek depremin sona ermesini bekledi. Bakan Soylu, olası bir İstanbul depremi konusunda vatandaşlara uyarılarda bulunarak, "Olası bir İstanbul depreminde vatandaşlar araçlarla yollara çıkarsa endişe şudur ki yollar tıkanacak, ambulanslar gidemeyecek, arama kurtarma ekiplerimiz arama kurtarma mahallerine ulaşamayacak, İstanbul kilit olacak" dedi. Öte yandan Program sonunda Soylu ve Kurum simülasyon merkezinde depremi yaşadı. Bakanlar eğilerek depremin sona ermesini bekledi.
17.08.2020Siyaset
Eski Başbakan: Kadına kalkan eli tutarım!
Eski Başbakan: Kadına kalkan eli tutarım!Ayasofya Camii'nin ibadete açılışına gelen eski başbakanlardan Tansu Çiller, "Ayasofya aslında bir dünya mirası. Türkiye bu konuda her zaman bir hassasiyet göstermiştir. Göstermeye de devam edecektir" dedi. Çiller, oğlu Mert Çiller’in eşini darp ettiğine ilişkin soruya “Zaman daima doğrunun yanındadır. Yine öyle olacaktır. Ne olursa olsun çok üzgünüm. Aileler dağılmasın. Özellikle küçük çocuklar etkilenmesin, üzülmesin” yanıtını verdi.
24.07.2020Haberler
Tansu Çiller'den oğlunun darp iddialarına ilişkin açıklama! Kadına kalkan eli tutarım
Tansu Çiller'den oğlunun darp iddialarına ilişkin açıklama! Kadına kalkan eli tutarımAyasofya Camii'nin ibadete açılışına gelen eski başbakanlardan Tansu Çiller, "Ayasofya aslında bir dünya mirası. Türkiye bu konuda her zaman bir hassasiyet göstermiştir. Göstermeye de devam edecektir" dedi. Çiller, oğlu Mert Çiller’in eşini darp ettiğine ilişkin soruya “Zaman daima doğrunun yanındadır. Yine öyle olacaktır. Ne olursa olsun çok üzgünüm. Aileler dağılmasın. Özellikle küçük çocuklar etkilenmesin, üzülmesin” yanıtını verdi.
24.07.2020Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayasofya'da
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayasofya'da86 yıl sonra ibadete açılan Ayasofya'da bugün ilk cuma namazı kılınacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan saat 12.03 sıralarında Ayasofya Camii'ne geldi. Erdoğan'ın Ayasofya Camii'ne girişinde okunan secde ayeti sonrası toplu halde tilavet secdesi yapıldı.
24.07.2020Gündem
Baydar vefat etti
Baydar vefat ettiAnkara basınının renkli simalarından usta gazeteci Ahmet Baydar vefat etti. Bir dönem Milliyet gazetesinin Ankara Bürosu’nda da çalışan Baydar’ın ani vefatı, üzüntüye neden oldu.
5.07.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

tansu çillerGazetehaberiMesut Yılmaztürkiye28 Şubat

Tansu Çiller ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.