Taslak

Taslak

Son dakika taslak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan taslak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan taslak haber sayfamızda...

Taslak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.250 taslak haberi bulunmuştur.
İhalelerde yerli malına yeni düzen
İhalelerde yerli malına yeni düzen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ihalelerde yerli ürünlere fiyat avantajı uygulanmasını sağlayan Yerli Malı Tebliği’nde değişikliğe gidiyor. Taslak halindeki düzenlemeye göre, müteahhitler de yerlilik avantajından yararlanabilecek.
9.12.2021Ekonomi
İzlediği filmden etkilendi! Karavanla Nepal'e gidiyor
İzlediği filmden etkilendi! Karavanla Nepal'e gidiyorİzlediği bir filmden etkilenip Nepal’e giden Kadir Mert, şimdilerde çocukluk hayali olan okul otobüsünü karavana çeviriyor. Karavanıyla önce, “Köyüm gibi, oradaki huzuru başka yerde yakalayamıyorum” dediği Nepal’e kadar gitmeyi, sonrasında da dünyayı gezmeyi planlıyor.
8.12.2021Tatil
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.12.2021Eğitim
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
7.12.2021Oyun
‘Şûra kararlarının takipçisi olacağız’
‘Şûra kararlarının takipçisi olacağız’Milli Eğitim Şûrası, dün sona erdi. Şûra’yla ilgili değerlendirmede bulunan Bakan Özer, “Şûra kararlarının Milli Eğitim Bakanlığı olarak takipçisi olacağız. 3 ay içerisinde bir rapor yayımlayarak, alınan kararların uygulanma haritasını kamuoyuyla paylaşacağız” dedi. Bu konuda kararlılıklarını dile getiren Özer, “Gerçekleşme oranı en yüksek şûra olabilir” diye konuştu.
4.12.2021Eğitim
Bakan Karaismailoğlu: 'Erişilebilir ulaşıma 84 milyon biletimiz var'
Bakan Karaismailoğlu: 'Erişilebilir ulaşıma 84 milyon biletimiz var'Erişilebilir Ulaşım Stratejisi ve Eylem Planı Lansman programında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Hareket kabiliyeti kısıtlı vatandaşlarımızın ulaşım ve iletişim ihtiyaçlarını zorluk çekmeden gidermelerini hedefliyoruz. Erişilebilir ulaşıma 84 milyon biletimiz var” dedi.
3.12.2021Ekonomi
En yetkili kurumdan çok net koronavirüs uyarısı! 'Tekrar olacak'
En yetkili kurumdan çok net koronavirüs uyarısı! 'Tekrar olacak'Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, gelecek nesillerin pandemilerle mücadelede daha donanımlı hale gelmesi için uluslara pandemiler üzerinde bir anlaşmaya varılması çağrısında bulunarak, “Dünya ulusları tek bir sesle 'bir daha asla' demek için bir araya gelmedikçe bunların hepsi tekrar olacak” dedi.
29.11.2021Dünya
Milli Eğitim Bakanı Özer: Eğitimde fırsat eşitliğine odaklandık
Milli Eğitim Bakanı Özer: Eğitimde fırsat eşitliğine odaklandıkMEB, 7 yıl sonra 1-3 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan himayesinde Milli Eğitim Şûrası’nı toplayacak. Şûrayla ilgili hazırlıkları Milliyet’e anlatan Bakan Özer, odak konularının eğitimde fırsat eşitliği olduğunu açıkladı. Paydaşlardan 32 bin 643 farklı görüşün geldiği Şûra’da temel eğitimde fırsat eşitliği, öğretmenlerin mesleki gelişimi ve mesleki eğitimin iyileştirilmesi alt başlıkları da ele alınacak.
28.11.2021Eğitim
Koca: Molnupiravir 1 ay içinde piyasada
Koca: Molnupiravir 1 ay içinde piyasadaSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 ilacı Molnupiravir'in Türkiye'de bir ay içinde piyasaya çıkmış olacağını söyledi. Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) için "revize" sinyali veren Koca, sağlıkta şiddet yasasının sahada şiddeti önlemede yeterli olmadığını söyledi
27.11.2021Gündem
‘İçindekiler’ 2.5 kat daha büyük yazılacak
‘İçindekiler’ 2.5 kat daha büyük yazılacakTarım ve Orman Bakanlığı gıda etiketlerinde değişikliğe gidiyor. Taslak düzenlemeye göre, gıda etiketlerinde yanıltıcı ifade, isim ve görseller kullanılamayacak. Gıdalarda “içindekiler” bilgisi 2.5 kat daha büyük yazılacak. Birbirine benzeyen gıdalarda yanıltıcı görseller yer almayacak.
27.11.2021Gündem
Gıda etiket yönetmeliği değişiyor! Yanıltıcı görsel ve yazılara yasak
Gıda etiket yönetmeliği değişiyor! Yanıltıcı görsel ve yazılara yasakTarım ve Orman Bakanlığı'nın gıda etiketlerinde değişiklik öngören taslağına göre, gıdalarda yanıltıcı görseller, isimler ve ifadeler artık kullanılamayacak. Gıdanın adı ve içindekiler bilgisi (bileşenler listesi) mevcut düzenlemeye göre, ambalajın boyutuna bağlı olarak 2,5 kat daha büyük yazılacak.
26.11.2021Ekonomi
‘Ülkeler dönüşüme ayak uydurmalı’
‘Ülkeler dönüşüme ayak uydurmalı’Glasgow’da düzenlenen COP26 sona erdi. Uzmanlar, iklim zirvesindeki taahhütlerin takipçisi olunması gerektiğini belirtirken, ülkelerin dönüşüme ayak uydurmak zorunda olduğunu ifade etti.
26.11.2021Ekonomi
TÜBİTAK Müsilaj Araştırmaları Çağrısı Projeleri Sanal Konferansı düzenlendi
TÜBİTAK Müsilaj Araştırmaları Çağrısı Projeleri Sanal Konferansı düzenlendiTÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, iklim değişikliği odaklı sorunların çözümünün sistematik bakışı zorunlu kıldığını belirterek, "Sadece tek disiplin veya teknoloji odaklı çözümler değil, sosyal ve beşeri bilimler disiplinlerinin de dahil edileceği bir bakış açısıyla bu sorunlar çözülebilecek." dedi.
17.11.2021Teknoloji
COP26: İlerleme var ama pek yeterli değil
COP26: İlerleme var ama pek yeterli değilTarihi bir haftayı geride bıraktık...
16.11.2021Ekonomi
Yatırıma dev pay
Yatırıma dev payİZSU Genel Müdürlüğü, 2022’de tarihi projelere imza atacak. Bütçenin yüzde 47’si kentsel yatırımlar için kullanılacak, içme suyu ve atıksu çalışmaları daha da artacak
15.11.2021Ege
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni uygulama
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni uygulamaMilli Eğitim Bakanlığı'nın altyapısını hazırladığı sistemle taslak ders kitaplarını inceleme ve değerlendirme süreçlerinin çevrim içi ortamlarda da yapılabilmesine olanak sağlandı. Sistemin devreye girmesiyle ders kitaplarının incelenmesinde hem zaman hem maliyet tasarrufu sağlanacak.
15.11.2021Gündem
Dünyanın geleceği müzakere edildi!
Dünyanın geleceği müzakere edildi!COP26’da son gün aşılmasına rağmen, hazırlanan bildirgenin kabul edilmesi için dün yoğun bir müzakere trafiği gerçekleşti. Dünyanın geleceği için alınan kararlar, Glasgow’daki diplomatların elindeydi...
14.11.2021Dünya
Son dakika: BM İklim Değişikliği Konferansı'nda anlaşmaya varıldı
Son dakika: BM İklim Değişikliği Konferansı'nda anlaşmaya varıldıÜlkeler, 26. BM İklim Değişikliği Konferansı'nda (COP26) "hayal kırıklıkları" arasında anlaşmaya vararak, gelecek yılın sonuna kadar 2030 emisyon azaltma hedeflerini güçlendirmeyi kabul etti. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Kırılgan gezegenimiz pamuk ipliğine bağlı. Hala iklim felaketinin kapısını çalıyoruz." dedi.
13.11.2021Dünya
Hedeflerin çok uzağında
Hedeflerin çok uzağındaBüyük önem taşıyan COP26’da sona gelinirken, verilen vaatler umut verici olsa da hedeflerin hâlâ uzağındayız. Uzmanlar, 1.5 santigrat derece hedefinin bu şartlar altında tutturulmasının zor olduğu görüşünde
13.11.2021Dünya
COP26'dan anlaşma çıkmadı! Müzakereler devam edecek
COP26'dan anlaşma çıkmadı! Müzakereler devam edecek26. BM İklim Değişikliği Konferansı'nda (COP26) son gün olmasına rağmen anlaşmaya varılamaması nedeniyle müzakerelerin cumartesi de devam edeceği belirtildi.
12.11.2021Dünya
Arife öğretmeni öldürüp intihara kalkıştı! 5,5 ay sonra hayatını kaybetti
Arife öğretmeni öldürüp intihara kalkıştı! 5,5 ay sonra hayatını kaybettiKayseri’de, geçen mayıs ayında barışma isteğini kabul etmeyen öğretmen Arife Nur Sarıoğlu'nu (26) öldürüp, intihara kalkışan Tolga Temur (29), hastanede hayatını kaybetti.
10.11.2021Gündem
Herkes aynı sorunu yaşıyor! Kargodaki teslimat hatalarının sebebi...
Herkes aynı sorunu yaşıyor! Kargodaki teslimat hatalarının sebebi...Pandemiyle birlikte online alışverişte yoğun bir artış yaşandı. Yaşanan bu artış, teslimat hatalarını da peşinde getirdi. Kargo teslimat hatalarının önüne nasıl geçilir? Müşteriler ve satıcılar haklarını nasıl korur? Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD) Başkanı Fatih Önyol ve Avukat Yaşar Öksüz, tüm detaylarıyla anlattı.
9.11.2021Gündem
Glasgow’da iklim hüsranı
Glasgow’da iklim hüsranıBüyük umutlarla başlayan iklim zirvesinin sonuç bildirge tasarısı oldukça heves kırıcı ve zayıf bulundu. Bunun en büyük sebebi ise zirvede faaliyet gösteren ‘fosil yakıt lobicileri’ olarak gözüküyor.
9.11.2021Dünya
MEB, ders kitaplarında ‘giyim  ve hayat tarzı hassasiyeti’ istedi
MEB, ders kitaplarında ‘giyim ve hayat tarzı hassasiyeti’ istediMilli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), taslak ders kitabı ve eğitim araçları ile bunlara ait elektronik içeriklerin incelenmesinde değerlendirmeye esas olacak kriterler ve açıklamalar güncellendi.
7.11.2021Gündem
Japonya'da nakit desteği planlanıyor
Japonya'da nakit desteği planlanıyorJaponya hükûmeti, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik etkisine karşı, ihtiyaç sahiplerine yeni nakit yardımı planlıyor.
6.11.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Taslak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.