Taykonot

Taykonot

Son dakika taykonot haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan taykonot gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan taykonot haber sayfamızda...

Taykonot

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 41 taykonot haberi bulunmuştur.
Çin dünyaya servis etti! İkinci kez uzay yürüyüşüne çıktılar
Çin dünyaya servis etti! İkinci kez uzay yürüyüşüne çıktılarÇin İnsanlı Uzay Ajansı (CMSA), Shenzhou-13 misyonundaki taykonotlar ikinci kez uzay yürüyüşüne çıktı.
26.12.2021Teknoloji
Çinli astronotlardan öğrencilere uzayda su içme dersi
Çinli astronotlardan öğrencilere uzayda su içme dersiShenzhou-13 uzay aracındaki Çinli 2 taykonot, öğrencilerle yaptıkları canlı bağlantıyla uzayda nasıl su içtiklerini gösterdi.
9.12.2021Dünya
Çin'in taykonot ekibi uzay yürüyüşüne çıktı
Çin'in taykonot ekibi uzay yürüyüşüne çıktıÇin'in Dünya yörüngesinde kurmakta olduğu uzay istasyonuna gönderdiği Şıncou-13 taykonot ekibi uzay yürüyüşü gerçekleştirdi.
8.11.2021Teknoloji
Saatler 00.23'ü gösterdiğinde... Çin gönderdi!
Saatler 00.23'ü gösterdiğinde... Çin gönderdi!Çin, son yıllarda gelişen uzay programı çerçevesinde 6 ay sürecek olan en uzun insanlı uzay görevine 3 taykonotu gönderdi.
15.10.2021Teknoloji
Çin'den yeni bir rekor! 6 ay boyunca sürecek
Çin'den yeni bir rekor! 6 ay boyunca sürecekSon yıllarda uzay çalışmalarını hız veren Çin, geçtiğimiz yaz gerçekleşen yeni uzay üssündeki görevden sonra bu defa da taykonotlarını 6 ay boyunca uzayda tutacak. Çinli uzay insanları, bu yolculukta geçirecekleri süreyle ülkeleri adına yeni bir rekora imza atacaklar.
15.10.2021Dünya
Çin, uzay istasyonuna göndereceği taykonot ekibini açıkladı
Çin, uzay istasyonuna göndereceği taykonot ekibini açıkladıÇin, Dünya yörüngesinde kurmaya başladığı uzay  istasyonuna göndereceği insanlı sefere katılacak taykonotları tanıttı.
15.10.2021Teknoloji
Çinli taykonotlar 90 günün sonunda Dünya’ya geri döndü
Çinli taykonotlar 90 günün sonunda Dünya’ya geri döndüÜç Çinli astronot(taykonot), Çin'in şimdiye kadarki en uzun görevinde ülkelerinin ilk uzay istasyonunda 90 gün kaldıktan sonra nihayet Dünya’ya geri döndü. Nie Haisheng, Liu Boming ve Tang Hongbo, Shenzhou-12 uzay gemisine indi. Cuma günü inişi gerçekleştiren ekip, yolculuğa perşembe günü çıkmıştı.
17.09.2021Teknoloji
Çinli taykonotlar uzay istasyonunda ikinci yürüyüşü yaptı
Çinli taykonotlar uzay istasyonunda ikinci yürüyüşü yaptıÇin'in yörüngede kurmakta olduğu uzay istasyonunda görev yapan astronotların ikinci uzay yürüyüşünü gerçekleştirdiği bildirildi.
20.08.2021Teknoloji
Çin için tarihi bir an gerçekleşiyor! Çekirdek modülden çıktılar
Çin için tarihi bir an gerçekleşiyor! Çekirdek modülden çıktılarÇin kısa bir süre önce uzay çalışmalarını hızlandırmıştı. Bu kapsamda Tianhe uzay istasyonuna ulaşan iki taykonot robotik kolu test etmek başta olmak üzere bir dizi görevi gerçekleştirecek.
4.07.2021Teknoloji
Çin, kurmakta olduğu uzay istasyonuna ilk taykonot ekibini gönderdi
Çin, kurmakta olduğu uzay istasyonuna ilk taykonot ekibini gönderdiÇin, Dünya yörüngesinde kurmaya başladığı uzay istasyonuna 3 kişilik taykonot ekibini gönderdi.
17.06.2021Teknoloji
Çin uzay istasyonuna göndereceği ilk taykonot ekibini açıkladı
Çin uzay istasyonuna göndereceği ilk taykonot ekibini açıkladıÇin, Dünya yörüngesinde kurmaya başladığı uzay istasyonuna göndereceği ilk insanlı sefere katılacak taykonotları belirledi.
16.06.2021Teknoloji
Çin, haziranda uzaya 3 taykonot gönderecek
Çin, haziranda uzaya 3 taykonot gönderecekÇin, haziran ayında üç kişilik bir taykonot ekibini, yeni uzay istasyonu kurma çalışmaları için göndermeyi planlıyor.
31.05.2021Teknoloji
Çin Uzay İstasyonu çekirdek modülünü uzaya gönderdi
Çin Uzay İstasyonu çekirdek modülünü uzaya gönderdiÇin, 10 yıl boyunca görev yapacak uzay istasyonunun çekirdek modülü "Tienhı"yı (Gök Uyumu) uzaya yolladı.
29.04.2021Teknoloji
‘Astronot’a Türkçe karşılık aranıyor
‘Astronot’a Türkçe karşılık aranıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün açıkladığı Uzay Programı kapsamında, uzayda çalışacak bilim insanları için yabancı kökenli “astronot, kozmonot ve taykonot” gibi varyasyonları yerine kullanılabilecek Türkçe isim bulma çağrısı sosyal medyada gündem olurken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici çağrıya karşılık veren ilk siyasiler oldu. Bahçeli’den “Cacabey”, Destici’den ise “Ali Kuşçu” önerileri geldi.
11.02.2021Gündem
Uzay yolculukları insanlığı yeni ufuklara taşıyor
Uzay yolculukları insanlığı yeni ufuklara taşıyorİnsanlığın asırlardır düşlerinden biri olan uzay yolculukları, geçen yüzyılın ikinci yarısında gerçeğe dönüştü.
13.04.2020Populer Bilim
Yeşim Tavşanı robotunun Ay'a inişi
Yeşim Tavşanı robotunun Ay'a inişiÇin'in Ay'a gönderdiği insansız uzay aracı, başarılı şekilde yüzeye indi. Ülkenin uzay programı için oldukça ciddi bir başarı olarak görülen inişin görüntüleri devlet televizyonundan canlı olarak yayınlandı.
Çin'in Ay keşif aracı başarılı bir şekilde yörüngesine oturdu
Çin'in Ay keşif aracı başarılı bir şekilde yörüngesine oturduÇin'in bu sabah fırlattığı Chang'e-3 ( Ay Tanrıçası-3) adlı ay keşif aracı başarılı bir şekilde yörüngesine oturdu...
2.12.2013Dünya
1 tweet at, 10 bin TL'yi kap
1 tweet at, 10 bin TL'yi kap1 Nisan 2013 günü “UFO Beni Uzaya Götür” kampanyası kapsamında belirlenen uzaya gidecek ilk Türk’ün şimdi de ünvanı belirleniyor.
19.08.2013Ekonomi
Çinli taykonotlar Dünya'ya döndü
Çinli taykonotlar Dünya'ya döndüÇin'in 15 günlük en uzun insanlı uzay misyonunu tamamlayan Şıncou-10'un taykonotları Dünya'ya geri döndü.
26.06.2013Populer Bilim
60 milyon öğrenciye uzaydan ders
60 milyon öğrenciye uzaydan dersÇin’in uzaya gönderdiği Shenzhou -10 (Kutsal Gemi) adlı uzay mekiğinde bulunan bayan astronot (Çinliler taykonot diye adlandırıyor) Wang Yaping, 60 milyon öğrenciye uzaydan ders anlattı.
20.06.2013Dünya
Bu ders uzaydan alnatıldı
Bu ders uzaydan alnatıldıÇin'de milyonlarca öğrenci uzaydan fizik dersi dinledi. Kadın taykonot Wang Yaping, yörüngedeki Shenzhou 10 modülünden öğretmenlik yaptı. Kırk dakikalık ders, canlı yayınla 60 milyon öğrenciye ulaştı. Yaklaşık 80 bin okulda tüm sınıflar sabah saatlerinde kütlesel ağırlık ve yer çekimi gibi temel fizik konularına kitlendi.
11.09.2019Haberler
Çin, insanlı uzay aracını yarın fırlatıyor
Çin, insanlı uzay aracını yarın fırlatıyorÇin’in insanlı uzay aracı Şıncou-9, yarın sabah fırlatılacak...
15.06.2012Dünya
Çin bunu da yaptı
Çin bunu da yaptıÇin’in uzay aracı Şencou-8, yörüngede bulunan istasyon modülü Tiengong-1’e kenetlendi.
3.11.2011Dünya
Çin, insanlı uzay istasyonu geliştirecek
Çin, insanlı uzay istasyonu geliştirecekÇin, önümüzdeki on yıl içerisinde insanlı uzay istasyonu geliştireceğini duyurdu...
23.09.2009Dünya
Çin’in Mars’a göndereceği ilk uzay aracı fırlatma için rusya’da
Çin’in Mars’a göndereceği ilk uzay aracı fırlatma için rusya’daÇin’in Mars’a göndereceği ilk uzay aracı Ekimde fırlatılacağı Rusya’ya nakledildi...
6.08.2009Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Taykonot ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.