Teb

Teb

Son dakika TEB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TEB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TEB haber sayfamızda...

Teb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.939 teb haberi bulunmuştur.
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 Teknoloji Lideri
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 Teknoloji Lideri Teknolojinin iş hayatına olan etkisinin ve dijital dönüşüm çalışmalarının zirveye çıktığı 'yapay zeka çağı'nda teknoloji liderleri şirketleri geleceğe taşıyor...
5.04.2024 Milliyet Executive
NİSAN 2024 EMEKLİ BANKA MAAŞ PROMOSYON RAKAMLARI 🏧 (Garanti, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası) Hangi banka ne kadar emekli maaş promosyonu veriyor?
NİSAN 2024 EMEKLİ BANKA MAAŞ PROMOSYON RAKAMLARI 🏧 (Garanti, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası) Hangi banka ne kadar emekli maaş promosyonu veriyor? Emekli maaş promosyonlarına ilişkin araştırmalar sürüyor. Kamu bankalarının emekli maaş promosyon tutarlarını güncellemesinin ardından gözler özel bankalara çevrildi. Özel bankalarda yeni kampanyalarını yavaş yavaş açıklaması bekleniyor. Peki Hangi banka ne kadar maaş promosyon ödemesi veriyor? Garanti, Akbank, İş Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Yapı Kredi, TEB emekli maaş promosyon tutarları...
1.04.2024 Bilgi Rehberi
Emekli promosyonu için yarış başladı! Kamunun ardından özel bankalar devrede
Emekli promosyonu için yarış başladı! Kamunun ardından özel bankalar devrede Kamu bankalarında başlatılan emekliye promosyon kampanyasına özel bankalar da dahil oldu. Bazı bankalar promosyon rakamlarını 15 bin TL’ye kadar yükseltti.
30.03.2024 Ekonomi
BOR ŞEKER HALKA ARZ 📊 Bor Şeker halka arz katılım endeksine uygun mu, kaç lot veriyor? Bor Şeker halka arz hangi bankalarda var?
BOR ŞEKER HALKA ARZ 📊 Bor Şeker halka arz katılım endeksine uygun mu, kaç lot veriyor? Bor Şeker halka arz hangi bankalarda var? Halka arzı onaylanan Bor Şeker şirketinin tarihleri de belli oldu. SPK tarafından onaylanan şirketin halka açıklık oranı yüzde 29,17 olarak belirlendi Bor Şeker halka arzında 1 TL nominal değerli paylar 26,54 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak. Peki, Bor Şeker halka arz hangi tarihlerde olacak, hangi bankalarda var?
7.02.2024 Bilgi Rehberi
TEB tahvil ihracına rekor talep
TEB tahvil ihracına rekor talep Türk Ekonomi Bankası (TEB), uluslararası piyasalarda 400 milyon dolar tutarında tahvil ihracı gerçekleştirdi. 150’nin üzerinde uluslararası yatırımcının yüksek ilgi gösterdiği yurt dışı tahvil ihracına 2,9 milyar dolar, ihraç tutarının 7 katının üzerinde rekor talep geldi. TEB’in uluslararası sermaye piyasalarında gerçekleştirdiği ilk işlem olma özelliğini taşıyan bu ihraç işleminde, Ocak 2020’den bu yana yapılan konvansiyonel Türk ihraçları arasında en yüksek talep olarak kayıtlara geçti.
13.01.2024 Ekonomi
Banka Çalışma Saatleri 2024: Bankalar Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor? Bankaların Mesai Saati
Banka Çalışma Saatleri 2024: Bankalar Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor? Bankaların Mesai Saati Her gün milyonlarca insanın ziyaret ettiği bankalarda para çekmeden yatırmaya, havaleden EFT’ye, vergi ödemelerinden eğitim ödemelerine kadar pek çok işlem yapılabilmektedir. Teknolojini gelişmesi ile birlikte telefonlardan veya bilgisayarlardan internet bankacılığı aracılığıyla söz konusu işlemler şubeye gidilmeden de yapılabiliyor. Ancak internet bankacılığı kullanmayanların başvurduğu yöntemlerden birisi şubeler oluyor. İnternet bankacılığı üzerinden işlemler 7/24 yapılabilse de bankların çalışma saati bulunuyor. Bankalar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? 2024 banka çalışma saatleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.01.2024 Gündem
EFT Saatleri 2024: Bankalar Arası 7/24 EFT ve Havale Para Transferi Saat Kaça Kadar Yapılır? Bankaların EFT ve Havale Saatleri
EFT Saatleri 2024: Bankalar Arası 7/24 EFT ve Havale Para Transferi Saat Kaça Kadar Yapılır? Bankaların EFT ve Havale Saatleri EFT, Elektronik Fon Transferinin kısaltılmasına denir. Bankalar arası yapılan para gönderme işlemi EFT olarak adlandırılır. Hesaplar arası yapılan para transferine ise havale denir. Havalede başka bankaya para gönderme işlemi yapılmaz. EFT işlemi hafta içi yapılabilir ve ancak her bankanın EFT saatleri ile ücreti değişiklik gösterir. Hafta sonu ve resmi tatillerde EFT işlemi yapılmaz. EFT sadece bankaların faaliyette olduğu saatlerde yapılır. Ancak Merkez Bankası’nın 2021 yılı itibari ile hizmete soktuğu FAST işlemi ile 7/24 1000 TL’ye kadar EFT yapılabilir. Bankalar arası 7/24 EFT ve havale saat kaça kadar yapılır? diyorsanız “EFT Saatleri 2024” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
5.01.2024 Gündem
BES İPTALİ 2024: Otomatik ve Zorunlu BES Nasıl İptal Edilir? SMS ve Telefonla Bireysel Emeklilik İptal İşlemleri
BES İPTALİ 2024: Otomatik ve Zorunlu BES Nasıl İptal Edilir? SMS ve Telefonla Bireysel Emeklilik İptal İşlemleri Bireysel Emeklilik, kişilerin iş hayatında birikim yapabilmelerini sağlayan özel emeklilik sistemedir. Emeklilik döneminde harcanabilmesi amaçlanmaktadır. Emeklilik döneminde ek gelir sağlayarak refah bir yaşam sürmesi amaçlanan bu sisteme katılmak zorunlu değildir. 18 yaşını geçen herkes dilerse Bireysel Emeklilik Sistemine katılabilir. Dileyen Bireysel Emeklilik iptali yaparak sistemden çıkabilirler. Otomatik katılım BES iptali için yapılması gereken birkaç işlem bulunur ve şartlar vardır. Zorunlu BES iptali nasıl yapılır? “Bireysel Emeklilik İptali 2024” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
3.01.2024 Ekonomi
TEB Faktoring artık ‘CEPTE’
TEB Faktoring artık ‘CEPTE’ TEB Faktoring, müşteri olma zorunluluğu olmadan faktoring başvurusu yapılmasına olanak sağlayan mobil uygulaması TEB Faktoring CEPTE’yi hayata geçirdi.
28.11.2023 Ekonomi
Eczacılardan bütçe çağrısı
Eczacılardan bütçe çağrısı Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Arman Üney, ilaca erişim sorunlarının azaltılması için Gayri Safi Yurtiçi Hasıla içerisinde sağlığa ayrılan payın artırılması çağrısında bulundu.
10.11.2023 Gündem
Troy kart nedir ve nasıl alınır? Troy kart hangi bankalarda var? Troy karta nasıl geçilir?
Troy kart nedir ve nasıl alınır? Troy kart hangi bankalarda var? Troy karta nasıl geçilir? Troy kart, Bankalararası Kart Merkezi tarafından kurulan ve ilk yerli ödeme sistemidir. Troy kartın nasıl alınacağı ve hangi bankalarda olduğu ile ilgili detaylar merak edilen konular arasında bulunuyor. Peki Troy kart nasıl alınır ve hangi bankalarda var?
8.11.2023 Bilgi Rehberi
Dış ticaret finansmanı için kaynak sağladı
Dış ticaret finansmanı için kaynak sağladı Türk Ekonomi Bankası (TEB), sendikasyon kredisini yenileyerek reel sektörün dış ticaret finansmanına 330 milyon dolar destek sağladı.
2.11.2023 Ekonomi
Türkı̇ye'nı̇n 50 en etkin CMO’su
Türkı̇ye'nı̇n 50 en etkin CMO’su Pandemiyle birlikte akın eden teknolojik dönüşüm yapay zekanın da baskın rolüyle bambaşka bir boyut kazandı. Dijitalleşme görülmedik bir hızla ilerliyor, tüketici alışkanlıkları süratle değişiyor.
9.10.2023 Milliyet Executive
Tiyatroya duyulan tutkunun ödülü
Tiyatroya duyulan tutkunun ödülü 25. Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nde bu sezona damga vuran “1984” ödüllendirildi.“1984”le “Yılın En Başarılı Yönetmeni” seçilen Murat Daltaban “Tutkuyla tiyatro yapan herkese hayranım” dedi.
5.10.2023 Kültür Sanat
Sahnelere bu yıl ‘1984’ damga vurdu
Sahnelere bu yıl ‘1984’ damga vurdu Tiyatroda ödül mevsimi başladı. Önce Tiyatro Eleştirmenleri Birliği, 30. Tiyatro Ödülleri’nin sahiplerini açıkladı.
1.10.2023 Kültür Sanat
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CMO'su
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CMO'su Pandemiyle birlikte akın eden teknolojik dönüşüm yapay zekanın da baskın rolüyle bambaşka bir boyut kazandı. Dijitalleşme görülmedik bir hızla ilerliyor, tüketici alışkanlıkları süratle değişiyor. İş dünyasında bu büyük değişime ayak uydurmak için CMO'ların (Chief Marketing Officer - Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı) sorumluluğu artarken önlerinde bir fırsat penceresi de açılmış durumda...
12.10.2023 Milliyet Executive
Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır? Bankaların Bloke Kaldırma Numaraları
Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır? Bankaların Bloke Kaldırma Numaraları Sim kartlar çeşitli nedenlere bağlı olarak bloke olabiliyor. Pin kodunun yanlış girilmesi, 4.5G destekli yeni bir cihaz kullanmak isteyenlerin sim kartları bloke olmaktadır. Kartların bloke olmasının nedenleri arasında hiç şüphesiz güvenlik unsuru yer alır. Sim karta bloke konulması durumunda mobil bankacılık hizmetlerinden faydalanılmaz hale getirmektedir. Ancak kaldırmak oldukça kolaydır. Puk kodu veya bankların bloke kaldırma numaraları ile bu işlem birkaç adımda halledilebilir. Sim kart blokesi nasıl kaldırılır? “Bankaların Bloke Kaldırma Numaraları” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023 Teknoloji
Türk özel sektörü New York’ta konuşuldu
Türk özel sektörü New York’ta konuşuldu Türkiye ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından, Goldman Sachs ev sahipliğinde ABD’nin New York kentinde düzenlenen 13. Türkiye Yatırım Konferansı’nda Türk özel sektörü konuşuldu.
20.09.2023 Ekonomi
REEDER HALKA ARZ: Reeder halka arz kaç lot veriyor, hangi bankalarda var, katılım endeksine uygun mu?
REEDER HALKA ARZ: Reeder halka arz kaç lot veriyor, hangi bankalarda var, katılım endeksine uygun mu? Halka arz takviminde Reeder Teknoloji San. ve Tic. A.Ş. de ye alıyor. Sermaye Piyasası Kurulu bülteni ile halka arzı duyurulan Reeder arz fiyatı ise 9,30 olarak açıklanmıştı. 13 Eylül itibariyle talep toplama işlemi başladı. İlgililer ise Reeder halka arz borsada ne zaman işlem görecek? sorusuna yanıt arıyor.
14.09.2023 Bilgi Rehberi
İhracata yeni kredi paketi: 36 aya kadar vade!
İhracata yeni kredi paketi: 36 aya kadar vade! 11 bankanın destek verdiği ve toplamda 1 milyar dolara ulaşacak olan yeni kredi paketiyle ihracatçı firmalar uygun maliyetli finansmandan yararlanabilecek.
29.08.2023 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten yeni kredi paketiyle ilgili açıklama
Bakan Şimşek'ten yeni kredi paketiyle ilgili açıklama Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile 11 banka arasında imzalanan ihracatçıya yeni kredi paketine ilişkin Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek önemli bir değerlendirme yaptı.
28.08.2023 Ekonomi
‘Umut Notaları’yla depremzedeye destek
‘Umut Notaları’yla depremzedeye destek Türk Ekonomi Bankası (TEB) İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ile Institut français Türkiye’nin girişimiyle başlatılan ve depremden etkilenen 11 ildeki müzik öğrencilerini ve eğitmenleri desteklemeyi amaçlayan “Umut Notaları” projesinin destekçilerinden biri oldu.
18.07.2023 Ekonomi
Ansiklopedi değil rengârenk bir âlem
Ansiklopedi değil rengârenk bir âlem “Başka Kayda Rastlanmadı” sergisi, araladığı kapıdan İstanbul Ansiklopedisi’nin renkli dünyasına girmek ve arşivin derinliklerine dalarak İstanbul’un altını üstüne getirmek isteyenleri bekliyor.
19.06.2023 Arkeoloji
Geleceğin yazılımcıları kodlamaya başladı
Geleceğin yazılımcıları kodlamaya başladı Kız öğrencileri geleceğin başarılı kadın yazılımcıları, mühendisleri ve bilim insanları olmaları için destekleyen “Reeder ile Kızlar Kodlar” projesi kapsamında çevrimiçi eğitimlerle mesleki ve teknik Anadolu liselerinde öğrenim gören 2 bin 680 kız öğrenciye ulaşma hedefi gerçekleştirildi. Yüz yüze eğitimlerde ise 278 kız öğrenciye ulaşıldı.
30.05.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Teb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.