Tekerlemeler

Tekerlemeler

Son dakika tekerlemeler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tekerlemeler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tekerlemeler haber sayfamızda...

Tekerlemeler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 104 tekerlemeler haberi bulunmuştur.
Tekerlemeler 🤩 Söylenmesi Zor Uzun Tekerleme Örnekleri, Kolay Çocuk Tekerlemeleri
Tekerlemeler 🤩 Söylenmesi Zor Uzun Tekerleme Örnekleri, Kolay Çocuk TekerlemeleriSöylemesi zaten zor olan tekerlemelerin en zorlarını senin için sıraladık. Sana tavsiyemiz önce her bir kelimeyi tane tane, heyecanlanmadan 10 defa oku. Sonra yavaş yavaş hızlan.
23.02.2021Eğlence
Boz Ala Tekerlemesi: Şu tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye…
Boz Ala Tekerlemesi: Şu tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye…Haydi başla okumaya… Kafan biraz karışacak ama çok eğleneceksin.
16.02.2021Eğlence
Hakkı Tekerlemesi: Hakkı hakkının hakkını yemiş…
Hakkı Tekerlemesi: Hakkı hakkının hakkını yemiş…Aşağıda iki tekerleme var. Bakalım senin favorin hangisi olacak?
15.02.2021Eğlence
İğne Battı Tekerlemesi: Tombul kuş, arabaya koş, arabanın tekeri…
İğne Battı Tekerlemesi: Tombul kuş, arabaya koş, arabanın tekeri…Tekerlemelerde karşına sıklıkla hayvan dostlarımız çıkabilir. Bu, tekerlemeyi hem ilginç hale getirir hem de okuyucunun aklında kalmasını sağlar.
15.02.2021Eğlence
Karga Tekerlemesi: Karga karga gak dedi, çık şu dala bak dedi…
Karga Tekerlemesi: Karga karga gak dedi, çık şu dala bak dedi…Teker teker tekerleme… Gel de onu ezberleme…Haydi, beraberce bu tekerlemeyi ezberleyelim.
15.02.2021Eğlence
Kartal Tekerlemesi: Dal sarkar, kartal kalkar, kartal kalkar, dal sarkar…
Kartal Tekerlemesi: Dal sarkar, kartal kalkar, kartal kalkar, dal sarkar…Şimdi karşında en kafa karıştırıcı tekerlemelerden biri var! Kartallar, dallar ve sarkan dallar ile dolu bir tekerleme…
15.02.2021Eğlence
Leylek Tekerlemesi: Leylek leylek havada yumurtası tavada…
Leylek Tekerlemesi: Leylek leylek havada yumurtası tavada…Tekerlemeleri şarkıya çevirebilirsin. Çünkü kafiyeli oldukları için çok güzel tınılar çıkabilir.
15.02.2021Eğlence
Şemsi Paşa Pasajı’nda tekerlemesi ve diğerleri: Sesi büzüşesiceler, kırk kırıp küp kırkının da…
Şemsi Paşa Pasajı’nda tekerlemesi ve diğerleri: Sesi büzüşesiceler, kırk kırıp küp kırkının da…Şimdi aynı anda sana birkaç farklı tekerleme göstereceğiz. En hızlı hangisini ezberleyeceksin bakalım?
12.02.2021Eğlence
Adem madene gitmiş tekerlemesi: Adem madende badem yemiş…
Adem madene gitmiş tekerlemesi: Adem madende badem yemiş…Çok eğleneceğin bir tekerleme ile karşındayız. Adem’in hikayesini anlatan tekerleme hem uzun hem de çok neşeli.
14.01.2021Eğlence
Alfabe Tekerlemesi: 3 kere aaa, 3 kere bbb…
Alfabe Tekerlemesi: 3 kere aaa, 3 kere bbb…Tekerlemelerin şarkı versiyonları da olduğunu biliyor muydun? Bu tekerlemeyi ezberle ve araştırıp şarkısını bul. Şarkıya eşlik ederek çok eğleneceğine eminiz.
14.01.2021Eğlence
Komşu Komşu Tekerlemesi: Komşu komşu huu! Oğlun geldi mi? Ne getirdi?…
Komşu Komşu Tekerlemesi: Komşu komşu huu! Oğlun geldi mi? Ne getirdi?…Sana bir önerimiz var! Bu tekerlemeyi bir arkadaşınla ezberle ve bir satırı sen, bir satırı arkadaşına söylet. Her defasında hızlanın ve hata yapana eksi bir puan verin. Çok eğlenceli olacağına eminiz.
14.01.2021Eğlence
Mini Mini Birler Tekerlemesi: Mini mini birler, çalışkan ikiler, tembel üçler…
Mini Mini Birler Tekerlemesi: Mini mini birler, çalışkan ikiler, tembel üçler…Okula başlayanlar için çok eğlenceli bir tekerleme önerisi var burada! Haydi, oku, eğlen ve arkadaşlarınla paylaş!
14.01.2021Eğlence
Portakalı Soydum Tekerlemesi: Portakalı soydum, baş ucuma koydum…
Portakalı Soydum Tekerlemesi: Portakalı soydum, baş ucuma koydum…En sağlıklı tekerlemeyi öğrenmeye ne dersin? İçinde bolca C vitamini var bu tekerlemenin. Nasıl mı? Oku ve öğren!
14.01.2021Eğlence
Sarımsak Tekerlemesi: Sarımsaklasak da mı saklasak? Sarımsaklamasak da mı…
Sarımsak Tekerlemesi: Sarımsaklasak da mı saklasak? Sarımsaklamasak da mı…A, B, C vitaminleri açısından zengin, vücut direncini artıran, bağışıklık sistemini güçlendiren sarımsak geçmişte de çok değerli bir sebzeymiş. O yüzden hakkında tekerlemeler bile yazılmış baksana…
14.01.2021Eğlence
Bebek Oyunları Nelerdir? Bebeklerin Oynayabileceği Oyunlar Ve Bebek Aktiviteleri
Bebek Oyunları Nelerdir? Bebeklerin Oynayabileceği Oyunlar Ve Bebek AktiviteleriOyun bebeklerin gelişimi için oldukça önemlidir. İçeriğimizde bebek oyunları nelerdir? Bebeklerin oynayabileceği oyunlar ve bebek aktiviteleri nelerdir gibi sorulara cevapları derledik.
21.12.2020Ebeveyn
Berber Tekerlemesi: Bir berber bir berbere gel beraber bir berber…
Berber Tekerlemesi: Bir berber bir berbere gel beraber bir berber…Bazı tekerlemeler zaman içerisinde değişime uğramış olabiliyor. Bunlardan biri de berber tekerlemesi.
16.12.2020Eğlence
Uçurtma Tekerlemesi: Uçurtmamın bir huyu, oyun sever kuyruğu…
Uçurtma Tekerlemesi: Uçurtmamın bir huyu, oyun sever kuyruğu…Şiir tadında bir tekerlemeye ne dersin? Belki bunu arkadaşlarına okur, okurken de uçurtma yaparsınız.
9.12.2020Eğlence
Takatuka Tekerlemesi: Al şu takatukaları takatukacıya takatukalatmaya götür
Takatuka Tekerlemesi: Al şu takatukaları takatukacıya takatukalatmaya götürSana çok güzel tekerleme önerilerimiz var. Senden ricamız bunları bir ezgi eşliğinde söylemen. Çünkü oldukça kafiyeli ve melodik bir yapıları var.
8.12.2020Eğlence
Sar Makarayı Tekerlemesi: Sar sar sar makarayı, çöz çöz çöz makarayı…
Sar Makarayı Tekerlemesi: Sar sar sar makarayı, çöz çöz çöz makarayı…Tekerleme dünyasında seçenekler sınırsız. Her gün yeni binlerce tekerleme yazıldığını düşünürsek tekerleme ezberlemeye ömrümüz yetmeyebilir.
25.11.2020Eğlence
Su Şişesi Tekerlemesi: Şiş şişeyi şişlemiş, şişe de keşişe kış demiş…
Su Şişesi Tekerlemesi: Şiş şişeyi şişlemiş, şişe de keşişe kış demiş…Tekerlemeler çoğu kez anlamsız olabilir ancak tekerleme okumanın ver tekrarlamanın güzel konuşmak ve kendini ifade etmek için çok yararı varmış.
25.11.2020Eğlence
Nankör Nalbant Tekerlemesi: Nankör nalbant nalları nallamalı mı…
Nankör Nalbant Tekerlemesi: Nankör nalbant nalları nallamalı mı…En sevilen ve en eğlenceli tekerlemelere göz atmaya ne dersin?
18.11.2020Eğlence
Çatlak Patlak Tekerlemesi: Çatlak patlak yusyuvarlak kremalı börek sütlü çörek…
Çatlak Patlak Tekerlemesi: Çatlak patlak yusyuvarlak kremalı börek sütlü çörek…Tekerlemelerin aynı zamanda çok güzel oyunlara dönüşebildiğini biliyor musun? Mesela “Çatlak patlak” tekerlemesi aynı zamanda çok güzel bir el oyunu.
17.11.2020Eğlence
Okul Öncesi Öğretmeni Nasıl Olunur? Okul Öncesi Öğretmenliği Mezunu Ne İş Yapar?
Okul Öncesi Öğretmeni Nasıl Olunur? Okul Öncesi Öğretmenliği Mezunu Ne İş Yapar?2020 yılı verilerine göre, Türkiye toplam 2 bin 597 tane anaokulu bulunmaktadır. Bu okullarda yaklaşık 19 bin öğretmen eğitim veriyor. 6 yaşından küçük çocukları ilköğretime hazırlayan anaokulları, aynı zamanda çocukların sosyal yönlerinin gelişmesinde de etkili oluyor. Anaokulu öğretmeni nasıl olunur? Okul öncesi öğretmenin görev ve sorumlulukları nelerdir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.
5.11.2020Kariyer
Neşeli bale
Neşeli baleSeferihisar’da Başak Güneş Kolcuer, tasarladığı “Neşeli Bale” eğitimi ile sıkıcı bir disiplin gerektiren klasik baleyi 3-6 yaş grubu çocuklara sevdirmeyi başardı.
13.06.2020Ege
Teker teker tekerleme
Teker teker tekerlemeBu tekerlemeyi ilk seferde söyleyebilir misin? Büyük bir kâğıt al ve tekerlemeyi yazıp kapına as. Artık evdekilerin kapından girmek için bu tekerlemeyi söylemeleri şart!
7.04.2020Eğlence

Benzer Haber Etiketleri

tekerlemelermilliyet çocuken zor tekerlemelertekerleme okumanın faydalarıBoz Ala Tekerlemesi

Tekerlemeler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.