Tekerlemeler

Tekerlemeler

Son dakika tekerlemeler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tekerlemeler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tekerlemeler haber sayfamızda...

Tekerlemeler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 110 tekerlemeler haberi bulunmuştur.
Tekerlemeler – En Zor, Kısa, Uzun, Kolay, Eğlenceli, Oyun, Komik, Diksiyon, Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler – En Zor, Kısa, Uzun, Kolay, Eğlenceli, Oyun, Komik, Diksiyon, Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen en zor, kısa, uzun, kolay, diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
16.06.2021Eğlence
Anonim Halk Edebiyatı Nedir? Türleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Anonim Halk Edebiyatı Nedir? Türleri Ve Özellikleri Nelerdir?Yüzyıllar içerisinde gelişen en önemli edebi unsurlar arasında anonim halk edebiyatı gelir. Uzun yıllar içerisinde pek çok farklı edebi eserin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Peki Anonim Halk Edebiyatı nedir? Türleri ve özellikleri nelerdir? İşte bu konu üzerine merak edilenler.
5.06.2021Eğitim
Soğuk Espiriler: Güldüren En İyi ve En Komik Espriler Milliyet Çocuk'ta!
Soğuk Espiriler: Güldüren En İyi ve En Komik Espriler Milliyet Çocuk'ta!Kışın soğuklarda donduran, yazın sıcaklarda ferahlatan esprilerle karşındayız. Üstelik bu espriler en komik, en güldürücü ve en soğukları…
27.05.2021Eğlence
Adem madene gitmiş tekerlemesi: Adem madende badem yemiş…
Adem madene gitmiş tekerlemesi: Adem madende badem yemiş…Çok eğleneceğin bir tekerleme ile karşındayız. Adem’in hikayesini anlatan tekerleme hem uzun hem de çok neşeli.
24.05.2021Eğlence
Portakalı Soydum Tekerlemesi: Portakalı soydum, baş ucuma koydum…
Portakalı Soydum Tekerlemesi: Portakalı soydum, baş ucuma koydum…En sağlıklı tekerlemeyi öğrenmeye ne dersin? İçinde bolca C vitamini var bu tekerlemenin. Nasıl mı? Oku ve öğren!
24.05.2021Eğlence
İğne Battı Tekerlemesi: Tombul kuş, arabaya koş, arabanın tekeri…
İğne Battı Tekerlemesi: Tombul kuş, arabaya koş, arabanın tekeri…Tekerlemelerde karşına sıklıkla hayvan dostlarımız çıkabilir. Bu, tekerlemeyi hem ilginç hale getirir hem de okuyucunun aklında kalmasını sağlar.
24.05.2021Eğlence
Leylek Tekerlemesi: Leylek leylek havada yumurtası tavada…
Leylek Tekerlemesi: Leylek leylek havada yumurtası tavada…Tekerlemeleri şarkıya çevirebilirsin. Çünkü kafiyeli oldukları için çok güzel tınılar çıkabilir.
24.05.2021Eğlence
Şemsi Paşa Pasajı’nda tekerlemesi ve diğerleri: Sesi büzüşesiceler, kırk kırıp küp kırkının da…
Şemsi Paşa Pasajı’nda tekerlemesi ve diğerleri: Sesi büzüşesiceler, kırk kırıp küp kırkının da…Şimdi aynı anda sana birkaç farklı tekerleme göstereceğiz. En hızlı hangisini ezberleyeceksin bakalım?
24.05.2021Eğlence
Alfabe Tekerlemesi: 3 kere aaa, 3 kere bbb…
Alfabe Tekerlemesi: 3 kere aaa, 3 kere bbb…Tekerlemelerin şarkı versiyonları da olduğunu biliyor muydun? Bu tekerlemeyi ezberle ve araştırıp şarkısını bul. Şarkıya eşlik ederek çok eğleneceğine eminiz.
24.05.2021Eğlence
Kartal Tekerlemesi: Dal sarkar, kartal kalkar, kartal kalkar, dal sarkar…
Kartal Tekerlemesi: Dal sarkar, kartal kalkar, kartal kalkar, dal sarkar…Şimdi karşında en kafa karıştırıcı tekerlemelerden biri var! Kartallar, dallar ve sarkan dallar ile dolu bir tekerleme…
24.05.2021Eğlence
Sar Makarayı Tekerlemesi: Sar sar sar makarayı, çöz çöz çöz makarayı…
Sar Makarayı Tekerlemesi: Sar sar sar makarayı, çöz çöz çöz makarayı…Tekerleme dünyasında seçenekler sınırsız. Her gün yeni binlerce tekerleme yazıldığını düşünürsek tekerleme ezberlemeye ömrümüz yetmeyebilir.
24.05.2021Eğlence
Karga Tekerlemesi: Karga karga gak dedi, çık şu dala bak dedi…
Karga Tekerlemesi: Karga karga gak dedi, çık şu dala bak dedi…Teker teker tekerleme… Gel de onu ezberleme…Haydi, beraberce bu tekerlemeyi ezberleyelim.
24.05.2021Eğlence
Birdir Bir Tekerlemesi: Birdir bir, ikidir iki, ormandaki tilki…
Birdir Bir Tekerlemesi: Birdir bir, ikidir iki, ormandaki tilki…Hızla söylendiğinde dilimiz birbirine dolanır doğru… Bilmeyen birine söyleyince kafası karışabilir bu da doğru… İyice ezberledikten sonra hatasız söylemek ise çok eğlenceli olabilir.
24.05.2021Eğlence
Sarımsak Tekerlemesi: Sarımsaklasak da mı saklasak? Sarımsaklamasak da mı…
Sarımsak Tekerlemesi: Sarımsaklasak da mı saklasak? Sarımsaklamasak da mı…A, B, C vitaminleri açısından zengin, vücut direncini artıran, bağışıklık sistemini güçlendiren sarımsak geçmişte de çok değerli bir sebzeymiş. O yüzden hakkında tekerlemeler bile yazılmış baksana…
24.05.2021Eğlence
Komşu Komşu Tekerlemesi: Komşu komşu huu! Oğlun geldi mi? Ne getirdi?…
Komşu Komşu Tekerlemesi: Komşu komşu huu! Oğlun geldi mi? Ne getirdi?…Sana bir önerimiz var! Bu tekerlemeyi bir arkadaşınla ezberle ve bir satırı sen, bir satırı arkadaşına söylet. Her defasında hızlanın ve hata yapana eksi bir puan verin. Çok eğlenceli olacağına eminiz.
24.05.2021Eğlence
Berber Tekerlemesi: Bir berber bir berbere gel beraber bir berber…
Berber Tekerlemesi: Bir berber bir berbere gel beraber bir berber…Bazı tekerlemeler zaman içerisinde değişime uğramış olabiliyor. Bunlardan biri de berber tekerlemesi.
24.05.2021Eğlence
Mini Mini Birler Tekerlemesi: Mini mini birler, çalışkan ikiler, tembel üçler…
Mini Mini Birler Tekerlemesi: Mini mini birler, çalışkan ikiler, tembel üçler…Okula başlayanlar için çok eğlenceli bir tekerleme önerisi var burada! Haydi, oku, eğlen ve arkadaşlarınla paylaş!
24.05.2021Eğlence
Çatlak Patlak Tekerlemesi: Çatlak patlak yusyuvarlak kremalı börek sütlü çörek…
Çatlak Patlak Tekerlemesi: Çatlak patlak yusyuvarlak kremalı börek sütlü çörek…Tekerlemelerin aynı zamanda çok güzel oyunlara dönüşebildiğini biliyor musun? Mesela “Çatlak patlak” tekerlemesi aynı zamanda çok güzel bir el oyunu.
24.05.2021Eğlence
Kekere Mekere Tekerlemesi: Bu tarlaya bir şinik kekere mekere ekmişler…
Kekere Mekere Tekerlemesi: Bu tarlaya bir şinik kekere mekere ekmişler…Dünya rekorlar kitabına bir tekerleme girse bu tekerleme girerdi. Çünkü gelmiş geçmiş en uzun tekerleme olabilir.
24.05.2021Eğlence
Takatuka Tekerlemesi: Al şu takatukaları takatukacıya takatukalatmaya götür
Takatuka Tekerlemesi: Al şu takatukaları takatukacıya takatukalatmaya götürSana çok güzel tekerleme önerilerimiz var. Senden ricamız bunları bir ezgi eşliğinde söylemen. Çünkü oldukça kafiyeli ve melodik bir yapıları var.
24.05.2021Eğlence
Noktalama İşaretleri İle İlgili Tekerlemeler Nelerdir?
Noktalama İşaretleri İle İlgili Tekerlemeler Nelerdir?Türkçe ders konularından en önemlilerinden biri hiç şüphesiz noktalama işaretleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Noktalama işaretleri yazım konularında insanın en önemli yardımcısı olama özelliği barındırmaktadır. Kısacası noktalama işaretlerinin olmadığı yazılı bir ortam düşünülmesi mümkün değildir. Sizin için Noktalama işaretleri ile ilgili tekerlemeler nelerdir sorusunun yanıtını detayları ile birlikte derledik.
13.05.2021Eğitim
Oyunun çocuğun hayatındaki önemi
Oyunun çocuğun hayatındaki önemiSağlıklı çocuk gelişimi için oyun oynamanın önemi nedir? Çocuklar neden oyun oynayarak büyümeli?
26.02.2021Ebeveyn
Boz Ala Tekerlemesi: Şu tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye…
Boz Ala Tekerlemesi: Şu tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye…Haydi başla okumaya… Kafan biraz karışacak ama çok eğleneceksin.
16.02.2021Eğlence
Hakkı Tekerlemesi: Hakkı hakkının hakkını yemiş…
Hakkı Tekerlemesi: Hakkı hakkının hakkını yemiş…Aşağıda iki tekerleme var. Bakalım senin favorin hangisi olacak?
15.02.2021Eğlence
Bebek Oyunları Nelerdir? Bebeklerin Oynayabileceği Oyunlar Ve Bebek Aktiviteleri
Bebek Oyunları Nelerdir? Bebeklerin Oynayabileceği Oyunlar Ve Bebek AktiviteleriOyun bebeklerin gelişimi için oldukça önemlidir. İçeriğimizde bebek oyunları nelerdir? Bebeklerin oynayabileceği oyunlar ve bebek aktiviteleri nelerdir gibi sorulara cevapları derledik.
21.12.2020Ebeveyn

Benzer Haber Etiketleri

tekerlemelermilliyet çocukçocukkısauzun

Tekerlemeler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.