Tekneler

Tekneler

Son dakika tekneler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tekneler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tekneler haber sayfamızda...

Tekneler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.481 tekneler haberi bulunmuştur.
Hortum vurmuştu... Çalışmalar devam ediyor
Hortum vurmuştu... Çalışmalar devam ediyorİzmir'in Çeşme ilçesinde meydana gelen hortumda batan, piyasa değeri yaklaşık 7 milyon lira olan yat, özel bir ekip tarafından karaya çıkartıldıktan sonra tadilata alınırken, hava sıcaklıklarının yükselmesinin ardından Alaçatı Port'ta bulunan evlerde de tamirat ve tadilat işleri yeniden başladı.
19.02.2021Gündem
Çeşme'de hortumun batırdığı lüks yat 8 saatlik çalışmayla sudan çıkarıldı
Çeşme'de hortumun batırdığı lüks yat 8 saatlik çalışmayla sudan çıkarıldıİzmir'in Çeşme ilçesinde meydana gelen hortum sonrası batan lüks yat, yağmur ve soğuğa rağmen özel ekiplerin 8 saatlik çalışmasıyla limana çıkartıldı.
19.02.2021Haberler
Prof. Dr. Doğan Yaşar: "2023 yılına kadar Türkiye'de yıkıcı hortumlar görebiliriz"
Prof. Dr. Doğan Yaşar: "2023 yılına kadar Türkiye'de yıkıcı hortumlar görebiliriz"İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, Çeşme yaşanan hortum felaketine küresel ısınmanın neden olduğunu söyledi. Prof. Dr. Yaşar, "2023 yılına kadar ülkede hortum görebiliriz. 2023 yılından sonra ise dünya soğuma sürecine gireceği için yıkıcı hortumlar yaşanmayabilir” dedi.
18.02.2021Haberler
Prof. Dr. Doğan Yaşar: "2023 yılına kadar Türkiye'de yıkıcı hortumlar görebiliriz"
Prof. Dr. Doğan Yaşar: "2023 yılına kadar Türkiye'de yıkıcı hortumlar görebiliriz"İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, Çeşme yaşanan hortum felaketine küresel ısınmanın neden olduğunu söyledi. Prof. Dr. Yaşar, "2023 yılına kadar ülkede hortum görebiliriz. 2023 yılından sonra ise dünya soğuma sürecine gireceği için yıkıcı hortumlar yaşanmayabilir” dedi.
18.02.2021Gündem
Çeşme’den İzmir’e dönüş
Çeşme’den İzmir’e dönüşÇeşme’de 16 kişinin yaralandığı hortumun ardından hayatın normale dönmesi için çalışma başlatıldı...
14.02.2021Ege
Devlet, kimseyi yalnız bırakmadı
Devlet, kimseyi yalnız bırakmadıİZMİR’de yıkıma neden olan 30 Ekim depreminin yaralarını sarmak için 83 milyon 924 bin 176 liralık yardım sağlandığı açıklandı.
12.02.2021Ege
Epoksi Nedir, Ne İşe Yarar? Epoksi Reçine, Boya Ve Yapıştırıcı Nerelerde Kullanılır?
Epoksi Nedir, Ne İşe Yarar? Epoksi Reçine, Boya Ve Yapıştırıcı Nerelerde Kullanılır?Teknoloji ile birlikte her gün bir şeyler değişmektedir. Kullanılan malzemeler hayatın her alanında farklı seçenekler sunar. Epoksi de pek çok alanda kullanılan bir onarım malzemesidir. Kullanım alanı ise tekneler, ahşap malzemeler, mekânlardaki onarım işleri olarak sayılabilir. Teknik olarak ise termoset grubu içinde bulunan bir yapıştırıcıdır. Pek çok maddeye karşı dirençli olması nedeniyle tercih edilir.
9.02.2021Eğitim
Tekneler arasında erkek cesedi bulundu!
Tekneler arasında erkek cesedi bulundu!İzmir’de balıkçı barınağındaki tekneler arasında bir erkek cesedi bulundu. Cesedin, 35-40 yaşlarında bir kişiye ait olduğu, Balık tutmaya Foça dışından geldiği ve 4-5 saat kadar önce öldüğü tahmin ediliyor.
7.02.2021Gündem
Hamsi avlama yasağı esnetildi, tekneler tonlarca balıkla döndü
Hamsi avlama yasağı esnetildi, tekneler tonlarca balıkla döndüKocaeli'nin Kandıra ilçesinde, balıkçı tekneleri, hamsi avlama yasağının İstanbul'un doğusu ve Kocaeli sınırları ile esnetilmesinin ardından açıldıkları Karadeniz'den tonlarca hamsi ile döndü. 2 tekne ile 500 kasa hamsi yakalanırken, balıkçılar fiyatların düşeceğini belirtti.
2.02.2021Haberler
Balıkçıların yüzü güldü! Tonlarca hamsiyle döndüler...
Balıkçıların yüzü güldü! Tonlarca hamsiyle döndüler...Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde, balıkçı tekneleri, hamsi avlama yasağının İstanbul'un doğusu ve Kocaeli sınırları ile esnetilmesinin ardından açıldıkları Karadeniz'den tonlarca hamsi ile döndü. 2 tekne ile 500 kasa hamsi yakalanırken, balıkçılar fiyatların düşeceğini belirtti.
2.02.2021Gündem
Kolombiya'da yolcu tekneleri çarpıştı
Kolombiya'da yolcu tekneleri çarpıştıLiman kenti Tumaco'dan hareket eden tıklım tıklım dolu tekneler bir faciaya yol açtı, kazada en az 14 can kaybı var. Hayatını kaybedenlerden yedisi çocuk.
2.02.2021Dünya
Bodrum'daki yediemin otoparkı, kaçak göçmenlerin tekneleriyle doldu
Bodrum'daki yediemin otoparkı, kaçak göçmenlerin tekneleriyle dolduMuğla'nın Bodrum ilçesindeki Yalıkavak yediemin otoparkı, yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmek isterken yakalanan çok sayıdaki deniz taşıtına ev sahipliği yapıyor. Jet skiden kayık, sandal hatta katamarana kadar yaklaşık 400 taşıtın bulunduğu otoparkta adeta boş yer kalmadı. Sayının artması durumunda teknelerin üst üste konulması planlanıyor.
1.02.2021Haberler
Hırvatistan’a tekne Denizli’den
Hırvatistan’a tekne Denizli’denGirişimci Hasan Kocabıyık, denizi olmayan Denizli’de, tersane açtı. 1.1 milyon euro yatırımla kurduğu, üç bin metrekarelik işyerinde, tekne ve yat üretimi yapıyor, yurtdışına ihraç ediyor
30.01.2021Ege
Ayvalık'ta şiddetli rüzgar! Tekneler battı
Ayvalık'ta şiddetli rüzgar! Tekneler battıBalıkesir'in Ayvalık ilçesinde geceden bu yana etkili olan şiddetli yağış, su baskınlarına yol açtı. Yollarda su birikintileri oluştu, bazı balıkçı tekneleri battı
25.01.2021Gündem
Tekne sahipleri memnun
Tekne sahipleri memnunMuğla Büyükşehir Belediyesi’nin işletmesine bağlı özel ve ticari teknelerin bağlandığı limanlarda yeni yapılan fiyat güncellemeleri, ticari tekne sahiplerini memnun etti...
24.01.2021Ege
Mavi özgürlük
Mavi özgürlükKimi daha önce kimi de Kovid-19 salgını nedeniyle evlerini bırakıp maviliklere açıldılar. Hayallerini ertelemeden teknede daha özgür yaşamı seçme imkânı olan çiftler, koronavirüs salgınının denizle olan bağlarını daha da güçlendirdiğini söylüyor
18.01.2021Gündem
Boğaz lüferine hasret kalmayalım
Boğaz lüferine hasret kalmayalımYıllardır ihmal edilmesinin yanı sıra endüstriyel balıkçılık nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşıya kalan lüfer, şu anda balık tezgâhlarında ateş pahası
16.01.2021Cumartesi
Kuşadası’ndaki tekneler güvende
Kuşadası’ndaki tekneler güvendeTürkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kuşadası’nda, tarihi Balıkçılar Meydanı’nın yenilenerek kentin en önemli cazibe merkezlerinden biri haline getirilmesinin ardından, bu kez de balıkçı barınağındaki iyileştirme çalışmalarına hız verildi...
13.01.2021Ege
Hamsinin geleceği tehlikede
Hamsinin geleceği tehlikedeGiresun'un Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, hamsinin denizde kum gibi olsa da bu şekildeki avlanmayla biteceğini ifade ederek sadece ülkemizdeki hamsi avı yasağının yeterli olmadığını söyledi.
10.01.2021Ekonomi
Binlerce motosiklet, yüzlerce tekne çürümeye terk edildi
Binlerce motosiklet, yüzlerce tekne çürümeye terk edildiMuğla’nın Bodrum ilçesindeki trafik otoparkları tekne ve motosiklet çöplüğüne dönüştü. Yedi emin olarak da kullanılan otoparkta binlerce motosiklet yüzlerce tekne havadan görüntülendi.
6.01.2021Haberler
Burdur Gölü'nde sular çekildi, iskele ortada kaldı
Burdur Gölü'nde sular çekildi, iskele ortada kaldıTürkiye'nin en önemli göllerinden biri olan ve son yıllarda büyük su kaybı yaşanan Burdur Gölü'nde 6 yıl önce gerçekleştirilen 'Göle Yas' etkinliğinde bir TIR pet şişe suyun döküldüğü iskelenin bulunduğu alandaki su tamamen çekildi. Kuraklık nedeniyle iskelenin tamamen ortaya çıkması, Burdurluları üzdü.
3.01.2021Gündem
İstanbul’da karantinanın sesi
İstanbul’da karantinanın sesi2020’nin özeti karantinanın sesini dinlemek üzere Kadıköy’den Bebek’e, İstanbul’un beş semtini turladık
3.01.2021Pazar
Doğu Karadenizli balıkçılar hamside umduğunu bulamadı
Doğu Karadenizli balıkçılar hamside umduğunu bulamadı"Vira Bismillah" diyerek 1 Eylül'de başladıkları yeni av sezonunda palamutla yüzü gülen Doğu Karadenizli balıkçılar, hamside umduğunu bulamadı.
18.12.2020Ekonomi
Foça'da fırtına nedeniyle tekneler battı
Foça'da fırtına nedeniyle tekneler battıİzmir'in Foça ilçesinde dün gece saatlerinde başlayan fırtına nedeniyle liman içinde bulunan 5 tekne battı. Halatı kopan bazı tekneler ise Foçalı balıkçılar ve sahiplerinin çabalarıyla kurtarıldı.
15.12.2020Gündem
Yağmur iki can aldı
Yağmur iki can aldıEge’de etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Karşıyaka Mavişehir’de deniz taştı, iskele önünde çamur ve çöp manzaraları oluştu, Buca’da istinat duvarı yıkıldı, Menderes’te ise iki kişi selde yaşamını yitirdi. Araçlar sular altında kaldı
14.12.2020Ege

Benzer Haber Etiketleri

izmirteknehortumhamsiege

Tekneler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.