Teknoloji Bağımlılığı

Teknoloji Bağımlılığı

Son dakika teknoloji bağımlılığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan teknoloji bağımlılığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan teknoloji bağımlılığı haber sayfamızda...

Teknoloji Bağımlılığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 561 teknoloji bağımlılığı haberi bulunmuştur.
Teknoloji bağımlılığı kanser mi yapıyor?
Teknoloji bağımlılığı kanser mi yapıyor? Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) bağlı uluslararası Kanser Araştırma Ajansının (IARC) bu yıl yayımladığı rapora göre, 2022’de 20 milyon yeni kanser vakası görülmüşken, düzensiz beslenme, tütün ürünleri kullanımı, hareketsizlik, stresle birlikte bu rakamların artacağı tahmin ediliyor.
5.04.2024 Gündem
Gezegen çöküyor! ‘Ey dünya uyan bitmek üzeresin’
Gezegen çöküyor! ‘Ey dünya uyan bitmek üzeresin’ Bilim insanları iklim değişikliğinin, çevre yıkımının, hastalıkların Dünya’yı ve insanlığı felakete sürüklediğini bildirerek “acil önlem” çağrısında bulundu.
5.04.2024 Dünya
Okuma becerilerini artırmayı hedefliyorlar
Okuma becerilerini artırmayı hedefliyorlar Teknoloji bağımlılığı arttıkça okuma becerilerinde de gerileme görülüyor.
2.08.2023 Eğitim
Şahin: Bağımlılık bir beyin hastalığıdır
Şahin: Bağımlılık bir beyin hastalığıdır MHP Aile, Kadın ve Engellilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından geçtiğimiz günlerde ‘Engelsiz Yaşam Paneli’ düzenlendi. Parti Genel merkezinde yapılan panelde konuşan MHP Siyasi Etik Kurulu Başkanı Cengiz Şahin, ‘Engellilerde Teknoloji Bağımlılığı’ ile ilgili bir sunum yaptı.
14.12.2022 Gündem
Okullarda 'siber zorbalık' eğitimi
Okullarda 'siber zorbalık' eğitimi Milli Eğitim Bakanlığı'nca akran zorbalığı ile siber zorbalık, disiplin kapsamına alınırken, okullarda siber zorbalığa karşı eğitim veriliyor. Ankara'da İl Sağlık Müdürlüğü uzmanlarınca bu eğitim- öğretim yılı içinde okulların yüzde 28'ine ulaşılarak, dijital bağımlılık ve siber zorbalığa yönelik eğitim verildi. İl Sağlık Müdürlüğü Sincan Sağlıklı Hayat Merkezi'nde çocuk gelişim uzmanı Hatice Güçlü, Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği içinde olduklarını belirterek, "Çocuklar için şifre güvenliği, ev içi, kamera yapısının nasıl olması gerektiğini, karşıdaki kişilerle konuşurken neler yapmaları gerektiğini anlatıyoruz" dedi.
17.11.2022 Gündem
Fuat Oktay: Bağımlılıkla mücadeleye bütçeden 4 milyar 741 milyon lira ayırdık
Fuat Oktay: Bağımlılıkla mücadeleye bütçeden 4 milyar 741 milyon lira ayırdık Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sunulan 2023 bütçemizde, bağımlılıkla mücadele programına 4 milyar 741 milyon lira kaynak ayırdık" dedi.
18.10.2022 Siyaset
Emine Erdoğan: Güçlü aileler toplumların bağışıklık sistemini oluşturur
Emine Erdoğan: Güçlü aileler toplumların bağışıklık sistemini oluşturur Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Aile Okulu projesinin tanıtım programında konuşan Emine Erdoğan, "Hiçbir zaman unutmayalım ki, güçlü aileler toplumların bağışıklık sistemini oluşturur. Böyle toplumlar dış etkilere, ideolojik saldırılara, onu tahrip etmek isteyen tüm girişimlere karşı koruma altındadır" dedi.
12.08.2022 Gündem
'İnternet bağımlılığı hızlı ödülün sonucu'
'İnternet bağımlılığı hızlı ödülün sonucu' Prof. Dr. Kültegin Ögel, “Bağımlılıkta şöyle bir kural vardır: Bir ödül ne kadar hızlıysa, o kadar çabuk bağımlılık yapar. İnternette ödül çok hızlı geliyor” diyor.
10.07.2022 Pazar
Cepteki tehlike! Hayattaki hazlar azaldıkça telefonlara bağlandık
Cepteki tehlike! Hayattaki hazlar azaldıkça telefonlara bağlandık Kanada’da yapılan araştırmayla akıllı telefon kullanımında dünyada 8. sırada yer aldık. Her geçen gün artan akıllı telefon bağımlılığını ve etkilerini uzmanlarla konuştuk.
20.02.2022 Pazar
Kırmızı çizgiyi geçmenin 4 işareti! Bu belirtiler varsa oyun bağımlısı ve 3 ay yasak...
Kırmızı çizgiyi geçmenin 4 işareti! Bu belirtiler varsa oyun bağımlısı ve 3 ay yasak... Özellikle gençler arasında yaygın olan oyun bağımlılığı, başarıyı olumsuz etkiliyor. Ayrıca öğrencilerde depresyon, stres ve anksiyete sorunlarına da yol açıyor. Uzmanlar 4 kritik belirtiye dikkat çekerek, pandemiyle birlikte artan tehlikenin boyutlarını ortaya koydu.
2.03.2022 Gündem
Ailelere teknoloji bağımlılığı uyarısı
Ailelere teknoloji bağımlılığı uyarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sepetçiler Kasrı’nda düzenlenen Yeşilay Danışmanlık Merkezleri Ortak Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada “Her işimiz gibi bağımlılıkla mücadeleyi de insan merkezli yürütüyoruz” dedi.
6.11.2021 Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Mücadeleyi sürdüreceğiz
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Mücadeleyi sürdüreceğiz Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeşilay Danışmanlık Merkezleri Ortak Açılış Töreni”nde konuştu. Erdoğan yaptığı açıklamada, "Bizim Yeşilay'ımızla birlikte yürüttüğümüz mücadeledeki tek gayemiz, ülkemize ve milletimize ruhu da bedeni de dipdiri nesiller kazandırmaktır. İnşallah bu mücadeleyi ülkemizde tek bir bağımlı bırakmama azim ve kararlılığıyla son nefesimize kadar sürdüreceğiz" dedi.
5.11.2021 Siyaset
Bağımlılık Ne Demek? Bağımlılık Nasıl Ortaya Çıkar, Nelere Yol Açar?
Bağımlılık Ne Demek? Bağımlılık Nasıl Ortaya Çıkar, Nelere Yol Açar? Modern çağın belki de en yeni ve önemli sağlık sorunlarından birisi de "bağımlılık ve bağımlılıklar"dır. Bir maddenin fiziksel, ruhsal veya sosyal sorunlara yol açmasına rağmen, alımına devam edilmesi, bırakma isteğine karşılık bırakılamaması ve maddeyi alma isteğinin durdurulamamasıdır.
21.09.2021 Eğitim
Uzmanı uyardı: Pandemide hareket azaldı karaciğer yağlandı
Uzmanı uyardı: Pandemide hareket azaldı karaciğer yağlandı İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi İlhami Gültepe, Son yıllarda çocuklarda görülen teknoloji bağımlılığı ve fast food beslenme alışkanlığının artmasının yanı sıra, pandemi sürecindeki hareketsizlik de karaciğer yağlanmasını artırdı. Hastalığın genç nüfusta görülme sıklığı arttı dedi.
20.08.2021 Genel Sağlık
Teknoloji Bağımlılığı Nedir? Maddeler Halinde Teknoloji Bağımlılığının Zararları
Teknoloji Bağımlılığı Nedir? Maddeler Halinde Teknoloji Bağımlılığının Zararları Günümüzde hemen her alanda artık teknoloji ile karşılaşmaktayız. Bu yüzden de hayatımızın her aşaması teknolojiye bağlanmaktadır. Durum böyle olunca teknolojiye olan bağımlılıkta artarak devam ediyor. Özellikle gençlerde bu durum daha fazladır. Peki, nedir bu teknoloji bağımlılığı? Teknoloji bağımlılığının ne gibi zararları vardır? Teknoloji bağımlısı olmak ne demektir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
8.06.2021 Eğitim
‘Teknoloji bağımlılığı pandemide 2 kat arttı’
‘Teknoloji bağımlılığı pandemide 2 kat arttı’ Pandemiyle artan dijitalleşme teknoloji bağımlılığını da artırdı. Yeşilay Başkanı Prof. Dr. Öztürk, “Pandemi döneminde ikiye katlanan teknoloji bağımlılığı önümüzdeki dönemin en büyük sorunlarından biri” dedi
3.06.2021 Gündem
Teknoloji bağımlılığı için başvuranların sayısı 2 kat arttı
Teknoloji bağımlılığı için başvuranların sayısı 2 kat arttı Teknolojinin sınırsız ve ölçüsüz kullanılmasıyla ortaya çıkan ve kişiyi kontrol eden bir duruma dönüşen teknoloji bağımlılığı, Yeşilaya yapılan başvurulara göre salgında yükselişe geçti.
2.06.2021 Teknoloji
Yeşilay nedir, neler yapar?
Yeşilay nedir, neler yapar? Kızılay ne iş yapar sorusunun yanıtını geçen gün birlikte bulmuştuk. Şimdi sıra bir başka kuruluş olan Yeşilay’ı tanımakta.
Çocuğun Gelişimiyle İlgilenen Bilimin Adı Nedir?
Çocuğun Gelişimiyle İlgilenen Bilimin Adı Nedir? Çocuklar bir ülkenin geleceğini oluşturan en temel kişilerdir. Çocukların sağlıklı gelişmesi vatan için güzel evlatlar demektir. Çocukların küçükken birçok sorunu olabilmektedir. Bazı çocuklar çok utangaç ve kendi içine kapanıkken, bazıları oldukça kavgacı sinirli olabilmektedir. Sağlık alanın ilerlemesi ile çocuk gelişimi ile ilgilenen dallar ortaya çıkmıştır. Çocuk gelişimi ile kim ilgilenir? Sizler için çocuk gelişimi ile ilgili bilgileri derledik.
28.04.2021 Eğitim
Odasından çıkmayanların hastalığı: Hikikomori
Odasından çıkmayanların hastalığı: Hikikomori Uzak Doğu ülkelerinde özellikle Japonya’da giderek artan “Hikikomori” hastalığı, çağın hastalığı olarak nitelendiriliyor. Japonca bir sözcük olan ve “İçeri çekilme, hapsedilmiş olma” anlamını taşıyan hikikomori, insanlardan kaçma, tek yaşamı güvenilir hissetme, bireyin kendini sosyal hayattan izole etmesi şeklinde görülüyor. Bu kişilerin yaşamdan elini ayağını çekip temel ihtiyaçları dışındaki tüm zamanlarını odalarında geçirdiklerini belirten uzmanlar, aşırı koruyucu aile tutumları ve teknoloji bağımlılığının hastalığı tetiklediğine dikkat çekiyor. Uzmanlar, sosyal etkileşimin ve aile bağlarının güçlendirilmesinin önemini vurguluyor.
14.04.2021 Ruh Sağlığı
Çocuk gelişiminde çizgi filmlerin rolü ve teknoloji bağımlılığını Varol Yaşaroğlu ile konuştuk
Çocuk gelişiminde çizgi filmlerin rolü ve teknoloji bağımlılığını Varol Yaşaroğlu ile konuştuk Sağlıklı çocuk gelişiminde çizgi filmler nasıl bir rol oynuyor? Aileler çizgi film tercihinde nelere dikkat etmeli? Çocuklar ve çizgi filmler söz konusu olunca aklımıza ilk gelen isimlerden birisi Varol Yaşaroğlu ile çizgi filmlere dair ailelerin merak ettiklerini, çocuklarda teknoloji bağımlılığıyla mücadele için Yeşilay'la yaptığı çalışmayı ve Super 1 Takım'ı konuştuk.
11.03.2021 Çocuk
Eğitimde yeni işbirliği
Eğitimde yeni işbirliği MEB, Abdi İbrahim Otsuka ile iş birliği protokolü imzaladı.
10.03.2021 Gündem
Dağın zirvesinde buzlu suda 15 dakika kalabiliyor
Dağın zirvesinde buzlu suda 15 dakika kalabiliyor Hatay'da terörden arındırılan bölgede spor yapan Ata Koşar, 2 bin rakımlık Amanos Dağları'nda, karla kaplı dağlarda koşu yapıyor ve dağlardan akan soğuk sularda yüzüyor. Dağın zirvesinde yamaç paraşütü de yapan Koşar, bütün sporları huzurlu ve güvenli bir şekilde yaptığını söyledi. Eksi 4 derecedeki buzları kırıp suya giren Koşar'ın sosyal medyada paylaştığı videoları, görenleri hayretler içinde bırakıyor.
6.03.2021 Gündem
Çiğli, bağımlılıkla mücadele ediyor
Çiğli, bağımlılıkla mücadele ediyor Çiğli Belediyesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Bağımlılıkla Mücadele Teknik Kurulu’nun katkılarıyla Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı düzenliyor.
19.02.2021 Ege
Teknoloji bağımlılığına karşı 9 etkili öneri
Teknoloji bağımlılığına karşı 9 etkili öneri “Bütün gün bilgisayar başından ayrılmıyor!”, “Tam bir tablet bağımlısı oldu!”, “Elinden cep telefonu düşmüyor!” Covid-19 pandemisi sürecinde hemen her anne babanın ortak yakınması oldu çocuklarındaki teknoloji bağımlılığı. Aylardır online eğitim nedeniyle saatlerce bilgisayar karşısında kalan çocuklarını; ders sonrası hatta ders aralarında bile dijital oyunlardan ayıramayan anne babalar, sömestrde de aynı şikayetleri yaşıyor. Uzman Psikolog Sena Sivri, teknoloji bağımlılığına karşı önemli uyarılarda bulundu.
3.02.2021 Ruh Sağlığı

Benzer Haber Etiketleri

Teknoloji Bağımlılığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.