Temiz

Temiz

Son dakika temiz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan temiz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan temiz haber sayfamızda...

Temiz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 19.550 temiz haberi bulunmuştur.
Kapanma dönemlerinde hava kirliliği yüzde 30'dan fazla azalıyor
Kapanma dönemlerinde hava kirliliği yüzde 30'dan fazla azalıyorÇevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan analizlerde araç emisyonlarına bağlı hava kirlilik oranının Kovid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan kapanma dönemlerinde yüzde 30'dan fazla azaldığı belirlendi.
16.05.2021Gündem
Varis şişi sanıp önemsemediği bacağından 10 kilo tümör çıktı!
Varis şişi sanıp önemsemediği bacağından 10 kilo tümör çıktı!Erzurum'da bacağındaki şişlik ve ağrıyla gittiği hastanede yaklaşık 35 santimetre uzunluğunda 10 kilo kötü huylu tümör tespit edilen Nevin Çelik, yapılan başarılı ameliyatla tümörden ve bacağının kesilmesinden kurtuldu.
16.05.2021Gündem
‘Yeşil binalar’  için fırsat doğdu
‘Yeşil binalar’ için fırsat doğduKoronavirüs pandemisi dünyayı hızlı bir dönüşüme iterken, bu kapsamda önemli bir fırsat da ‘yeşil binalar’ için doğdu. Sağlıklı yaşam alanları sunan binalar için sertifika alımı da artıyor
16.05.2021Ekonomi
Temiz enerji için yılda 4.4 trilyon $
Temiz enerji için yılda 4.4 trilyon $İklim değişikliğiyle mücadele kapsamında 2021-2050 arasında yapılması gereken temiz enerji yatırımlarının yıllık bazda 4.4 trilyon dolar olması öngörülüyor.
16.05.2021Ekonomi
Nasıl Ders Çalışılır? Evde Verimli Ders Çalışma Yöntemleri Nelerdir?
Nasıl Ders Çalışılır? Evde Verimli Ders Çalışma Yöntemleri Nelerdir?Ders çalışmak çok önemlidir. Verimli ders çalışmak ise zamanı iyi kullanılarak yapılan en iyi öğrenme biçimlerinden bir tanesidir. Nasıl ders çalışacağını ve ders çalışırken nelere dikkat etmesi gerektiğini bilmeyen kişiler araştırmalarını sürdürmektedirler. Sınav haftası yaklaşınca nasıl ders çalışılacağına dair araştırmalar da aynı doğrultuda artmıştır. Peki nasıl ders çalışılır? Evde verimli ders çalışma yöntemleri nelerdir? İşte verimli ders çalışma ile ilgili tüm detaylar.
16.05.2021Eğitim
Ayvalık'ın kırmızı mercanları keşfedilmeyi bekliyor
Ayvalık'ın kırmızı mercanları keşfedilmeyi bekliyorBalıkesir'in Ayvalık ilçesi, tam kapanma sonrası 24 adası, tarihi dokusu, mübadil mutfağı ve su altı tutkunlarına benzersiz bir deneyim sunduğu sualtı güzellikleriyle yerli ve yabancı turistleri ağırlamayı bekliyor. Türkiye'de kırmızı mercanların büyük resifler halinde bulunduğu Ayvalık'taki dalış tekneleri, ilerleyen günlerde başlayacak kontrollü normalleşme süreciyle birlikte sualtı tutkunları için hazırlıklarını tamamladı.
15.05.2021Yaşam
Gökgöl Mağarası ziyarete açılacağı günü bekliyor
Gökgöl Mağarası ziyarete açılacağı günü bekliyorZonguldak'ta galeri, sarkıt, dikit, travertenler ve milyonlarca yıllık mercan fosilleriyle ünlü Gökgöl Mağarası, yaklaşık iki yıl süren yenileme çalışmalarının ardından bu ay içerisinde ziyarete açılacak.
15.05.2021Tatil
Kapadokya'ya Ukraynalı turist ilgisi devam ediyor
Kapadokya'ya Ukraynalı turist ilgisi devam ediyorKapadokya'nın incisi olarak adlandırılan, tarihi ve doğal güzelliklerin buluştuğu Ihlara Vadisi, Ramazan Bayramı'nda kısıtlamadan muaf olan yabancı turistlere kaldı. Ukrayna'nın başkenti Kiev'den Kapadokya Havalimanına haftada 2 kez olmak üzere direkt uçuşların yapılmasıyla birlikte bölgeyi, 24 Mart'tan beri yaklaşık 35 bin Ukraynalı turistin ziyaret ettiği belirtildi.
15.05.2021Tatil
İklim değişikliği ile mücadelede her yıl 4,4 trilyon dolar temiz enerji yatırımı gerekiyor
İklim değişikliği ile mücadelede her yıl 4,4 trilyon dolar temiz enerji yatırımı gerekiyorİklim değişikliğiyle mücadele kapsamında küresel sıcaklık artışının 1,5 santigrat derece ile sınırlandırılması amacıyla 2021-2050 yıllarında yapılması gereken temiz enerji yatırımlarının yıllık bazda 4,4 trilyon dolar olması öngörülüyor.
15.05.2021Ekonomi
Kentin göbeğinde plastik çöp dağları
Kentin göbeğinde plastik çöp dağlarıAlibeyköy Barajı’nın bulunduğu bölgede yol kenarındaki plastik atıklar insan sağlığını tehdit ediyor. Uzmanlar, ‘Çevre suçları önlenemezse karanlık bir tablo bizi bekliyor’ diyor
15.05.2021Gündem
‘Hidrojen ihracatçısı olabiliriz’
‘Hidrojen ihracatçısı olabiliriz’Siemens Energy Türkiye Üst Yöneticisi Levent Dinçer, temiz ve düşük karbonlu bir enerji sistemine odaklanacaklarını belirterek, “Türkiye yenilenebilir kaynaklar açısından önemli potansiyele sahip. Gelecekte sanayisini karbonsuzlaştırmada hidrojene ihtiyaç duyacak ülkelere hidrojen ihraç eden ülke olabiliriz” dedi.
15.05.2021Ekonomi
7 Mart Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
7 Mart Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuBurçlar kişilikleri yansıtan birer ifade olarak öne çıkıyor. Kişilikler hakkında bilgi ve yönlendirmeler için burçlara başvurulabiliyor. Bu yüzden burçlar hakkında detaylı bir şekilde bilgi edinmek gerekiyor. Kişilikler hakkında bilgi sahibi olmak ve kendimizi bu doğrultuda hazırlamak mantıklı bir adım olacaktır. 7 Mart tarihinde doğan kişilerin burçları hakkında detaylı bilgileri derledik.
14.05.2021Astroloji
BM: Gazze'de 200'den fazla bina yıkıldı
BM: Gazze'de 200'den fazla bina yıkıldıBirleşmiş Milletler (BM), İsrail'in 10 Mayıs'tan bu yana düzenlediği hava saldırılarında Gazze'nin yoğun nüfuslu bölgelerinde sivil mülklerin ve 24 okulun büyük hasar gördüğünü, 200'den fazla yerleşim konutun yıkıldığını veya ciddi zarar gördüğünü, yüzlerce kişinin sığınacak yer aradığını bildirdi.
14.05.2021Dünya
Çevreci tahvillerin değeri 2,5 milyar doları geçti
Çevreci tahvillerin değeri 2,5 milyar doları geçtiTürkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Genel Müdürü Ece Börü, Türkiye’de çevreyi iyileştirecek projelere fon sağlayan tahvil ve diğer yatırım araçlarına ilginin arttığını belirterek, "Türkiye’de yaşayan yeşil ve sürdürülebilir tahvillerin toplam değeri 2,5 milyar doları geçti. Sektörümüzün artan sosyal ve yönetişim (ESG) odaklı yaklaşımları ile bu hacmin artacağına inanıyoruz. " dedi.
14.05.2021Uzmanpara
‘Fare gibi kaçma, gel teslim ol’
‘Fare gibi kaçma, gel teslim ol’İçişleri Bakanı Soylu, kendisine yönelik iddialarda bulunan Sedat Peker’e “İftiranı yargıya taşıyorum. Ben adalete teslimim. Sen de fare gibi kaçma, ülkene gel” sözleriyle tepki gösterdi.
14.05.2021Siyaset
Banyonuzun harika kokmasını sağlamanın 10 kolay yolu
Banyonuzun harika kokmasını sağlamanın 10 kolay yoluEvlerimizi temiz tutmak, son derece önemli ama güç bir iştir. Özellikle banyo kimsenin temizlemek istemediği yerlerin başında gelir. Banyolarda ortaya çıkan kötü koku işin içine girince bu daha da zorlaşır. Ancak bunu yok etmek sanıldığından daha kolay! Banyoyu, hiç kimsenin temizlemekten şikayet etmeyeceği hoş ve harika kokulu bir yere çevirmenin 10 kolay yolunu sizinle paylaşıyoruz…-MİLLİYET.COM.TR / PEMBENAR ÖZEL
15.05.2021Püf Noktası
Mutlu kent Sinop yaz sezonuna hazırlanıyor
Mutlu kent Sinop yaz sezonuna hazırlanıyorTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, ülkenin en mutlu insanlarının yaşadığı ve doğal güzellikleri ile her yıl binlerce turisti ağırlayan Sinop'ta, yaz sezonu öncesi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında yaşanan düşüş, turizmcileri mutlu etti.
13.05.2021Tatil
Pandemide yenidoğan bakımına özel 10 önemli kural
Pandemide yenidoğan bakımına özel 10 önemli kuralYüzyılın küresel salgın hastalığı Kovid-19 önlem alınmadığı takdirde bebeklere de bulaşabiliyor! Haliyle pandeminin tüm belirsizliğiyle devam ettiği bugünlerde çok daha fazla endişe duyan çiçeği burnunda anne-baba adayları, bebeklerini koronavirüsten nasıl koruyabileceklerinin telaşını yaşıyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ülkü Yılmaz Tıraş, Kovid-19 pandemisinde yenidoğanların bakımına yönelik önemli önerilerde bulundu; anne, baba ya da bebeğin Covid pozitif olması durumunda dikkat edilmesi gereken kuralları sıraladı.
Son dakika haberi: Dünyanın en zehirli yılanlarından biri! Şanlıurfa'da görüldü
Son dakika haberi: Dünyanın en zehirli yılanlarından biri! Şanlıurfa'da görüldüGelen son dakika haberine göre; Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde dünyanın en zehirli yılanı olarak bilinen 2 engereğin boş arazide birbirlerine sarılı haldeki 'çiftleşme dansı' cep telefonu kameralarına yansıdı.
12.05.2021Gündem
Depolama ile GES'ler gece karanlığında, RES’ler rüzgar yokken enerji sağlayacak
Depolama ile GES'ler gece karanlığında, RES’ler rüzgar yokken enerji sağlayacakEnerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA) Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı, yenilenebilir enerji sektörünün uzun yıllardır beklediği enerji depolama yönetmeliğiyle birlikte yenilenebilir enerjinin temel zayıflıklarından biri olan depolama sorununun çözüleceğini belirterek, güneş enerjisi santrallerinin (GES) gece karanlığında, rüzgar enerjisi santrallerinin (RES) ise rüzgar yokken enerji sağlayacağını söyledi.
12.05.2021Ekonomi
Müzik endüstrisinin ‘yeşil’ adımları
Müzik endüstrisinin ‘yeşil’ adımlarıBüyük turneler, dijital platformlar, atıklar konusunda iklim krizini derinleştirmekle suçlanan müzik endüstrisi pandemi sonrası ‘yeşil’e geçmek için somut adımlar atıyor
12.05.2021Kültür Sanat
Yeşil enerjide kapasite rekoru
Yeşil enerjide kapasite rekoruDünyada yenilenebilir enerjide kurulu güç, geçen yıl bir önceki yıla göre 280 gigavatlık rekor artışla 2 bin 970 gigavata ulaştı. Temiz enerjideki yükselişin gelecek yıllarda da devam edeceği öngörülüyor.
12.05.2021Ekonomi
22 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
22 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu22 Şubat özgürlük ile anılmakta olan hava grubu içerisinde yer alan burca ait tarihler arasında yer almaktadır. Hayatlarında başlıca karakter özelliği olarak sevgiyi ve özgürlüğü temel almaktadırlar. Çevresindeki insanların ve yaşadığı yerlerin onlar için anlamı oldukça yüksektir. Aile merkezli yaşayan bir burç olarak görülmektedir. 22 Şubat tarihi için burç ve yükselen bilgileri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
12.05.2021Astroloji
23 Ocak Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
23 Ocak Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuHer burcun belirlenmesinde bazı kriterler bulunmaktadır. Siz de doğum tarihinizi biliyorsanız, burcunuzun ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Bir ayın başında ya da sonunda doğmanıza göre de burcunuz değişiklik gösterebilir. 23 Ocak hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu nedir? Siz de 23 Ocak doğumlu kişilerin hangi burca sahip olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. İşte, tüm detaylar.
12.05.2021Astroloji
Mescidi Aksa nerede, hangi şehirde ? Mescidi Aksa'da neler oluyor, tarihi ve önemi nedir?
Mescidi Aksa nerede, hangi şehirde ? Mescidi Aksa'da neler oluyor, tarihi ve önemi nedir?Mescid-i Aksa nedir, nerede soruları Mescid-i aksa olayları nedeniyle araştırma konusu olmaya devam ediyor. İsrail, İslam dininin ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına devam ediyor. Sosyal medya platformalarında terörist ve çocuk katili İsrail'e tepkiler çığ gibi büyüyor. Peki Mescid-i Aksa nerede, tarihi ve önemi nedir, neler oluyor?
11.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

enerjiastrolojiburçkirlilikharita

Temiz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.