Thk

Thk

Son dakika THK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan THK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan THK haber sayfamızda...

Thk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 334 thk haberi bulunmuştur.
THK Fethiye'deki uluslararası festivalde görsel şölene hazırlanıyor
THK Fethiye'deki uluslararası festivalde görsel şölene hazırlanıyorTürk Hava Kurumu (THK), yarın başlayacak 21'inci Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali'ni motorlu yamaç paraşüt, yelken kanat ve balon gösterileriyle renklendirecek.
19.10.2021Ekonomi
Göklere aşık pilot aile!
Göklere aşık pilot aile!Ankara'da Zuhal (62) ve Kadri Özün (65) çiftiyle kızları Gökçin (29) ile oğulları Gökhür (39), Türk Hava Kurumu'nda (THK) aldıkları eğitimle pilot oldu. Kadri Özün emekli olurken, eşi Zuhal Özün hem THK Uçuş Akademisi'nde öğretmen pilot hem de Kıbrıs Girne Üniversitesi Yakındoğu Havacılık'ta eğitim müdürü olarak görevini sürdürüyor. Kardeşi Gökçin ile kurumda uçuş eğitimini sürdüren Gökhür ise aynı zamanda Kıbrıs'ta annesinin yanında eğitmen pilot olarak görev yapıyor.
10.10.2021Haberler
Ailecek uçuyorlar! Bir ailenin gökyüzü aşkı
Ailecek uçuyorlar! Bir ailenin gökyüzü aşkıAnkara’da Zuhal (62) ve Kadri Özün (65) çiftiyle kızları Gökçin (29) ile oğulları Gökhür (39), Türk Hava Kurumu'nda aldıkları eğitimle pilot oldu. Kadri Özün emekli olurken, eşi Zuhal Özün hem THK Uçuş Akademisi'nde öğretmen pilot hem de Kıbrıs Girne Üniversitesi Yakındoğu Havacılık'ta eğitim müdürü olarak görevini sürdürüyor. Kardeşi Gökçin ile kurumda uçuş eğitimini sürdüren Gökhür ise aynı zamanda Kıbrıs'ta annesinin yanında eğitmen pilot olarak görev yapıyor.
10.10.2021Gündem
Son dakika... DDK raporundan çıktı! 4 şiket 'borca batık'
Son dakika... DDK raporundan çıktı! 4 şiket 'borca batık'Gelen son dakika haberine göre; Devlet Denetleme Kurulu (DDK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Türk Hava Kurumu (THK) Derneği Genel Başkanlığı, THK Gökçen İktisadi İşletmesi ve şubeler ile THK Havacılık Vakfı şirketlerinin 2009-2019 dönemine ilişkin tüm iş ve işlemleri ile hesaplarını denetledi. Raporda, faaliyetleri devam eden 8 THK Havacılık Vakfı şirketinden 4'ünün 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun 376'ncı maddesi kapsamında "borca batık", 4'ünün ise "sermayenin tamamen kaybı" durumunda bulunduğu belirtildi.
14.09.2021Gündem
THK’da kayyum heyeti başkanı görevden çekildi
THK’da kayyum heyeti başkanı görevden çekildiTürk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı’nın görevinden alınması için mahkemeye başvuruda bulunduğu belirtildi.
7.09.2021Siyaset
THK'dan açıklama: TUSAŞ ile yangın uçaklarının tamiri konusunda çalışmamız var
THK'dan açıklama: TUSAŞ ile yangın uçaklarının tamiri konusunda çalışmamız varTürk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşcı, yangın uçaklarının tamir ettirilerek faaliyete geçirilmeleri konusunda Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) ile çalışma yaptıklarını söyledi.
2.09.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Pakdemirli CNN Türk'te açıkladı: Cumhuriyet tarihinde böylesi görülmedi
Son dakika: Bakan Pakdemirli CNN Türk'te açıkladı: Cumhuriyet tarihinde böylesi görülmediSon dakika haberine göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarafsız Bölge’de Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı. Bakan Pakdemirli konuşmasına, "Cumhuriyet tarihinde görüşmemiş bir yangınla karşılaştık." sözleri ile başladı. Pakdemirli envantere 5 tane yangın söndürme uçağının dahil edileceğinin bilgisini verdi.
2.09.2021Siyaset
THK’ya işbirliği ziyareti
THK’ya işbirliği ziyareti11 büyükşehir belediyesini temsil eden heyet, orman yangınları nedeniyle gündeme gelen Türk Hava Kurumu’nu ziyaret etti.
20.08.2021Ege
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afgan göçüyle ilgili flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afgan göçüyle ilgili flaş açıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal D ve CNN TÜRK ortak yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Yüz yüze eğitim için pazartesi gününe işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afgan göçmenlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Herkes şunu bilsin ki Türkiye yol geçen hanı değildir. Bütün bunları biz ölçüyoruz, biçiyoruz, adımımızı da ona göre atıyoruz" dedi. THK'nın devletin bir kurumu olmadığını belirten Erdoğan, "THK yetkilileri gerekli adımları atmadığı gibi çalışır durumdaki uçakların da bakımını yaptırmayarak hepsini çürümeye terk etmişler." açıklamasında bulundu.
12.08.2021Siyaset
Ormanlar küllerinden yeniden doğacak
Ormanlar küllerinden yeniden doğacakCumhurbaşkanı Erdoğan, gerek uçak ve helikopterlerle gerek itfaiye aracı ve arazözlerle orman yangınlarına müdahalede farklı bir güce kavuştuklarını belirterek, “Yangınlar ciddi manada kontrol altına alınmış vaziyette. Yanan ormanlarımız küllerinden yeniden doğacak, tekrar ağaçlandırılacak” dedi
12.08.2021Siyaset
‘Bunların cakaları ormandan önemli’
‘Bunların cakaları ormandan önemli’İktidarın beceriksizlikleri yüzünden yangınların kontrolden çıktığını savunan Öztrak, Bunların ‘yangında ilk kurtarılacaklar’ listesinde; ormanlarımız, bağ, bahçelerimiz, köylerimiz, evlerimiz yok. İlk kurtarılacak şey cakaları” dedi
10.08.2021Siyaset
AK Partili Turan'dan Kılıçdaroğlu'na THK tepkisi
AK Partili Turan'dan Kılıçdaroğlu'na THK tepkisiAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türk Hava Kurumu (THK) ziyaretiyle ilgili olarak, "Sayın Kılıçdaroğlu yatıyor kalkıyor, THK’nın uçaklarıyla ilgili birbirinden farklı mesnetsiz iddialarda bulunuyor. Milletin sinir uçlarıyla oynuyor, toplumda huzursuzluk oluşturmaya çalışıyor. Adeta yangına körükle gidiyor. Kılıçdaroğlu dün THK ziyaretinin ardından ‘Çalışabilir uçak yok.’ demişti, bugün ‘Var.’ diyor. Kendi bir şey söylüyor, grup başkanvekilleri başka şey söylüyor." dedi.
7.08.2021Siyaset
‘6 uçak 4 milyon dolara uçabilir’
‘6 uçak 4 milyon dolara uçabilir’Türkiye orman yangınlarıyla ciğerlerini kaybederken Türk Hava Kurumu’nun yangın söndürme uçaklarının hangarlarda bekletilmesine eleştiriler sürüyor. THK Kayyum Heyeti Başkanı Aşçı, 6 uçağın onarımı için 4 milyon dolar gerektiğini söyledi.
6.08.2021Gündem
THK Başkanı'ndan açıklama: OGM'nin gözetiminde hizmet veriyoruz
THK Başkanı'ndan açıklama: OGM'nin gözetiminde hizmet veriyoruzTürk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, Etimesgut'taki Türkkuşu Yerleşkesi'ndeki hangarlarda bekletilen kuruma ait yangın söndürme uçaklarına ilişkin, "6 uçağın ayağa kalkması için gereken para 4 milyon dolar. Bu parayı herkes verebilir. Hatta yardım kampanyası bile düzenlenebilir. Bunun için kimsenin beklemesine gerek yok." dedi.
5.08.2021Gündem
‘Yangınlar cumhuriyet  kavgasına dönüştü’
‘Yangınlar cumhuriyet kavgasına dönüştü’BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, yangının bir siyasi krize dönüştürülme gayretlerini üzüntüyle izlediğini söyledi.
5.08.2021Siyaset
‘Yangınlar bir  terör tehdididir’
‘Yangınlar bir terör tehdididir’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Orman yangınları da şun an tüm dünyanın mücadele ettiği adeta Kovid-19 gibi uluslararası bir tehdittir. Hatta bir terör tehdididir” dedi
5.08.2021Siyaset
‘Ayağa kaldırmak ortak görevimiz’
‘Ayağa kaldırmak ortak görevimiz’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyetle yaşıt olan THK’nın tarihine yakışır şekilde ayağa kaldırılması hepimizin ortak görevidir. Burada ‘A partisi’, ‘B partisi’, ‘C partisi’ olmamalıdır. Bu cumhuriyetin kurumudur” dedi
5.08.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu: Türk Hava Kurumu'nu ayağa kaldırmak zorundayız
Kılıçdaroğlu: Türk Hava Kurumu'nu ayağa kaldırmak zorundayızCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ülkemizi derhal yeni iklim krizlerine hazırlamaya başlamamız lazım. Bilim çalıştayı yapılmasına gerek var ve bunu sağlayacağız. Türk Hava Kurumu'nu (THK) ayağa kaldırmak zorundayız" dedi.
3.08.2021Siyaset
CHP Pakdemirli’yi istifaya çağırdı
CHP Pakdemirli’yi istifaya çağırdıCHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yerleşim yerlerini yangından koruma görevinin belediyelere ait olduğu yönündeki açıklamalarına tepki göstererek, “Yangın orman alanlarında olduğu için yerleşim alanları yandı. Utanmadan çıkıyor belediyelere laf atıyor. Bu ülkeye gelmiş geçmiş en beceriksiz Orman Bakanı’sın, sorumlu sensin ve hükümetin. Bu uçakların kalkamaması, ormanların yanmasının nedeni Orman Bakanı ve hükümettir” dedi.
3.08.2021Siyaset
THK'dan 'Sezgin Baran Korkmaz' açıklaması
THK'dan 'Sezgin Baran Korkmaz' açıklamasıTÜRK Hava Kurumu'nca (THK), kara para aklama ve dolandırıcılık suçlamaları nedeniyle Avusturya'da tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz'ın, Türk Hava Kurumu Üniversitesi (THKÜ) mütevelli heyet üyeliğine atanmasında kayyum heyetinin ilgisinin bulunmadığı açıklandı.
2.08.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı yangın bölgelerini ziyaret etti: Uçak sıkıntısının nedeni THK’dır
Cumhurbaşkanı yangın bölgelerini ziyaret etti: Uçak sıkıntısının nedeni THK’dırYangınlara müdahaleyle ilgili eleştirileri yanıtlayan Erdoğan, “Uçak konusundaki sıkıntıların ana sebebi, uzun yıllardır bu görevi yürüten Türk Hava Kurumu’nun filosunu ve teknolojisini yenileyememiş olmasıdır” dedi
1.08.2021Siyaset
Son Dakika: Yangın bölgelerinde son durum! Bakan Pakdemirli'den flaş açıklama
Son Dakika: Yangın bölgelerinde son durum! Bakan Pakdemirli'den flaş açıklamaSon dakika haberine göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklama yaptı. 98 yangının kontrol altına alındığını belirten Bakan Pakdemirli, "Yarın (bugün) saat 12.00'den itibaren nem yüzde 10'a düşüyor. Çok daha dikkatli olmamız lazım." dedi.
2.08.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, afet bölgesinde açıkladı! Kira yardımı yapılacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, afet bölgesinde açıkladı! Kira yardımı yapılacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangınlarından etkilenen bölgelerde helikopterden incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manavgat'ta açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Bölgedeki kredi yurtlar kurumu binaları afetzedelere açılmıştır. Hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasına müsaade etmeyeceğiz. Yanan ve hasar gören evlere kira yardımı yapılacak' dedi.
31.07.2021Haberler
Bakanlıktan 'THK uçakları' açıklaması
Bakanlıktan 'THK uçakları' açıklamasıTarım ve Orman Bakanlığı'nca kamuoyunda tartışılan Türk Hava Kurumu (THK) uçaklarıyla ilgili, "Kamuoyunda tartışılan uçaklar, THK'ya ait CL-215 tipi eski teknolojiye sahip uçaklardır. Bu eski tip, piston motorlu uçakların kullanmış olduğu yakıttan dolayı sıklıkla ikmal sorunları ile karşılaşılmaktadır. Bu uçaklar yangınlarda etkili ve verimli olarak çalıştırılamadığından yangınlara müdahalede zafiyet oluşturmaktadır" açıklaması yapıldı.
31.07.2021Gündem
Sabotaj iddiası soruşturuluyor
Sabotaj iddiası soruşturuluyorCumhurbaşkanı Erdoğan, “Eş zamanlı ülkemizin değişik yerlerinde çıkan orman yangınlarıyla ilgili soruşturma yoğun bir şekilde devam ediyor. Yani burada acaba herhangi bir suikast, bu tür şeyler var mı yok mu, bunların üzerine gidiliyor” açıklamasını yaptı
31.07.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

THKTürk Hava Kurumuerdoğanchpyangın

Thk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.