Ton Balığı

Ton Balığı

Son dakika ton balığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ton balığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ton balığı haber sayfamızda...

Ton Balığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.033 ton balığı haberi bulunmuştur.
İki yılda 72 kilo verdi! Görünler şok geçiriyor: Tüm sırlarını anlattı
İki yılda 72 kilo verdi! Görünler şok geçiriyor: Tüm sırlarını anlattı İki yılda büyük bir azimle 72 kilo verdiğini anlatan genç kadın, çektiği sosyal medya videosunda ince ve sağlıklı bir hayata uzanan sırlarını paylaştı.
25.04.2024 Dünya
800 bin TL hibe desteği ile iş kurdu! Yurt dışına ihraç ediyor
800 bin TL hibe desteği ile iş kurdu! Yurt dışına ihraç ediyor Erzurum'un İspir ilçesinde Mahmut Yaşar, Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun (TKDK) sağladığı 800 bin liralık hibe desteği ile Arkun Barajı'nda kurduğu tesiste ürettiği somonları ihraç ediyor.
21.04.2024 Ekonomi
Kolon kanserine karşı beslenmeye dikkat!
Kolon kanserine karşı beslenmeye dikkat! Mart ayı, kolorektal kanser farkındalık ayı. Sağlık Bakanlığı istatistiklerine göre, ülkemizde kolorektal kanser türleri hem erkeklerde hem de kadınlarda ilk üçte yer alıyor. En basit korunma yolu ise; sağlıklı beslenme, obeziteyle mücadele ve egzersiz yapmaktan geçiyor.
16.03.2024 Pazar
Ton balığında cıva: Araştırmalar zehirli madde seviyesinin hala yüksek olduğunu gösteriyor
Ton balığında cıva: Araştırmalar zehirli madde seviyesinin hala yüksek olduğunu gösteriyor Bilim insanları, kirliliğe yol açan maddelerin sınırlandırılmasıyla ilgili onlarca yıl önce getirilen kontrollere rağmen ton (orkinos) balığındaki yüksek cıva seviyelerinin devam ettiğini söylüyor.
22.02.2024 Dünya
Kırmızı et kadar besin değerleri var! Et yemiş kadar yapan o gıdalar
Kırmızı et kadar besin değerleri var! Et yemiş kadar yapan o gıdalar Protein açısından en zengin besinler arasında yer alan kırmızı et tüketemeyenlerin ete alternatif olarak tüketebileceği protein deposu yerine geçen besinler var. Et yemiş kadar vücudu proteine doyuran bu besinler ulaşılması kolay, hemen hemen herkesin evinde bulunan yiyecekler.
15.02.2024 Sağlık
Tarladan sofraya uzanan lezzetler profesyonel şeflerden tam not aldı
Tarladan sofraya uzanan lezzetler profesyonel şeflerden tam not aldı Kerevitaş; tarladan başlayan ve sofralara ulaşan yolculuğunu, üretim süreçlerine ilişkin çalışmalarını ve yeni lezzetlerini ANFAŞ’ta ev dışı tüketimin profesyonellerine aktardı. “Hasat” “Teknoloji” “Güven” “Çeşitlilik” ve “Lezzet” başlıklarının ön plana çıktığı reçeteler, profesyonel şeflerden tam not aldı.
10.02.2024 Vitrin
BOTTARGA NEDİR, Nasıl Yenir? Kefal Havyarı (Bottarga) Nasıl Kullanılır?
BOTTARGA NEDİR, Nasıl Yenir? Kefal Havyarı (Bottarga) Nasıl Kullanılır? Bottorga, dişi kefal balığının yumurtalarının temizlenerek kurutulduktan sonra balmumu ile kaplanıp üretilen geleneksel bir balık ürünüdür. Aynı zamanda yüksek bir besin değeri içerir. Uzun bir süre boyunca saklanabilen bottarga, gelbalder ya da butarka olarak da bilinir. Bottarga nedir, nasıl yenir sizler için derledik.
26.11.2023 Sözlük
Su ürünleri ihracatında 2 milyar dolarlık hedef
Su ürünleri ihracatında 2 milyar dolarlık hedef Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, su ürünleri ihracatının 2023 yıl sonuna kadar 2 milyar dolara yaklaşmasını beklediklerini bildirdi.
21.11.2023 Ekonomi
Demansa karşı ilaç gibi gıdalar
Demansa karşı ilaç gibi gıdalar Kovid-19’un beyin sağlığını olumsuz etkilediği belirtilirken, demans gibi rahatsızlıklara karşı zihni korumak için bazı gıdaların tüketilmesi önerildi.
7.11.2023 Dünya
Son dakika: İsrail'den Gazze'de rehine operasyonu
Son dakika: İsrail'den Gazze'de rehine operasyonu İsrail Ordu Sözcüsü "Kara güçleri rehine aramak için Gazze'ye girdi" açıklamasında bulundu. Açıklamada "Rehineler için sınırlı kara baskını yapılıyor" denildi.
23.10.2023 Dünya
Gazze’de yaşam durmak üzere!
Gazze’de yaşam durmak üzere! İsrail’in saldırıları ve uyguladığı abluka nedeniyle zor günler yaşayan Gazze’ye halen yakıt verilmemesi, yaşamı durma noktasına getirdi. Hastaneler hizmet veremez hale gelirken, içme suyu ve enerji de yok.
23.10.2023 Dünya
Depresyon ve enerji düşüklüğüyle kendini gösteriyor! İyotun 6 faydası
Depresyon ve enerji düşüklüğüyle kendini gösteriyor! İyotun 6 faydası İyot, tiroid bezinin büyüme, beyin gelişimi ve enerji metabolizmasının hızından sorumlu tiroid hormonlarını üretebilmesi için gerekli bir mineral. İyotun vücutta eksik olması ise tiroid hormonu seviyelerinin düşmesine neden olarak çeşitli sağlık sorunlarına yol açabiliyor.
14.10.2023 Genel Sağlık
Mide yanmasını hafife almayın! 'Gizli kalp' belirtilerini tek tek açıkladı
Mide yanmasını hafife almayın! 'Gizli kalp' belirtilerini tek tek açıkladı Gün içinde birçok kişinin yaşadığı ve ciddi bir rahatsızlık olarak görülmeyen rahatsızlıklar, kimi zaman ciddi problemlerin habercisi olabiliyor. Bunlardan biri de mide yanması. Uzmanlar, mide yanmasının kalp rahatsızlıklarının habercisi olabileceğine dikkat çekiyor.
28.09.2023 Genel Sağlık
Beslenme çantalarına obezite uyarısı! 'Çocuklarınıza alternatif oluşturun'
Beslenme çantalarına obezite uyarısı! 'Çocuklarınıza alternatif oluşturun' Günümüzde insanlık için en tehlikeli rahatsızlıkların başında obezite geliyor. Çocukluk çağı obezite oranlarının korkutucu boyuta ulaştığını belirten uzmanlar, çocukların beslenme çantalarının sağlıklı ürünlerden oluşması konusunda uyarıyor.
23.09.2023 Genel Sağlık
Alzheimer'a karşı bulmaca çözün! 'Genetik geçiş yüzde 1 etkili'
Alzheimer'a karşı bulmaca çözün! 'Genetik geçiş yüzde 1 etkili' Unutkanlığın yanı sıra pek çok zihinsel fonksiyonu da etkileyen Alzheimer'ın henüz kesin bir tedavisi bulunmuyor. Prof. Dr. Özgür Bilgin Topçuoğlu, hastalığın her beş yılda iki kat arttığına dikkat çekere Alzheimer hakkında bilgiler verdi.
21.09.2023 Genel Sağlık
Balık avından umduğunu bulamayan balıkçılar rota değiştirdi
Balık avından umduğunu bulamayan balıkçılar rota değiştirdi Karadeniz'de balıkçılar denizsuyu sıcaklığının halen yüksek olmasından dolayı avlanmada rota değiştirdi. Balıkçıların yeni adresi salyangoz avı oldu.
8.09.2023 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Depremzede balıkçılara destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Depremzede balıkçılara destek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz'da düzenlenen 2023-2024 Su Ürünleri Av Sezonu açılış programına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Deprem bölgesinde yaşayan ve gelir kaybı yaşayan balıkçılarımıza destek veriyoruz. Yarın itibariyle gemi başına 3 bin 500 yüz ile 60 bin lira arasında desteği depremzede balıkçılarımızın hesaplarına yatırıyoruz. Ayrıca afet bölgesi ilan edilen illerde su ürünleri yetiştiricilerimizin zayi olan balık yumurtaları yavru, porsiyonluk ve anaç balıkları için 2 ay içerisinde destekleme ödemelerini gerçekleştireceğiz" dedi.
31.08.2023 Gündem
Kaybolan balıklarımız
Kaybolan balıklarımız İstanbul boğazı, dünyanın en lezzetli balıklarının rahatça avlanabildiği bir geçiş noktası.
30.08.2023 Ekonomi
Nelerde yok ki! D vitamini için mutlaka tüketmeniz gereken besinler
Nelerde yok ki! D vitamini için mutlaka tüketmeniz gereken besinler Tüketilen besinlerin içerisinde yer alan vitaminlerin vücut açısından oldukça büyük bir öneme sahip olduklarının söylenmesi mümkün olmaktadır. D vitamininin yeterli miktarda alınabilmesi için tüketilmesine özen göstermeniz gereken besinler bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm ayrıntıları derledik.
31.07.2023 Alternatif Tıp
Yaz gecelerine Asya esintisi
Yaz gecelerine Asya esintisi Fairmont Quasar Istanbul’un beşinci katında yer alan ve Boğaz manzarasıyla dikkat çeken Ukiyo Restaurant & Bar, “Yarının Asyası” konsepti ve yenilenen menüsü ile misafirlerini ağırlıyor.
4.06.2023 Pazar
Çin gemisi alabora oldu, onlarca kayıp var
Çin gemisi alabora oldu, onlarca kayıp var Hint Okyanusu'nda batan Lu Peng Yuan Yu 028 adlı gemideki 39 mürettebata ulaşılamıyor, denizcilerin Çin, Endenozya ve Filipinler vatandaşı olduğu açıklandı.
17.05.2023 Dünya
7-24 denetim yapılıyor ekipler seferber oldu! 2 ton kurtarıldı
7-24 denetim yapılıyor ekipler seferber oldu! 2 ton kurtarıldı Van Gölü’ne dökülen su kaynağında tehlike tespit eden Van Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, 2 ton inci kefali için seferber oldu.
11.05.2023 Gündem
Uzak denizlere yelken açıyor!
Uzak denizlere yelken açıyor! Yunanistan’ın köklü deniz ürünleri markası Kallimanis’i bünyesine katan Dardanel, bu satın alma ile ihracattaki coğrafyasını büyütecek. Ayşe Önen Özoğuz, Dardanel’in planlarını anlattı.
7.04.2023 Milliyet Executive
Hatay'ın en zenginlerindendi! Depremde 8 evi ve 20 marketi yıkıldı
Hatay'ın en zenginlerindendi! Depremde 8 evi ve 20 marketi yıkıldı İş insanı Mehmet Bulanık, Hatay'ın en büyük zincir marketlerinin sahibiydi. 23 marketinden 20'si ve 8 evi yıkıldı. Şimdiyse çadırda yaşıyor.
10.03.2023 Haberler
Hatay'ın en zenginlerindendi! Depremde 8 evi ve 20 marketi yıkıldı
Hatay'ın en zenginlerindendi! Depremde 8 evi ve 20 marketi yıkıldı İş insanı Mehmet Bulanık, Hatay'ın en büyük zincir marketlerinin sahibiydi. 23 marketinden 20'si ve 8 evi yıkıldı. Şimdiyse çadırda yaşıyor.
10.03.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ton Balığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.