Toplama Kampları

Toplama Kampları

Son dakika toplama kampları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan toplama kampları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan toplama kampları haber sayfamızda...

Toplama Kampları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 99 toplama kamplari haberi bulunmuştur.
İngiliz hükümetine, soykırım yapan Çin'le ticaret anlaşması yapılmasın çağrısı
İngiliz hükümetine, soykırım yapan Çin'le ticaret anlaşması yapılmasın çağrısıİngiltere'de muhalefet ve bazı iktidar partisi üyeleri, Çin'in Uygur Türklerine yönelik işkence, tecavüz ve zorla kısırlaştırma suçu işlediğini belirterek hükümete, soykırım yapan ülkelerle ticaret anlaşmaları imzalanmasının önlenmesini öngören tasarıyı kabul etmesi çağrısı yaptı.
4.02.2021Dünya
BBC haber yaptı, ABD kınadı
BBC haber yaptı, ABD kınadıABD Dışişleri Bakanlığı, Çin'deki kamplarda kadınlara sistematik tecavüz ve işkence yapıldığına dair mağdur ifadelerinin 'ciddi sonuçları' olması gerektiği çağrısında bulundu.
4.02.2021Dünya
BBC: Çin'in kamplarında tutulanlar tecavüze uğradıklarını söylüyor
BBC: Çin'in kamplarında tutulanlar tecavüze uğradıklarını söylüyorİngiliz yayın kuruluşu BBC, Çin'in "yeniden eğitim kampları"nda kalanların sistematik tecavüze uğradıkları suçlamalarına yer verdiği bir özel haber yayınladı. Matthew Hill, David Camhanale ve Joel Gunter imzalı haberde, konuşulan mağdur ve tanıklar, kamplarda "sistematik tecavüz, işkence ve zorla hapsin yanı sıra kısırlaştırma ve beyin yıkama" gibi yöntemlere başvurulduğunu söyledi.
3.02.2021Dünya
Son dakika... İngiltere'den Çin'e şok: Uygur Türkleri ambargosu geliyor
Son dakika... İngiltere'den Çin'e şok: Uygur Türkleri ambargosu geliyorAralık ayında ortaya çıkarılan belgelerin ardından İngiltere harekete geçti, Dışişleri Bakanı Raab Çin'in Uygur Türklerine barbarlık uyguladığını belirterek zorla çalıştırılarak elde edilen ürünlerin ithaline yasak getirileceğini açıkladı.
12.01.2021Dünya
Çin, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde bildiğini okumakta kararlı
Çin, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde bildiğini okumakta kararlıÇin, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde uygulanan kısıtlamalardan geri adım atmayacağı sinyalini verdi. Komünist Parti Sincan Halkla İlişkiler Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Şü Guişiang, Pekin'de Associated Press ajansıyla yaptığı söyleşide, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki güvenlik önlemlerinin gevşetilip gevşetilmeyeceğine ilişkin soruya "Şu anda kayıtsız kalamayız çünkü tehditler hala mevcut. Dört yıl boyunca terörizmden kurtulmuş olmak, hiçbir suretle tehlike veya tehdit olmadığı anlamına gelmez" yanıtını verdi.
21.12.2020Dünya
BBC: Çin yüz binlerce Uygur Türkü'nü pamuk tarlalarında çalışmaya zorladı
BBC: Çin yüz binlerce Uygur Türkü'nü pamuk tarlalarında çalışmaya zorladıÇin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki yüz binlerce Uygur Türkü ve diğer azınlıkları pamuk tarlalarında çalışmaya zorladığı bildirildi. BBC'nin haberine göre, Washington'daki Komünizm Kurbanları Anma Vakfı üyesi ve Çin konularındaki çalışmalarıyla bilinen Adrian Zenz, Çin'in Uygur Türkleri ve diğer azınlıkları pamuk tarlalarında zorla çalıştırdığına dair rapor yayımladı.
15.12.2020Dünya
Uygur Türklerini örnek gösteren Papa Çin'i çıldırttı
Uygur Türklerini örnek gösteren Papa Çin'i çıldırttıPapa Franciscus, 1 Aralık'ta piyasaya çıkacak yeni kitabında inançları nedeniyle eziyet gören gruplar arasında Uygur Türklerini gösterdi.
24.11.2020Dünya
İngiltere'de Uygur Türklerine karşı 'soykırım' iddiaları incelenecek
İngiltere'de Uygur Türklerine karşı 'soykırım' iddiaları incelenecekİngiltere'de kamu mahkemesi Uygur Türklerine İngiltere'de kamu mahkemesi Uygur Türklerine karşı "soykırım"  iddialarını inceleyecek.
3.09.2020Dünya
Doğu Türkistan’da ‘Adım Adım Soykırım’
Doğu Türkistan’da ‘Adım Adım Soykırım’İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Murat Yılmaz tarafından hazırlanan “Doğu Türkistan Toplama Kampları: Adım Adım Soykırım” adlı rapor, İHH Genel Merkezinde çeşitli STK’ların katılımıyla yapılan basın toplantısıyla kamuoyu ile paylaşıldı.
5.07.2020Gündem
Çin, Uygur Türklerine zorla doğum kontrolü ve kısırlaştırma yapmakla suçlandı
Çin, Uygur Türklerine zorla doğum kontrolü ve kısırlaştırma yapmakla suçlandıMilyonlarca Müslüman Uyguru kamplara hapseden Pekin yönetiminin uyguladığı yöntemler sonucunda, Şincan'daki nüfus artışında büyük düşüş görüldü. Dünyayı ayağa kaldıran raporu yazan Çinli akademisyen, zorla doğum kontrolünü 'Soykırım hedefli bir nüfus planının parçası' olarak tanımladı. ABD, Çin'den korkunç uygulamaları derhal sonlandırmasını istedi.
30.06.2020Dünya
Çin, Uygur Türklerine zorla doğum kontrolü ve kısırlaştırma yapmakla suçlandı
Çin, Uygur Türklerine zorla doğum kontrolü ve kısırlaştırma yapmakla suçlandıMilyonlarca Müslüman Uyguru kamplara hapseden Pekin yönetiminin uyguladığı yöntemler sonucunda, Şincan'daki nüfus artışında büyük düşüş görüldü. Dünyayı ayağa kaldıran raporu yazan Çinli akademisyen, zorla doğum kontrolünü 'Soykırım hedefli bir nüfus planının parçası' olarak tanımladı. ABD, Çin'den korkunç uygulamaları derhal sonlandırmasını istedi.
30.06.2020Dünya
Bolton’ın kitabı olay yaratacak
Bolton’ın kitabı olay yaratacakEski Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton’ın kitabı, henüz piyasaya çıkmadan gündemi sarstı. Kitapta, Trump’ın başkanlık seçimleri için Çin’den yardım istediği bile öne sürülürken, ABD Başkanı, Bolton’ın yalan söylediğini, anayasayı çiğnediğini savundu.
19.06.2020Dünya
'Türkiye’nin Doğu Akdeniz'deki kararlılığını kabul etmeliyiz'
'Türkiye’nin Doğu Akdeniz'deki kararlılığını kabul etmeliyiz'ABD'li düşünce kuruluşu Jamestown Foundation'ın Başkanı Glen Howard, "Türkiye’nin Doğu Akdeniz'in geleceğinde rol almak konusundaki kararlılığını kabul etmeli ve ABD olarak Doğu Akdeniz’deki rolümüzü yeniden gözden geçirmeliyiz." dedi.
11.06.2020Dünya
Son dakika | Çin'in Uygur Türklerine uyguladığı baskının belgeleri sızdı! Dünya çalkalandı
Son dakika | Çin'in Uygur Türklerine uyguladığı baskının belgeleri sızdı! Dünya çalkalandıÇin'in gözaltı kamplarında tutulan yüz binlerce Müslüman Uygur Türkü ile ilgili belgelere uluslararası medya ulaştı. Belgelerde Uygurların 'kızının türban takması', 'yurt dışından biriyle iletişim kurmak', 'yabancı internet sitesine girmek' veya 'güvenilmez olmak' gibi nedenlerle kamplara gönderildiği görülüyor.
18.02.2020Dünya
TikTok, Uygur Türklerine baskıyı anlatan videoyu kaldırdığı için özür diledi
TikTok, Uygur Türklerine baskıyı anlatan videoyu kaldırdığı için özür dilediSosyal medya uygulamasının yöneticilerinden Han, "Çok sayıda izleyiciye ulaşan 23 Kasım tarihli video insan hatası nedeniyle kaldırılmıştır. Şunu belirtmek isteriz ki topluluk kurallarımızdaki hiçbir husus bu videodaki gibi içeriklerin engellenmesini ve kaldırılmasını gerektirmemektedir. Bizden kaynaklanan hata için özür dileriz" dedi.
28.11.2019Dünya
Uygur Türkleriyle ilgili flaş gelişme: "ABD geç bile kaldı"
Uygur Türkleriyle ilgili flaş gelişme: "ABD geç bile kaldı"ABD Senatosu, Çin'in Uygur Türklerine yönelik uygulamalarına ilişkin kapsamlı bir rapor hazırlanmasını öngören yasa tasarısını onayladı.
12.09.2019Dünya
Çin, Uygur Türklerini deney objesi olarak kullanıyor!
Çin, Uygur Türklerini deney objesi olarak kullanıyor!Çin'in, Doğu Türkistan'daki toplama kamplarında tuttuğu Uygur Türklerini zorla pamuk tarlalarında karın tokluğuna çalıştırdığı belirtildi.
23.08.2019Dünya
BBC'den bomba iddia! Evlerin kapılarına asmışlar...
BBC'den bomba iddia! Evlerin kapılarına asmışlar...İngiliz yayın kuruluşu BBC, Çin'in Sincan bölgesinde din ve inanç özgürlüğüyle ilgili kontrol ve yasakların arttığını bildirdi - Görüntülerde, bazı evlerin kapılarında "belirli dini ibadetler ile gençlerin sakal uzatmasının yasak" olduğuna dair uyarılar dikkati çekiyor.
20.06.2019Dünya
'Çin Uygur camilerini yıkıyor'
'Çin Uygur camilerini yıkıyor'Çinli otoritelerin, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde aralarında yüzlerce yıllık camiler ve türbelerin de olduğu 33 dini mekanı tamamen veya kısmen yıktığı ileri sürüldü.
7.05.2019Dünya
AP'den Çin'e 'Keyfi tutukluluk hallerine son verin' çağrısı
AP'den Çin'e 'Keyfi tutukluluk hallerine son verin' çağrısıAvrupa Parlamentosu, Çin'e, Uygur, Kazak ve Tibetlilerin keyfi tutukluluk hallerine son verilmesi ve tüm kampların kapatılması çağrısında bulundu.
18.04.2019Dünya
ABD'den Türkiye'nin Uygur açıklamasına destek
ABD'den Türkiye'nin Uygur açıklamasına destekABD, Türkiye'nin Uygur Türklerine ilişkin yaptığı açıklamayı desteklediklerini duyurdu.
15.02.2019Dünya
Çin'in Sincan'daki politikalarına karşı tek başına gösteri yapıyor
Çin'in Sincan'daki politikalarına karşı tek başına gösteri yapıyorHollanda'da yaşayan Uygur Türkü Abdurehim Gheni, "Sessiz kalmış insanların sesini dünyaya duyurmak için her hafta sonu tek başıma gösteri yapıyorum." dedi.
23.01.2019Dünya
AB sığınmacı alan ülkeye para vermeyi teklif etti
AB sığınmacı alan ülkeye para vermeyi teklif ettiAvrupa Birliği (AB), sığınmacı krizini çözmek için  geçen ay düzenlenen AB Liderler Zirvesi'nde ortaya attığı "bölgesel tahliye  merkezleri" ve "kontrollü sığınmacı merkezleri" kavramlarına açıklık getirerek,  bu merkezleri topraklarında kurmayı kabul eden ülkelere mali yardım sağlanmasını  teklif etti.
24.07.2018Dünya
Çin'in Süper Ligi'ndeki Uygur futbolcu toplama kampına gönderildi
Çin'in Süper Ligi'ndeki Uygur futbolcu toplama kampına gönderildiÇin Süper Ligi'nde oynayan Uygur Türkü futbolcu Erfan Hezim takımı ile birlikte yurtdışına çıktığı için toplama kampına gönderildi.
Son dakika: ABD'de bomba etkisi yarattı! 'İşkenceci...'
Son dakika: ABD'de bomba etkisi yarattı! 'İşkenceci...'ABD Başkanı Trump'ın Gina Haspel’i CIA’in başına getirmesi ile eski defterler açıldı. Ülkede bomba etkisi yaratan atama kararı bir dönemin ‘Kara Delik’ denilen işkence merkezlerini, hayalet gemilerini, Ebu Gureyb Hapishanesi'ni, korku adası Garcia'yı, Guantanamo'yu ve ölüm kamplarını yeniden gündeme getirdi.
15.03.2018Dünya

Benzer Haber Etiketleri

çinUygur Türkleritoplama kamplarıUygursincan

Toplama Kampları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.