Uygur Türkleri

Uygur Türkleri

Son dakika Uygur Türkleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uygur Türkleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uygur Türkleri haber sayfamızda...

Uygur Türkleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 243 uygur türkleri haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı'na videomesaj gönderdi. Salgının ekonomiye etkisine ilişkin konuşan Erdoğan, "Arz talep dengesizliği fiyatları artırdı. Emtia fiyatlarındaki olağan dışı seyir de dünyada enflasyonu tetikledi." dedi.
24.11.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı'na videomesaj gönderdi. Salgının ekonomiye etkisine ilişkin konuşan Erdoğan, "Arz talep dengesizliği fiyatları artırdı. Emtia fiyatlarındaki olağan dışı seyir de dünyada enflasyonu tetikledi." dedi.
24.11.2021Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Bu teklif Biden tarafından geldi
Bakan Çavuşoğlu: Bu teklif Biden tarafından geldiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu son dakika açıklamalarda bulundu. Türkiye ve ABD arasında bir çalışma grubunun kurulacağını belirten Bakan Çavuşoğlu, bu teklifin bizzat ABD Başkanı Biden tarafından geldiğini söyledi.
4.11.2021Siyaset
‘Ders alacak değiliz!’
‘Ders alacak değiliz!’Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu, Güvenlik Konseyi’nde Çin’in “Suriye’de insan hakları hukukuna uyma” çağrısını yanıtladı: “Uluslararası insan hakları hukukunu ve insani hukuku ihlal edenlerden ders alacak değiliz”
29.10.2021Dünya
Birleşmiş Milletler'de Çin kavgası
Birleşmiş Milletler'de Çin kavgasıABD'nin başını çektiği ve Türkiye'nin de yer aldığı 43 ülkenin Uygur Türkleri açıklamasına Küba'nın öncülüğündeki 62 ülke karşı açıklamayla yanıt verdi. Pekin yönetimi ise, Washington'ın çabalarına 'siyasi dezenformasyon' nitelemesinde bulundu.
22.10.2021Dünya
Türkiye'nin de bulunduğu 43 ülkeden Çin'e 'Uygur Özerk Bölgesi' çağrısı
Türkiye'nin de bulunduğu 43 ülkeden Çin'e 'Uygur Özerk Bölgesi' çağrısıTürkiye'nin de aralarında bulunduğu 43 ülke, Birleşmiş Milletler'de (BM) Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine ve diğer Müslüman azınlıklara baskı ve şiddet uygulamakla suçlanan Çin'e, "BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri ve bağımsız gözlemcilerin bölgeye derhal ve engelsiz ziyaretine izin vermesi" çağrısı yaptı.
21.10.2021Dünya
Uluslararası Af Örgütü: BM Çin'e karşı harekete geçmeli
Uluslararası Af Örgütü: BM Çin'e karşı harekete geçmeliUluslararası Af Örgütü, Birleşmiş Milletler (BM) üyesi devletlere, Çin'in, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde süregelen ihlallerini güçlü şekilde kınaması, adalete ve hesap verebilirliğe zemin hazırlaması çağrısında bulundu.
12.10.2021Dünya
Ortadoğu masrafı Pasifik’e kayacak
Ortadoğu masrafı Pasifik’e kayacakABD’nin askeri harcamalarının ekonomiyi önemli ölçüde sarstığını belirten Köni, “Obama ve Trump da bölgeden çekilmekten yanaydı. 15 yıldır süregelen çekilme stratejisini Biden hayata geçirmiş oldu” ifadelerini kullandı... Ortadoğu petrol gelirlerinin, ABD askeri masraflarının altında kaldığını vurgulayan Köni, yeni hedefin ‘Çin hegomanyasının kırılması’ olduğunun altını çizdi: “Biden’ın Asya-Pasifik’te yeni planlamalara yöneleceği görülüyor...”
19.08.2021Gündem
Blinken Uygur Türkleriyle görüştü
Blinken Uygur Türkleriyle görüştüABD Dışişleri Bakanı Blinken, Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki toplama kamplarında kalmış Uygur Türkleriyle görüştü.
8.07.2021Dünya
Kanada ile Çin arasında "insan hakları" tartışması
Kanada ile Çin arasında "insan hakları" tartışmasıKanada ile Çin arasında bir süreden beri devam eden diplomatik gerginlik, iki ülkenin insan hakları ihlalleri konusunda attıkları adımla yeniden alevlendi.
22.06.2021Dünya
Londra'daki 'Uygur Mahkemesi' tanıkları dinlemeye başladı
Londra'daki 'Uygur Mahkemesi' tanıkları dinlemeye başladıÇin'in Uygur Türkleri ve diğer Müslüman azınlıklara yönelik muamelesinin soykırım olup olmadığını araştıran Londra merkezli bir halk mahkemesi olan Uygur Mahkemesi, tanıkların ifadelerini dinlemeye başladı.
4.06.2021Dünya
BBC: Çin, yapay zekayla duygu tanıma teknolojisini Uygurlar üzerinde denedi
BBC: Çin, yapay zekayla duygu tanıma teknolojisini Uygurlar üzerinde denediToplama kampları kurduğu bölgedeki karakollara kameralar yerleştiren Çin, yapay zeka ve yüz tanıma uygulamaları kullanarak kişilerin duygularını belirliyor. Sistem, kişilerin olumsuz ve endişeli duygu durumlarını kırmızı ile gösteren bir pasta grafik oluşturuyor.
26.05.2021Dünya
‘Uygur Türkleri için harekete geçilmeli’
‘Uygur Türkleri için harekete geçilmeli’Millet İttifakı’nın Karabağlar Belediye Meclisi üyeleri, Çin Halk Cumhuriyeti’nin baskı ve zulmüne uğrayan Uygur Türkleri için harekete geçilmesi çağrısı yaptı.
22.05.2021Ege
Son dakika... İngiliz hükümetine 'Uygur' çağrısı!
Son dakika... İngiliz hükümetine 'Uygur' çağrısı!İngiltere'de yaşayan Uygur Türkleri, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki insan hakları ihlallerini protesto etti ve İngiliz hükümetine, "Çin'in hak ihlallerinin soykırım olarak tanınması" çağrısında bulundu.
22.04.2021Dünya
Çin iki Uygur Türkünü idam edecek
Çin iki Uygur Türkünü idam edecekÇin'de, ülkenin Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Uygur Türkü iki eski yetkili hakkında "bölücülük ve rüşvet alma" suçlamasıyla idam kararı verildi.
7.04.2021Dünya
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na HDP tepkisi: Herkes gördü sen mi görmedin?
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na HDP tepkisi: Herkes gördü sen mi görmedin?Gelen son dakika haberine göre; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. Bahçeli, 'MHP olarak 2023 ve diğer 10 yıllık planlarımızdaki amacımız Türk tipi başkanlık modeline sahip çıkmak. Yeni sivil bir anayasa hazırlığı 2. stratejik hedefimizdir.' dedi. Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Bahçeli, 'Kılıçdaroğlu'nun 'HDP'nin yanlışı olursa söyleriz' ifadesi, tam bir hezeyan, tam bir aymazlık, tam bir sefillik örneğidir. Sayın Kılıçdaroğlu, HDP'nin ihanet ve yanlışlarını herkes gördü de bir tek sen mi görmedin? Yazık sana, yuh olsun senin zihniyetine.' ifadelerine yer verdi.
30.03.2021Siyaset
'İnceleme heyeti ilk fırsatta gidecek'
'İnceleme heyeti ilk fırsatta gidecek'Çin’in Uygur Türkleri’ne yönelik uygulamalarının “soykırım” olarak tanınması ve ortak bildiri yayımlaması için TBMM Başkanlığı’na başvuran İYİ Parti, konuyu TBMM gündeminde tutmayı sürdürüyor.
30.03.2021Siyaset
Beyaz Saray: Afganistan'dan 1 Mayıs'a kadar çekilme zor
Beyaz Saray: Afganistan'dan 1 Mayıs'a kadar çekilme zorBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD askerlerinin 1 Mayıs'a kadar Afganistan'dan tam olarak çekilmesinin zor olduğunu ancak Başkan Joe Biden'ın henüz nihai kararını vermediğini belirtti.
26.03.2021Dünya
Uygur Türkleri kapışması büyüyor: Çin'den İngiltere'ye yaptırım misillemesi
Uygur Türkleri kapışması büyüyor: Çin'den İngiltere'ye yaptırım misillemesiPekin yönetimi, dokuz İngiliz milletvekili ile dört kuruluşun Çin ile iş yapmalarını yasakladı ve ülkeye girişine izin verilmeyeceğini duyurdu.
26.03.2021Dünya
Çin'den,  AB'ye 'Uygur Türkleri' misillemesi
Çin'den, AB'ye 'Uygur Türkleri' misillemesiÇin Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği’nin (AB), Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine baskı uygulandığı gerekçesiyle Çinli yetkililere yaptırım kararına misilleme olarak, AB’den 10 kişi ile 4 kurum ve kuruluşa yaptırım uygulanacağını açıkladı.
22.03.2021Dünya
Son dakika... Avrupa Birliği'nden Çin'e Sincan Uygur yaptırımı
Son dakika... Avrupa Birliği'nden Çin'e Sincan Uygur yaptırımıUluslararası topluluk, Sincan bölgesinin eski yöneticisi ve Çin Komünist Partisi yetkililerine insan hakları ihlallerinden yaptırım uygulanacağını açıkladı. Böylece, AB 30 yıl sonra ilk kez Pekin yönetimine karşı insan hakları ihlallerinden yaptırım açıklamış oldu. Çin, Sincan'da yaşayan yüz binlerce Müslümanı toplama kamplarında tutuyor.
22.03.2021Dünya
‘Tarımda çalışan kadın desteklenecek’
‘Tarımda çalışan kadın desteklenecek’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik, “Fosforlu Meral” etiketiyle paylaşım yapılmasına İYİ Parti’liler tepkilerini sürdürüyor.
16.03.2021Siyaset
Piyasalarda gözler Fed'e çevrildi
Piyasalarda gözler Fed'e çevrildiABD'de destek paketinin onaylanmasına karşın 10 yıllık tahvil faizlerinde yükseliş eğiliminin devam etmesinin ardından küresel piyasalarda gözler gelecek hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantısı ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamalara çevrildi.
13.03.2021Uzmanpara
ABD: Çin ile müzakerelerimizde Uygur Müslümanları başlıklardan biri olacak
ABD: Çin ile müzakerelerimizde Uygur Müslümanları başlıklardan biri olacakBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Çin ile yapacakları görüşmelerde Sincan Uygur Özerk Bölgesinde, Uygur Türklerine yönelik muamelenin konu başlıklarından biri olacağını söyledi.
11.03.2021Dünya
ABD, Sincan'da "Uygurlara yönelik soykırım olduğu" konusundaki pozisyonunu koruyor
ABD, Sincan'da "Uygurlara yönelik soykırım olduğu" konusundaki pozisyonunu koruyorABD Dışişleri Bakanlığı, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki insan hakları ihlallerini "soykırım" olarak tanımlama pozisyonunu aynı şekilde koruduklarını bildirdi.
9.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Uygur Türkleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.