Uygur Türkleri

Uygur Türkleri

Son dakika Uygur Türkleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uygur Türkleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uygur Türkleri haber sayfamızda...

Uygur Türkleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 225 uygur turkleri haberi bulunmuştur.
Çin iki Uygur Türkünü idam edecek
Çin iki Uygur Türkünü idam edecekÇin'de, ülkenin Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Uygur Türkü iki eski yetkili hakkında "bölücülük ve rüşvet alma" suçlamasıyla idam kararı verildi.
7.04.2021Dünya
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na HDP tepkisi: Herkes gördü sen mi görmedin?
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na HDP tepkisi: Herkes gördü sen mi görmedin?Gelen son dakika haberine göre; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. Bahçeli, 'MHP olarak 2023 ve diğer 10 yıllık planlarımızdaki amacımız Türk tipi başkanlık modeline sahip çıkmak. Yeni sivil bir anayasa hazırlığı 2. stratejik hedefimizdir.' dedi. Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Bahçeli, 'Kılıçdaroğlu'nun 'HDP'nin yanlışı olursa söyleriz' ifadesi, tam bir hezeyan, tam bir aymazlık, tam bir sefillik örneğidir. Sayın Kılıçdaroğlu, HDP'nin ihanet ve yanlışlarını herkes gördü de bir tek sen mi görmedin? Yazık sana, yuh olsun senin zihniyetine.' ifadelerine yer verdi.
30.03.2021Siyaset
'İnceleme heyeti ilk fırsatta gidecek'
'İnceleme heyeti ilk fırsatta gidecek'Çin’in Uygur Türkleri’ne yönelik uygulamalarının “soykırım” olarak tanınması ve ortak bildiri yayımlaması için TBMM Başkanlığı’na başvuran İYİ Parti, konuyu TBMM gündeminde tutmayı sürdürüyor.
30.03.2021Siyaset
Beyaz Saray: Afganistan'dan 1 Mayıs'a kadar çekilme zor
Beyaz Saray: Afganistan'dan 1 Mayıs'a kadar çekilme zorBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD askerlerinin 1 Mayıs'a kadar Afganistan'dan tam olarak çekilmesinin zor olduğunu ancak Başkan Joe Biden'ın henüz nihai kararını vermediğini belirtti.
26.03.2021Dünya
Uygur Türkleri kapışması büyüyor: Çin'den İngiltere'ye yaptırım misillemesi
Uygur Türkleri kapışması büyüyor: Çin'den İngiltere'ye yaptırım misillemesiPekin yönetimi, dokuz İngiliz milletvekili ile dört kuruluşun Çin ile iş yapmalarını yasakladı ve ülkeye girişine izin verilmeyeceğini duyurdu.
26.03.2021Dünya
Çin'den,  AB'ye 'Uygur Türkleri' misillemesi
Çin'den, AB'ye 'Uygur Türkleri' misillemesiÇin Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği’nin (AB), Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine baskı uygulandığı gerekçesiyle Çinli yetkililere yaptırım kararına misilleme olarak, AB’den 10 kişi ile 4 kurum ve kuruluşa yaptırım uygulanacağını açıkladı.
22.03.2021Dünya
Son dakika... Avrupa Birliği'nden Çin'e Sincan Uygur yaptırımı
Son dakika... Avrupa Birliği'nden Çin'e Sincan Uygur yaptırımıUluslararası topluluk, Sincan bölgesinin eski yöneticisi ve Çin Komünist Partisi yetkililerine insan hakları ihlallerinden yaptırım uygulanacağını açıkladı. Böylece, AB 30 yıl sonra ilk kez Pekin yönetimine karşı insan hakları ihlallerinden yaptırım açıklamış oldu. Çin, Sincan'da yaşayan yüz binlerce Müslümanı toplama kamplarında tutuyor.
22.03.2021Dünya
‘Tarımda çalışan kadın desteklenecek’
‘Tarımda çalışan kadın desteklenecek’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik, “Fosforlu Meral” etiketiyle paylaşım yapılmasına İYİ Parti’liler tepkilerini sürdürüyor.
16.03.2021Siyaset
Piyasalarda gözler Fed'e çevrildi
Piyasalarda gözler Fed'e çevrildiABD'de destek paketinin onaylanmasına karşın 10 yıllık tahvil faizlerinde yükseliş eğiliminin devam etmesinin ardından küresel piyasalarda gözler gelecek hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantısı ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamalara çevrildi.
13.03.2021Uzmanpara
ABD: Çin ile müzakerelerimizde Uygur Müslümanları başlıklardan biri olacak
ABD: Çin ile müzakerelerimizde Uygur Müslümanları başlıklardan biri olacakBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Çin ile yapacakları görüşmelerde Sincan Uygur Özerk Bölgesinde, Uygur Türklerine yönelik muamelenin konu başlıklarından biri olacağını söyledi.
11.03.2021Dünya
ABD, Sincan'da "Uygurlara yönelik soykırım olduğu" konusundaki pozisyonunu koruyor
ABD, Sincan'da "Uygurlara yönelik soykırım olduğu" konusundaki pozisyonunu koruyorABD Dışişleri Bakanlığı, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki insan hakları ihlallerini "soykırım" olarak tanımlama pozisyonunu aynı şekilde koruduklarını bildirdi.
9.03.2021Dünya
ABD'de STK kuruluşundan rapor: Çin, Uygurları yok etmek istiyor
ABD'de STK kuruluşundan rapor: Çin, Uygurları yok etmek istiyorABD'deki bir düşünce kuruluşunca hazırlanan rapor, Çin'in, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine karşı eylemlerinde Birleşmiş Milletler Soykırım Suçunun Önlenmesi ve Cezalandırılması Sözleşmesinin tüm maddelerini ihlal ettiğini ve bu halkı "yok etmeyi" amaçladığını ortaya koydu.
9.03.2021Dünya
Hollanda, Çin'in Uygur Türklerine yaptığı uygulamaları "soykırım" olarak tanımladı
Hollanda, Çin'in Uygur Türklerine yaptığı uygulamaları "soykırım" olarak tanımladıHollanda Temsilciler Meclisi'nde, Çin'in Uygur Türklerine yönelik uygulamalarını "soykırım" olarak tanımlayan karar kabul edildi.
25.02.2021Dünya
Fransız Bakan'dan Uygur Türkleri adımı! Belgelere ulaşıldı
Fransız Bakan'dan Uygur Türkleri adımı! Belgelere ulaşıldıFransa Dışişleri Bakanı Le Drian, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Uygur Türklerine karşı yapılan haksız uygulamaları, kurumsallaşmış gözetim ve baskı sisteminin olduğunu gösteren bilgi ile doğrulayıcı belgelerin kendilerine ulaştığını belirtti.
24.02.2021Dünya
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye tepki: Son derece saygısız ahlaki olmayan bir yaklaşım
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye tepki: Son derece saygısız ahlaki olmayan bir yaklaşımGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamalarında CHP'yi eleştirerek "Politik tartışma yerine meselenin içine aileyi karıştırıyorlar, bu son derece saygısız, ahlaki olmayan bir yaklaşım." ifadelerini kullandı. Yunanistan ile görüşmelere ilişkin bilgi veren Çelik, "Türkiye Cumhuriyetini köşeye sıkıştırmak ya da zarar vermek için başkalarıyla kurduğunuz ittifakların, hiçbir işe yaramayacağını biz biliyoruz siz de biliyorsunuz. Sonuçta yapacağınız en sağlıklı şey, oturup Türkiye Cumhuriyeti ile kazan kazan temelinde bir anlaşmaya varmaktır." sözlerine yer verdi.
23.02.2021Siyaset
Kanada, Çin'in Uygur Türklerine olan uygulamalarını "soykırım" olarak tanıdı!
Kanada, Çin'in Uygur Türklerine olan uygulamalarını "soykırım" olarak tanıdı!Kanada, Çin'in Uygur Türklerine yönelik uygulamalarını "soykırım" olarak tanımlayan yasayı onayladı. Kanada Başbakanı Trudeau oylama konusunda çekimser olduklarını duyurmuştu. Öte yandan Dışişleri Bakanı Marc Garneau, parlamentodaki oylamanın hemen ardından söz konusu kararla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Bakan Garneau, açıklamasında, "Keyfi gözaltı, yeniden eğitim, zorla çalıştırma, işkence ve zorla kısırlaştırma gibi Sincan'daki insan hakları ihlallerine dair korkunç raporlardan derinden rahatsız olmaya devam ediyoruz.’’ ifadesini kullandı.
22.02.2021Dünya
11 Uygur Türkü'nün Çin'e iade edildiği iddiasına yalanlama
11 Uygur Türkü'nün Çin'e iade edildiği iddiasına yalanlamaGöç İdaresi Genel Müdürlüğü, 11 Uygur Türkü'nün sahte pasaportla Türkiye'ye geldikleri için Çin'e iade edildikleri iddiasının gerçek dışı olduğunu açıkladı.
15.02.2021Gündem
Bakan Soylu: Uygur Türkü kardeşlerimiz, devletimizin teminatındadır
Bakan Soylu: Uygur Türkü kardeşlerimiz, devletimizin teminatındadırİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Uygur Türklerine ait açıklamalarda bulundu. Soylu, "Uygur Türkü kardeşlerimiz, milletimizin ve devletimizin teminatındadır. Çünkü bu vatan onların da vatanıdır" dedi.
15.02.2021Siyaset
Belçika'da Çin'in Uygur uygulamalarının "soykırım" olarak tanınması istendi
Belçika'da Çin'in Uygur uygulamalarının "soykırım" olarak tanınması istendiBelçika parlamentosunda Çin'in Uygur Türklerine yönelik politikalarının "soykırım" olarak tanınması çağrısı yapan karar tasarısı sunuldu.
12.02.2021Dünya
İngiliz hükümetine, soykırım yapan Çin'le ticaret anlaşması yapılmasın çağrısı
İngiliz hükümetine, soykırım yapan Çin'le ticaret anlaşması yapılmasın çağrısıİngiltere'de muhalefet ve bazı iktidar partisi üyeleri, Çin'in Uygur Türklerine yönelik işkence, tecavüz ve zorla kısırlaştırma suçu işlediğini belirterek hükümete, soykırım yapan ülkelerle ticaret anlaşmaları imzalanmasının önlenmesini öngören tasarıyı kabul etmesi çağrısı yaptı.
4.02.2021Dünya
BBC haber yaptı, ABD kınadı
BBC haber yaptı, ABD kınadıABD Dışişleri Bakanlığı, Çin'deki kamplarda kadınlara sistematik tecavüz ve işkence yapıldığına dair mağdur ifadelerinin 'ciddi sonuçları' olması gerektiği çağrısında bulundu.
4.02.2021Dünya
BBC: Çin'in kamplarında tutulanlar tecavüze uğradıklarını söylüyor
BBC: Çin'in kamplarında tutulanlar tecavüze uğradıklarını söylüyorİngiliz yayın kuruluşu BBC, Çin'in "yeniden eğitim kampları"nda kalanların sistematik tecavüze uğradıkları suçlamalarına yer verdiği bir özel haber yayınladı. Matthew Hill, David Camhanale ve Joel Gunter imzalı haberde, konuşulan mağdur ve tanıklar, kamplarda "sistematik tecavüz, işkence ve zorla hapsin yanı sıra kısırlaştırma ve beyin yıkama" gibi yöntemlere başvurulduğunu söyledi.
3.02.2021Dünya
Son dakika: ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan çok kritik mesajlar
Son dakika: ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan çok kritik mesajlarGelen son dakika haberine göre; ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Donald Trump yönetiminin, İsrail ile ilişkileri normalleştirme karşılığında Arap ülkelerine verilen vaatleri mercek altına aldıklarını ve bu bağlamdaki silah satış kararlarının da ABD'nin stratejik hedeflerine uyup uymadığını incelemek üzere askıya alındığını açıkladı. Öte yandan Blinken, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile bir görüşme gerçekleştirdi. Blinken, Stoltenberg ile görüşmesinde "ABD'nin NATO'nun güçlendirilmesine olan bağlılığını" teyit etti
28.01.2021Dünya
Twitter'dan flaş 'Uygur Türkleri' hamlesi! Askıya alındı
Twitter'dan flaş 'Uygur Türkleri' hamlesi! Askıya alındıSosyal paylaşım sitesi Twitter, Çin'in Washington Büyükelçiliğinin hesabını, Uygur Türklerine yönelik bir paylaşımından dolayı kilitlediğini duyurdu.
21.01.2021Teknoloji
Çinli teknoloji devi için flaş iddia! Skandal 'Uygur Türkleri' hamlesi
Çinli teknoloji devi için flaş iddia! Skandal 'Uygur Türkleri' hamlesiÇinli telekomüniskasyon şirketi Huawei'nin, Uygur Türklerini yaya kalabalığı içinde, etnik-fenotipik özelliklerine göre tespit edebilen bir teknoloji için patent başvurusunda bulunduğu iddia edildi.
13.01.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

çinuygur türkleriabdsoykırımSincan

Uygur Türkleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.