Toprak Mahsulleri Ofisi

Toprak Mahsulleri Ofisi

Son dakika Toprak Mahsulleri Ofisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Toprak Mahsulleri Ofisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Toprak Mahsulleri Ofisi haber sayfamızda...

Toprak Mahsulleri Ofisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.233 toprak mahsulleri ofisi haberi bulunmuştur.
Bakan Pakdemirli İzmir'de gıda fiyatlarındaki artışı değerlendirdi
Bakan Pakdemirli İzmir'de gıda fiyatlarındaki artışı değerlendirdiTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dünyadaki emtia fiyatlarındaki artışın tarımsal girdi fiyatlarını etkilediğini ancak artışların olması gerekenin çok üzerinde seyrettiğini bildirdi.
24.09.2021Ekonomi
TMO’dan kuru üzüm üreticisine ödeme
TMO’dan kuru üzüm üreticisine ödemeToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, ofis olarak kuru üzüm müdahale alımlarına 10 Eylül’de başladıklarını, ilk hafta aldıkları ürün bedeli olan 15 milyon lirayı üreticilerin hesabına yatırdıklarını söyledi.
19.09.2021Ekonomi
TMO'dan kuru üzüm üreticisine 15 milyon liralık ödeme
TMO'dan kuru üzüm üreticisine 15 milyon liralık ödemeToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, ofis olarak kuru üzüm müdahale alımlarına 10 Eylül'de başladıklarını, ilk hafta aldıkları ürün bedeli olan 15 milyon lirayı üreticilerin hesabına yatırdıklarını söyledi.
18.09.2021Ekonomi
Online satış yapan sitelerde 'haksız fiyat artışı' denetimleri artırıldı
Online satış yapan sitelerde 'haksız fiyat artışı' denetimleri artırıldıTicaret Bakanlığı'nın son dönemde haksız fiyat artışı iddialarına karşı harekete geçerek marketlere yönelik yoğun denetim başlatması sonrası e-Ticaret sektöründe de "fiyat artışı"na yönelik denetimler artırıldı.
18.09.2021Ekonomi
Fiyat umutsuzluk yarattı
Fiyat umutsuzluk yarattıSalihli’deki meslek odaların katılımıyla gerçekleştirilen ortak istişare toplantısında konuşan Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, üzüm fiyatındaki düşüklüğün bütün sektörlere olumsuz yönde yansıyacağına vurgu yaptı.
17.09.2021Ege
TMO'ya verdiği fındığın randımanı 60 çıkan üretici sevinç yaşadı
TMO'ya verdiği fındığın randımanı 60 çıkan üretici sevinç yaşadıGiresun'un Görele ilçesinde, Toprak Mahsulleri Ofisine (TMO) getirdiği fındığın randımanı 60 çıkan üreticiye kilogram başına 32,95 lira fiyat verildi.
16.09.2021Ekonomi
TMO'nun fındık alımları devam ediyor
TMO'nun fındık alımları devam ediyorToprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) 2021 ürünü fındık alımlarına Giresun, Ordu ve Trabzon'daki üreticiler ilgi gösteriyor.
15.09.2021Ekonomi
Gıdada ara dönem endişesi
Gıdada ara dönem endişesiTarla üretimi olmasına rağmen yaz aylarında sebze ve meyve fiyatları çok yüksek seyretti. Havaların serinlemesiyle bir süre sonra seralarda üretilenler tezgaha inecek. Ancak bu geçiş döneminde fiyatlarda yeni bir zam dalgasından endişe ediliyor.
15.09.2021Ekonomi
TMO, Manisa'da kuru üzüm alımına başladı
TMO, Manisa'da kuru üzüm alımına başladıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Manisa'da kuru üzüm alımlarına başladı.
13.09.2021Ekonomi
TMO yarın çeltik alımlarına başlıyor
TMO yarın çeltik alımlarına başlıyorToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, çeltik alımlarına bu 13 Eylül 2021'de başlayıp, 30 Temmuz 2022 tarihine kadar devam edeceklerini belirterek, "Üreticilerimiz ürünlerini bize getirdiklerinde ödemelerini de bir hafta on gün içinde alacaklar. Ancak biz herhangi bir aksiliğe mahal vermemek adına ödeme süremizi maksimum 21 gün ile sınırlı tutuyoruz." dedi.
12.09.2021Ekonomi
KİT'lerde en yüksek ödenek 22,1 milyar lirayla TPAO'ya verildi
KİT'lerde en yüksek ödenek 22,1 milyar lirayla TPAO'ya verildiKamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) arasında en yüksek ödenek teklif tavanı, 2022 için 22 milyar 135 milyon 114 bin lira ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürlüğüne verildi.
12.09.2021Ekonomi
Antep fıstığı tarlada 28, tezgahta 120 lira
Antep fıstığı tarlada 28, tezgahta 120 liraGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nde, 'yeşil altın' olarak bilinen Antep fıstığında, iklim değişikliği ve 'yok yılı' nedeniyle rekolte düşüşü yaşandı. Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak, tarladan 28-33 lira arasında alınan ben fıstığın işlendikten sonra tüketiciye 120 liradan satıldığını söyledi. Çolak, bölgedeki fıstık fiyatlarının tüccarlar tarafından belirlendiğini, fahiş fiyatların önlenebilmesi için TMO'nun alım yapması gerektiğini belirtti.
10.09.2021Ekonomi
Fındık üreticilerine ödemeler bugün yapılacak
Fındık üreticilerine ödemeler bugün yapılacakFındık alımlarına 1 Eylül'de başlayan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 2 bin 507 üreticiden aldığı mahsulün ödemesini yaptı. TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, üreticilerin bugün öğleden sonra paralarını hesaplarından çekebileceklerini belirterek, "Ödemeleri her hafta düzenli olarak yapmaya gayret edeceğiz" dedi.
10.09.2021Ekonomi
‘Kuru üzüm fiyatı revize edilmeli’
‘Kuru üzüm fiyatı revize edilmeli’Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fiyatı açıklanan kuru üzüm ile ilgili, “Üreticilerimizin yeterli gelir elde edebilmesi için kuru üzüm fiyatının 16 lira 50 kuruş olarak revize edilmesi gerekiyor” dedi.
10.09.2021Ekonomi
Hububat tedarikçileri gümrük vergisi indirimini olumlu buldu
Hububat tedarikçileri gümrük vergisi indirimini olumlu bulduHububat Tedarikçileri Derneği (HUBUDER) Başkanı Gülfem Eren, kuraklık nedeniyle Türkiye'nin hububat üretiminin düştüğünü belirterek, "Hububat üretimindeki düşüşten dolayı iç piyasada özellikle buğday ve arpada tedarik sıkıntısı yaşanmaması ve fiyatlardaki aşırı yükselişin önüne geçmek için gümrük vergileri sıfırlanarak önlem alındı. Gümrük vergilerinin sıfırlanması buğday ve arpada iç pazarda oluşabilecek açığın ithalat yoluyla kapatılmasını sağlayacak." dedi.
9.09.2021Ekonomi
TMO çekirdeksiz kuru üzüm alımına hazır
TMO çekirdeksiz kuru üzüm alımına hazırToprak Mahsulleri Ofisi (TMO), kilogram başına fiyatları kalitesine göre 12 ila 14 lira arasında değişen çekirdeksiz kuru üzümde 10 Eylül'den itibaren alımlara başlayacak.
8.09.2021Ekonomi
TZOB Genel Başkanı Bayraktar'dan ayçiçeği desteği açıklaması
TZOB Genel Başkanı Bayraktar'dan ayçiçeği desteği açıklamasıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ayçiçeği prim desteğinin artarak devam etmesi gerektiğini belirterek, "İthalata harcanan milyarlarca liranın çok daha az bir bölümü, akılcı politikalara dayanan dişe dokunur desteklerle ayçiçeği üreticilerimize aktarılırsa kısa vadede kendimize yeter hale geleceğimize inanıyoruz." ifadesini kullandı.
8.09.2021Ekonomi
TMO çekirdeksiz kuru üzüm alım fiyatlarını açıkladı
TMO çekirdeksiz kuru üzüm alım fiyatlarını açıkladıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bandırmalı çekirdeksiz kuru üzüm, 6111 (10 numara) için 14 lira, 6112 (9 numara) için 13 lira, 6113 (8 numara) için 12.50 lira, 6114 (7 numara) için 12 lira fiyat belirledi.
7.09.2021Ekonomi
'Döviz rezervi 118 milyar doları aştı'
'Döviz rezervi 118 milyar doları aştı'Erdoğan, döviz rezervinin 27 Ağustos itibariyle 118 milyar doları aştığını söyledi. Türkiye’nin pandemiye ve bölgesindeki bütün krizlere rağmen kesintisiz büyüdüğünü belirterek “Bu yılı yüzde 9 civarında büyümeyle kapatmayı ümit ediyoruz” dedi.
7.09.2021Siyaset
Fındık üreticisi tercihini TMO'dan yana kullanıyor
Fındık üreticisi tercihini TMO'dan yana kullanıyorTürkiye Ziraat Odaları Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, fındık üreticisinin özellikle serbest piyasada fiyatların gerilemesiyle tercihini Toprak Mahsulleri Ofisinden (TMO) yana kullandığını söyledi.
6.09.2021Ekonomi
Rekorlara bir yenisi eklendi
Rekorlara bir yenisi eklendiAğustosta 1 milyar 453 milyon dolarlık dışsatım yapan Ege İhracatçı Birlikler’inde lider sektör demir oldu. Başarıda tarım ve sanayi birliklerinin payı da dikkat çekti
6.09.2021Ege
18 liraya sattık 120 liraya yedik
18 liraya sattık 120 liraya yedikGeçen sezon Antep fıstığında ‘var yılı’ olmasına rağmen kilogramı üreticiden 18 liraya çıkan fıstığı tüketici 120 lirayı aşan fiyatlarla yedi. Bu sezon ise ‘yok yılı’ yaşanıyor. Aradaki fark bu yıl daha fazla açılacak.
4.09.2021Ekonomi
TMO'nun fındık alımı üreticileri memnun etti
TMO'nun fındık alımı üreticileri memnun ettiOrdu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, Toprak Mahsulleri Ofisine (TMO) fındık getiren üreticilerin çok memnun olduğunu belirterek, "Üreticinin TMO'ya ilgisi böyle devam ederse serbest piyasada oluşan fiyatın TMO fiyatını geçeceğini tahmin ediyoruz." dedi.
2.09.2021Ekonomi
Ordu'da TMO fındık alımlarına başladı
Ordu'da TMO fındık alımlarına başladıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Ordu'da fındık alımına başladı.
1.09.2021Ekonomi
Fındık alımı için hazırlıklar tamam
Fındık alımı için hazırlıklar tamamToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, fındık alımlarında depo, finans ve personel konusunda tüm  hazırlıkları tamamladıklarını belirterek, “Fındık alımlarında üreticilere ödemelerini bir hafta ile 10 gün içinde gerçekleştiriyoruz” dedi. Güldal, AA’ya TMO’nun bu yıl 9’uncu kez fındık alımı için görevlendirildiğini söyledi.
1.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

tmofındıkfiyatekonomikuru üzüm

Toprak Mahsulleri Ofisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.