Tüketici

Tüketici

Son dakika Tüketici haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tüketici gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tüketici haber sayfamızda...

Tüketici

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 21.487 tüketici haberi bulunmuştur.
Enflasyon beklentisi nedir? 2022 Mayıs Enflasyon oranı kaç, belli oldu mu, ne zaman açıklanacak?
Enflasyon beklentisi nedir? 2022 Mayıs Enflasyon oranı kaç, belli oldu mu, ne zaman açıklanacak?Mayıs ayının son haftasına girmemizle birlikte gündeme gelen önemli konulardan biri de enflasyon oranı oldu. Geçtiğimiz gün Merkez Bankası Beklenti Anketi yayımlandı. Vatandaşlar tarafından 2022 Mayıs enflasyon beklentisi nedir merak konusu oldu. Peki 2022 Mayıs Enflasyon oranı kaç, belli oldu mu, ne zaman açıklanacak?
24.05.2022Ekonomi
Hesabından rızası olmadan 163 bin lira para çekildi! Bankaya kötü haber
Hesabından rızası olmadan 163 bin lira para çekildi! Bankaya kötü haberİzmir'de bilgisi dışında iki ayrı hesabından başka hesaplara 163 bin 480 TL para transferi yapıldığını iddia eden mimar Zekeriya Bozkurt (23), konuyu yargıya taşıdı.
24.05.2022Ekonomi
Fahiş kiralar için 3 seçenek! Detaylar belli olmaya başladı
Fahiş kiralar için 3 seçenek! Detaylar belli olmaya başladıFahiş fiyat artışları nedeniyle vatandaşlar kiralık ev bulmakta zorlanırken fahiş zam talepleri ile de karşılaşıyor. Yaşanan sorunun çözümü için ilgili bakanlıklar harekete geçerken 3'lü planın ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı.
24.05.2022Ekonomi
Piyasa Katılımcıları Anketi yayımlandı
Piyasa Katılımcıları Anketi yayımlandıCari yıl sonu döviz kuru beklentisi bir önceki anket döneminde 16,85 TL iken mayıs ayı anket döneminde 17,57 TL oldu.
23.05.2022Uzmanpara
Merkez Bankası Beklenti Anketi yayımlandı
Merkez Bankası Beklenti Anketi yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Mayıs ayı piyasa katılımcıları anketi sonuçlarını yayımladı.
23.05.2022Ekonomi
İşlem hacmini en çok artıran borsa Akhisar
İşlem hacmini en çok artıran borsa AkhisarTOBB’un 2021 yılı faaliyet raporuna göre Ege Bölgesi’ndeki 17 ticaret borsasında 93 milyar 419 milyon 56 bin 401,42 liralık tescil işlemi gerçekleştirildi.
23.05.2022Ege
Sosyal medyada canlı yayına yaş kriteri
Sosyal medyada canlı yayına yaş kriteriSODİMER Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan, Çin’de 16 yaş altı çocuklara sosyal medya üzerinden canlı yayın yasağı getirilmesiyle ilgili “Benzer düzenlemeler diğer ülkelerde de hayata geçebilir” diyor.
22.05.2022Pazar
MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA? 2022 MAYIS MERKEZ BANKASI TOPLANTI GÜNÜ
MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA? 2022 MAYIS MERKEZ BANKASI TOPLANTI GÜNÜTürkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantısı için tarihler belli oldu. Yılın 5. toplantısı için geri sayım başladı. 2022 Yılı Mayıs ayı Merkez Bankası Faiz kararı toplantısı ne zaman yapılacak? İşte takvim...
21.05.2022Ekonomi
Milyonlarca veliyi ilgilendiren 'yemek ücreti' kararı!
Milyonlarca veliyi ilgilendiren 'yemek ücreti' kararı!Pandemi döneminde veliler çocuklarını okullara gönderemedi. Uzaktan eğitime geçildi. Bu süreçte çok sayıda veli özel okullara ödedikleri yemek ücretlerinin iadesini istedi. Konuyla ilgili Tüketici Hakem Heyeti önemli bir karara imza attı.
21.05.2022Ekonomi
Alişan doktoruna dava açmıştı! Buse Varol tanık olarak dinlendi
Alişan doktoruna dava açmıştı! Buse Varol tanık olarak dinlendiŞarkıcı Alişan’ın, yaptırdığı yağ aldırma operasyonu sonucu ölümden döndüğü ve vücudunda kalıcı hasar meydana geldiği iddiasıyla doktor Ufuk A.’ya açtığı davada eşi Buse Varol tanık olarak dinlendi.
20.05.2022Cadde
KKM hesabında biriken tutar arttı
KKM hesabında biriken tutar arttıKur korumalı TL mevduat (KKM) ve katılma hesaplarında biriken tutar arttı.
20.05.2022Uzmanpara
Tüketici güven endeksi hafif yükseldi
Tüketici güven endeksi hafif yükseldiTÜİK Mayıs ayı tüketici güven endeksini açıkladı. Tüketici güven endeksi hafif yükseldi.
20.05.2022Ekonomi
Tüketici güven endeksi belli oldu
Tüketici güven endeksi belli olduTüketici güven endeksi mayıs ayında 67,6 oldu.
20.05.2022Uzmanpara
Aracıyı ortadan kaldırdılar ayda 5 ton et satıyorlar
 Aracıyı ortadan kaldırdılar ayda 5 ton et satıyorlarBursa’da kooperatif kuran köylüler; açtıkları et satış marketle kendi ürünlerini satarak hem iyi para kazanıyor aracıyı ortadan kaldırdıkları için tüketici de kaliteli eti uygun fiyata temin ediyor.
20.05.2022Ekonomi
Japonya'da tüketici fiyatları yükseldi
Japonya'da tüketici fiyatları yükseldiJaponya'da tüketici fiyatları nisan ayında son 7 yılın en büyük artışını yaşadı. Nisan ayında taze gıda hariç tutularak hesaplanan çekirdek TÜFE'de artış Japonya Merkez Bankası'nın (BoJ) yüzde 2 hedefinin üzerine çıkarak yüzde 2,1 oldu.
20.05.2022Uzmanpara
Büyük tasarruf sağlıyor ama dikkat! Su arıtma cihazlarına talep patladı
Büyük tasarruf sağlıyor ama dikkat! Su arıtma cihazlarına talep patladıDamacana su fiyatlarındaki artışın ardından temiz içme suyuna ulaşmak isteyen pek çok kişi, su arıtma cihazlarını araştırmaya başladı. Peki su arıtma cihazları kaynak sularına alternatif olabilir mi? Cihaz seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor? İşte maliyetinden sağlıklı olup olmadığına kadar, su arıtma cihazlarıyla ilgili bilmeniz gereken her şey...
19.05.2022Gündem
99 gayrimenkul kiraya verilecek
99 gayrimenkul kiraya verilecekBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre İstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü, İstanbul ve Kocaeli'de 99 adet taşınmazın kiralanması için ihale düzenleyecek.
18.05.2022Ekonomi
Henkel'den ilk çeyrekte 5,3 milyar Euro'luk satış
Henkel'den ilk çeyrekte 5,3 milyar Euro'luk satışHenkel, 2022'nin ilk çeyreğinde, çok zorlu bir pazar ortamında Grup düzeyinde satışlarını yaklaşık 5,3 milyar Euro'ya çıkardı. Organik satışlar, çok güçlü bir fiyatlandırma performansının etkisiyle yüzde +7,1 oranında önemli ölçüde arttı.
18.05.2022Vitrin
Aldığı lüks otomobil ile hayal kırıklığı yaşayan adam, araca çekici üzerinde şehir turu attırdı
Aldığı lüks otomobil ile hayal kırıklığı yaşayan adam, araca çekici üzerinde şehir turu attırdıAntalya’da 5 yıl önce aldığı lüks otomobilin hatalı çıkmasının ardından üzerine “Markanın ayıplı malıdır, 5 yıldır yatmakta” yazarak Yargıtay’dan gelecek olan kararı bekleyen Mustafa Aydemir, bu kez aracı çekiciye yükleyerek şehir turu attırdı. Yaşadıklarını anlatan Aydemir, “En azından araç ile gezemiyoruz çekici üzerinde gezdirelim. Yata yata bir şey olmasın diye çekici üzerinde gezdireceğim” dedi.
18.05.2022Haberler
Euro Bölgesi'nde enflasyon arttı
Euro Bölgesi'nde enflasyon arttıEuro Bölgesi’nde tüketici fiyatları nisan ayında yıllık bazda yüzde 7.4 oranında arttı. Tüketici fiyatları mart ayında yıllık bazda yüzde 7.5 oranında yükselmişti.
18.05.2022Uzmanpara
Binlerce lira sayıp sıfır araç aldı! Hayal kırıklığı yaşayan adam, araca çekici üzerinde şehir turu attırdı
Binlerce lira sayıp sıfır araç aldı! Hayal kırıklığı yaşayan adam, araca çekici üzerinde şehir turu attırdıAntalya’da 5 yıl önce aldığı lüks otomobilin hatalı çıkmasının ardından üzerine “Markanın ayıplı malıdır, 5 yıldır yatmakta” yazarak Yargıtay’dan gelecek olan kararı bekleyen Mustafa Aydemir, bu kez aracı çekiciye yükleyerek şehir turu attırdı. Yaşadıklarını anlatan Aydemir, “En azından araç ile gezemiyoruz çekici üzerinde gezdirelim. Yata yata bir şey olmasın diye çekici üzerinde gezdireceğim” dedi.
18.05.2022Ekonomi
İngiltere'de enflasyon 40 yılın zirvesinde
İngiltere'de enflasyon 40 yılın zirvesindeİngiltere'de enflasyon 1982 yılından bu yana görülen en yüksek seviyeye çıktı.
18.05.2022Uzmanpara
Pandemi döneminin başarılı işletmeleri artık zorlanıyor mu, eğilimler değişiyor mu?
Pandemi döneminin başarılı işletmeleri artık zorlanıyor mu, eğilimler değişiyor mu?Covid pandemisi sırasında uygulanan kısıtlamalar ve karantina önlemleri, internet üzerinden verilen hizmetlere talebin artmasına neden oldu. Peki, aradan geçen iki yılda bu eğilim tersine mi döndü?
17.05.2022Dünya
Reklamlarda iklim krizi hassasiyeti
Reklamlarda iklim krizi hassasiyetiReklamverenler Derneği Başkan Yardımcısı Yeşim Koçyiğit, gündemlerindeki en önemli konulardan birinin iklim değişikliği ile mücadele olduğunu belirterek, “Tüketiciler, hükümetlerin, medyanın ya da başka kurumların çözemeyeceğine inandıkları sorunlar karşısında, markaların öne çıkıp bu konuları ele almasını bekliyorlar” dedi.
17.05.2022Gündem
CaddeYıldız güvenilir mi?
CaddeYıldız güvenilir mi?CaddeYıldız mobilya (Tobb) Türkiye odalar ve borsalar birliği tarafından verilen ve denetlenen güven damgasına sahiptir. Sadece bu damgaya sahip olan e-ticaret siteleri "TR-GO" logosu kullanabilir ve logo www.caddeyildiz.com adresinde yer almaktadır.
16.05.2022Advertorial

Benzer Haber Etiketleri

Tüketici ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.