Tüketici

Tüketici

Son dakika Tüketici haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tüketici gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tüketici haber sayfamızda...

Tüketici

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 23.653 tüketici haberi bulunmuştur.
Yılbaşı öncesi 'kampanya' uyarısı: 'Asla para göndermeyin'
Yılbaşı öncesi 'kampanya' uyarısı: 'Asla para göndermeyin'Tüketiciler Birliği Derneği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, yılbaşı alışverişinde mağazalardaki 'indirim' gibi çeşitli kampanyalarla fiyat aldatmacasına, internet üzerinden yapılan satış işlemlerinde sahte sitelere, 'çekiliş' vaadiyle sosyal medya reklamları veya telefon dolandırıcılarına karşı dikkatli olmaları konusunda tüketicileri uyardı. Gündüz, "Yılbaşı alışverişinde kampanya mağduru olmayın" dedi.
10.12.2023Haberler
Yılbaşı öncesi 'kampanya' uyarısı: 'Asla para göndermeyin'
Yılbaşı öncesi 'kampanya' uyarısı: 'Asla para göndermeyin'Tüketiciler Birliği Derneği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, yılbaşı alışverişinde mağazalardaki 'indirim' gibi çeşitli kampanyalarla fiyat aldatmacasına, internet üzerinden yapılan satış işlemlerinde sahte sitelere, 'çekiliş' vaadiyle sosyal medya reklamları veya telefon dolandırıcılarına karşı dikkatli olmaları konusunda tüketicileri uyardı. Gündüz, "Yılbaşı alışverişinde kampanya mağduru olmayın" dedi.
10.12.2023Ekonomi
Dijital Telif Yasası zorunlu hale geldi! 'Artık dünyada olduğu gibi Türkiye'de de sadece Google kazanmayacak'
Dijital Telif Yasası zorunlu hale geldi! 'Artık dünyada olduğu gibi Türkiye'de de sadece Google kazanmayacak'Google'ın Kanada’da dijital yayıncılar için 74 milyon dolar ödeme yapacağını duyurmasının ardından gözler Türkiye'ye çevrildi. Prof. Dr. Filiz Aydoğan, “Bizler teknoloji şirketlerinin bedava çalışanı konumunda oluyoruz. Dijital Telif Yasası habercilere, yazarlara ve yayıncılara kazanım sağlayacak” diyerek önemli açıklamalarda bulundu.
10.12.2023Gündem
İş dünyası önemli transferler yaptı
İş dünyası önemli transferler yaptıTürkiye'nin önde gelen şirketleri stratejik birimleri için yönetici pozisyonlara yaptığı atamaları devam ettirdi.
Kartpostaldan doğan kırtasiye devi
Kartpostaldan doğan kırtasiye deviHikâyesi 1960'lı yıllarda kartpostal koleksiyonlarıyla başlayan Keskin Color, şimdi defter imalatıyla adeta bir kırtasiye devi oldu...
Doğadan ilham alıp 80 ülkeye satıyor
Doğadan ilham alıp 80 ülkeye satıyorPorland'ın üretiminin yüzde 65'ini ihraç eden, 80 ülkeye ürün gönderen bir şirket haline geldiğini anlatan İmge Pamukçu "Doğa her dönem ilham almamıza neden olan güçlü bir kaynak oldu" diyor.
Kasımda en çok altın kazandırdı
Kasımda en çok altın kazandırdıAylık en yüksek reel getiri tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde yüzde 2 oranlarıyla külçe altında gerçekleşti.
8.12.2023Uzmanpara
Kasım ayında en çok kazandıran yatırım aracı belli oldu
Kasım ayında en çok kazandıran yatırım aracı belli olduAylık en yüksek reel getiri, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde yüzde 2 oranlarıyla külçe altında gerçekleşti.
8.12.2023Ekonomi
Japonya ekonomisi üçüncü çeyrekte daraldı
Japonya ekonomisi üçüncü çeyrekte daraldıJaponya ekonomisi üçüncü çeyrekte ilk tahminlerden daha hızlı daraldı.
8.12.2023Uzmanpara
Yeni yıl hazırlıkları: Başrol yine hindinin
Yeni yıl hazırlıkları: Başrol yine hindininYeni yıla sayılı günler kala hazırlıklar başladı. Bu yıl da evlerde sofraların başrolünde ‘hindi’ olacak. Bütün ve çiğ olarak satılan hindilerin kilogram fiyatı 189.90 liradan başlıyor.
8.12.2023Ekonomi
Hedef unicorn değil deve girişim olmak!
Hedef unicorn değil deve girişim olmak!Karbon ayak izine atık gıdalı çözüm bulan ve Plastic Move şirketi 10 milyon dolar değere ulaşan girişimci Büşra Köksal, "Artık unicorn girişim olmak değil, deve girişim olmak herkesin istediği. Zor koşullara dayanabilen ve piyasada talebi her daim olabilecek bir şirket olmak. Bizim dönemimiz başladı" diyor...
Son sürat dijital dönüşüm
Son sürat dijital dönüşüm"Fiziksel mağazaları da olan dijital bir platforma dönüşüyoruz. Bu hedef doğrultusunda bu yılın ilk 9 ayında mağaza ve dijital kanallarımıza toplam 294 milyon TL'lik bir yatırım gerçekleştirdik."
KKM hesaplarında düşüş sürdü
KKM hesaplarında düşüş sürdüKur korumalı TL mevduat (KKM) ve katılma hesaplarındaki tutar düşüşü sürdü.
7.12.2023Uzmanpara
Yılda 500 bin tonun üzerinde üretim yapılıyor: Büyükşehirler de elmanın kilosu çok yüksek
Yılda 500 bin tonun üzerinde üretim yapılıyor: Büyükşehirler de elmanın kilosu çok yüksekKaramanlı üretici, kilosunu 11 ila 12 liradan sattığı elmanın büyükşehirlerde 4 katı fazlasına satılmasına şaşırıyor.
7.12.2023Ekonomi
'ABD ekonomisinde resesyon işaretleri yok'
'ABD ekonomisinde resesyon işaretleri yok'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD ekonomisinde resesyon işaretlerinin olmadığını söyledi.
6.12.2023Uzmanpara
'Herkesin kendine göre sınırları var!'
'Herkesin kendine göre sınırları var!'2003 yılında 'Gülüm' filmi ile ilk kez kamera karşısına geçen; 'Ahh İstanbul', 'Aşka Sürgün', 'Kabadayı', 'Dudaktan Kalbe', 'Kapalıçarşı' ve 'Muhtesem Yüzyil: Kösem' gibi yapımlarda rol alan Aslı Tandoğan, yönetmen koltuğunda Serdar Akar'ın oturduğu yeni projesi 'Kadınlara Mahsus' hakkında konuştu.
6.12.2023Cadde
‘Enflasyonda doğal gaz etkisi aralıkta zayıflar’
‘Enflasyonda doğal gaz etkisi aralıkta zayıflar’Merkez Bankası kasım ayı fiyat gelişmeleri raporunda kasım ayında doğal gazda bedelsiz kullanım sınırının aşılmasının enflasyona 1.01 puan katkı yaptığı belirtilerek doğal gazın aylık enflasyon üzerindeki katkısının aralık ayında zayıflayacağının öngörüldüğü bildirildi.
6.12.2023Ekonomi
‘‘Önümüzdeki dönem dünya ticareti daha çok yerel paralarla yapılacak’’
‘‘Önümüzdeki dönem dünya ticareti daha çok yerel paralarla yapılacak’’Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, ‘‘Önümüzdeki dönem, dünya ticaretinin artık çok daha büyük bir kısmının yerel paralarla yapıldığı bir dönem olacak. Yerel para ile ticaret konusunda liderleri, yöneticileri, karar alıcıları zorlamamız lazım’’ dedi
5.12.2023Ekonomi
ASGARİ ÜCRET 2024 ZAMMI ne kadar olur? 2024 Asgari ücret maaşı kaç TL hesaplanıyor? İşte toplantı günü...
ASGARİ ÜCRET 2024 ZAMMI ne kadar olur? 2024 Asgari ücret maaşı kaç TL hesaplanıyor? İşte toplantı günü...Bugün 5 Aylık enflasyon farklı açıklandı. Tüketici Fiyat Endeksi kasımda yüzde 3,28 artarken, yıllık bazda yüzde 61,98 oldu. Memur ve emeklilerin zam oranı tahmini olarak konuşulurken, asgari ücret de gündeme geldi. Milyonlarca çalışan Asgari ücret 2024 toplantısı ne zaman? Asgari ücret zammı ne kadar olur? Net - Brüt asgari ücret aylıkları kaç paraya yükselir? soruları için arayışta. İşte yeni yılın asgari ücreti hakkında son durumu.
5.12.2023Bilgi Rehberi
TCMB aylık fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı
TCMB aylık fiyat gelişmeleri raporunu yayımladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) aylık fiyat gelişmeleri raporunda kasım ayında doğal gazda bedelsiz kullanım sınırının aşılmasının enflasyona 1,01 puan katkı yaptığı belirtilerek doğal gazın aylık enflasyon üzerindeki katkısının aralık ayında zayıflayacağının öngörüldüğü bildirildi.
5.12.2023Uzmanpara
Tokyo'da çekirdek enflasyon arttı
Tokyo'da çekirdek enflasyon arttıJaponya'nın başkenti Tokyo'da çekirdek enflasyon beklentilerin altında arttı.
5.12.2023Uzmanpara
Çin'de hizmetler sektörü aktivitesi hızlandı
Çin'de hizmetler sektörü aktivitesi hızlandıÇin'de hizmetler sektörü aktivitesi yeni siparişlerin etkisiyle kasım ayında hızlandı.
5.12.2023Uzmanpara
Avustralya faizi sabit tuttu
Avustralya faizi sabit tuttuAvustralya Merkez Bankası (RBA) piyasa beklentileri doğrultusunda faiz oranında değişikliğe gitmedi.
5.12.2023Uzmanpara
İhracata odaklandı kapasiteyi artıracak
İhracata odaklandı kapasiteyi artıracakGümüşsuyu Halı Genel Müdürü Ramazan Baran, “Satışların yüzde 40’ı ihracattan geliyor. Kısa vadeli planlarımız arasında bu oranı yüzde 50’ye çıkarmak var” dedi.
5.12.2023Ekonomi
Memura en az yüzde 44 zam
Memura en az yüzde 44 zamKasım enflasyonunun açıklanmasıyla 5 aylık verilerle SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammı yüzde 33, memur ve memur emeklilerinin zammı yüzde 44 oldu. Kesin zam aralık enflasyon verisiyle belli olacak.
5.12.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tüketici ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.