Tunus Cumhurbaşkanı Said

Tunus Cumhurbaşkanı Said

Son dakika Tunus Cumhurbaşkanı Said haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tunus Cumhurbaşkanı Said gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tunus Cumhurbaşkanı Said haber sayfamızda...

Tunus Cumhurbaşkanı Said

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 109 tunus cumhurbaşkanı said haberi bulunmuştur.
Tunus'ta eski bakan "kara para aklama" iddiasıyla tutuklandı
Tunus'ta eski bakan "kara para aklama" iddiasıyla tutuklandıTunus'ta eski Sivil Toplum ve Anayasal Kurumlar Arası İlişkiler Bakanı Mehdi bin Garbiyye "kara para aklama ve mali yolsuzluk" iddiasıyla tutuklandı.
21.10.2021Dünya
Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun Fransa'yı 'yalancılıkla' suçladı
Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun Fransa'yı 'yalancılıkla' suçladıCezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, Fransa'dan sınır dışı edilmesi planlanan Cezayirlilerin sayısına ilişkin verilen rakamın doğru olmadığını söyledi.
11.10.2021Dünya
Tunus’ta Cumhurbaşkanı Said'in kararları protesto edildi
Tunus’ta Cumhurbaşkanı Said'in kararları protesto edildiTunuslular, Cumhurbaşkanı Said'in kendisine geniş yetkiler tanıyan olağanüstü kararlarını protesto etti.
10.10.2021Dünya
Kays Said Gabes Valisi'ni görevden aldı
Kays Said Gabes Valisi'ni görevden aldıTunus Cumhurbaşkanı Kays Said, Gabes Valisi Munci Samir'i görevden aldı.
8.10.2021Dünya
Tunus'ta Cumhurbaşkanı Said taraftarlarından gösteri
Tunus'ta Cumhurbaşkanı Said taraftarlarından gösteriTunus'ta Cumhurbaşkanı Kays Said’in 25 Temmuz’da aldığı olağanüstü kararlara destek gösteri yapıldı.
3.10.2021Dünya
Said'den yargıya 'yolsuzluğa karışanların yargılanması' çağrısı
Said'den yargıya 'yolsuzluğa karışanların yargılanması' çağrısıTunus Cumhurbaşkanı Kays Said, yargıya, 2019 seçimlerinde mali ihlal başta olmak üzere yolsuzluk davalarına karışanların yargılanması konusundaki sorumluluğunu üstlenme çağrısında bulundu.
1.10.2021Dünya
Tunus'ta hükümeti Necla Buden Ramazan kuracak
Tunus'ta hükümeti Necla Buden Ramazan kuracakTunus'ta 25 Temmuz'da başbakanı azleden Cumhurbaşkanı Kays Said, Necla Buden Ramazan'ı hükümeti kurmakla görevlendirdi.
29.09.2021Dünya
Tunus Cumhurbaşkanı Said yasama yetkisini kendisine devretti
Tunus Cumhurbaşkanı Said yasama yetkisini kendisine devrettiTunus Cumhurbaşkanı Kays Said, yasa tekliflerinin Anayasa'ya uygunluğunu denetleyen geçici komisyonu feshedip, yeni bir kararname yayımlayarak yasama yetkisini kendisine devretti. Cumhurbaşkanı, başbakan ve bakanlar kurulunu atayacak, hükümetin politikasını belirleyecek. Cumhurbaşkanı'na kararnameyle yasama yetkisi verildi. Öte yandan Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said'in, yayınladığı kararnamelerle yasama ve yürütmede yetkilerini genişletmesine, ülke siyasetinden itirazlar yükseldi.
22.09.2021Dünya
Tunus Cumhurbaşkanı Said 25 Temmuz'da aldığı kararların süresini uzattı
Tunus Cumhurbaşkanı Said 25 Temmuz'da aldığı kararların süresini uzattıTunus Cumhurbaşkanı Kays Said, 25 Temmuz'da aldığı istisnai kararların geçerlilik süresini bir sonraki duyuruya kadar uzatma kararı aldı.
24.08.2021Dünya
Milliyet'te Gündem (3 Ağustos 2021)
Milliyet'te Gündem (3 Ağustos 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;
3.08.2021Haberler
'Tunus'ta görevden alınan başbakan istifa etmesi için dövüldü'
'Tunus'ta görevden alınan başbakan istifa etmesi için dövüldü'Tunus'ta görevinden azledilen Başbakan Hişam el Meşişi'nin, 25 Temmuz'daki darbe girişiminden önce istifa etmesi için darbedildiği iddia edildi.
29.07.2021Dünya
Tunus'ta son durum! Görevlerine son verildi
Tunus'ta son durum! Görevlerine son verildiTunus Cumhurbaşkanı Kays Said'in bazı üst düzey devlet yetkililerini görevden aldığı belirtildi. Devlete ait Er-Raid bülteninde, Cumhurbaşkanı Said'in geçen pazardan bu yana devam eden devlet yetkililerinin görevden alınmasına ilişkin yeni kararlarına yer verildi.
27.07.2021Dünya
Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Tunuslu mevkidaşı ile görüştü
Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Tunuslu mevkidaşı ile görüştüGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tunus Dışişleri Bakanı Osman el-Cerendi'ye Türkiye'nin Tunus halkına desteğini bildirdi.
27.07.2021Siyaset
Son dakika: TBMM Başkanı Şentop'tan Tunus açıklaması
Son dakika: TBMM Başkanı Şentop'tan Tunus açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Arzumuz, Tunus halkının hak ettiği şekilde, kendi iradesiyle, anayasal düzenin ve hukuk kurallarının işlediği bir yönetimle yönetilmesidir." dedi.
27.07.2021Siyaset
ABD Dışişleri Bakanı ile görüşen Tunus Cumhurbaşkanı'ndan açıklama
ABD Dışişleri Bakanı ile görüşen Tunus Cumhurbaşkanı'ndan açıklamaTunus Cumhurbaşkanı Kays Said, "meşruiyet ve özgürlüklere saygı konusunda istekli olduğunu" belirtti. Blinken da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Said'le "iyi bir telefon görüşmesi" yaptıklarını, Tunus'taki durumu ele aldıklarını ve ülke demokrasisine desteğini bildirmişti.
27.07.2021Dünya
Tunus'taki Nahda Hareketi, Meclis Başkanı'nın ev hapsinde tutulduğu iddiasını yalanladı
Tunus'taki Nahda Hareketi, Meclis Başkanı'nın ev hapsinde tutulduğu iddiasını yalanladıNahda Hareketi, Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi'nin yolculuktan men edildiği ya da zorunlu ev hapsinde tutulduğuna ilişkin iddiaların doğru olmadığını duyurdu.
27.07.2021Dünya
Tunus Cumhurbaşkanı Said'den 'darbe' açıklaması
Tunus Cumhurbaşkanı Said'den 'darbe' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, tarihi bir sorumluluk üstlendiğini, aldığı kararların anayasaya uygun olduğunu ve bunu "darbe" olarak nitelendirenlerden, "hukuk derslerini gözden geçirmelerini" istedi.
26.07.2021Dünya
Darbeye direnen Gannuşi'den Türkiye vurgusu
Darbeye direnen Gannuşi'den Türkiye vurgusuGelen son dakika haberine göre; Tunus Meclis Başkanı ve Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi, Tunus'ta yaşanan darbe girişiminin ve Nahda'nın binalarının hedef alınmasının arkasında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) medyasının olduğunu söyledi. Gannuşi, 'Darbe olduğunda sokağa çıkılması gerektiğini öğrendik. Türkiye'den aldığımız ders bu. Haberi duyar duymaz dışarı çıktık, önce parti genel merkezine sonra da Meclis binasına gittik ama kapılar yüzümüze kapandı.' dedi. Öte yandan Tunus Meclisin'deki partilerin çoğu Cumhurbaşkanı Said'in darbe girişimini anayasaya aykırı buluyor. İşte tüm sıcak gelişmelerin detayları...
26.07.2021Dünya
Tunus Başbakanı Meşişi görevi devretmeye hazır
Tunus Başbakanı Meşişi görevi devretmeye hazırGelen son dakika haberine göre; Tunus Başbakanı Hişam el-Meşişi, Cumhurbaşkanı Kays Said'in yeni bir başbakan ataması halinde halkın güvenliğini ve hakkını gözettiği için görevini devredeceğini duyurdu.
26.07.2021Dünya
Tunus Cumhurbaşkanı Said bir ay süreyle gece sokağa çıkma yasağı ilan etti
Tunus Cumhurbaşkanı Said bir ay süreyle gece sokağa çıkma yasağı ilan ettiGelen son dakika haberine göre; Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, ülkede bir ay sürecek gece sokağa çıkma yasağı uygulanmasına karar verdi.
26.07.2021Dünya
Tunus Cumhurbaşkanı, Başbakan, Savunma ve Adalet Bakanlarını görevden aldı
Tunus Cumhurbaşkanı, Başbakan, Savunma ve Adalet Bakanlarını görevden aldıTunus Cumhurbaşkanı Kays Said, Başbakan, Savunma ve Adalet Bakanlarının görevden alınması yönünde karar yayınladı.
26.07.2021Dünya
Katar'dan Tunus'taki darbeye ilişkin taraflara itidal çağrısı
Katar'dan Tunus'taki darbeye ilişkin taraflara itidal çağrısıKatar Dışişleri Bakanlığı, Tunus'taki taraflara diyalog ve itidal çağrısında bulundu.
26.07.2021Dünya
Tunus Cumhurbaşkanı Said: İsrail ile normalleşme ifadesine karşıyım
Tunus Cumhurbaşkanı Said: İsrail ile normalleşme ifadesine karşıyımTunus Cumhurbaşkanı Said, "İsrail ile normalleşme ifadesine karşıyım çünkü önceden böyle bir sözcük yoktu. Bu Camp David Anlaşması sonrasında ortaya çıktı." dedi.
16.11.2020Dünya
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya liderleri ile bayramlaştı
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya liderleri ile bayramlaştıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla dünya liderleri ile bayramlaştı.
31.07.2020Siyaset
Son dakika... Tunus Başbakanı İlyas el-Fahfah istifa etti
Son dakika... Tunus Başbakanı İlyas el-Fahfah istifa ettiGelen son dakika haberine göre; Tunus Başbakanı İlyas el-Fahfah'ın, Cumhurbaşkanı Kays Said'e istifasını sunduğu belirtildi.
15.07.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Tunus Cumhurbaşkanı Said ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.