Türk Deniz Kuvvetleri

Türk Deniz Kuvvetleri

Son dakika Türk Deniz Kuvvetleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türk Deniz Kuvvetleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türk Deniz Kuvvetleri haber sayfamızda...

Türk Deniz Kuvvetleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.858 türk deniz kuvvetleri haberi bulunmuştur.
Yerli uçak gemisinin tasarımı ne anlatıyor? 'KAAN'dan sonraki en büyük proje olur'
Yerli uçak gemisinin tasarımı ne anlatıyor? 'KAAN'dan sonraki en büyük proje olur' Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından gözler yerli imkanlarla tasarlanıp inşa edilmesi planlanan uçak gemisine döndü. Savunma ve Denizcilik Araştırmacısı Kozan Selçuk Erkan, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Dizayn Proje Ofisi tarafından paylaşılan fotoğraflar üzerinden uçak gemisi tasarımına ilişkin olası senaryoları Milliyet.com.tr'ye anlattı.
28.02.2024 Gündem
MSB görüntüleri paylaştı! 'AL HARES MANE-2024 Tatbikatı' devam ediyor
MSB görüntüleri paylaştı! 'AL HARES MANE-2024 Tatbikatı' devam ediyor Türk Deniz Kuvvetleri'nden Sualtı Taarruz (SAT) Timlerinin ve Katar Özel Kuvvetler Timlerinin katılımıyla 'AL HARES MANE-2024 Tatbikatı' (Yenilmez Muhafız) Katar'da gerçekleştiriliyor.
26.02.2024 Gündem
Rusya'ya soğuk duş! Filo eriyor... Bu kadar üs ve gemi nasıl vuruldu?
Rusya'ya soğuk duş! Filo eriyor... Bu kadar üs ve gemi nasıl vuruldu? Ukrayna savaşının başından bu yana Rus donanmasının Karadeniz filosu Ukrayna'ya çok sayıda gemi kaybetti. Art arda devam eden saldırılarda Ukrayna tarafından hedef alınan son gemi, yakın geçmişte İstanbul Boğazı'nda Rus askerlerin verdiği pozla gündeme gelen Sezar Kunikov oldu. "Bir savaş gemisi vatan toprağıdır" diyen İstanbul Topkapı Üniversitesi Öğretim Üyesi, Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi Başkanı Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı, Rus Karadeniz filosunun yaşadığı hezimetin perde arkasını anlattı.
18.02.2024 Dünya
TCG Burgazada Doğu Akdeniz’de
TCG Burgazada Doğu Akdeniz’de Türk Deniz Kuvvetleri’nin TCG Burgazada gemisi NATO görevi kapsamında, Doğu Akdeniz’de keşif, karakol ve eğitim faaliyetlerine devam ediyor.
12.02.2024 Gündem
ABD dergisi Türk ve İsrail ordusunu karşılaştırdı! 6 alanda büyük fark
ABD dergisi Türk ve İsrail ordusunu karşılaştırdı! 6 alanda büyük fark ABD basını Türk Silahlı Kuvvetleri ile İsrail ordusunu karşılaştırdı. 6 farklı alanda Türkiye, İsrail'e fark attı.
4.02.2024 Dünya
‘Mavi Vatan’a 4 yeni güç
‘Mavi Vatan’a 4 yeni güç Türk Deniz Kuvvetleri’ne teslim edilen TCG İstanbul, İ (İstif) Sınıfı Fırkateyn Projesinin ilk gemisi olarak envantere girdi.
20.01.2024 Gündem
Mavi Vatan'da fark attık! 'En büyük avantajı bilinmezlik, Yunanistan da göremeyecek'
Mavi Vatan'da fark attık! 'En büyük avantajı bilinmezlik, Yunanistan da göremeyecek' Türk Deniz Kuvvetleri tarafından envantere alınan TCG Derya, TCG İstanbul, TCG Arif Ekmekçi ve MARLİN SİDA, sahip oldukları özellikleriyle Türk donanması ve Türk savunma sanayisi için önemli bir kilometre taşı oldu. Savunma ve Denizcilik Uzmanı Kozan Selçuk Erkan, "Üretimde isterlere göre esneklik konusunda Türkiye dünyada tek. Kendi radarımızla Yunanistan'ın da olduğu pek çok donanmaya karşı fark yaratacağız" dedi.
20.01.2024 Gündem
Mavi Vatan’da yerli güç: AKYA
Mavi Vatan’da yerli güç: AKYA Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, AKYA torpidosunun envantere alındığını belirterek, “Hem zor tespit edilmesi ve hem de çok ciddi bir tahrip gücüne sahip olması sebebiyle yerli ve millî olması çok elzemdi. Bunu yapabilen dünyada beş-altı ülke var” dedi.
30.12.2023 Gündem
MSB'den AKYA paylaşımı: Deniz Kuvvetleri için önemli bir gün!
MSB'den AKYA paylaşımı: Deniz Kuvvetleri için önemli bir gün! 27 Aralık’ta TCG PREVEZE denizaltısı tarafından Doğu Akdeniz’de gerçekleştirilen harp atışında, AKYA ağır torpidosunun hedefi tam isabetle vurması büyük bir heyecanla takip edildi.
29.12.2023 Haberler
MSB'den AKYA paylaşımı: Deniz Kuvvetleri için önemli bir gün!
MSB'den AKYA paylaşımı: Deniz Kuvvetleri için önemli bir gün! 27 Aralık’ta TCG PREVEZE denizaltısı tarafından Doğu Akdeniz’de gerçekleştirilen harp atışında, AKYA ağır torpidosunun hedefi tam isabetle vurması büyük bir heyecanla takip edildi.
29.12.2023 Gündem
Türk Deniz Kuvvetleri savaş gemilerinden Doğu Akdeniz'de atış eğitimi!
Türk Deniz Kuvvetleri savaş gemilerinden Doğu Akdeniz'de atış eğitimi! Türk Deniz Kuvvetleri'ne ait savaş gemileri, Doğu Akdeniz'de 'Deniz Eğitimleri ve Fiili Silah Atış Eğitimleri' yaptı.
14.12.2023 Haberler
Türk Deniz Kuvvetleri savaş gemilerinden Doğu Akdeniz'de atış eğitimi!
Türk Deniz Kuvvetleri savaş gemilerinden Doğu Akdeniz'de atış eğitimi! Türk Deniz Kuvvetleri'ne ait savaş gemileri, Doğu Akdeniz'de 'Deniz Eğitimleri ve Fiili Silah Atış Eğitimleri' yaptı.
14.12.2023 Gündem
'Nusret- 2023 Davet Tatbikatı'nda nefes kesen anlar
'Nusret- 2023 Davet Tatbikatı'nda nefes kesen anlar 'Nusret- 2023 Davet Tatbikatı', Çanakkale ve Saros Körfezi’nde devam ederken tatbikattan görüntüler de paylaşıldı.
5.12.2023 Haberler
'Nusret- 2023 Davet Tatbikatı'nda nefes kesen anlar
'Nusret- 2023 Davet Tatbikatı'nda nefes kesen anlar 'Nusret- 2023 Davet Tatbikatı', Çanakkale ve Saros Körfezi’nde devam ederken tatbikattan görüntüler de paylaşıldı.
5.12.2023 Gündem
Batı medyasının hayran kaldığı proje! Türkiye yaptı, dikkatler üzerine toplandı
Batı medyasının hayran kaldığı proje! Türkiye yaptı, dikkatler üzerine toplandı Batı medyası, Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı Askeri Fabrika ve Tersane İşletme AŞ (ASFAT) tarafından yürütülen projesine hayran kalırken açık deniz karakol gemileri Akhisar ve Koçhisar'dan övgüyle bahsetti.
3.12.2023 Gündem
Karadeniz’i sanki tsunami vurdu
Karadeniz’i sanki tsunami vurdu Ülke genelinde birkaç gündür etkili olan sağanak yağmur, fırtına ve kar hayatı felç ederken, acı haberleri de beraberinde getirdi. 
29.11.2023 Gündem
Yerli üretim ‘ZAHA’ ilk kez kullanıldı
Yerli üretim ‘ZAHA’ ilk kez kullanıldı Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 17 Kasım’da başlayan ‘Doğu Akdeniz-2023 Tatbikatı’ sürüyor. Antalya Körfezi’nde gerçekleştirilen tatbikatta senaryo gereği gerçekleştirilen kurtarma operasyonunda hem denizde hem karada hareket edebilen yerli üretim Zırhlı Amfibi Hücum Aracı (ZAHA) ilk defa kullanıldı.
24.11.2023 Gündem
Hep birlikte, her yerde, aynı duygularla... Büyük Önder’e büyük vefa
Hep birlikte, her yerde, aynı duygularla... Büyük Önder’e büyük vefa Bir 10 Kasım’da daha saatler 09.05’i gösterdiğinde zaman durdu. 85 yıldır yüreklerde azalmayan hüzün, özlem ve saygı; yurdun dört bir yanında her yaştan vatandaşın saygı duruşunda somutlaştı.
11.11.2023 Gündem
İstanbul Boğazı’ndaki tarihi görüntünün detayları ortaya çıktı
İstanbul Boğazı’ndaki tarihi görüntünün detayları ortaya çıktı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Stratejik mesajlar içeriyor” dediği Türk donanmasının Cumhuriyetin 100'üncü yılı dolayısıyla İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirdiği tarihinin en büyük resmigeçidinin detayları ortaya çıktı.
1.11.2023 Gündem
Ege Denizi'nde sıcak anlar! Yunan askerleri Türklere demir çubukla saldırdı
Ege Denizi'nde sıcak anlar! Yunan askerleri Türklere demir çubukla saldırdı 2 Türk balıkçı teknesi, Yunan Sahil Güvenlik ekibinin demir çubuklu tacizine maruz kaldı. Kuşadası açıklarında yaşanan sıcak anlarda Yunan botu Türk karasularına da girdi. Bu esnada Türk Sahil Güvenlik ekipleri Yunan botunu bölgeden çıkardı.
30.10.2023 Haberler
Ege Denizi'nde sıcak anlar! Yunan askerleri Türk balıkçılara demir çubukla saldırdı
Ege Denizi'nde sıcak anlar! Yunan askerleri Türk balıkçılara demir çubukla saldırdı 2 Türk balıkçı teknesi, Yunan Sahil Güvenlik ekibinin demir çubuklu tacizine maruz kaldı. Kuşadası açıklarında yaşanan sıcak anlarda Yunan botu Türk karasularına da girdi. Bu esnada Türk Sahil Güvenlik ekipleri Yunan botunu bölgeden çıkardı.
30.10.2023 Gündem
100 savaş gemisi hazır! Türk donanma tarihinin en büyük töreni
100 savaş gemisi hazır! Türk donanma tarihinin en büyük töreni Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü dolayısıyla Türk donanması, tarihinin en büyük resmi geçidi için hazırlıklarını tamamladı.
29.10.2023 Haberler
100. yıl gururu! Tarihi tören başladı: 100 savaş gemisi ve SoloTürk sahnede
100. yıl gururu! Tarihi tören başladı: 100 savaş gemisi ve SoloTürk sahnede Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü dolayısıyla Türk donanması, tarihinin en büyük resmi geçidi için hazırlıklarını tamamladı. 100 savaş gemisi Boğaz'a doğru harekete geçti. Solo Türk ve Türk Yıldızları'nın uçakları İstanbul semalarında gösteri yaptı.
29.10.2023 Gündem
Cumhuriyet dönemi ve ilk silah fabrikaları
Cumhuriyet dönemi ve ilk silah fabrikaları İzmir Kongresi’nde, hammaddesi yurt içinde yetişen veya yetiştirilebilen sanayi dalları kurulması gerektiğine ve el işçiliğinden, küçük imalattan süratle fabrikaya veya büyük işletmeye geçilmesi gerektiği kararları alındı.
28.10.2023 Gündem
Doğu Akdeniz’de atış eğitimi
Doğu Akdeniz’de atış eğitimi Türk Deniz Kuvvetleri, Antalya İstasyonu’ndan yayımlanan denizcilik bildiriminde (NAVTEX mesajı) Kıbrıs açıklarında fiili atış eğitimi yapacağını duyurdu.
16.10.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Türk Deniz Kuvvetleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.