Türk Konseyi

Türk Konseyi

Son dakika Türk Konseyi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türk Konseyi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türk Konseyi haber sayfamızda...

Türk Konseyi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 22.313 türk konseyi haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve faiz açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve faiz açıklamasıTürkmenistan ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretle ilgili "İstenmeyen durumların oluşmasını engellemek için elimizdeki araçları kullanırız. Kimsenin mağdur olmasına müsaade etmeyiz." dedi. Yeni ekonomi modelini ortak canlı yayınlarla anlatacağını söyleyen Erdoğan, "Ben hiçbir zaman faizin yükseltilmesini savunmadım, savunmuyorum ve savunmayacağım. Farklı düşünenler de çıksa Tayyip Erdoğan aynı noktadadır. Asla bu konudan taviz vermem." ifadelerini kullandı. Stokçulukla ilgili talimat verdiğini aktaran Erdoğan, "Üretimi engelleyen ahlaksızlar var, edepsizler var. İlgili Bakanlıklarımızla bütün bunların üzerine gitme kararlılığımız var." şeklinde konuştu.
29.11.2021Siyaset
Binali Yıldırım: Türk Devletleri Teşkilatı'na üye olan devlet sayısı artacak
Binali Yıldırım: Türk Devletleri Teşkilatı'na üye olan devlet sayısı artacakAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Türk Devletleri Teşkilatı'na üye üyelerin sayısının artacağını belirterek, "Aynı kökten gelen dilleri konuşan veya bünyelerinde Türklerin yaşadığı devletler de bu topluluğun doğal üyesidir. Moğolistan bunlardan biridir. Balkan coğrafyasında Macaristan başta olmak üzere Bulgaristan, Bosna Hersek, Sırbistan. Arnavutluk, Makedonya ve bütün Balkan devletleri Türk Devletleri Teşkilatı'nın doğal bir üyesidir. Yine Rusya ve Çin de bu topluluğun doğal üyeleridir" dedi.
25.11.2021Siyaset
Binali Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na helalleşme tepkisi
Binali Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na helalleşme tepkisiAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "helalleşme" açıklamasına ilişkin, "Tamam, verdik ama bizim helallik vermemiz yetmez, 2023'te helallik sandıkta verilecek. Sandık helal edecek." dedi.
20.11.2021Haberler
Binali Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na helalleşme tepkisi: 2023'te helallik sandıkta verilecek
Binali Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na helalleşme tepkisi: 2023'te helallik sandıkta verilecekAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "helalleşme" açıklamasına ilişkin, "Tamam, verdik ama bizim helallik vermemiz yetmez, 2023'te helallik sandıkta verilecek. Sandık helal edecek." dedi.
20.11.2021Siyaset
Azerbaycan: Ermenistan'a anında karşılık vereceğiz
Azerbaycan: Ermenistan'a anında karşılık vereceğizAzerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Ermenistanlı siyasileri daha akılcı ve daha sorumluluk sahibi olmaya çağırdığını belirterek, "Ermenistan’ın uluslararası hukuka uygun davranmaması durumunda, Azerbaycan’a yönelik herhangi tehlikeli bir adım attığını sezersek hiç tereddüt etmeden gereken karşılığını veririz.” dedi.
17.11.2021Dünya
Son dakika! Ömer Çelik'ten AK Parti'deki görev değişimiyle ilgili açıklama
Son dakika! Ömer Çelik'ten AK Parti'deki görev değişimiyle ilgili açıklamaPartisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı’nın Genel Merkez'de başka bir göreve geçmesiyle ilgili "Kendi iradesiyle gerçekleşmiştir. Değerlendirmelerimizde, İsmet Yılmaz Bey’in ismi öne çıktı. Asıl takdir makamı gruptur. Kararı milletvekillerimiz verecektir." dedi. Kılıçdaroğlu'nun helalleşme çağrısıyla ilgili de konuşan Çelik, "Darbelere destek vererek ülkeye yaşatılan acılarla nasıl helalleşecekler" ifadelerini kullandı.
15.11.2021Siyaset
Bakan Gül'den Türk Devletleri Teşkilatı 8. Zirvesi ortak bildirisine ilişkin paylaşım
Bakan Gül'den Türk Devletleri Teşkilatı 8. Zirvesi ortak bildirisine ilişkin paylaşımAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türk Devletleri Teşkilatı 8. Zirvesi'nin ardından yayınlanan bildiride, Adalet bakanlıkları arasında ilişkilerin geliştirilmesi amaçlarına yer verilmesini çok değerli bulduklarını belirtti.
13.11.2021Siyaset
Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik
Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Devletleri Teşkilatı 8. Zirvesi dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti.
13.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert açıklama: Gücünüz yetiyorsa bize saldırın
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert açıklama: Gücünüz yetiyorsa bize saldırınCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale'nin Biga ilçesinde toplu açılış töreninde konuşma yaptı. İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına küfürüyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Taktiğiniz kavgada yumruk sayılmaz hesabıyla önünüze gelene sataşmaksa o yumrukları millete değil gücünüz yetiyorsa bize savurun." dedi.
13.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '1915 Çanakkale Köprüsü' açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '1915 Çanakkale Köprüsü' açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale'de 1915 Çanakkale Köprüsü Son Tabliye Montaj Töreni'nde konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki yılın en geç 18 Mart'ında, Çanakkale Deniz Zaferi'mizin yıl dönümünde köprümüzü hizmete açacağız. Çanakkale Köprüsü'nün hizmete girmesiyle Çanakkale Boğazı geçiş trafiği hiçbir engele takılmadan yapılacak bir seyahatle 6 dakikaya inecektir." dedi. CHP'yi 10 büyükelçi konusunda eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunların iktidar yüzü görmeye fırsatları olmayacak. Bu söylemler bunların devlet yönetiminde ne kadar cahil olduklarının ve devlete ne kadar ihanet içinde olduklarının bir göstergesidir." ifadelerine yer verdi.
13.11.2021Siyaset
Türk Dünyasının gövde gösterisi
Türk Dünyasının gövde gösterisiDemokrasi ve Özgürlükler Adası’nda düzenlenen zirvede konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün burada verdiğimiz fotoğrafı, Türk Dünyası olarak aramızdaki ebedi ve ezeli kardeşliğin yeni bir nişanesi olarak değerlendiriyoruz” dedi
13.11.2021Siyaset
‘Güneşin yeniden doğudan doğacağı günler yakındır’
‘Güneşin yeniden doğudan doğacağı günler yakındır’Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen zirvenin ardından ‘İstanbul Bildirisi’ yayımlandı.
13.11.2021Siyaset
Türk Konseyi Devlet Başkanları 8. Zirvesi'nin ardından ortak bildiri yayınlandı
Türk Konseyi Devlet Başkanları 8. Zirvesi'nin ardından ortak bildiri yayınlandıTürk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) Devlet Başkanları 8. Zirvesi'nde yayınlanan bildiriyle Türk Konseyi'nin adı "Türk Devletleri Teşkilatı" olarak değiştirildi.
12.11.2021 Siyaset
Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallılar Heyeti Başkanı olan Binali  Yıldırım'dan teşekkür paylaşımı
Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallılar Heyeti Başkanı olan Binali Yıldırım'dan teşekkür paylaşımıTürk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallılar Heyeti Başkanı olarak atanan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, TDT başkanlarına, desteğini ve tebriklerini ileten herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
12.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile bir araya geldi.
12.11.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik görüşmeler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik görüşmelerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile bir araya geldi.
12.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Konseyi Zirvesi'nde açıkladı: Tarihi kararlara imza atılacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Konseyi Zirvesi'nde açıkladı: Tarihi kararlara imza atılacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Konseyi 8. Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Zirvede tarihi kararlara imza atacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Salgın karşısında verdiğimiz ortak mücadele bir başarı örneğidir. Bugün ayrıca katkılarınızla hazırlanan 2040 vizyon belgesini uygulamaya alacağız.' dedi. "Önümüzdeki dönemde KKTC'yi aramızda görmeyi canıgönülden arzu ediyoruz" diyen Erdoğan, "Türk Dünyası'nın ayrılmaz bir parçası olan Kıbrıs Türklerinin maruz bırakıldığı tecrit ve ambargonun hafifletilmesinde kıymetli desteklerinize güveniyorum." ifadelerine yer verdi.
12.11.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Konseyi Zirvesi'nde açıkladı: Tarihi kararlara imza atılacak
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Konseyi Zirvesi'nde açıkladı: Tarihi kararlara imza atılacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Konseyi 8. Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Zirvede tarihi kararlara imza atacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Salgın karşısında verdiğimiz ortak mücadele bir başarı örneğidir. Bugün ayrıca katkılarınızla hazırlanan 2040 vizyon belgesini uygulamaya alacağız.' dedi. "Önümüzdeki dönemde KKTC'yi aramızda görmeyi canıgönülden arzu ediyoruz" diyen Erdoğan, "Türk Dünyası'nın ayrılmaz bir parçası olan Kıbrıs Türklerinin maruz bırakıldığı tecrit ve ambargonun hafifletilmesinde kıymetli desteklerinize güveniyorum." ifadelerine yer verdi.
12.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Konseyimizin adı artık Türk Devletleri Teşkilatı'dır''
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Konseyimizin adı artık Türk Devletleri Teşkilatı'dır''Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda düzenlenen Türk Konseyi 8. Zirvesi’nde basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, 'Zirve toplantımızda teşkilatımızın gelecek perspektifini çizen Türk Dünyası 2040 Vizyonu Belgesi'ni de kabul ettik' dedi.
12.11.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: Türk Dünyası 2040 Vizyonu Belgesi'ni kabul ettik
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: Türk Dünyası 2040 Vizyonu Belgesi'ni kabul ettikCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda düzenlenen Türk Konseyi 8. Zirvesi’nde basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, 'Zirve toplantımızda teşkilatımızın gelecek perspektifini çizen Türk Dünyası 2040 Vizyonu Belgesi'ni de kabul ettik' dedi.
12.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev'e 'Türk Dünyası Ali Nişanı' takdim etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev'e 'Türk Dünyası Ali Nişanı' takdim ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karabağ Zaferi dolayısıyla Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e, Türk Konseyi adına "Türk Dünyası Ali Nişanı" takdim etti.
12.11.2021Siyaset
AK Partili Çelik'ten Türk Konseyi 8. Zirvesi'ne ilişkin değerlendirme
AK Partili Çelik'ten Türk Konseyi 8. Zirvesi'ne ilişkin değerlendirmeAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türk Konseyi 8. Zirvesi'nin Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda yapılmasının önemine işaret ederek, Türk dünyasının kardeşlik hukuku ve vizyonla geleceği kucaklamaya dönük kararlı adımlar atmaya devam ettiğini belirtti.
12.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan Türk Konseyi paylaşımı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan Türk Konseyi paylaşımıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türk Konseyi'nin bugün İstanbul'da, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda toplandığını anımsatarak "Bir kez daha hep birlikte 'ortak geçmiş, ortak gelecek' diyoruz. Ekonomiden diplomasiye, eğitimden teknolojiye pek çok alanda stratejik iş birliğimizi daha da güçlendiriyoruz." ifadesini kullandı.
12.11.2021Haberler
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan Türk Konseyi paylaşımı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan Türk Konseyi paylaşımıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türk Konseyi'nin bugün İstanbul'da, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda toplandığını anımsatarak "Bir kez daha hep birlikte 'ortak geçmiş, ortak gelecek' diyoruz. Ekonomiden diplomasiye, eğitimden teknolojiye pek çok alanda stratejik iş birliğimizi daha da güçlendiriyoruz." ifadesini kullandı.
12.11.2021Siyaset
Liderler, zirve için tekneyle Demokrasi ve Özgürlükler Adası'na gidiyor
Liderler, zirve için tekneyle Demokrasi ve Özgürlükler Adası'na gidiyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve konsey üyesi ülkelerin liderleri, Türk Konseyi 8. Zirvesi'nin düzenleneceği Demokrasi ve Özgürlükler Adası'na tekneyle hareket etti.
12.11.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Türk Konseyi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.